Harju ralli 2016, EMV II etapp

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by CTR »

postimehe toimetaja on peaaaegu täpne olnud..
ise nägin reedel ralli esimesi katseid.. päriselt :D
Image
JYRKA
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 41
Joined: Thu Feb 23, 2012 5:12 pm

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by JYRKA »

Uustulndi kohta pole rohkem infi? Kuskilt lugesin,et kaardilugeja haiglas või see vale informatsioon?
Pints
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 771
Joined: Tue Jun 15, 2010 7:41 pm
Location: Harju

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by Pints »

JYRKA wrote:Uustulndi kohta pole rohkem infi? Kuskilt lugesin,et kaardilugeja haiglas või see vale informatsioon?
Kaardilugeja minestas ära laksu ajal. Nüüd kõik ok, kerge põrutus lihtsalt. Mehed terved :)
trxz
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 240
Joined: Thu Mar 13, 2014 5:28 pm

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by trxz »

autost või õnnetusest pole pilte lekkinud?
svs89
Rallifoorum 24/7
Posts: 2367
Joined: Thu Aug 10, 2006 5:31 pm

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by svs89 »

Harju rally 2016 meile kahjuks midagi rõõmustavat ei toonud!
Täna esimesel katsel, mõned kurvid enne finishit, oli väga kiire vasakkurv ning olematu nähtavuse tõttu kalduti teelt välja. Auto maandus suurel kiirusel esiosaga sügavasse kraavi ning sealt juba katusele. Katse peatati ning meedikute valvsa pilgu all vaadati poisid üle ning Imre viidi haiglasse täiendavale ülevaatusele. Praeguseks on Imre ja Rasmus turvaliselt koju saanud ning toibuvad päris ehmatavast kogemusest. Autoga on hetkel üsna kehvad lood! Tänu headele abilistele suutsime ta siiski sügavast kraavist kätte saada. Samuti täname rallifänne, kes peale avariid koheselt Rasmusele ja Imrele appi tõttasid!
Nüüd algab auto taastamine ning hoiame teid kursis, kuidas ja kuna meid taas rajal näeb. Seniks turvalisi rallielamusi ja kohtumiseni.
https://www.facebook.com/rasmusuustulndfanpage/
Pints
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 771
Joined: Tue Jun 15, 2010 7:41 pm
Location: Harju

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by Pints »

Image
Pints
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 771
Joined: Tue Jun 15, 2010 7:41 pm
Location: Harju

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by Pints »

Poom karteri purunemine. Poole meetri sygavused rööpad. Tornil ka mootor :evil:
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 867
Joined: Fri Oct 01, 2010 6:47 pm

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by blizzard »

Tänakul ka probleemid
mitsupitsu
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 378
Joined: Wed Aug 19, 2009 7:06 pm
Location: Rakvere

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by mitsupitsu »

Korduval katsel läks liiga sügavaks roopaks küll kohati.Aajah ma pole veel nii viisakat turvateenistust ühelgi eesti rallil näinud kui täna.Respect!
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by Strike »

Neste Harju Rally võitsid Egon Kaur - Silver Simm. http://rallihullusoidupaevik.blogspot.c ... -egon.html
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
-saxx-
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 403
Joined: Tue Jan 11, 2011 12:23 am

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by -saxx- »

Väike video ka rallist
https://youtu.be/85Gz6yYdfDQ
KKSF
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 139
Joined: Sun Sep 16, 2012 12:36 pm

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by KKSF »

KKSF HD video: https://www.youtube.com/watch?v=wSjMNbCXAxw

If you want a video with your car, e-mail rallyemotions@inbox.lv
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by maailmameister »

mitsupitsu wrote:Korduval katsel läks liiga sügavaks roopaks küll kohati.Aajah ma pole veel nii viisakat turvateenistust ühelgi eesti rallil näinud kui täna.Respect!
Turva oli nii ja naa. Kohati oli ikka nii üle pingutatud, et sellist asja ei ole mina veel kusagil näinud. SS1 vaatajapunktis 2 oli naisturva, kes lõugas küll kõigi peale :) Me jõudsime 50 min enne katse algust sinna ja meid ei lubatud üle raja, kuna rada pidi kinni olema! See ei ole ka päris normaalne, ma saan aru et turvalisus on tähtis aga see on liiast juba. Samas kohas oli vaataja ala ühel pool teed ja teisel pool oli keeluala. Keeluala pool oli mingi kohalik talumees tulnud rallit uudistama ja seisis heinamaa peal u. 300 m rajast eemal. Turva läks ja ajas mehe ära :)
Samas SS10 kuulsas kollase maja kurvis oleks peaaegu lõppenud asi jälle inimese surma või vigastustega. Olgugi, et turva (jälle naisturva) seisis rahva juures, ei pannud ta tähele inimesi kes hakkasid rada ületama. Miski pärast tulid 3 autot suht väikeste vahedega järjest ja peale teist autot hakkasid mingid lambad koos lastega üle raja jooksma. Üks laps jooksis üle tee nii, et auto pidi pidurdama päris kõvasti ja laps pääses napilt. Kaks meest kellel kummalgi oli laps kukil, jäid pidama minu karjumise peale. Ma ei saa aru mida inimesed mõtlevad, kui niimoodi panevad enda ja oma lapse elu kaalule.
Peale eelmise aasta ränka õnnetust, oli ikka turvalisusele kõvasti rõhku pandud, mis on üldiselt ju tervitatav. Aga üle turvata ei ole ka asja mõtet, igasuguseid lolle juhuseid ei saa ühegi turva meetmega ära hoida. Üle turvamine teeb lihtsalt rallit vaatama tulnud inimeste elu väga keeruliseks.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Pints
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 771
Joined: Tue Jun 15, 2010 7:41 pm
Location: Harju

