Dokumentaalfilm

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: KAIKUL, Sparco, Jaanus

Vasta
Mart_
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2128
Liitunud: 07 Okt 2010, 13:58

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Mart_ »

Frank kirjutas:Kui kellelgi on mingeid ideid, siis olge lahked ja postitage need siia.
Mida te jaurate. Teema on jälle jumala paigast ära loksunud nagu ikka. Minu arvates on kasutaja Frank küsimus/palve/soov väga selgelt sõnastatud ning võiks selle juurde ka jääda, mitte õpetama ja vaidlema tulla. Videod on Eestis kvaliteedi ja teostuse poolest teistest peajagu üle. Seoses crashidega - neid amatöörvideosid tuleb nii kui nii peale rallit nagu seeni peale vihma. Ei ole ükski crash jäänud nägemata. Minule isklikult meelivad videod, millesse on lisatud ka emotsiooni. Seda siis näiteks sobiva taustamuusika lisamise - ja ka näiteks sõitjate/publiku emotsioonide filmimisega. Muidugi, nagu ka Frank ise ütles, et kõik ei tule alati nii välja nagu sooviks, aga vaatamata sellele ei kao video kvaliteet ja professionaalne ülesehitus, mida on alati nauditav vaadata.
Et ise teemasse jääda, pakuks seda, et võtta odavam nö. toorik ja panustada kallimale tulemile. Minu idee oleks võtta uuel hooajal mõni selline noor rallipaar luubi alla, kes on vahetanud kaheveolise masina neljaveolise vastu ja jälgida nende arengut nö. nullist. Neljaveolisele üleminekut ootaks nt. Kangurilt ja Abramilt, kellele on kaheveoline ilmselgelt "kitsaks jäänud". Iseasi, kui teostatav selline projekt on.
Lõpetuseks sooviks edu ja jõudu Frankile uue idee ja projekti teostamisel. :)
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Frank »

umm kirjutas:Frank - tundub, et sõitmisest sa suurt midagi ei tea ja räägid endale idiotismi teemal vastu. Kui otsid agressiivset sõitu ja kerget viga, siis sa juba teadlikult otsid "midagi", et oma tehtud kaadreid huvitavamana näidata.
See oli võrdlus ja agressiivse sõit on rohkem tingitud sõitja sõidustiilist. Ausalt öeldes ma ei käi enne rallit katsetega tutvumas. Ma vaatan kaardilt, milline koht võib huvitav olla, kust saab kiiremini edasi järgmisse kohta jne. Koha peal ootan ainult seda, et auto sealt kohast mööda sõidaks ning ma suudaks selle võimalikult ilusalt peale võtta. Ilusad kaadrid on see, mida mina taga ajan.
umm kirjutas:Seega ei tasu teiste tegemisi pimestatud vihaga maha teha vaid pigem võiks anda asjale lisaväärtust ja rohkem selliseid huvilisi koondada.
See ei ole pimestatud viha, see on minu arvamus crash videodest. Kui see oli mõeldud hoopis blogi/saidi idee kohta, siis selle eesmärk pole midagi maha teha. Pigem tuua välja ilusad kaadrid ning ebaõnnestunute puhul pakkuda välja lahendusi, kuidas selle kaadri oleks saanud paremini lahendatud.

Nõustun Timolega, et vest pole mingi ime vahend. Video puhul teeb see elu natuke kergemaks.

Aga aitab sellest off-topicust selles teemas. Võib jätkate PSis kui kellelgi on soovi edasi sellel teemal rääkida.

Loodan, et jõuan õhtul paar kommentaari pakutud ideede kohta postitada.
"Come on, you can see more than that"
huviline
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Jaan 2005, 08:39

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas huviline »

Mis siin ikka kritiseerida, see mis tehtud, eks sellest peavad tegijad õppima ja vaatajad aru saama. Minu mõte on aga see, et miks peaks alati filmima nö tippe? Eesti mõistes tipud on ju ka tegelikult nö hobimehed. Äkki tuleks hoopis vaadata selle nö odavama otsa meeste/poiste poole, keda kandepinnana on oluliselt rohkem ning kellest võiks ka midagi tulevikus sirguda. Põhjanaabritel on see oluliselt populaarsem, kui meil. Kahjuks.
Mis puutub rahasse, siis eks iga asi maksab ning mõistliku hinnaga on mõistlikule asjale alati olemas ka ostja. Tee hea DVD igast rallist, filmi kõiki sõitjaid ning usu, on ka ostjaid sellele. Polegi erilist kinokunsti vaja. Väga paljud on kindlasti nõus andma ka päris hea kvaliteediga (sise)kaameravideosid, osta paar GOPro kaamerat ja mine pane neid autodele erinevatesse kohtadesse külge - ei usu, et enamusel miskit selle vastu oleks.
Ehk lühike kokkuvõte - Eesti ralli ei koosne tippudest - laienda kandepinda, laieneb ka turg ja usu - saad väga häid ja kihvte kaadreid vägagi toredatel inimestelt :)

