Ralli kaartide levitamine foorumis on keelatud

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Karmen
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 975
Joined: Mon Jul 14, 2003 11:00 pm

Ralli kaartide levitamine foorumis on keelatud

Post by Karmen »

Rallifoorumis on ralli kiiruskatsete kaartide levitamine keelatud, kui korraldaja ei ole ise nõusolekut levitamiseks andnud.

Kaardid on korraldaja omad ja tal on õigus otsustada, kuidas ta neid levitab.
Ükskõik, kas kava müüb korraldaja ise või on see Autolehe vahel, neil mõlemal on huvi oma toodet müüa. Selle asemel, et üritada kõike tasuta saada, parem toetage neid.
Keio
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1124
Joined: Thu Jan 19, 2006 4:37 pm
Location: Valgamaa

Post by Keio »

Saan sellest täiesti aru, et see on puht müügimehe aspektist vaadatuna väga paha ja kahjulik asi, aga võtkem asja ka rallifänni seisukohast. Mina kes ma elan pärapõrgus, mul ei ole võimalust Tallinna, Tartu ja Pärnu nimelt rallipassi ostma sõita, aga samas tahaksin ka teda kusthohast kiiruskatse läbi jookseb, et vaatama minna. Ja ma ei kavatse mitte mingil juhul kava ostmata jätta, kui ma varem kava saanud ei ole, siis ostan ALATI kiiruskatselt kava ükskõik palju see ka ei maksaks, arvan, et rallifoorumist ei jäta enamus kaarti ostmata, olgu see siis linnast või katselt. Olgem ausad, siia on kogunenud ikkagi Eesti rallifännide intelligentsemad isendid. Aga mõistan täielikult ka teist poolt...

Lahenduseks võiks olla see, et umbes 4-5 päeva varem, kui kavad müügile jõuavad võiks kava olla ka ralli kodulehelt tellitav.
#4 Image Jari-Matti Latvala Image Miikka Anttila
Image Ford Fiesta RS WRC
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 14, 2005 7:30 pm
Location: Tartu

Post by AS »

See tellitav varjant oleks täitsa lahe, maksan papi ära ja nad saadavad mulle kaardid meili peale! Kõige parem oli muidugi see, kui kaart oli autolehe vahel! Polnud mingit mure sellega, läksid kolmapäev ja ostsid kaarti ära! :D
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 950
Joined: Thu Feb 13, 2003 8:34 pm
Location: Tallinn

Post by STI »

Näiteks mingi SMS plugin võiks ju olla jah olemas, mille kaudu saaks osta enda mailile kaardid. Või siis Autolehel koostöös Autospordiliiduga ainuõigus kõikide Eesti rallide kaartide avaldamisele. Siis jääks see hala ka ära, et elan pärapõrgus ja kuskilt kaarte ei saa. Postkontor on ikka läheduses olemas...
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1386
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm
Location: vastseliina

Post by enn tarka »

minu arvates on ka autolehe variant ennast küige paremini õigustanud,lihtsalt mine kolmapäeval kuhugi poodi ja osta endale autoleht,sest võib-olla kõigil pole internetti käepärast
TÄNAK MAAILMAMEISTRIKS
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1427
Joined: Mon Nov 24, 2008 4:27 pm

Post by rally »

No minul käib Autoleht postkastis, selles suhtes oleks ka minule väga hea uudis, kui Autoleht ja EAL teeksid mingi diili selles osas.
Rallime Mönuga !
KLX
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 75
Joined: Thu Mar 25, 2004 9:44 pm

Post by KLX »

Minu hinnangul on väheväärtuslik sellise teema ülespuhumine.

See "saamatu jäänud tulu" on suht olematu selle kaardi avalikustamise või mitteavalikustamise korral. Pigem võiks olla EAL poolt korraldajatel kohustus ala propageerimiseks ning paremaks meediakajastuseks kõik kaardid 3-4 päeva enne rallit üles panna oma kodulehele.

Ise olen alati siiski originaalkaardi ostja.
kristjanmust
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 470
Joined: Sun Jul 06, 2008 11:09 am

Post by kristjanmust »

Ja üleüldse need kaardid mis nt. Võrust siin foorumis on, need on ju pildid. Ma peaks olema väga loll, et hoida 25.- sellepärast kokku ja siis üritada aru saada miskist pildist, mis pole täielikult teravgi ;)
svs89
Rallifoorum 24/7
Posts: 2367
Joined: Thu Aug 10, 2006 5:31 pm

Post by svs89 »

Parem ikka kui teadmatus saab mingi plaani paika panna aga kui ennem rallit mingit materjali pole ja selle alles kohapeal kätte saab siis on päris jama.
Paberkandjal kaart ostetakse ka kuna selle saab kaasa võtta.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 725
Joined: Tue May 20, 2003 12:40 pm
Location: Tallinn

Post by cali »

Pole kunagi jäänud ükski pilet ega ka kaart sellepärast ostmata, samas aga on netis avaldatud kaartidest palju abi olnud, kuna saab juba õite varakult oma marsruudid paika panna. Keio pakkus päris häid lahendusi välja. Samas aga ma ei saa sellest keelamisest siin aru, kuna tõepoolest on foorumis koos rallifännide mõistlikumad esindajad.