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by Pints »

maailmameister wrote:
mitsupitsu wrote:Korduval katsel läks liiga sügavaks roopaks küll kohati.Aajah ma pole veel nii viisakat turvateenistust ühelgi eesti rallil näinud kui täna.Respect!
Turva oli nii ja naa. Kohati oli ikka nii üle pingutatud, et sellist asja ei ole mina veel kusagil näinud. SS1 vaatajapunktis 2 oli naisturva, kes lõugas küll kõigi peale :) Me jõudsime 50 min enne katse algust sinna ja meid ei lubatud üle raja, kuna rada pidi kinni olema! See ei ole ka päris normaalne, ma saan aru et turvalisus on tähtis aga see on liiast juba. Samas kohas oli vaataja ala ühel pool teed ja teisel pool oli keeluala. Keeluala pool oli mingi kohalik talumees tulnud rallit uudistama ja seisis heinamaa peal u. 300 m rajast eemal. Turva läks ja ajas mehe ära :)
Samas SS10 kuulsas kollase maja kurvis oleks peaaegu lõppenud asi jälle inimese surma või vigastustega. Olgugi, et turva (jälle naisturva) seisis rahva juures, ei pannud ta tähele inimesi kes hakkasid rada ületama. Miski pärast tulid 3 autot suht väikeste vahedega järjest ja peale teist autot hakkasid mingid lambad koos lastega üle raja jooksma. Üks laps jooksis üle tee nii, et auto pidi pidurdama päris kõvasti ja laps pääses napilt. Kaks meest kellel kummalgi oli laps kukil, jäid pidama minu karjumise peale. Ma ei saa aru mida inimesed mõtlevad, kui niimoodi panevad enda ja oma lapse elu kaalule.
Peale eelmise aasta ränka õnnetust, oli ikka turvalisusele kõvasti rõhku pandud, mis on üldiselt ju tervitatav. Aga üle turvata ei ole ka asja mõtet, igasuguseid lolle juhuseid ei saa ühegi turva meetmega ära hoida. Üle turvamine teeb lihtsalt rallit vaatama tulnud inimeste elu väga keeruliseks.
See moment on video peal ka - rasket närvi https://www.youtube.com/watch?v=uS1mN-JuJfk
Allu12
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1128
Joined: Sat Nov 12, 2011 1:31 pm
Location: Kuressaare

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by Allu12 »

KrikU
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 161
Joined: Fri Apr 01, 2016 12:47 pm
Contact:

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by KrikU »

https://www.youtube.com/watch?v=scomkOuQHnc

Tegin ka oma esimese YT editoriga kerge klipimontaazi, natuke läks sassi :)
Tänud juba pikemalt oma publitseeritud heade rallivideote eest -saxx- ja KKSF!
MMAL
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 209
Joined: Sun Jan 20, 2013 11:22 pm

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by MMAL »

Veel turvadest Harju rallil.... SS4-l katkestanud tehnilise rikke tõttu autot lükati läbi lintide juurdepääsu teele... ja turva tahtis ka asjalik olla, küsis sõitjate käest, et kuidas ralli läks.....:)
-helm-
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 625
Joined: Thu Oct 02, 2008 6:47 pm
Location: Kuressaare

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by -helm- »

MMAL wrote:Veel turvadest Harju rallil.... SS4-l katkestanud tehnilise rikke tõttu autot lükati läbi lintide juurdepääsu teele... ja turva tahtis ka asjalik olla, küsis sõitjate käest, et kuidas ralli läks.....:)


Väga hästi :lol:
Poola kivi on Eesti rallifänni jaoks sõimusõna

M.Kiiver
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 14, 2005 7:30 pm
Location: Tartu

Re: Harju ralli 2016, EMV II etapp

Post by AS »

Turvade töö on ikka põnev. Kas on range ja keegi ei tohi midagi teha, või siis eriti ei huvita see asi kedagi. Seal Matsimäel tuleks teha turvala ja ainult üks koht rajaületuseks kus turvamees ees. Muidu jäävadki seal nii üle jooksma. See pole esimene kord ja ega jää ka viimaseks. Nii palju kui mina seal olen rallit jälgimas käinud, siis alati leidub mõni kanapea, kes ei kuule ega näe midagi ja jookseb ennem autot üle tee. Aga arvestades kiirust, millega sinna tullakse, on siiani asi veel hästi lõppenud.
Post Reply