Aga mis võiks täitsa veel olla - täitke keegi see lünk ära - üks korralik andmebaas Eesti sõitjatest läbi aegade: nimed, tulemused, autod, võistlused jne jne. Ilmselt saab selle teha netipõhise - oleks vast kõigil huvitav jälgida, vaadata, uudistada?
svs89
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2367
Liitunud: 10 Aug 2006, 17:31

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas svs89 »

huviline kirjutas:Aga mis võiks täitsa veel olla - täitke keegi see lünk ära - üks korralik andmebaas Eesti sõitjatest läbi aegade: nimed, tulemused, autod, võistlused jne jne. Ilmselt saab selle teha netipõhise - oleks vast kõigil huvitav jälgida, vaadata, uudistada?
http://www.ewrc-results.com/season.php? ... &t=Estonia

http://www.ewrc-results.com/search.php? ... onality=42
bluuford
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 341
Liitunud: 24 Aug 2004, 15:22

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas bluuford »

Ma olen möelnud, et järgmisena vöiks teha sellise kahespidise loo. Vötaks kaks rallipaari. Üks on selline, kes teeb kõike nö pölveotsas (Keski E-rühmast vms) ja teine meeskond on selline, kes söidab nö tipptehnikaga, korralik hooldetiim jne. Mõlemad võiks omas klassis siiski olla kiired.
Oleks kogu protsess, et kuidas nad valmistuvad ralliks, kuidas käib töö hoolduses ja kuidas ralliajal ja mida teevad peale ralli löppu. Ja mida iganes veel oskad ette kujutada.
Ralli! Ja kõik muu ununeb...
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas busse »

bluuford kirjutas:Ma olen möelnud, et järgmisena vöiks teha sellise kahespidise loo. Vötaks kaks rallipaari. Üks on selline, kes teeb kõike nö pölveotsas (Keski E-rühmast vms) ja teine meeskond on selline, kes söidab nö tipptehnikaga, korralik hooldetiim jne. Mõlemad võiks omas klassis siiski olla kiired.
Oleks kogu protsess, et kuidas nad valmistuvad ralliks, kuidas käib töö hoolduses ja kuidas ralliajal ja mida teevad peale ralli löppu. Ja mida iganes veel oskad ette kujutada.
sellist asja oleks huvitav vaadata kasvöi lihtsalt rallihuvilisel vöi inimesel, kes tahab hakata söitma, aga puudub täna selge arusaam kui kallis see üritus tegelikult on.
Mart_
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2128
Liitunud: 07 Okt 2010, 13:58

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Mart_ »

busse kirjutas:
bluuford kirjutas:Ma olen möelnud, et järgmisena vöiks teha sellise kahespidise loo. Vötaks kaks rallipaari. Üks on selline, kes teeb kõike nö pölveotsas (Keski E-rühmast vms) ja teine meeskond on selline, kes söidab nö tipptehnikaga, korralik hooldetiim jne. Mõlemad võiks omas klassis siiski olla kiired.
Oleks kogu protsess, et kuidas nad valmistuvad ralliks, kuidas käib töö hoolduses ja kuidas ralliajal ja mida teevad peale ralli löppu. Ja mida iganes veel oskad ette kujutada.
sellist asja oleks huvitav vaadata kasvöi lihtsalt rallihuvilisel vöi inimesel, kes tahab hakata söitma, aga puudub täna selge arusaam kui kallis see üritus tegelikult on.
Njaa. Päris hea mõte. Tooks kindlasti mõne huvilise rajale juurde, kel enne polnud asjast piisavalt teadmisi nt.
Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them -a desire, a dream, a vision.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Frank »

Siin on kõik ideed, mis on postitatud siia teemasse või ps-iga saadetud. Ma üritasin vältida tehnilist poolt võimalikult palju ning välja tuua kõige õrnemad kohad ideedes. Kõik pole ära argumenteeritud, seega on valdavalt tegemist minu arvamusega. Kõik ideed nõuavad suhteliselt korraliku finantsi, mõni vähem ja teine rohkem. Täpset kulu ei oska ühegi idee puhul öelda, kuna kõik oleneb lõplikust loost.

