Shell Helix Rally Estonia 2018

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Post Reply
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by randos »

Ilmselt seal lõhkus rehvi ka, ütles et umb 5km-l. Päris close call oli. Ootame vidematerjali.
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Sala »

Kokkuvõttes keegi pasamäel ei katkestanudki.
Kuigi veokaid tuli küll sellise lauluga, et teagi kuidas need suhteliselt puhtalt minema said.
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by skahar »

Jah, kes metsavahel käis nö, siis erilist WRC-tipp tasemel korraldust või selle nö. uuemalli ralliga kokku ei puutunud. Ainus erisus oligi see, et tehase meeskonnad olid kohal ja see tegi asja väga nauditavaks.

Seal kus meie olime, oli publik suht mõistev va. mõned inostranzed (peamiselt Leedukad), kes ei jagand ei Eesti ei Inglise keelt ja ei tahtnud ka vene k. alluda, aga muidu suht laadna.

Turvadega oli minuarust ses suhtes suurim möödalask, et kui tahta kandideerida WRC etapiks (mida ma endiselt ei usu et see tuleb/oleks mõistlik/reaalne), siis selle pealt ei tasuks ehk koku hoida.

Minu nõuanne oleks korraldajatele, et kui eesmärk on maailma tipptasemel ja turvaline ralli, siis tuleks
just sinna rajakohtunike/julgestajate peale panustada - need kolm kohta kus sai käidud, oli asi veits käest ära (mingid õpilased, poemüüad või kes iganes nad tundusid).
Samuti oli nende nägudest näha, et neid ei motiveeri see "amet" kohe üldse... ja see teeb kurvaks/ettevaatlikuks.

Need kunst-hüpped olid kindalsti heaks testiks WRC-dele, kuid Eesti E-rühma ja kohati ka 4wd massinate jaoks ilmselge ebameeldivus (vaadake kasvõi katkestajate arvu ja selle põhjusi).
Kuid siiski ei heida ette, see ralli oligi tehtud ju ainult profisõitjatele, teised oleksid pidanud veits tagasi hoidma.

Ilmakorraldajale oli küll kõvasti makstud, järgmine kord võiks sealt kasvõi kolmandikugi hammustada ja rajatöötajatele anda või neid rohkem koolitada.

Rajaäärde lubamisega võiks ka rohkem kohalike talunike/maaomanikega vestelda teemal, et kas ei saaks natuke laiendada teid või ruumi teha parkimise jaoks. Pean silmas põllu/metsateid, kuhu saaks kolmandiku osas ehk laiendada, kompenseerides kasvava kultuuri vms. 1-2 kohta katsel on ilmselge kitsaskoht! Arenguruumi on kõvast.

Ma sain ka ühelt pealtvaatajalt pragada kui ühe rattaga oma bussi odrapõldu paigutasin, kuid oleksin heameelega nõus selle kahju korvama, kasvõi läbi pileti hinna, et järgmine kord ei peaks 2-3km kõmpima või enne sulgemist katsele ronima ja terve päev aind 2 katset vaatama...

Teine vaade sõitjate poolelt - suures osas oli tegu üleelamis kursusega ja liiga kuluka (stardimaks oli vist 560+KM) ralliga E-rühma ekipaažidele, startijaid vähe ning lõpetas 1 või 2 autot klassis-täielik jama. Võrdus sellega, et töristati Eesti ühtede mõnusamate katsete peal, et ohutult ikka lõppu saada - igav pealtvaatajaile ja ka sõitjatele. Samas jah, neile see ralli pigem mõeldud ei olnudki ilmselt.


Kuid üldjoontes kõva 3+ või 4 pika miinusega.
Edu Otile Soome!
AutoralliSuurSõber
KrikU
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 161
Joined: Fri Apr 01, 2016 12:47 pm
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by KrikU »

Strike wrote:See nüüd päris nii lihtne pole, et iga veebilehe tegija saab endale fotovesti. Seal on siiski reeglid mida jälgitakse ning teienkord, kui midagi sellist märkate, et vestiga on keegi ja seda ei kasutata nö. otstarbekalt võib mulle otse teada anda. Ajakirjanikud vesti ei saa, need on vaid foto ja video tegijatele mõeldud.
Kommenteeriks siis sedasi, et kui nood 'väljavalitud' vestid on toimetamas, siis kohtades kus rahvas on neil otse selja taga võiks siis õigel momendil kükitada vms. Ka publiku seas on huvilisi kes ka filmida soovivad. Otseselt olukord Raiga 2. vaatamiskoht. Mul jäid need kõik kaadrisse ette Oti tulemisel...

Teisel päeval rahulikult Pranglis esimesse vaatamiskohta kus polnud peale kella 8-t mitte kedagi kohale tulnud - autoga muidugi otse 'treppi' ehk 30m rajast. Ilma mingi mureta oleks saanud Pasamäele jalutada veidi üle 2km mööda katset. Kuna aga juba ööbimispaigast välja minnes lugesin siit foorumit, siis ei hakanud pressima vaid istusin kuni katse päris alguseni üksinda uhkelt täiesti raja ääres kõrgemal vallil, jõudsin heina veits maha võtta vaatamise parandamiseks ja muidugi sinna tuligi 13 inimesi - ruumi lahedalt, mobiili levi korras. Ei mingit keeluala ja kõik chill.

