Fännilehed Facebookis

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: KAIKUL, Sparco, Jaanus

Väikevend
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 191
Liitunud: 17 Juun 2011, 22:44
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Väikevend »

Samuti tegin unlike...piltide ükshaaval lisamine ja pidev hala, et jagage ja liituge...no ei viitsi seda sodi jälgida!
Liigapalju võimsust on peaaegu piisav...
Arvi1991
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 223
Liitunud: 22 Dets 2011, 13:03
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Arvi1991 »

tänan tagasiside eest ma nüüd teen albumid ja lõpetan selle spämmimise ära
Arvi1991
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 223
Liitunud: 22 Dets 2011, 13:03
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Arvi1991 »

ma olen selles asjas algaja sellepärast teen neid tüüpilisi vigu
jann
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 47
Liitunud: 31 Aug 2008, 22:25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas jann »

Arvi1991 kirjutas:saada nende piltide lingid mis on su omad seal lehel? ja ma kustutan need ära
Mis õigusega sa teed teistele kodanikele tühjast kohast nii palju tööd. Sa peaksid ikka ise veenduma ,et sa piraatlusega ei tegele.
Tuleb unlike.
Raiko
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 194
Liitunud: 17 Juul 2010, 18:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Raiko »

Panin ka lehele unlike- entusiasmi on, aga kvaliteeti pole. Facebookis on ikka suures ringluses erinevate autorite pilte. Piltide mittekommertslikel eesmärkidel kasutamine on lubatud, aga sellistel lehtedel on see ilmselgelt kommertslik.
Sellise segaduse tekitavad tegelikult niisama klõpsijad, kellel on täiesti savi, kas tema pilte võetakse fotoalbumist või ei. Tekibki selline ettekujutus, et parem hiireklõps ja Save As.... vahet pole ju mis leht.
See jutt käib ka sõitjate kohta, kes panevad oma facebook`i lehtedele pilte. Kuidagi nii raske on küsida.
Eriti nördima panevad mõningate sõitjate kodulehed, kuhu topitakse pilte ilma autorile teada andmata ja ilma igasuguse viiteta autorile. Üldjuhul on liiga keeruline ametlikku käiku anda ja asi jäetakse sinnapaika.
Sellised juhtumid panevad ennast ennetama uusi sarnaseid intsidente. Näiteks seepärast tuleb minu uus leht selline, kus ei saagi hiire paremat nuppu kasutada. Alati jääb muidugi võimalus PrintScreen.
Timo, siin ka sinu fotosid:
https://www.facebook.com/pages/Ott-T%C3 ... 7143209787
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Postitus Postitas Karlip »

Internetti pilte üles pannes peaksite teadma, et need pildid, mis te üles panete, ei jää teie saidile. Need pildid hakkavad ühel momendil nii rändama, et saavad vahepeal "uue omaniku" mõnes riigis meist tuhandete kilomeetrite kaugusel ning tulevad ringiga eestisse tagasi.
Videodega on sama, ühel Lõuna-Eesti rallil oli üks õnnetus, kus auto pani täie kiirusega tiiki, see video on nüüd väga laialt levinud ning vahepeal samuti leidnud uued "omanikud".
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Postitus Postitas calderon »

Sellega peaks jah fotograafid arvestama, et mis netis see ka rändab. Vastumürk sellele on copy kaitse kodulehele mida mõned ka kasutavad, kuigi prt scr vastu ei aita.
Ja minul endal suht savi kelle pilt on, juhul kui ma ise peal seal olen ja Timol mitu sellist pilti, mille ma ka sealt endale seivinud olen.
Nagu öeldakse, copyright - Kopeeri õigesti
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Postitus Postitas busse »

calderon kirjutas:Sellega peaks jah fotograafid arvestama, et mis netis see ka rändab. Vastumürk sellele on copy kaitse kodulehele mida mõned ka kasutavad, kuigi prt scr vastu ei aita.
Ja minul endal suht savi kelle pilt on, juhul kui ma ise peal seal olen ja Timol mitu sellist pilti, mille ma ka sealt endale seivinud olen.
Nagu öeldakse, copyright - Kopeeri õigesti
see, et fotod hakkavad ilma autori loata rändama on ammu teada haigus. mõnel juhul küsitakse teinekord selle kasutamiseks/saamiseks ka luba, aga need on pigem erandkorrad, mis kinnitavad üldist suhtumist (kõigil on sügavalt pohhui).