Kõlab nagu disclaimer peaaegu :D

Ideed siis:

Rallikorraldusest

2010. aasta Rally Estonial HQ juures istudes ning vaadates kuidas korraldajad ringi jooksevad ja probleeme lahendavad, tuli mul sama idee. Üritan korrektselt ja argumenteeritult idee osadeks võtta.

See on selline salakaval teema saate/filmi jaoks, kuna tundub lihtne. Loogiliselt põhineks kogu lugu intervjuudel ning nende filmimine pole väga aja kulukas, kui kõik ilusti organiseeritud. Keerulisem on kogu lugu eelnevalt välja mõelda - eeltöö, intervjuu küsimused ning nende põhjal kogu stoori välja joonistada.

Lugu läheb keerulisemaks katteplaanidega, millega intervjuud ära katta. Peab olema alati õiges kohas õigel ajal, sest ei saa suvalisi kaadreid panna nii nagu uudistes. Raskeks läheb rallil filmides, kui võtta näiteks Rally Estonia, siis korraldajad on suht kurnatud ehk tuleks väga pikad päevad filmimisega. (Vara)hommikust ööni välja ning see on tõsiselt kurnav kui filmid. Näiteks niisama rallit filmides hommikust õhtuni on korralik koormus juba. Nii palju siis tegemisest.

Üks teine probleem on tasuta promo/reklaami tegemine üritusele endale. Ja sellise lähenemise puhul pole seda võimalik vältida, sest kogu sündmustik oleks ainult ühe ralli põhine.

Ja kui võrrelda teemasid rallitiim vs ralli, siis rallil oleks teoreetiliselt väiksem sihtgrupp. Ralli korraldamine huvitab peamiselt tõsisemaid rallifänne, ekipaaži puhul on teoreetiliselt võimalik ükskõik kes vaatama meelitada kui algus on piisavalt huvitav ning kui inimene hakkab kaasa elama sõitjale/kaardilugejale.

Vello Õunpuu

Saade/film temast oleks täielikult retrospektiiv ja see teeb kogu loo väga raskeks. Nimelt oleks siis vaja otsida üles kõik kaadrid Vello Õunpuust ja tema peamistest konkurentidest ning kõige lõpuks osta valitud arhiivmaterjal. Ma ei oska öelda palju maksab arhiivmaterjali minut, aga odavate killast see pole.

Mäletan, et keegi paar aastat tagasi pakkus välja vist Margus Muraka nime. Suht sarnane lugu mõlemaga - arhiivmaterjal.

Timmu Kõrge ja Rasmus Uustulnd

Erinevalt Vello Õunpuust on nende kahe mehega tunduvalt lihtsam, aga mitte väga palju odavam. Kergemaks teeb see, et kogu materjali saab filmida ja seda ei pea tiku tulega taga otsima. Timmu Kõrge puhul on sama case, mis esialgses postitus sai ära mainitud (kogu hooaja filmimine on kulukas). Uustulndiga võib natuke huvitavam olla, sest siis saaks sisse tuua ka selle kuidas madalamas katergoorias elu käib.

Samas oleneb mõlema puhul kogu lugu sellest, mis neil järgmine hooaeg plaanis on. Kõrgel vaevalt palju muutub, aga Uustulndi kohta ei oska midagi arvata.

2WD-lt 4WD-le üle minev ekipaaž

Ma jätaks selle idee hetkel kõrvale. See võib huvitavam olla siis kui jälgida ühte tiimi kaks järjestikust hooaega – üks hooaeg madalamas kategoorias ja siis ülemineku aastat.

E-rühma ekipaaž vs absoluudi tipp ekipaaž

See on hea idee tegelt, aga väga keeruline samas. Filmimise mõttes teeb keeruliseks väga suur stardiaega erinevus – järelikult peab olema tunduvalt suurem hulk filmijaid. Ja mis puutub loosse, siis seal peavad kontrastid väga hästi välja tulema. Ei taha ennast korrata, aga see on keeruline. Põhimõtteliselt pead enne montaaži teadma täpselt mida millega kõrvutada, sest muidu võib hiljem selguda, et teatud hulk kaadreid on puudu.