Teiseks: keelamine ei too erilist muutust kaasa, kuna neid kaarte saab ükskõik kuhu üles laadida ja info levib väga kiiresti praegusel moodsal internetiajastul. Erilist edu ja finantsilist ksaumit sellega niikuinii ei saavutata.
ivar80
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 978
Joined: Wed May 30, 2007 10:36 am
Location: Pärnu

Post by ivar80 »

Ühinen arvamusega, et üles puhutud teema siin foorumis on suhteliselt mõttetu. Kindlasti suur enamus selle foorumi kasutajaid ostab ALATI ka originaalkaardi, kui rallile minek. Kui aga korraldajad ei suuda 3-4 päeva ennem ralli toimumist teha kaarti kättesaadavaks igasse Eestimaa nurka, siis on see kivi nende kapsaaeda. Samuti öelge mulle kuidas saavad kaartidega ennem rallit tutvuda soomlased, lätlased, leedukad... ?
Kui siin abistavate rallikaartide jagamine hädas olijatele keelatakse (olgem ausad, et nende skännitud või pildistatud kaartide kvaliteet tihti kriitikat ei kannata), siis hakatakse neid levitama kusagil teises foorumis, ftp serverite või torrentide kaudu. Loodus tühja kohta ju ei salli
Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Aga kui kõik ostavad kaardi, milleks siis alati juba nädalaid enne on vajadus katsete asukoha järele? Et teada saada, kus asub Rakvere või Võru? Praeguse ralli puhul on kaardid müügil nädal enne rallit ja see peaks küll piisav aeg olema kõigile.
Igas Eesti nurgas ei peagi kaardid müügil olema, Soome meistrikatel saad kaarte laupäeva hommikul ja umbes kolmest bensiinijaamast. keegi ei nurise ja ka foorumites on reeglid, et neid ei postitata ja katsete asukohti muul moel ei avaldata.
Kasuta ikka turvavööd ka!
ivar80
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 978
Joined: Wed May 30, 2007 10:36 am
Location: Pärnu

Post by ivar80 »

Et miks kaarte on ennem rallit vaja, hmm...
Võib-olla selleks, et inimesed saaksid orienteeruvad plaanid teha, et millistele katsetele minna, mis kellast midagi toimub, kus ööbida jne.
Toome siia ekstreemse näite eelmisest aastast - Tallinna ralli ja Tori-Muraka kiiruskatse. Minu jaoks oli väga suur vahe kas jalutada mõnisada meetrit kodust kiiruskatse starti või sõita hommikul varakult 130km. Kas oleks piisanud ainult teadmisest, et kus asub Tallinn.
Kui Soome meistrikatel saab kaarte nii nagu sa Kristo kirjeldasid, siis ei tähenda see kaugeltki seda, et nii on õige ja et paremini kuidagi ei saa ega polegi vaja teisiti. Me võiks ju olla neist paremad ometi. Fakt on see, et kui info on eelnevalt kõigile huvilistele hästi kättesaadav tuleb ka rohkem (välis)võistlejaid, publikut, sponsoreid jne.
Tasuks mõelda selles suunas ennem kui hakata käskima ja keelama, kas pole?!
KLX
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 75
Joined: Thu Mar 25, 2004 9:44 pm

Post by KLX »

Ralli täpne ajakava on ka saladus, ehk need, kes tänaseks pole Mariines kava ostmas käinud, ei tea katsete algusaegasidki, sest mina internetist neid ei leia!
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 456
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:07 am
Location: Aruküla
Contact:

Post by busse »

sry aga ärge nähke tonti seal, kus seda pole.

jah, ma saan aru, et hetkel on masu, täpe, pupu jne ja iga sent on ärimehele oluline, kuid vaadake asja ka publiku poolelt. eriti nendelt, kes siin käivad. ega me ei tahagi rallikaarte, et see 25 krooni säästa, vaid selleks et saada ettekujutus, kus ralli täpselt toimub, mis kellaks kusagile kohale minna ja mida seal näha võib.