kusjuures copyright watermark vähemalt on selline, mis teinegi kord toob mõne tagasi, et saada pilti ilma selleta printimiseks ;)

need kaitsed kodulehel toimivad vaid dambjuuserite puhul :) seega sellele väga ei tasu lootma jääda.

see facebooki leht on ilmselgelt unlike, sest seal pole midagi like'da. sellest lehest ootaks pigem uudiseid, mida mujal pole veel kirja pandud, pilte, mida mujalt saitidelt ei leiaks jne..siis hakkaks asja point olema.

tundub, et see poliitika kus köigil pidi vanasti oma veebileht olema on kolinud vist feissi ringi, et sind pole olemas, kui sa ei ole sinna oma lehte teinud.
Rainy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1771
Liitunud: 30 Sept 2005, 03:05
Asukoht: Kohila

Postitus Postitas Rainy »

Küsimus veel selline, et kas sõitja ise võib kasutada pilti ilma loata või on see nii, et fotograaf võib pilti teha ilma loata, aga pildistatav ei tohi kasutada endast tehtud pilti ilma loata :)? Ma loodan, et eesti filoloogid kallale ei tule nüüd :D
mcwax

Postitus Postitas mcwax »

No laias laastus peaks see olema ju nii, et kui privaatsust ei rikuta, siis võib avaliku elu tegelast pildistada küll ja ilmselt siis neid pilte ka netti riputada.
Ehk, kui avaliku elu tegelene (rallisõitja) esineb avalikul üritusel (rallil), siis peab ta eeldama, et temast tehakse pilte ja et need pildid ka kuskile avalikku ruumi (internet) välja ilmuvad. Hoopis teine asi oleks kui kuri salasilm kuskilt aia lippide vahelt kodusest saunapeost pilte teeb.
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Postitus Postitas busse »

Rainy kirjutas:Küsimus veel selline, et kas sõitja ise võib kasutada pilti ilma loata või on see nii, et fotograaf võib pilti teha ilma loata, aga pildistatav ei tohi kasutada endast tehtud pilti ilma loata :)? Ma loodan, et eesti filoloogid kallale ei tule nüüd :D
kunagi sai ühe söitjaga vaieldud teemal, et ta kasutas loata minu tehtud pilti kusagil oma promo tarbeks or sm. lõpuks jäi selline seis, et kuna tema leidis et temalt peab küsima luba tema rallisõitu pildistamiseks, siis ma lihtsalt ei pildista tulevikus teda ja probleemi ei teki.

aga üldiselt on jah selliselt, et avalikus ruumis viibivaid täiskasvanuid vöib pildistada kui see ei riiva kuidagi tema mainet või ei pane isikut tobedasse olukorda, mida saaks kasutada hiljem inimese maine kahjustamiseks või väljapressimiseks.

ehk siis köik kes viibivad avalikus ruumis vöib pildistada. juhul kui inimene tuleb su juurde ja palub neid mitte avalikustada vöi teda üldse mitte pildistada. tuleb sellest kinni pidada ja seda ka teostada.

ja mis puudutab rallisõitjasse, kes kasutab temast tehtud pilti, siis oleks ilus kui ka foto autorile seda mainitakse või vähemalt pannakse viide autorile juurde. ega keegi ju rohkemgi ei taha, et talle öeldakse, et ma kasutan su pilti vöi annad fotole viite autorile.
Väikevend
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 191
Liitunud: 17 Juun 2011, 22:44
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Väikevend »