Just sellepärast, et niivõrd palju rahvast tuleb kohale oleks otstarbekam nad jagada rajal rohkem laiali, mitte pressida kuhugi kokku. Rahulikult metsas olla kus ruumi kõigil vaadata on palju rahulikum ja ei teki mingeid konflikte ega jamasi. Ohutuse eest vastutavad kõik ju ise tegelikult. Üks turva oli seal kandis katsel keelualas kenasti oma ümbriku põllukultuuride sisse teinud.. Küsisin võimalust hea vaatega kohas olla - ei lubatud. Kelle jaoks see turva seal tiksuma pandud oli, kui ümber põld + keeluala :?:
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by snakeplissken »

randos wrote:Ilmselt seal lõhkus rehvi ka, ütles et umb 5km-l. Päris close call oli. Ootame vidematerjali.
Sain midagi peale

https://vimeo.com/280069784
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Sala »

KrikU wrote:
Teisel päeval rahulikult Pranglis esimesse vaatamiskohta kus polnud peale kella 8-t mitte kedagi kohale tulnud - autoga muidugi otse 'treppi' ehk 30m rajast. Ilma mingi mureta oleks saanud Pasamäele jalutada veidi üle 2km mööda katset. Kuna aga juba ööbimispaigast välja minnes lugesin siit foorumit, siis ei hakanud pressima vaid istusin kuni katse päris alguseni üksinda uhkelt täiesti raja ääres kõrgemal vallil, jõudsin heina veits maha võtta vaatamise parandamiseks ja muidugi sinna tuligi 13 inimesi - ruumi lahedalt, mobiili levi korras. Ei mingit keeluala ja kõik chill.
Krt, ma kusjuures mõtlesin, et tulen teiseks läbimiseks sinna aga olin raudkindel, et seal ka mingi jube rahvamass. Krt oleks pidanud läbi hüppama siiski :x

Aga plehkupannud rehvist on ka foto ilmunud.
Image
KrikU
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 161
Joined: Fri Apr 01, 2016 12:47 pm
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by KrikU »

Sala wrote: Krt, ma kusjuures mõtlesin, et tulen teiseks läbimiseks sinna aga olin raudkindel, et seal ka mingi jube rahvamass. Krt oleks pidanud läbi hüppama siiski :x
Justnimelt. Ma olin küll vaatamiskohast veidi alla kilomeetri Pasamäe poole metsas - liikusin sinna keset rada, kõrval põllud millest ma kirjutasin seoses turvaga. need ülejäänud inimesed kes minu juurde saabusid, tulid niiöelda viimasel hetkel, ehk veidi enne nulle - täiesti normaalne, nii on asjad alati käinud. Kuna vaatasin esimese läbimise lõpuni, siis tagasi minnes oli seal ca 15 autot ning rahvas sai lahedalt olla ka seal vaatamiskohas - kerge trampliini moodi koht millele järgnes lauge vasakkurv.
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Sala »

jap tean seda kohta. Sealt stardi poole mõned sajad meetrid sirge peal oli ka tegelikult mingi väiksem trampa
KrikU
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 161
Joined: Fri Apr 01, 2016 12:47 pm
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by KrikU »

Vee killu momendid:

Raiga 2 vaatamiskoht - mainitud blondiini peaga 'vestid'. Mingi moment läksid üle raja ja hakkasid lihtsal põllu peale jalutama minema - turva jooksis neid manitsema :lol: :lol: Mida veel..

Ning kiitust korraldusele - Rüa 4 vaatamiskoht - WC-d ei pidanud olema, aga oli olemas - ning kulus väga ära :D Paber oli olemas :!:
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by calderon »

Turvad tegid neis kohtades kus ma käisin oma tööd ilusti aga rahvas ei kippunud kuulama kui karste esimesel rahvas sisekurvist minema löödi, paljud ronisid sinna kohe tagasi ja oma laga võiks ka ära koristada, isegi lätlased korjasid prügi kokku aga Eestlased mitte
Myrakaru
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 153
Joined: Sun Jul 31, 2016 11:17 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Myrakaru »

Ei "toitnud" täna see Pasamägi.Kas üldse enam nii,nagu varem...Sõitjad on ka endale koha pealuu sisse tampinud ja ikka väga hellalt võeti täna.Esimest läbimist vähemalt.Otsustasin käigupealt ümber ja koperdasin teiseks läbimiseks Veskile.Veokad panid ikka maru vaffalt sealt lendu :) Minu vaieldamatud lemmikud WRC'de kõrval!
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by randos »

Pasamätta teine läbimine oli oluliselt parem kui esimene. Vähemalt oli momente ja ilusaid õhulende, mida esimesel korral ei olnud. Turvadelt lõpus ka väike aps, pealtvaatajad lasti autoga katsele ennem, kui roheline vilkur oli läbi sõitnud.
PGrally
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 76
Joined: Sat Jul 18, 2015 9:12 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by PGrally »