Rallikas54, ma olen mõnel rallikrossi üritusel käinud. Ütlen ausalt, väga ei tõmba mind, sest puudub see seikluse faktor. Osaleja taoks on teine lugu loomulikult. Samas pean tõdema, et TopGear on rallikrossi (või autokrossi?) väga meisterlikult põnevaks teinud enda saadetes. Kahtlen, et suudan sama teha.
"Come on, you can see more than that"
rallikas54
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai 2009, 10:52

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas rallikas54 »

Frank kirjutas:Siin on kõik ideed, mis on postitatud siia teemasse või ps-iga saadetud. Ma üritasin vältida tehnilist poolt võimalikult palju ning välja tuua kõige õrnemad kohad ideedes. Kõik pole ära argumenteeritud, seega on valdavalt tegemist minu arvamusega. Kõik ideed nõuavad suhteliselt korraliku finantsi, mõni vähem ja teine rohkem. Täpset kulu ei oska ühegi idee puhul öelda, kuna kõik oleneb lõplikust loost.

Kõlab nagu disclaimer peaaegu :D

Ideed siis:

Rallikorraldusest

2010. aasta Rally Estonial HQ juures istudes ning vaadates kuidas korraldajad ringi jooksevad ja probleeme lahendavad, tuli mul sama idee. Üritan korrektselt ja argumenteeritult idee osadeks võtta.

See on selline salakaval teema saate/filmi jaoks, kuna tundub lihtne. Loogiliselt põhineks kogu lugu intervjuudel ning nende filmimine pole väga aja kulukas, kui kõik ilusti organiseeritud. Keerulisem on kogu lugu eelnevalt välja mõelda - eeltöö, intervjuu küsimused ning nende põhjal kogu stoori välja joonistada.

Lugu läheb keerulisemaks katteplaanidega, millega intervjuud ära katta. Peab olema alati õiges kohas õigel ajal, sest ei saa suvalisi kaadreid panna nii nagu uudistes. Raskeks läheb rallil filmides, kui võtta näiteks Rally Estonia, siis korraldajad on suht kurnatud ehk tuleks väga pikad päevad filmimisega. (Vara)hommikust ööni välja ning see on tõsiselt kurnav kui filmid. Näiteks niisama rallit filmides hommikust õhtuni on korralik koormus juba. Nii palju siis tegemisest.

Üks teine probleem on tasuta promo/reklaami tegemine üritusele endale. Ja sellise lähenemise puhul pole seda võimalik vältida, sest kogu sündmustik oleks ainult ühe ralli põhine.

Ja kui võrrelda teemasid rallitiim vs ralli, siis rallil oleks teoreetiliselt väiksem sihtgrupp. Ralli korraldamine huvitab peamiselt tõsisemaid rallifänne, ekipaaži puhul on teoreetiliselt võimalik ükskõik kes vaatama meelitada kui algus on piisavalt huvitav ning kui inimene hakkab kaasa elama sõitjale/kaardilugejale.

Vello Õunpuu

Saade/film temast oleks täielikult retrospektiiv ja see teeb kogu loo väga raskeks. Nimelt oleks siis vaja otsida üles kõik kaadrid Vello Õunpuust ja tema peamistest konkurentidest ning kõige lõpuks osta valitud arhiivmaterjal. Ma ei oska öelda palju maksab arhiivmaterjali minut, aga odavate killast see pole.

Mäletan, et keegi paar aastat tagasi pakkus välja vist Margus Muraka nime. Suht sarnane lugu mõlemaga - arhiivmaterjal.

Timmu Kõrge ja Rasmus Uustulnd

Erinevalt Vello Õunpuust on nende kahe mehega tunduvalt lihtsam, aga mitte väga palju odavam. Kergemaks teeb see, et kogu materjali saab filmida ja seda ei pea tiku tulega taga otsima. Timmu Kõrge puhul on sama case, mis esialgses postitus sai ära mainitud (kogu hooaja filmimine on kulukas). Uustulndiga võib natuke huvitavam olla, sest siis saaks sisse tuua ka selle kuidas madalamas katergoorias elu käib.

