Dokumentaalfilm

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: KAIKUL, Sparco, Jaanus

Vasta
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Dokumentaalfilm

Postitus Postitas Frank »

Umbes kuu aega tagasi sai natuke ajusid ragistatud ning ühe vägagi tehtava idee peale tuldud.
Dokumentaalfilm oleks umbes 37-38 minutit pikk salvestatud tavalises PAL formaadis. Peamiseks sihtgrupiks oleks autospordi fännid ja inimesed, keda köidab mootorisport.
Peategelasteks oleks üks ekipaaž, kes võtab mõõtu tugevate sõitjatega. Rally Estonia toimub juuli keskel Lõuna-Eestis.
Filmis käsitletaks peamiselt Rally Estonia perioodi, alates ettevalmistusest ja lõpetades rallikeskusest lahkumisega. Eesmärk on luua emotsionaalne side vaatajate ja ekipaaži vahel.
Dokumentaalfilm oleks kiire tempoga koos rahulikumate lõikudega, et luua vajalik tempo kõikumine. Filmimis stiil oleks peamiselt jälgiv, aga kaameratöö stiil sõltub tegevusest. Heli on üks peamine element ning muusika ja originaalheli koos kasutamine peaks looma hea soundtracki, mis ei laseks vaatajatel igavleda.
Esialgse idee järgi jagaks filmi Internetis kasutades videoportaale ning torrenteid. Seega oleks see tasuta ja kõigil oleks võimalus seda näha.
Ehk lühidalt: Jälgiks ühe ekipaaži tegemisi ralli ettevalmistusest kuni ralli lõpuni välja.

Filmimaterjali osas loodan, et rallidel filmijad on nõus koostööks, sest isegi kui panna väike võttegrupp kokku, siis ei saaks piisavalt palju materjali katsetelt

Idee postitasin selleks, et saada tagasidet.

Teaser trailer
Leht Facebookis
Viimati muutis Frank, 04 Okt 2010, 20:58, muudetud 2 korda kokku.
"Come on, you can see more than that"
raig0
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1091
Liitunud: 19 Mai 2003, 11:41
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas raig0 »

Väga vinge idee. Mina olen nõus kaasa lööma.

Tee siia kah teema: http://rallyvideos.net/forum/
marko1509
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 965
Liitunud: 02 Juun 2006, 09:26
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marko1509 »

päris hea idee...
on ka juba mõtteid keda valida?
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

marko1509 kirjutas:päris hea idee...
on ka juba mõtteid keda valida?
Tegelt ma lootsin, et kui tekib arutelu, siis oskab keegi targem soovitada keda võiks "jälgida".
"Come on, you can see more than that"
marko1509
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 965
Liitunud: 02 Juun 2006, 09:26
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marko1509 »

Noo, mina arvan et peaks jälgima ikka kedagi eesotsa mehi, kellel on suurem võimalus ka lõppu jõuda. Samas ei pea see kindlasti olema tippklassi nelikveoline, võib vabalt olla ka kaheveoline. Huvitav oleks kindlasti jälgida mm-motospordi tegemisi.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

Minu mõte on ajendatud ainult nostalgilistel kaalutlustel aga kui Remmak sõidab, siis võiks üks variant olla ka tema + Harju KEK'i ja Raidami tegemised :)
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1427
Liitunud: 24 Nov 2008, 16:27
Has thanked: 1

Postitus Postitas rally »

Samas ei tea, kes tegijad siiapoole tulevad, kui äkki Solberg sõidab, siis oleks huvitav temast teha aga üldiselt ikka omadest, MM-motorsport on hea näide ja muidugi ka esiveo tipud Plangi, Kangur ja Koitla oleks hea valik.
Rallime Mönuga !
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

Jälgida võiks ka Kasepõllu tegemisi
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
marko1509
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 965
Liitunud: 02 Juun 2006, 09:26
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marko1509 »

Hehee, Solberg. Ega see siis nii lihtne pole, et lähed ja filmid. Tema masti mees seda vaevalt niisama lubabki. Sama on ka mm-motorspordiga, vaevalt et nemadki sellest väga huvitatud oleksid. Arvan et Margus oleks nõus, ja ka esiveo mehed. Nad on sellised "lihtsamad".
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas Crapmaster »

Võikski ju teha filmi just "vanadest kaladest". Remmak, Murakas jne. Kuidas nemad valmistuvad ja nii. Ilmselt tuleb sellest tore ettevõtmine ning kui on lisa oodata, siis teeks kellestki noorest/noortest. Minu ettepanek siis selline.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Postitus Postitas skahar »

Meil on ka plaanis selline väike memoriaal filmiklipp teha, et umbes sama idee - lihtsalt endale mälestuseks just ja kui ei lõpetagi, siis filmida teisi Ladasid/Vaz'e ja mingi koogel moogel lõpuks kokku keeta.

Sõltub kas kaameramehel on viitsimist kaasa lüüa kõik see nädal.


