Neste Oil Harju Rally 2015

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

ccve
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 164
Joined: Mon Mar 15, 2010 6:14 pm

Re: Neste Oil Harju Rally 2015

Post by ccve »

Täiesti tühine mämmutamine. Kõige tipuks ütles pereisa lõpuks ühe tabava lause ka mille point oli, et kas pealtvaataja kes rajaäärde läheb peab ka ise tark olema? Really?
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1342
Joined: Fri Jan 30, 2009 11:07 am
Location: Pärnu

Re: Neste Oil Harju Rally 2015

Post by Dubber »

Vaatasin ja vaatasin ka kordust. Ikkagi kõik taandub tunnete tasemele... ikkagi õnnetus, kes seal siis nii väga süüdi saab olla... tagant järele tarkus. Olen kindel, et need nö. targad poleks kindlasti osanud antud kohta ilma õnnetuseta ohtlikuks pidada. Alles siis kui antud kohale tähelepanu pöörati ja ka viimasel hetkel reageeriti...
Meeldis Kiivri lause, et ärge sõitke Tln-Trt maanteel autoga, seal saavad inimesed surma ...
Endiselt sügav kaastunne omastele - see valu ei kao kunagi.

Image
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Neste Oil Harju Rally 2015

Post by Kolin »

ccve wrote:Täiesti tühine mämmutamine. Kõige tipuks ütles pereisa lõpuks ühe tabava lause ka mille point oli, et kas pealtvaataja kes rajaäärde läheb peab ka ise tark olema? Really?
See pani mind ka imsestama. Kui raja äärde lähed siis peabki tark olema. Ning võimalikult ohutu koha valima. Ning jätma omale ohukorral põgenemis tee Kui väike või sujuv see kurv ka poleks Tark on mitte seista väliskurvis
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
markol
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 283
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:37 pm
Location: Tartu

Re: Neste Oil Harju Rally 2015

Post by markol »

Kui lähed raja äärde kohta, mida pole pealtvaataja kavas ära märgitud, siis peadki olema ise tark. Kui ohtusid ise ei suuda hinnata siis tuleb minna kavas märgitud pealtvaataja punktidesse, kus on ka rohkem pädevaid juhendajaid. Raja turvad mitte ainult ei keela, poo ja lase vaid ka juhendavad ja seda viisakalt, kui endal on mahti viisakalt küsida.
mitsupitsu
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 378
Joined: Wed Aug 19, 2009 7:06 pm
Location: Rakvere

Re: Neste Oil Harju Rally 2015

Post by mitsupitsu »

Nagu lugupeetud eelkõneleja Kolin siin mainis,et tark pole seista väliskurvis,pole tark seista ka sisekurvis liiga ligidal.Tõmbab autol sisemise esiratta kinni ja ongi rahva seas.
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1134
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:35 am
Location: Tallinn- Ida Virumaa

Re: Neste Oil Harju Rally 2015

Post by schalke »

Selle koha puhul tegi ju üks eelmine auto puust ja punaseks. Soomlase valge Evo oleks ka seal välja pannud. Loomulikult kahju ja kaastunne omastele, kuid krt kas siis tõesti see ei olnud piisav hoiatus.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: Neste Oil Harju Rally 2015

Post by maailmameister »

Täpselt sama meelt eelkõnelejatega. Loomulikult kahju, et selline asi juhtus aga see on mootorisport. Sa ei saa välistada kõiki asju, mis juhtuda võib. See oli lihtsalt lollide asjade kokkulangevus ja otsida nüüd hirmsasti siit süüdlast ei ole mõtet. Kui teha ralli pealtvaatajatele 100 % turvaliseks, siis tähendab see seda, et raja äärde ei tohi lasta ühtegi inimest. Muud moodi ei saa keegi välistada lolle õnnetusi, mis võivad kurvalt lõppeda.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1965
Joined: Sat May 01, 2010 5:59 pm

Re: Neste Oil Harju Rally 2015

Post by muhk »

osaviskes võib ka oda algaja sportlase puhul lennata publikusse. sellepärast ei peeta kergejõustiku võistlusi tühjade tribüünide ees.
natuke nõme nagu jah, et ühte ala nüüd peedistatakse. tõesti, oli kurb õnnetus, tagant järgi võinuks igasuguseid asju teha. inimesi tagasi see ei too. samas, järelvalvet ehk mingil moel võiks katsetel põhjalikumaks muuta. ma pole spetsialist, ei oska täpselt mingeid näiteid tuua
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: Neste Oil Harju Rally 2015

Post by maailmameister »

Mis puutub järelvalvesse, siis selle aasta Eesti rallid, kus ma käinud olen, on olnud üli turvatud. Vähemalt nende katsete peal, kus ma olnud olen. Selle aasta Harju rallil olid turvamehed lausa liiga agarad, krt mitte kusagile ei lubatud. 1,5 tundi enne katse algust ei lubatud üle raja minna :) Lõpuks pika veenmise peale saime siiski raja ületatud. Ma ei ütleks, et turva meie rallidel kehv on. Ja kõiki inimesi, kes on katsele tulnud, ei jõua nagunii jälgida. Selleks peaks olema iga 30-40 meetri tagant raja ääres turvamees. Turvameeste teadlikust rallist võiks küll natuke tõsta, vahel tundub et inimesed näevad esimest korda rallit ja tõepoolest turvatakse üle. Mingi aeg tagasi pidid tulema koolitused vabatahtlikele, kes tahaksid rallidel tööd teha. Ma isegi panin nime kirja aga siis vist kadus alaliidul huvi ära ja sinna see jäigi.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Post Reply