Tallinna Ralli 2007

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Vasta
favoriit
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 89
Liitunud: 03 Apr 2003, 10:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas favoriit »

Hakkan juba kahetsema et valimistel sai IRL valitud :evil:
Everything is possible in this buisness(M.Grönholm)
revolutsionäär
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 206
Liitunud: 18 Apr 2003, 11:48

Postitus Postitas revolutsionäär »

hull kirjutas:selle põhjendusega et tekib liiklus kaos ei tohiks ju ka siis vabariigi aastapäeva paraadi korralda, see segab ka täiega liiklust. ja mina ise pooldan rallit rohkem kui mingit paraadi ja kellegi matuserongkäike
no sa oled ikka rumaluke võrdled vabariigi aastapäeva paraadi ja rallit.
Ma olen rallifänn, kuid no neid kahte asja ei anna ikka mitte kuidagi võrrelda.
Ja viimane kommantaator, issand jumal kui rumalat juttu võib üks täiskasvanud inimene rääkida.

Ja lisaks ütleks et mina isiklikult lähen huviga vaatama kesklinna kiiruskatset, vaevalt seda enam kunagi näeb sellises vormis/kohas :roll:
Viimati muutis revolutsionäär, 25 Apr 2007, 16:54, muudetud 1 kord kokku.
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Mulle küll ei meeldi ralli absoluutses kesklinnas. OK, tseremoniaalne start näit Raekoja platsil oleks ju tore, aga edasi võiks see ralli liikuda ju kuskile vahetusse kesklinna lähedusse, kus see siiski kogu liiklust kinni ei pane.

Võrdlus 24 veebr paraadiga on ses osas kohatu, et siis on tegu vaba päevaga, mil liiluskoormus on oluliselt väiksem.

Probleeme oleks märksa vähem kui aktsioon toimuks näit kuskil Linnahalli ümbruses. Igavesti vägev oleks sealt käidavatel Linnahalli katustelt katset jälgida.

Sisuliselt ei anna vabaduse platsil katse pidamine midagi, aga jama kaasneb sellega küll üksjagu.
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Ma ilmselt üks vähestest, kellele see linnakatse meeldib. Esiteks, ei lõika see ju läbi erilisi liiklussõlmi. Pärnu mnt on liigeldav, samuti Toompuiestee kaudu Tehnikale ja edasi Paldiski maanteele. Liivalaiast saab Tehnika kaudu Kristiinesse ja pole probleemi. Ka Pärnu mnt-lt Luha kaudu. Nii palju siis "songissepa liiklusminuteid".
Aga see selleks.
Teiseks, ma olen nagu oma esimestest eluaastatest saati ralliga seotud olnud ja midagi taolist oodanud. Kohutavalt kahju on, et ei saa sel katsel ise sõita. Eriti veel seetõttu, et see mu vana korteri rõdu alt läbi käib (Roopa ja Koidu nurk).
Kõik jutud mingist mürast, reostusest ja tänavate lõhkumisest on kaugelt ülepakutud. Sadakond ralliautot, millest enamik ikkagi kaasaegsed ja loodussõbralikumad tavalisest tänavapildist, lammutavad keskkonda kordades vähem kui igapäevased tipptunnid. Ja kui inimesed väidavad, et nad reede õhtul kuhugi hiljaks jäävad, siis vaadaku hetkeks peeglisse. Kas ikka peab nii närvilist ja pingelist elu elama?
Sõida teist teed kaudu koju või vaata võistlust, reede õhtul ilmselt ei jää nii tohutu pakilised asjaajamised ajamata.
Midagi on räägitud miljööväärtuslikust piirkonnast. Elik Kassisabast. Seal juba suur osa majadest on uueks tehtud või lammutatud. Ralliautod neile nüüd küll liiga ei tee. Jällegi, igapäevane liiklus lõhub neid maju palju rohkem.
Lihtsalt hakkas väga palju häirima see populistlik halamine. Ela ise ja lase teistel ka ühel päeval elada.
PS. Ja kui stardinimekirjas olev Jokke Puhakka tõepoolest ka rajal olema peaks....
Kasuta ikka turvavööd ka!
Timole
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1037
Liitunud: 29 Sept 2004, 13:05
Asukoht: Rallil
Kontakt:

Postitus Postitas Timole »

Igal juhul väga huvitav, tegemist ju ikkagi 1993 aasta Tallinna ralli võitjaga. Sturmaniks 93aastal oli Keijo Eerola ja võistlusautoks Mitsubishi Galant.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 11
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

Minu mõistus ei võta sellist halamist kinne enam. Mõne arvates kui nüüd sadakond ralliautot seal tiirutab siis on linn omadega kohe õhtal ja teed nii ära rikutud , et tuleb täielik kappremont teha. Selline sokkimine on üle mõistuse. nagu Kristo mainis juba , et igapäevane tipptund saastab ja rikub teid rohkem kui see lühike kiiruskatse.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Timole
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1037
Liitunud: 29 Sept 2004, 13:05
Asukoht: Rallil
Kontakt:

Postitus Postitas Timole »

