Hooaeg 2018

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Post Reply
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by Sala »

-huviline2- wrote:Ma pakun, et eks siin ole ikka see moment ka sees, et filtreerida natukenegi kontingenti, kes vaatama saabub. Pealtvaatajad on siiski pigem nuhtlus.:D
No kui pealtvaatajad nuhtlus on, sis võiks ju vaikselt ilma ühegi reklaamita asja ära teha :D
umm wrote:Ma ei saa sinu loogikast aru.
Ostad kolmapäeval Autolehe, vaatad üldlogistika valmis, huvitavamad kohad saad ju Googlemapsiga üle vaadata, uurida Youtubest vanemaid videosid. Ettevalmistamiseks aega piisavalt ju?

Ja kaardid netis vs paberkandja - ühele sobib üke, teisele teine. Üks ei sega ju teist?
Kuidas see hetkel sinu plaanimist paremaks tegi Aluksne suhtes, et said elektroonilised kaardid nädala alguses kätte?
Kolmapäeval tehti siiski avalikuks. Aga kuidas, väga hästi, jõle mugav, tõmba üks kaart ühele monitorile lahti, teine teisele ja zuumi mõlemat kus kannatab.

Autolehega päris mitu x juhtunud, et selleks ajaks kui õhtul töölt tulen on juba poodides puhas töö tehtud.

Aga nagu ise ütlesid, kumba keegi eelistab. Mina eelistaks paar päeva varem netikaarti, jääks see vanapaberi kogumine ära. Mu pärast müügu siis juba elektroonilist autolehte.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by -huviline2- »

Eino, selleks ongi kaardid vaatamiskohtadega, vaatad järgi ja otse sõidad.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Hooaeg 2018

Post by calderon »

-huviline2- wrote:Eino, selleks ongi kaardid vaatamiskohtadega, vaatad järgi ja otse sõidad.
Need avalikud vaatamiskohad tavaliselt mahapöörded mis rohkem mugavate teema :D Õige ralli käib ikka metsas.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by -huviline2- »

Just, ma mõtlen korraldaja seisukohast, kus tema rahvast näha eelistab ning mis põhjusel kaardid hilja avalikustatakse.
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: Sun Feb 16, 2003 1:31 pm
Location: Tallinn

Re: Hooaeg 2018

Post by umm »

Sala, ja need kaks kuvarit tassid metsa kaasa? Ja millist infot see kuiv kahe kuvari vaatamine Sulle annab?
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by Sala »

ega nutitelefoni jh pole veel leiutatud kuhu kaardid importida :lol:

Ei minu pärast ostke ja vahtige vanapaberit edasi, ma ise elan 21 sajandis. Mina lihtsalt pakun välja et miks ei võiks olla samamoodi meil paar päeva enne netis saadaval aga nagu näha siis kas mõnel siin autolehes käpp sees, et tulu jääb saamata või mis iganes põhjused, miks sedasi ei tohiks olla.
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Hooaeg 2018

Post by skahar »

mõneti vist on soodsam autolehele need pdfid saata kui ise hakata 3-lehelist brožüüri tootma. Varem muidugi nii oligi.

21.saj. inimestele soovitan siiski koju jääda - kuvaritagant on palju kaasaegsem võistlust jälgida ju?
ilma nalja või irooniata (delfi tv, raadio, rallyreg jt.)

Kuigi mina ka sooviks, et kaardid varem ilmuksid, saaksin minna ja rajaga tutvuta ja asukohad üles märkida kuhu ja kuidas jõuda.
Samas jällegi - kui toimub legendi koostamine, siis võistlejate vaatevinklist ei ole just naeratus näol, kui 10-ned fännimasinad igalpool jalus on...tavaliselt ju tehaksegi seda päev enne või suisa samal ajal.
Vaevalt, keegi 2-3päeva ennem kohale sõidab, läheb kulukaks (va. kohalikud etapid muidugi).
AutoralliSuurSõber
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by Sala »

skahar wrote: 21.saj. inimestele soovitan siiski koju jääda - kuvaritagant on palju kaasaegsem võistlust jälgida ju?
ilma nalja või irooniata (delfi tv, raadio, rallyreg jt.)
Hea nali. Ega raja veeres raadiot, gps tracingut jne ei tarbita? (ausalt, olen isegi mingi 40 aasta vanuses tüüpe näinud raja veeres istumas, õlletops käes ja telefonis delfitv ülekanne mängimas)

Aga olgu, jätame selle vaidluse sest ilmselgelt ei vii see kuhugi. Jätkame siis vanapaberiga. Eks mõni eelistab senimaani ka paberkaardiga navigeerimist.
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Hooaeg 2018

Post by skahar »

Sala wrote:
skahar wrote: 21.saj. inimestele soovitan siiski koju jääda - kuvaritagant on palju kaasaegsem võistlust jälgida ju?
ilma nalja või irooniata (delfi tv, raadio, rallyreg jt.)
Hea nali. Ega raja veeres raadiot, gps tracingut jne ei tarbita? (ausalt, olen isegi mingi 40 aasta vanuses tüüpe näinud raja veeres istumas, õlletops käes ja telefonis delfitv ülekanne mängimas)

Aga olgu, jätame selle vaidluse sest ilmselgelt ei vii see kuhugi. Jätkame siis vanapaberiga. Eks mõni eelistab senimaani ka paberkaardiga navigeerimist.
jah, nii ongi - mõni käib lihtsalt käed taskus ja paberkandija stardinimekiri käes rallit vaatamas ning egio atlas on tagaistmel - mina olen selline.
Ja info jõuab ka kohale, sest kellelgi kusagil on ikka mingi nuti asi või taskuraadio kaasas...