selle asemel, et vinguda ja nõuda, et keegi kaarte ei jagaks võiks EAL teha lepingu mõne ettevõttega, kes tegeleb sellega, et näiteks nädal enne rallit oleks rallikaardid/kavad trükitud ja saaks posti/emaili/valitud poodidest soetada.

kui keegi tahaks raha säästa, siis ta tõenäoliselt ei läheks üldse rallile ei tallinnast, ega ka kusagilt mujalt, sest praeguste kütusehindade juures maksab transport hulga rohkem kui rallipassi või kaardi ostmine.

vb on probleem selles, et kaupmees elab vanast rasvast ega vaevu inimestele kaartide saamist mugavaks teha. paar päeva enne üritust tulevad kaardid müüki rallikandi kohalikesse bensiinijaamadesse. kes kohalik pole, peaks keelu teoorias imema rallipäevani näppu. saades vihjeid, et seal ja seal vb midagi toimub. reaalselt ettekujutus on null.
raig0
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1091
Joined: Mon May 19, 2003 11:41 am
Location: Võrumaa

Post by raig0 »

Netise tellimise variant oleks tegelikult hea.
Või siis võiks olla nagu Lätis, et kaardil on ära märgitud sektorid, kus viibimine on rallisõitjatel keelatud ennem rallit. Selle põhjal saab pealtvaataja väga hästi järeldada, kuhu tal umbes vaja sammud seada on.
valmacher
Rallifoorum 24/7
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 04, 2005 4:31 pm

Post by valmacher »

KLX wrote:Ralli täpne ajakava on ka saladus, ehk need, kes tänaseks pole Mariines kava ostmas käinud, ei tea katsete algusaegasidki, sest mina internetist neid ei leia!
Kes minemas, arveldamine ainult sulas :!:
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
hull
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 717
Joined: Sat Aug 06, 2005 12:42 pm
Location: tallinn
Contact:

Post by hull »

Võtaks selle lihtsalt kokku nii et kaartide foorumis levitamine on piraatlus
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1057
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:17 pm
Location: keskel

Post by GC »

Mida kõike ei saa endale internetist koju tellida!
Miks ei võiks siis olla võimalus osta juurdepääs rallikaartidele!?
OK, ma olen päri, et neid ei tohiks siia üles laadida, aga samas jagan seisukohta, et need pole piisavalt kättesaadavad ja mingi soome näite järgi poleks küll vaja joonduda!
sk8erboi
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1078
Joined: Wed May 24, 2006 6:42 pm
Location: Tallinn

Post by sk8erboi »

ütlen ka oma sõna sekka. minu eeldus on, et tahetakse raha/huviliste arvu maksimeerida. kui mitte, siis screw this following bit.

tegemist on klassikalise küsimusega aastal 2010. ja seda väga paljudes valdkondades - muusikatööstus ja raamatukaubandus ehk klassikalisemad näited, eestis on 2010 teema (online)ajakirjandus: kuhu tõmmata piir paid vs free contenti vahel. ja kes on veidi jälginud, siis lihtsustatult esineb kaks leeri: nö 'old school' - need kes ütlevad, et "patenteeri ära, keela ja anna ainult raha eest" ja "new school" e. teised, kes ütlevad - tehke oma ärimudel selliselt ringi, et see lähtuks sellest, mida inimesed tegelikult nagunii teevad (nt piravad muusikat). viimaste (mitte pirajate, vaid uue kooli :) eestkõneleja on marketingiguru Seth Godin, keda võib jälgida http://sethgodin.typepad.com/

kes võidab, seda näitab aeg. minu vaieldamatu eelistus on 'new school'. kuulsaimad edulood on apple itunes pood näiteks või ka seth godini raamat "unleashing the idea virus" mida ta annab ära tasuta. samas võib seda ka osta ja miljonid on seda teinud. huvitav, miks see töötab? ;)

täpselt samuti on ka rallikaartidega. Karmen, tehke testi: 1 kord nii, et rallikaardid on ainult autolehe vahel vmsiganes kohas (so - no autoleht, no rally) ja teine kord tasuta kättesaadavad ja laialt levitatav ning raha korjatakse katsete parimatele kohtadele nagu võruski oli. ja siis saategi teada, kumb rohkem pappi sisse toob.

enda kogemusest võrus - käisin kahel katsel kokku 50eeki eest. ausalt, kui ma ei oleks kaarti venna käest saanud, siis ma poleks kummalegi läinud. tõepoolest, ma pole selline fänn, kes teab neid kolme tanklat kust neid kaarte saab, ma tangin automaattanklas. ja tõsisemad fännid võivad öelda, et novot, ole rohkem kursis. ja kui see on rallikorraldajate soov hoida üritust "omas ringkonnas" siis muidugi on kõik broo, nagu alguses öeldud.
Post Reply