Shell Helix Rally Estonia 2018

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Post Reply
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by calderon »

Rebane wrote:Keegi pileteid tahab? Sellist rallit ma vaadata ei taha.
Ma ei ole veel ostnudki ja hetkel tundub, et ei osta ka
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: Sun Feb 16, 2003 1:31 pm
Location: Tallinn

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by umm »

calderon wrote:
Rebane wrote:Keegi pileteid tahab? Sellist rallit ma vaadata ei taha.
Ma ei ole veel ostnudki ja hetkel tundub, et ei osta ka
Väga õige! Minge vaadake Poola WRC etappi!
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by randos »

Poolas muidu ei ole wrc etappi aga sinna võib sellegipoolest minna. :D
Aga tahaks seda rallifänni näha kes 300 euro eest vip pääsme ostab rally estoniale :D
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by calderon »

Lähen ikka sellele rallile ka aga kindlasti mitte publikukohta
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: Sun Feb 16, 2003 1:31 pm
Location: Tallinn

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by umm »

Mõistlikult oma minekut ja aega planeerides ma olen enam kui kindel, et jõuad oma väljavaadatud kohta. Asja eesmärk on siiski masside teedelt eemalhoidmine enne starti. Täna on meil tavapärane, et nullauto peab teel koperdavate inimeste vahel seiklema.
Soomes käite enne katset tee peal? Pigem lähete turva käsul metsaaluseid mööda. Ja ei nurise üldse ja minemata ka ei jäta.
Poolat enam ei toimu, aga miks, mäletate veel?
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by -huviline2- »

Sest keegi maksis rohkem. Eks muidugi tuletõrjeauto võistlusautole vastu sõitmas ja publik ka hästi ei mõjunud, aga noh...on hullemaid rallisid, mida keegi ei puutu.

A kui kandidaat olla, siis peab eriti hästi kõige sujumist näitama muidugi.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7032
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by snakeplissken »

Kas Soomes ei olnud, et tund enne katse algust ei võinud rajal enam käia?
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by skahar »

Mulle hakkab küll tunduma, et me tahame natuke liiga suurt ampsu hammustada (a'la gigant äri/projektid mis meedias aegajalt vilksavad). Liiga palju peame pingutama ning näitama - selleks, et üldse mingi tähelepanu köita.

Meil on kahjuks/õnneks Soome naaber, kus on väga head teed (rööpaid tuleb vähem) suurema seltskonna sõidutamiseks-samuti on seal juba traditsioon ja suurem eelarve kergema vaevaga ehk.

Miks peaks olema Soome kõrval kohe teine MM etapp üle lombi? Või jäetakse Soome ära ja tuleb Eesti?

Esimesele küsimusele on ainuke loogiline põhjus ökonoomsus/keskkonnasäästlikus, kuna siis ei pea ehk MM-etapil osalejad oma tavaari ühest maailma otsast teise lennutama jms.

Teisele küsimusele pakuks, et Soomet ei jäeta eluilmaski ära - sõitku seal või krokodill geena vastu katset...

Miks Poola ära jäeti, seda on juba lahatud, minu silmis on ta liialt sarnane Eesti/Soomega, aga see selleks.

Samas niipalju nõustuks Aava ja Kompaniiga, et turvalisus on tähtis ja selliste rallivõõraste ja lakekarantsidest tselovekkide jaoks ongi vaja see 2m tara ja õllekas ehitada-piltlikult öeldes. Et nad kõige vägama pärast mingi jamaga hakkama ei saaks-kahjuks neid on palju:)

Aga eks see rallifanat (enamik ehk kes meist siin aega viidavad) leiab oma koha ikka ja pole siiani ega hakka ka tulevikus põhjustama ebameeldivusi sõitjatele/korraldajatele - olenemata kui hea või mastaapne see korraldus oli/on/tuleb...


"Ummile": Rallile ikka minnakse, usu mind - sellepärast ei ole vaja muretseda:)
Ja kindlahe ka tehnitškasse, et miljoni tehnikat oma silmaga kaeda


Huvitav, mis ilma Bluuford ennustab?
AutoralliSuurSõber
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Mati »

skahar wrote: Huvitav, mis ilma Bluuford ennustab?
Kohati võib esineda tolmu. 85% tõenäosus, et sajab kive nii põhjast, lõunast, idast kui läänest.
5U175
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 278
Joined: Sat Jul 18, 2015 7:18 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by 5U175 »

Aga kui ma olen kuhigi keset katset end vaatama sättinud(tulin läbi metsa vms)kus ei ole see suur laulupidu ehk siis "keeluala" , mis saab siis? Jääb katse ära? Sellisel juhul kardan et toimuvad ainult linnakatsed heal juhul :o
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by calderon »

Mati wrote:
skahar wrote: Huvitav, mis ilma Bluuford ennustab?
Kohati võib esineda tolmu. 85% tõenäosus, et sajab kive nii põhjast, lõunast, idast kui läänest.
Lubati ju katsed tolmuvabaks teha
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by calderon »

5U175 wrote:Aga kui ma olen kuhigi keset katset end vaatama sättinud(tulin läbi metsa vms)kus ei ole see suur laulupidu ehk siis "keeluala" , mis saab siis? Jääb katse ära? Sellisel juhul kardan et toimuvad ainult linnakatsed heal juhul :o
Ei juhtu midagi. Peaasi, et katse ajal tee peal ei jaluta. Niikuinii paljud fännid liiguvad enne katse sulgemist paika
5U175
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 278
Joined: Sat Jul 18, 2015 7:18 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by 5U175 »

calderon wrote:
5U175 wrote:Aga kui ma olen kuhigi keset katset end vaatama sättinud(tulin läbi metsa vms)kus ei ole see suur laulupidu ehk siis "keeluala" , mis saab siis? Jääb katse ära? Sellisel juhul kardan et toimuvad ainult linnakatsed heal juhul :o
Ei juhtu midagi. Peaasi, et katse ajal tee peal ei jaluta. Niikuinii paljud fännid liiguvad enne katse sulgemist paika