Samas tuleks fotograafidel ka enda kontaktid paremini leitavaks teha. Ei viitsi eriti läbi foorumi kontakte taga ajada.
Uuel hooajal hakkan kindlasti fotograafidelt luba küsima ja sama loodan ka, et küsitakse minult minu tehtud piltide kohta luba. Arvan, et fotograaf ka pildistab rohkem neid sōitjaid, kes küsivad luba...tekib nagu vastastiku viisakas suhe.
Fotograafidele veel nõuanne...pange pildile kuhugi oma nimi või veebi aadress.
Liigapalju võimsust on peaaegu piisav...
Arvi1991
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 223
Liitunud: 22 Dets 2011, 13:03
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Arvi1991 »

toetan seda mõtted , siis ei ole seda jama , et nettist leiad hea ralli pildi aga ei saa seda pilti üles panna kuna sa ei leia fotograafi , et luba küsida
jann
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 47
Liitunud: 31 Aug 2008, 22:25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas jann »

Asja saab ka teisipidi vaadata. Olen püüdnud üht konkreetset galerii autorit tabada. Galeriides pole kontakti. Postitustes ei ole kontakti. Asi lihtsalt selles ,et tahtsin paluda ühe pildi eemaldamist tema galeriist ja üldse netist. Ja see palve on siiani talle saatmata sest fotograaf on nii salajane ,et galerii on aga kontakti ei ole.
Vahest on lihtsalt nii ,et ei tahaks mõnda enda jaoks ebameeldivast äpardusest pilti avalikku kohta.
Paar korda on juhtunud ,et mõni sõitja on kunagi minult palunud ühe või teise pildi eemaldamist. Paluja soovile on alati vastu tuldud.
Ilmselt see ongi see usalduse teema.
Ja pildikogude omanikud võiksid teha siiski võimalikuks endaga kontakteerumise.
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Postitus Postitas busse »

niipalju kui ma neid eesti galeriisid näinud, siis üldiselt on watermark nimega all või kontakt lehel olemas.

vöimalik, et neid anonüümsemaid galeriisid on ka, aga siis vöib tekkida küsimus selles, mis pildid seal liiguvad (kas galerii looja on köigil ka autor).

ja alati on vöimalik googli järgi leida isikuid...kasvöi facebooki konto.
Axxept
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 148
Liitunud: 27 Okt 2004, 02:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Axxept »

Küsimus pildistajatele, kui pildil on juba watermark või nimi nurgas, kas siis tohib seda pilti kasutada? Sest iseenesest on ju konkreetne viide fotograafile olemas.
RALLI ART Pilt
HONDA RACING Pilt
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Postitus Postitas busse »

Axxept kirjutas:Küsimus pildistajatele, kui pildil on juba watermark või nimi nurgas, kas siis tohib seda pilti kasutada? Sest iseenesest on ju konkreetne viide fotograafile olemas.
siin peaks igaüks enda eest vastama. mu poolest kasutage, aga tore oleks kui ikkagi vihjaks ka mulle. lihtsalt tore oleks ju teada kus pildid rändavad.

samas nagu eelpool teemast on läbi jooksnud, siis mönedel ka watermark all, aga ikkagi ilma loata tuleb see maha korjata.
Väikevend
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 191
Liitunud: 17 Juun 2011, 22:44
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Väikevend »

Axxept kirjutas:Küsimus pildistajatele, kui pildil on juba watermark või nimi nurgas, kas siis tohib seda pilti kasutada? Sest iseenesest on ju konkreetne viide fotograafile olemas.
Oleneb fotograafist. Minule ta elatusallikas pole ja ei näe probleemi, kuid lihtsalt huvipärast tahaks teada, kus fotod ringlevad.
Liigapalju võimsust on peaaegu piisav...
Vasta