Mina soovitaks just sellist vanema kooli venda, kellel võibolla ni pikk karjäär enam ees ei ole - noortel võib neid Ralli EEstisi tulla veel kümneid:)
AutoralliSuurSõber
allar9944
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2443
Liitunud: 19 Jaan 2010, 22:02
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas allar9944 »

mulle tundub hea ideena se noorte esisilla poiste värk.

muidugi oleks ka lahe kui võtaks ned paremad esisilla mehed ja mitte keskendudes ainult ühele neist vaid mõnedele sõitjatele kes seal lahinkut pidama võivad hakata n Kangu Plangi ja Koitla. Põnevust oleks nagu 3x rohkem, aga ühe sõitja tegemisi jälgida võib ka põnev olla :D


Loodan et se hea idee ka ellu viiakse!!
Pajussaar
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Okt 2009, 22:25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pajussaar »

ka mina pooldaks kas siiis mõne kiire 4veo w esiveo esiotsa mehe tegemiste jälgimist, kuid miks mitte ka tagaveo kiiremate tegemisi.
ma arvan, et alustuseks tuleks mitmete ekipaasidega kontakteeruda ja neile sellest ideest rääkida ja ka küsida et millised on üldse nende ettevalmistused. huvitavam oleks ikka jälgida filmi, kus ettevalmistus hõlmab nii sõidu kui ka füüsilist treeningut.
kui asi hoo sisse saab, võin ise ka katselt pilti toota.
Football and Basketball need One Ball, Rallying needs TWO.!
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

rally kirjutas:... kui äkki Solberg sõidab, siis oleks huvitav temast teha aga üldiselt ikka omadest, MM-motorsport on hea näide ...
Selleks, et Solbergist või mõnest muust maailma tasemel tegijast teha, peaksin olema oma õpingud lõpetanud ja endale mingit nime teinud. Ja pealegi, ma arvan et Solberg valmistub Norras.
skahar kirjutas:Mina soovitaks just sellist vanema kooli venda, kellel võibolla ni pikk karjäär enam ees ei ole - noortel võib neid Ralli EEstisi tulla veel kümneid:)
allar9944 kirjutas:mulle tundub hea ideena se noorte esisilla poiste värk.

muidugi oleks ka lahe kui võtaks ned paremad esisilla mehed ja mitte keskendudes ainult ühele neist vaid mõnedele sõitjatele kes seal lahinkut pidama võivad hakata n Kangu Plangi ja Koitla. ...
Rally Estonia sai valitud selle pärast, et see on ikkagi kolmepäevane üritus ja võrreldes tavapärasega peaks olema see suurem katsumus.

Endal oli mõttes just üks kiiretest esiveo noortest keegi "sihtmärgiks" võtta, just selle kolme päevase ürituse pärast.

@Allar9944: Filmiaega pühendaks nii rallile kui ka konkurentidele. Le Mans'st on suhteliselt palju taolisi filme tehtud. Üks tuntumaid ja parimaid peaks olema "Truth In 24". Midagi taolist on ka plaanis mul, aga mitte nii tipp tasemel.
Pajussaar kirjutas:ma arvan, et alustuseks tuleks mitmete ekipaasidega kontakteeruda ja neile sellest ideest rääkida ja ka küsida et millised on üldse nende ettevalmistused. ...
Ütleme nii, et olles suht mees metsast, siis ei tea kellega ühendust võtta ja kuidas - pole kontakte lihtsalt.
"Come on, you can see more than that"
marko1509
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 965
Liitunud: 02 Juun 2006, 09:26
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marko1509 »

No siis oled sa igastahes õiges kohas, arvan et siin foorumis on palju neid mehi, kellel kontakte jagub ja kellega saab kindlasti mingile diilile ;)
Natuke off-topic, aga Solbergi suursponsor on Mad-crock, mis on ka Rally Estonia peasponsor, nii et kes teab, võib-olla näemegi norrakat siin sõitmas;)
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 725
Liitunud: 20 Mai 2003, 12:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cali »

No ma arvan, et herr Solberg on piisavalt olnud rambivalguses. Dokumentaali võiks ikka enda meestest teha. Valikut peaks olema ka Eestis piisavalt.

Noored esiveo kutid on meil piisavalt "kiired ja vihased", nii et see pole üldse paha idee :)
svs89
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2367
Liitunud: 10 Aug 2006, 17:31

Postitus Postitas svs89 »

Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

svs89 kirjutas:Hea näide on dokumentaalfilm Love the Beast
http://www.imdb.com/title/tt1284028/
http://www.youtube.com/watch?v=A_BwvWF6j2w

edu.
Love The Beast on hoopis teisest kategooriast, sest see räägib Eric Bana kirest, tema Fordist.
"Come on, you can see more than that"
svs89
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2367
Liitunud: 10 Aug 2006, 17:31

Postitus Postitas svs89 »

Aga ülesehitus seal algab garaazis siis näitab sõite ja ka sõitja kommentaar.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

svs89 kirjutas:Aga ülesehitus seal algab garaazis siis näitab sõite ja ka sõitja kommentaar.
Üks küsimus ainult. Oled sa näinud "Truth in 24", "Le Mans: In The Lap Of Gods" või "Le Mans: Chasing The Dream"?
"Come on, you can see more than that"
Vasta