Samas oleneb mõlema puhul kogu lugu sellest, mis neil järgmine hooaeg plaanis on. Kõrgel vaevalt palju muutub, aga Uustulndi kohta ei oska midagi arvata.

2WD-lt 4WD-le üle minev ekipaaž

Ma jätaks selle idee hetkel kõrvale. See võib huvitavam olla siis kui jälgida ühte tiimi kaks järjestikust hooaega – üks hooaeg madalamas kategoorias ja siis ülemineku aastat.

E-rühma ekipaaž vs absoluudi tipp ekipaaž

See on hea idee tegelt, aga väga keeruline samas. Filmimise mõttes teeb keeruliseks väga suur stardiaega erinevus – järelikult peab olema tunduvalt suurem hulk filmijaid. Ja mis puutub loosse, siis seal peavad kontrastid väga hästi välja tulema. Ei taha ennast korrata, aga see on keeruline. Põhimõtteliselt pead enne montaaži teadma täpselt mida millega kõrvutada, sest muidu võib hiljem selguda, et teatud hulk kaadreid on puudu.



Rallikas54, ma olen mõnel rallikrossi üritusel käinud. Ütlen ausalt, väga ei tõmba mind, sest puudub see seikluse faktor. Osaleja taoks on teine lugu loomulikult. Samas pean tõdema, et TopGear on rallikrossi (või autokrossi?) väga meisterlikult põnevaks teinud enda saadetes. Kahtlen, et suudan sama teha.
Aga võiks teha päeva otsast lõpuni:) Võtad ntks ühe tiimi ette ja filmid teda terve päev ning intervjuud ja värgid... Eks selles osas räägime privas edasi, kui tunned, et tahaksid siiski proovida:)
Rajareits
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 234
Liitunud: 06 Juul 2010, 21:02
Asukoht: Viljandi

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Rajareits »

Frank kirjutas: Rallikorraldusest

Üks teine probleem on tasuta promo/reklaami tegemine üritusele endale. Ja sellise lähenemise puhul pole seda võimalik vältida, sest kogu sündmustik oleks ainult ühe ralli põhine.
Miks see halb on? :roll:
www.keretood.ee - Autode kereremont Viljandis.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Frank »

Rajareits kirjutas:
Frank kirjutas: Rallikorraldusest

Üks teine probleem on tasuta promo/reklaami tegemine üritusele endale. Ja sellise lähenemise puhul pole seda võimalik vältida, sest kogu sündmustik oleks ainult ühe ralli põhine.
Miks see halb on? :roll:
Tasuta lõunaid pole olemas. Ma kahjuks pole nõus tegema üritusele reklaami oma rahade eest.
"Come on, you can see more than that"
Rajareits
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 234
Liitunud: 06 Juul 2010, 21:02
Asukoht: Viljandi

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Rajareits »

Frank kirjutas:
Rajareits kirjutas:
Frank kirjutas: Rallikorraldusest

Üks teine probleem on tasuta promo/reklaami tegemine üritusele endale. Ja sellise lähenemise puhul pole seda võimalik vältida, sest kogu sündmustik oleks ainult ühe ralli põhine.
Miks see halb on? :roll:
Tasuta lõunaid pole olemas. Ma kahjuks pole nõus tegema üritusele reklaami oma rahade eest.
Sellega mõistan et siiamaale on Estonia meeskond Sind toetanud..?
www.keretood.ee - Autode kereremont Viljandis.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Frank »

Rajareits kirjutas:
Frank kirjutas: Tasuta lõunaid pole olemas. Ma kahjuks pole nõus tegema üritusele reklaami oma rahade eest.
Sellega mõistan et siiamaale on Estonia meeskond Sind toetanud..?
Ei ole, kui akrediteering kõrvale jätta. Viimase kahe aasta highlights videod olen teinud for fun. Aga see projekt oleks tunduvalt suurema mahuga, kui üks mõnus rallinädalavahetus.
"Come on, you can see more than that"
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Frank »

Ükskõik millise teema lõpuks välja valin on see kulukas. Produktsiooni mõttes tõsiselt low budget, aga tavainimese jaoks ikkagi üüratu summa. The Quest to reach The Sebs! peale kulus raha vahemikus 1200 ja 1600 eurot, täpset summat ei oska enam öelda. Ja siis ma üritasin inimesi nii palju ära moosida kui võimalik ning asju tasuta saad või pea olematu hinnaga. Paraku pole see alati võimalik ja nüüd see on ausalt öeldes veelgi keerulisem, kuna kõik inimesed on harjunud sellega, et nad saavad ikkagi suht korraliku raha kui midagi rendivad.

