10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

räägi eesti autorallist

Moderaatorid: KAIKUL, Sparco, Jaanus

svs89
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2367
Liitunud: 10 Aug 2006, 17:31

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas svs89 »

Rajareits kirjutas:
svs89 kirjutas:
Roland1803 kirjutas:Leidsin arvutist ühe video, mõtlesin, et jagan teistega ka :)
http://www.youtube.com/watch?v=WoJOyZJK-gE
Päris nii ei ole võtad kellegi salvestise ja kasutad seda ilma luba küsitama ja päritolugi ei maini. Ja julmalt on video cropitud,et vargust varjata, edu sellega igatahes. Ei hakka hetkel youtube kaebust tegema aga tuleks ikka autoritega ka arvestada.
Kõne all klipid 0:43-0:46 ja 1:05-1:10.

Edu rallirajal.

Video on vast kropitud ikka YT enda poolt, värina pärast.. :)
Aga see selleks.
BTW YT värina lõikus näeb nälja teistsugune ja seda saab kasutaja ise valida kas seda teha. pardavidoet pole küll lõigatud aga just teistel klippidel on minu logo osa cropitud.
Rajareits
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 234
Liitunud: 06 Juul 2010, 21:02
Asukoht: Viljandi

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas Rajareits »

svs89 kirjutas:
Rajareits kirjutas:
svs89 kirjutas:Päris nii ei ole võtad kellegi salvestise ja kasutad seda ilma luba küsitama ja päritolugi ei maini. Ja julmalt on video cropitud,et vargust varjata, edu sellega igatahes. Ei hakka hetkel youtube kaebust tegema aga tuleks ikka autoritega ka arvestada.
Kõne all klipid 0:43-0:46 ja 1:05-1:10.

Edu rallirajal.

Video on vast kropitud ikka YT enda poolt, värina pärast.. :)
Aga see selleks.
BTW YT värina lõikus näeb nälja teistsugune ja seda saab kasutaja ise valida kas seda teha. pardavidoet pole küll lõigatud aga just teistel klippidel on minu logo osa cropitud.

Selge, vabandust.
Mu klippidel on värina vastu töötlus üle käind, arvasin et ka Sul sama teema.. :)
www.keretood.ee - Autode kereremont Viljandis.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas Lithium »

Hull teema ikka küll, sa peaksid õnnelik olema svs, et keegi kasutab .. :D
Söörlöne!
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas umm »

Kummaline arusaam lithiumil, varguse peale peaks õnnelik olema?
Rainy
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1771
Liitunud: 30 Sept 2005, 03:05
Asukoht: Kohila

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas Rainy »

Minu arust võiks olla vaikiv kokkulepe, et kui isikut pildistatakse või filmitakse, siis võib ta kasutada ka seda materjali. Nagu privaatsust segab see ka, et fotograaf tuleb õiendama, et mis sa kasutad minu materjali, aga sel pildil olen ju ma ise, samahästi ma võin öelda, et korista kõik minuga seotud pildid netist ära.

Samas ma usun et fotograafid sellisel juhul lubaksid ka kasutada materjali, aga no eks neile meeldib, kui küsitakse ennem, kuigi vahest on üsna keeruline autor ülesse leida.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas Frank »

Ütleb nii, et viisakas on ikkagi küsida luba. Hoiab lihtsalt hilisemad ebameeldivused ära.
"Come on, you can see more than that"
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas Kolin »

Kõige lihtsam jagada oma enda tehtud materjali. Aga jah luba oleks ikka vaja kasvõi viisakusest küsida. Olen selles kindel, et SVS poleks eitavalt vastanud, et tema materjali kasutada.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Kaimar
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Jaan 2012, 18:18

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas Kaimar »

Mis kuradi vargusest te patrate? Mina peaks videopuhul traagiliseks varguseks vaid seda, kui keegi võtabki lihtsalt minu video, kasutab seda mingi traileri jaoks v lihtsalt uploadibki selle nagu oleks see tema tehtud aga antud juhul kasutas videopilti SEESAMA SÕITJA KEDA filmiti, so what is the problem? Pole mõtet nüüd nii paanitseda ka....Seda vähemalt minu arust
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas Kolin »

Kaimar kirjutas:antud juhul kasutas videopilti SEESAMA SÕITJA KEDA filmiti, so what is the problem? Pole mõtet nüüd nii paanitseda ka....Seda vähemalt minu arust
Sel juhul jah ei näe põhjust lamenti lüüa. Samas oleks pidanud ka SVS luba küsima, et kas ma võin sind filmida. See mõõk on kahest otsast terav.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
calderon
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3364
Liitunud: 05 Juun 2010, 19:30
Asukoht: Kuppelmaastik