Rally Estonia 2018 Crashes, Mistakes, WRC Jumps, Close calls
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=5XmiFx69EC0
Raiko
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 194
Joined: Sat Jul 17, 2010 6:33 pm
Location: Tartu
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Raiko »

calderon wrote:Turvad tegid neis kohtades kus ma käisin oma tööd ilusti aga rahvas ei kippunud kuulama kui karste esimesel rahvas sisekurvist minema löödi, paljud ronisid sinna kohe tagasi ja oma laga võiks ka ära koristada, isegi lätlased korjasid prügi kokku aga Eestlased mitte
Ma tahaksin sind näha isiklikult. Milline on see inimene, kes sellist jama suust välja ajab. Tule maa peale tagasi, ei ole sa korraldaja (kuna info täiesti vale ja muu on BS). Karste I katse- Kape tuli ütles, et minge tagasi. Kõik rahvas liikus. KÕIK ! Aga Kape ütles, et liiga vähe ja liiga vähe aega katseni niiet kõik kas mäe otsa puu taha või katse jääb ära. Rahvas läks kohe nõutud kohta ning Kape näitas YES näppu. Huvitav et ei näinud ühtegi eestlast kes oleks jätnud prügi maha. Kusjuures kõik pealtvaatajavad vaatamata rahvusest võtsid oma prügi viisakalt kaasa. Calderon on ajanud mingit jama ralli algusest saati, külvanud oma "tõsise" infoga segadust. Tegelikult ei tea sa mitte m-ga. Mine pane oma saunas kohalikega tarka, tahaks sind katsel näha. Tahaks näha, kes suudab nii lolli juttu suust välja ajada. Lõuna-Eesti calderon ? Sportlik huvi juba.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by calderon »

Vaata videosi suur osa videosi on tehtud just kurvi pealt. Ja huvitav kuidas kaks kotitäit prügi sinna jäi ja tühjad õllepurgid
Raiko
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 194
Joined: Sat Jul 17, 2010 6:33 pm
Location: Tartu
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Raiko »

calderon wrote:Vaata videosi suur osa videosi on tehtud just kurvi pealt. Ja huvitav kuidas kaks kotitäit prügi sinna jäi ja tühjad õllepurgid

Saada video ja sellest kuidas ära mindi ja see prügi maha jäeti. Kas saab sind näha Lõuna_eesti rallil järgnevalt. Tahaks tõsiselt näha, kes peale Sitaratast veel suudab sellist kelbast välja suust ajada... Võin need tippmomendid siin veel välja tuua, aga oleks ilmselt liiga piinlik ...
Myrakaru
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 153
Joined: Sun Jul 31, 2016 11:17 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Myrakaru »

Raiko wrote:
calderon wrote:Vaata videosi suur osa videosi on tehtud just kurvi pealt. Ja huvitav kuidas kaks kotitäit prügi sinna jäi ja tühjad õllepurgid

Saada video ja sellest kuidas ära mindi ja see prügi maha jäeti. Kas saab sind näha Lõuna_eesti rallil järgnevalt. Tahaks tõsiselt näha, kes peale Sitaratast veel suudab sellist kelbast välja suust ajada... Võin need tippmomendid siin veel välja tuua, aga oleks ilmselt liiga piinlik ...
Rahune maha mees :) Enam-vähem korraldus ju toimis kõigele eelnevale hirmule vaatamata.Vigasid oli ja on ka edaspidi.Loodetavasti neist õpitakse.Ja kui ikka pea ei kanna,ära roni siia lugema-pole kohustuslik.Puhka jalga.
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Sala »

järgmine kord võib mulle info saata kus need tühjad purgid vedelevad, tulen korjan ära ja viin taarasse, free money. Isegi kui läti omad, poogen.
CTR
Rallifoorum 24/7
Posts: 5073
Joined: Wed Jan 21, 2015 7:26 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by CTR »

Kes oleks tahtnud easy money teenida oleks pidanud service ala toidutelgi kõrvalt korjama.. oleks rahulikult 15minutiga mitusada pudelit-purki korjata..
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by randos »

KrikU wrote:
Strike wrote:See nüüd päris nii lihtne pole, et iga veebilehe tegija saab endale fotovesti. Seal on siiski reeglid mida jälgitakse ning teienkord, kui midagi sellist märkate, et vestiga on keegi ja seda ei kasutata nö. otstarbekalt võib mulle otse teada anda. Ajakirjanikud vesti ei saa, need on vaid foto ja video tegijatele mõeldud.
Kommenteeriks siis sedasi, et kui nood 'väljavalitud' vestid on toimetamas, siis kohtades kus rahvas on neil otse selja taga võiks siis õigel momendil kükitada vms. Ka publiku seas on huvilisi kes ka filmida soovivad. Otseselt olukord Raiga 2. vaatamiskoht. Mul jäid need kõik kaadrisse ette Oti tulemisel...
Image
Üks pilt Pasamättalt su jutu ilmestamiseks, kus media pani vaate kinni neil, kes olid 4h varem katsele tulnud, et vähegi normaalne koht linditaga sisse võtta.
Post Reply