Ausalt öeldes on väga hästi aru saada, kus mul ei õnnestunud midagi saada 'Quest to reach The Sebs!'i filmides. Nüüd ma sooviks taolisi olukordi täielikult vältida.

Produktsiooni maksumuste osas võib näiteks tuua doksarja Eesti Lood, mille ühe osa eelarve on vahemikus 12 kuni 15 tuhat eurot ning selle pikkus on 26-28 minuti vahel valdavalt.
"Come on, you can see more than that"
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Karlip »

Ei tea kas on varem kirjutatud, aga äkki jälgid iga EMV etapi filmimise kõrvalt erinevaid tiime (Ma mõtlen nii, et näiteks Võrumaa Talverallil jälgid RRC tegemisi, ja siis järgmine EMV etapp teist tiimi, näiteks MM-Motorsport vms.) ja siis teed aasta lõpus kokkuvõtva video? Peale igat rallit teed lühikokkuvõtte tiimi tegemistest kuid aasta lõpus välja tulevasse filmi paned sisse juba nn. 'behind-the-scenes' pikemad klipid. Kui aga ükski tiim ei taha seda teha, siis on alati võimalus jälgida väiksemaid sõitjaid, ehk neid, kes ei ole tiimis vaid sõidavad enda ehitatud autoga vms.
Mõnest aasta 'üllatajast' võiks teha natuke pikema klipi.

Kriitika teretulnud!
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
rallinaatik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 29
Liitunud: 01 Juul 2010, 16:55
Kontakt:

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas rallinaatik »

Inspiratsiooniks/motivatsiooniks - USAs tehakse midagi sarnast sellele, mida kasutaja Frank on varasemalt teinud:

Teaser: http://www.youtube.com/watch?v=9LPp974KJJk
Projekt: http://www.kickstarter.com/projects/ral ... -than-done
piibu007
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 497
Liitunud: 21 Mai 2009, 18:44
Asukoht: Saaremaa

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas piibu007 »

Huvitav kuidas on selles teaseris 1.04-1.09 olnud kaadri filmitud on? Taolisi oli selles videos veel.
Rajareits
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 234
Liitunud: 06 Juul 2010, 21:02
Asukoht: Viljandi

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Rajareits »

piibu007 kirjutas:Huvitav kuidas on selles teaseris 1.04-1.09 olnud kaadri filmitud on? Taolisi oli selles videos veel.
Kopteriga.
www.keretood.ee - Autode kereremont Viljandis.
rallinaatik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 29
Liitunud: 01 Juul 2010, 16:55
Kontakt:

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas rallinaatik »

Rajareits kirjutas:
piibu007 kirjutas:Huvitav kuidas on selles teaseris 1.04-1.09 olnud kaadri filmitud on? Taolisi oli selles videos veel.
Kopteriga.
Kopteri jaoks liiga stabiilne liikumine. Ma arvan, et kaamera liigub mööda trossi seal. See kutt, kes seda asja veab, mainis kuskil, et tal on selline tehnika olemas.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Frank »

rallinaatik kirjutas:
Rajareits kirjutas:
piibu007 kirjutas:Huvitav kuidas on selles teaseris 1.04-1.09 olnud kaadri filmitud on? Taolisi oli selles videos veel.
Kopteriga.
Kopteri jaoks liiga stabiilne liikumine. Ma arvan, et kaamera liigub mööda trossi seal. See kutt, kes seda asja veab, mainis kuskil, et tal on selline tehnika olemas.
See peaks ikkagi kopter olema ning kaader aeglustatud arvatavasti. Kaamera liikumine ei ole piisavalt lineaarne ning stabiilne, et cable cam olla.

See "Easier Said Than Done" on natuke teises klassis, nii eelarve mõistes kui ka omatava tehnika osas. Koos omatava tehnika ja kogutud rahaga võib selle projekti väärtus olla vabalt üle 100000 dollari. Aga ilma rahata saab ka lahedat kraami toota, peab lihtsalt loovam olema.

Kevadel peaks juba midagi öelda olema "kohaliku toodangu" osas. Aga midagi on raudselt tulemas.
"Come on, you can see more than that"
Vasta