Kuid kui on kaugele sõita, nt. Lõunast saarele, kus ka kehva ilm reeglina - on väga mõnus nautida arvuti ajastu hüvesid ja rallile kaasa-elada, väga meeldiv on...ja kindlasti taskukohasem:)
AutoralliSuurSõber
mitsupitsu
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 378
Joined: Wed Aug 19, 2009 7:06 pm
Location: Rakvere

Re: Hooaeg 2018

Post by mitsupitsu »

[quote="skahar"
Samas jällegi - kui toimub legendi koostamine, siis võistlejate vaatevinklist ei ole just naeratus näol, kui 10-ned fännimasinad igalpool jalus on...tavaliselt ju tehaksegi seda päev enne või suisa samal ajal.
Vaevalt, keegi 2-3päeva ennem kohale sõidab, läheb kulukaks (va. kohalikud etapid muidugi).[/quote]

Pole fänne,pole rallil ka jätkusuutlikkust! :lol: Muidugi on fännide autod ees,sest need ei lase igas kurvis külg ees minna.Ja ärge tulge nüüd tümitama,et kõik rallurid on kukupaid. :lol:
sepjoo11
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 48
Joined: Tue Jan 13, 2015 5:57 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by sepjoo11 »

Kahju et eesti raadiot pole. Või olen midagi maha maganud?
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Hooaeg 2018

Post by skahar »

mitsupitsu wrote:[quote="skahar"
Samas jällegi - kui toimub legendi koostamine, siis võistlejate vaatevinklist ei ole just naeratus näol, kui 10-ned fännimasinad igalpool jalus on...tavaliselt ju tehaksegi seda päev enne või suisa samal ajal.
Vaevalt, keegi 2-3päeva ennem kohale sõidab, läheb kulukaks (va. kohalikud etapid muidugi).
Pole fänne,pole rallil ka jätkusuutlikkust! :lol: Muidugi on fännide autod ees,sest need ei lase igas kurvis külg ees minna.Ja ärge tulge nüüd tümitama,et kõik rallurid on kukupaid. :lol:[/quote]

külg ees minna? GPSid on ju kõigil peal - kui mõned erandid välja jätta, järgivad kõik kiirust.
siin küll midagi etteheita ei ole ega saa.

Aga las ta jääda...
AutoralliSuurSõber
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by Sala »

Käidud tänane õhtu. No lund nagu oli, jääd ka oli ning lõkkeid ka metsavahel jagus.
Aga mtea, rallikad tundusid küll jõle uimaselt liikumas :roll:

Rodi/Pukk jäid ka tee veerde, mingi kütusejama vms niipalju kui kõrvalt kuulsin
Image
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Hooaeg 2018

Post by skahar »

kirja on pandud "mootor"

ulmesõitu teevad eelmise aasta EMV meistrid E9s K.Baikov/A.Kleshchev - TOP 20 ajad:)
jube palju on ka katkestamisi juba, Samsonas olevat ka teelt välja sõitnud oma vihase M3x-ga

Kauril ka probleemid, kuid õnneks Bundsen konkurensis
AutoralliSuurSõber
Mairo-u
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 93
Joined: Thu Feb 18, 2016 3:53 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by Mairo-u »

K. Torn- K. Sikk teevad head sõitu :D
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Hooaeg 2018

Post by skahar »

Mairo-u wrote:K. Torn- K. Sikk teevad head sõitu :D
tegid küll, Sekšiga suht ühte aega oli enamävähem...

Meile siis ka pooleldi rallivõit ja kolmas koht!

Kõrge olevat pimeda-katsel peaaegu pealtvaatjatele otsa sõitnud, tegi seal spinni vist...
AutoralliSuurSõber
PGrally
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 76
Joined: Sat Jul 18, 2015 9:12 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by PGrally »

Rally Aluksne 2018 Quattro Crash, Mistakes, Max Attack
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=6z8GJRn87sY
KKSF
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 139
Joined: Sun Sep 16, 2012 12:36 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by KKSF »

KKSF HD video: https://www.youtube.com/watch?v=LNdTASBZjNA
If you want a video with your car, e-mail rallyemotions@inbox.lv
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Hooaeg 2018

Post by Sala »

skahar wrote: Kõrge olevat pimeda-katsel peaaegu pealtvaatjatele otsa sõitnud, tegi seal spinni vist...
No eile õhtul pimedas passiti küll kus jumal juhatab. Ühes vähe järsemas kurvis kus ise olin, passis mingi 20-30 inimest tuimalt väliskurvis teele suht läehdal, mõni hooga sinna välja oleks pannud, siis nojh.

Samas noh kõmpides hea poolteist kilti siis turvasi oli kh nii iga 700m tagant umbes.
Allu12
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1128
Joined: Sat Nov 12, 2011 1:31 pm
Location: Kuressaare

Re: Hooaeg 2018

Post by Allu12 »

https://www.youtube.com/watch?v=LOmKj-7ZozA

Videol Uustulndi off ss1, Kauri off ss2, Kudryatsevi off ss4 ja mõned näpukad veel. Rodi ja Pantelise offe kahjuks ss4/7 pealt kaadrisse pole saadud.
Post Reply