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas calderon »

Avalikul üritusel filmimiseks ja pildistamiseks ja avaldamiseks ei pea kelleltki luba küsima
markol
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 283
Liitunud: 26 Aug 2011, 14:37
Asukoht: Tartu

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas markol »

OT: Avalik koht ja avalik üritus. Pildistan ja filmin publikule ettenähtud kohas ja keegi ei saa seda keelata. Iseasi kui on kellelgi palve, et teda ei pildistataks. Ikkagi ei ole võimalik seda keelata, vaid mõistva suhtumise korral kokkuleppele jõuda. Valmis tehtud pilte ja videosid jagab omanik vastavalt oma kehtestatud tingimustele. See, kes on salvestusele jäädvustatud, pole automaatselt pildi või video kaasomanik. Youtube üles riputatud video kohta pole ma uurinud, kuidas siis autoriõigused säilivad. Näiteks viimane Kurzeme rallit kokkuvõttev saade näitas Kanguri väljasõitu ja allikaks oli märgitud youtube. On see eetiline või mitte, ma ei tea.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas AS »

Sellel teemal on siin foorumis ka ennem väga pikalt juttu olnud. Autorikaitse seadus keelab ja lubab nii mõndagi. Uurige asja natuke ja saate pildi selgemaks! ei viitsi hetkel otsida aga kes leiab see saab asjale ka kõige kiirema vastuse.
Mätas
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 15
Liitunud: 10 Sept 2013, 08:17

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas Mätas »

Kui video on Youtube üles laetud siis pmht on see kõigile kasutatav. Endal kogemus kui Kanal2 kajastas mingit lugu roolijoodikust ja kasutas minu Youtube üleslaetud klippi trennist suletud rajal. Päris vihaseks ajas, et lugu roolijoodiksut ja jutu taustaks näidati minu masinat lendamas.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1555
Liitunud: 14 Okt 2005, 19:30
Asukoht: Tartu
Has thanked: 1

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas AS »

http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic. ... %C3%B5igus

siin küll juttu pildistamise kohta ja piltide levitamisest aga põhimõte peaks ju samaks jääma.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: 10. Grossi Toidukaubad Viru Rally 2013

Postitus Postitas Frank »

Mätas kirjutas:Kui video on Youtube üles laetud siis pmht on see kõigile kasutatav. Endal kogemus kui Kanal2 kajastas mingit lugu roolijoodikust ja kasutas minu Youtube üleslaetud klippi trennist suletud rajal. Päris vihaseks ajas, et lugu roolijoodiksut ja jutu taustaks näidati minu masinat lendamas.
Kahjuks on Eestis audiovisuaalse poole õigustega suht sitad lood. Jätkuvalt on nn metsik lääs võrreldes Lääne-Euroopa ja Põhja-Ameerikaga.

Youtube'i laetud sisu õigused kuuluvad jätkuvalt kasutajale, kuid kasutaja annab õiguse Youtube'le levitada kasutaja sisu. Seega kui videol pole just vastavat creative commons luba või kolmas isik pole Youtube'iga äripartner, siis pole kolmandal isikul õigus seda kasutada. Vähemalt nii sain mina aru, kui lugesin Youtube'i Terms of Service'it. Vastav lõik on all pool.

Lõik 6.C Youtube'i kasutaja tingimustest:
For clarity, you retain all of your ownership rights in your Content. However, by submitting Content to YouTube, you hereby grant YouTube a worldwide, non-exclusive, royalty-free, sublicenseable and transferable license to use, reproduce, distribute, prepare derivative works of, display, and perform the Content in connection with the Service and YouTube's (and its successors' and affiliates') business, including without limitation for promoting and redistributing part or all of the Service (and derivative works thereof) in any media formats and through any media channels. You also hereby grant each user of the Service a non-exclusive license to access your Content through the Service, and to use, reproduce, distribute, display and perform such Content as permitted through the functionality of the Service and under these Terms of Service. The above licenses granted by you in video Content you submit to the Service terminate within a commercially reasonable time after you remove or delete your videos from the Service. You understand and agree, however, that YouTube may retain, but not display, distribute, or perform, server copies of your videos that have been removed or deleted. The above licenses granted by you in user comments you submit are perpetual and irrevocable.
"Come on, you can see more than that"
Vasta