No jäi kummitama kuidagi lause: Et kõik muud kohad, mida me ei soovita on keeluala
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by calderon »

5U175 wrote:
calderon wrote:
5U175 wrote:Aga kui ma olen kuhigi keset katset end vaatama sättinud(tulin läbi metsa vms)kus ei ole see suur laulupidu ehk siis "keeluala" , mis saab siis? Jääb katse ära? Sellisel juhul kardan et toimuvad ainult linnakatsed heal juhul :o
Ei juhtu midagi. Peaasi, et katse ajal tee peal ei jaluta. Niikuinii paljud fännid liiguvad enne katse sulgemist paika

No jäi kummitama kuidagi lause: Et kõik muud kohad, mida me ei soovita on keeluala
Kui see saade laiemale levib kui ainult Eesti siis ei tule siia keegi kui metsa ei lasta minna. Pigem on neil seda massi keerulisem ohjata kui rahumeelset ja istuvat seltskonda metsas.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Timur_P »

skahar wrote:Huvitav, mis ilma Bluuford ennustab?
Tuleb vahelduva pilvisusega ilm, võib sadada vihma ja kohati võib sadu olla tugev. Tuul on muutliku suunaga. :wink:
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Sala »

calderon wrote:Seda pasaka katse n.ö. uut lõiku on Tartu rallil sõidetud aga teistpidi ja see veski trampa natukene kõrgemaks tõstetud.
Seda väikest lõiku ju seal lõpupoole pole enne sõidetud. Tartu rallil jh sõideti teistpidi aga tuldi mööda suuremat kruusakat sinna ikka mitte üherealist teed pidi :roll:
Mõtlen siis, et seda lõiku küll varem sõidetud pole https://www.google.com/maps/dir/58.1011 ... m2!4m1!3e0

Seda lõiku lasti tartu rallil tegelt veel pikema ringiga https://www.google.com/maps/@58.1075092 ... 242,14.67z

Selline väike ajalugu siis :D

Kuigi ise ilmselt sinna veski trapa juurde ei lähe, korra käinud, hüpped nähtud ja las olla. Läheb pasakale siiski, veidi vähem rahvast ja arvan, et saab sinna taas suurelt maanteelt või veskist kõndida. Seega jalgratas pagassi :lol: Ja püüdku nad keelata :lol: Ma ei usu et nad iga kurvi peale suudavad turva panna, eesti siiski.
calderon wrote:Kui aus olla siis ei huvita mingi alaküla trampa ega mingid mahapöörded
Nõus, alakülla küll ei lähe. Üks aasta huvipärast käisin, päris kahju hakkas sellest mõnest €-st mida parkimise eest maksma pidin, mitte midagi pole seal vaadata. Mõnda mahapööret veel läheks vaatama aga need ka valikuliselt ja pigem sellises kohas kuhu niisama rahvas letti ei saa sõita.
Oliverk wrote:No mingil määral nad saavad teha ikka. Viimasel kahel rallil( Tallinna ja Viru) on tellisikivid päris maanteede äärde välja toodud. Pahade inimestena on paljud, kaasarvatud mina nende alt läbi sõitnud ja ikka katsele lähemale parkinud.
Virru ei jõudnud aga Tallinna omal käisin siis jh keelukad olid aga läheduses polnud tihtipeale hingelistki ja sai ise ka alt läbi lastud tuimalt. RE viimati seisid tüübid seal märgi kõrval kes ei lasknud sõita. Heaküll korra seda teinud, sest tüüp päevitas kraavis ja ei jõudnud piisavalt kiirelt end püsti ajada :lol:

Aga kui peaks minema nii jubedaks nagu siin eespool kirjutatakse siis võib Aava kergelt öelda seenele sõita ja järgmine aasta kurja inimesena tuigerdan metsa ilma pileti eest maksmata. Õnneks sai see aasta sebitud pääse veits soodsamalt kui poes müügil nii, et ple väga hull kaotus.
Ning arvestades eelnevat juttu siis see QR scan igas vaatajapunktis ei tundu midagi enam nii ulmena.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7032
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by snakeplissken »

Seda ei ole sõidetud jah
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by skahar »

snakeplissken wrote:Seda ei ole sõidetud jah
Jah, kindlaste mette... kui siis ENSV ajal, aga kahtlen ka selles. Paar korralikku tehnilist kurvi seal on, wrc saab seal kindlasti kena hoo sisse. Teisel läbimisel ilmselt juba korralik rööbas sees tagumistele.

Veski hüppele tasuks seekord minna isegi, tegelikult on seal suht tehniline olukord, sest kuna trampa on tehtud hüppeks, siis peab korralik trajekotoor olema, et järgmisesse trampasse (mis ka kergitab) korralikult peale saada - noh, kellel kiire on:)

Mäletatavasti just seal oli karm off Reinsalu/Sikk ekipaažil... (too aeg Veski kurvis takistusi polnd, sai ka rohkem hoogu enne hüpet).
AutoralliSuurSõber
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: Sun Feb 16, 2003 1:31 pm
Location: Tallinn

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by umm »

Nüüd ajad küll udu. Reinsalu/Sikk noppisid Pasamäel posti maha 2001. Seal Veski trampal lasi Lagunov 2005 trampast võssa ja tivolit.
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Sala »

Krt ma lähen mõni õhtu vaatan juba huvist, et mida seal veskis tehtud on :D
Post Reply