Nõus Kolini ja Kristoga, see halamine on pointless. Mullu oli kinni tartu mnt, nüüd pannakse mustamäe osaliselt kinni - kuidas need inimesed peaksid oma koduteed valima ja terve suve hakkama saama? Paaritunnine kiiruskatse kesklinnas peaks olema minu arvates just pigem meeldiv vaheldus, kuid niipalju kui inimesi niipalju ka erinevaid arvamusi. Ütles ju ka linnavolinik Epp Alatalu, et ralliautod tulevad kesklinna möirgama.
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5917
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Igati nõus Kristo poolt kirjutatuga ning lisada pole eriti midagi.
Lihtsalt tsiteeriks Kreisiraadiot: "Nuta aga ära mölise."
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
KuriUss
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1484
Liitunud: 07 Mär 2003, 18:29
Asukoht: Sibulaküla
Kontakt:

Postitus Postitas KuriUss »

Ei taha küll vinguja olla, aga ikkagi. Katse algus vabaduse platsil ei ole ju kohustuslik?

Tallinna keskosas leiab raudselt vähemhäirivaid tsoone.

Kui vaadata mis on sellise linnakatse eelised siis on need eelkõige:

- eksklusiivsus, võimalus pakkuda osalejatele midagi, mis on väljaspool argiseid norme.
- vaatajatele hea ligipääs, mis kaasab ka rallivõõramaid inimesi ja tõstab ralli populaarsust.
- meediaseksapiil, ei ole ju midagi paremat kui efektsed kesklinna vaated, mis visaalsete kajastuste foonile jäävad.

Ja öelge nüüd, mis neist jääks olemata Linnahalli piirkonnas?


Tegelikult mul tõepoolest ei ole midagi ralli toimumise vastu avalikus linnaruumis.
Vastupidi - linn vajab selliseid üritusi, mis ka turismifookust odavalt viinalt millelegi põnevamale nihutaksid. Rääkimaa siis argise linnaelu elavdamisest.

Küsimus on vaid selles, et kas on võimalik valida kohtasid, mis oleks veelgi paremad.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Ma ootan ka huviga seda katset.Pole küll Tallinna inimene kuid arvatavasti on kõigil huvitav.Inimesed õhtul kõnnivad niisama ringi-vaadake parem võistlust.Noored kobiga Viru keskusest välja ja raja äärde. Enamus tallinnlasei pole võib-olla elusees näinudki autosid nii kiirelt sõitmas. Uus ja huvitav kogemus kõigile. Tõesti-Nuta aga ära mölise.
valmacher
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4404
Liitunud: 04 Okt 2005, 16:31

Postitus Postitas valmacher »

Registreerunud võistlejad: 166
nende seas:
1.Jukka Hiltunen
Tapio Suominen
FIN
Jukka Hiltunen
A6
Ford Focus WRC

2.
Mait Meriloo
Peep Kallaste
EST
Team RRC
A6
Toyota Corolla WRC

3.
Mario Vinciguerra
Giorgio Volpatto
ITA
Baltic Rally Rent
A6
Toyota Corolla WRC
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Postitus Postitas AS »

Njah, eks neil volinikel on lihtsalt igav, siis on vaja vingumisega kuidagi aega sisustada! Selle asemel, et vinguda tühise asja pärsat, võiks midagi kasulikku teha! Vihale ajab selline asi!
sapakas
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Jaan 2004, 16:30

Postitus Postitas sapakas »

Ei taha küll pessimist olla, a arvestates teatud sündmusi võib linnakatse toimumine küll küsimärgi alla sattuda...
Kiiver
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1009
Liitunud: 15 Juul 2003, 07:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kiiver »

Hetkel loodab ralli korraldaja Toomas Ristlaan, et linnakatse siiski toimub.
Tema kommentaar kell 16.45 Kuku raadios
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Oleks isegi parem kui ära jätta.Mine tea mis need tiblad teha võivad.Aga kui asi kontrolli alla saadakse siis muidugi sõitke.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Märtinfänn kirjutas:Oleks isegi parem kui ära jätta.Mine tea mis need tiblad teha võivad.Aga kui asi kontrolli alla saadakse siis muidugi sõitke.
Mida nad sul seal nädala aega teevad?
"Come on, you can see more than that"
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Postitus Postitas AS »

Küll selleks ajaks asi maha rahuneb!
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Ma mõtlen siis kui ei rahune asi maha.Kui asi on kriitiline siis pole mõtet riskida.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Postitus Postitas AS »

nu siis pole kindlasti mõtet riskida! aga usun, et rallikomiteel on ka varu plaan nüüd olemas! ralli ikka ära ei jää! ei tahaks seda lihtsalt uskuda, viivad katse linnast välja ja asi lahendatud!
KUI KUIDAGI EI SAA SIIS KUIDAGI IKKA SAAB, arvan mina! nii, et plaanige aga kõva ralline nädalavahetus!
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1864
Liitunud: 02 Jaan 2005, 16:32
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Märtinfänn »

Mul on plaanis reedel pooled tunnid üle lasta :D Varem Tallinna,Parki ausamba juurest läbi ja siis linnaka äärde kohta vaatama.



Mind huvitab see kuidas Vene rallisõitjad Eestisse saavad?
Vasta