Shell Helix Rally Estonia 2018

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Post Reply
mitsupitsu
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 378
Joined: Wed Aug 19, 2009 7:06 pm
Location: Rakvere

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by mitsupitsu »

Seoses taara korjamisega jäi mulle silma eile Raiga katse 1.läbimisel asfaldi trampliinil taarat korjanud lonkav poiss.Mul oli tõesti kurb vaadata kohalikku elu.Ja ei saanud aru,miks ei lasknud korraldaja endaimproviseeritud parkasse sõidukeid(maksis vaid 1 euro).See poiss oli valmis opereerima seda parklat.Kohalikud oleks teeninud!Isegi panin jala 2 km.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by calderon »

Sala wrote:järgmine kord võib mulle info saata kus need tühjad purgid vedelevad, tulen korjan ära ja viin taarasse, free money. Isegi kui läti omad, poogen.
Ma korjasin ise kokku ja viisin minema.
MartinMK
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 145
Joined: Sat Mar 10, 2012 10:15 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by MartinMK »

mitsupitsu wrote:Seoses taara korjamisega jäi mulle silma eile Raiga katse 1.läbimisel asfaldi trampliinil taarat korjanud lonkav poiss.Mul oli tõesti kurb vaadata kohalikku elu.Ja ei saanud aru,miks ei lasknud korraldaja endaimproviseeritud parkasse sõidukeid(maksis vaid 1 euro).See poiss oli valmis opereerima seda parklat.Kohalikud oleks teeninud!Isegi panin jala 2 km.
Seal oli mingi haige asi jah korraldaja poolt, käskisid tee äärde parkida, kui ütlesime, et seal ees on parkla ja Me tahame sinna minna, siis hakkasid kokutama ja üks ütles teisele, et nad teavad, et seal on parkla, vastuseks sai, et las nad siis lähevad. Järgmised suunati jälle tee serva.
Myrakaru
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 153
Joined: Sun Jul 31, 2016 11:17 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Myrakaru »

MartinMK wrote:
mitsupitsu wrote:Seoses taara korjamisega jäi mulle silma eile Raiga katse 1.läbimisel asfaldi trampliinil taarat korjanud lonkav poiss.Mul oli tõesti kurb vaadata kohalikku elu.Ja ei saanud aru,miks ei lasknud korraldaja endaimproviseeritud parkasse sõidukeid(maksis vaid 1 euro).See poiss oli valmis opereerima seda parklat.Kohalikud oleks teeninud!Isegi panin jala 2 km.
Seal oli mingi haige asi jah korraldaja poolt, käskisid tee äärde parkida, kui ütlesime, et seal ees on parkla ja Me tahame sinna minna, siis hakkasid kokutama ja üks ütles teisele, et nad teavad, et seal on parkla, vastuseks sai, et las nad siis lähevad. Järgmised suunati jälle tee serva.
Kas see ei võinud olla puhas eramaa omaniku business ja korraldajaga kooskõlastamata?Mingit infot teeristis parkla kohta küll ei näinud.Nõuni ametliku vaatamiskoha korraldaja poolsed parklad olid puhtalt eramaal ja samas tasuta.
KrikU
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 161
Joined: Fri Apr 01, 2016 12:47 pm
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by KrikU »

MartinMK wrote:
mitsupitsu wrote:Seoses taara korjamisega jäi mulle silma eile Raiga katse 1.läbimisel asfaldi trampliinil taarat korjanud lonkav poiss.Mul oli tõesti kurb vaadata kohalikku elu.Ja ei saanud aru,miks ei lasknud korraldaja endaimproviseeritud parkasse sõidukeid(maksis vaid 1 euro).See poiss oli valmis opereerima seda parklat.Kohalikud oleks teeninud!Isegi panin jala 2 km.
Seal oli mingi haige asi jah korraldaja poolt, käskisid tee äärde parkida, kui ütlesime, et seal ees on parkla ja Me tahame sinna minna, siis hakkasid kokutama ja üks ütles teisele, et nad teavad, et seal on parkla, vastuseks sai, et las nad siis lähevad. Järgmised suunati jälle tee serva.
Olin samasse kohta tulnud varahommikul. Parklakorraldajal oli tõesti hämming ja just mu saabumise ajal hakkas olema sedasi, et sissepöörde ääred olid kõik täis pargitud kus ta ise viibis. Hämming oli just seetõttu, et autolehe järgi olevat ametlik parkla, kuid ta raius, et pole seal midagi. Tegelikult oli ikka küll lihtsalt era korraldaja. Panin ikkagi parkla poole ja 200m vasakule mingid vanad ehitised-küünid seal ning kõrvale teel kus sain väga vabalt pargitud. Eks siis 1.5km kõndimist ja nägin õnnelikke kes olid maru rahul 1 eur parkimise tasuga seal eramaal kus noormees kogus taskuraha. Ega ma ka õnnetu polnud kuna olin õigel ajal kohal ja lasin sealt katselt peale kiiremaid kohe minekusse ja minu auto juurde polnudki keegi tulnud - ehket sain väga kiirelt liikuma.
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by randos »

Pasamäel korjas maaomanik 10€ auto ja lasi oma heinamaale telkima. Teenis pea 1K arvan. See nii iga aasta seal olnud. Ala lindiga piiratud, prügikotid ja wc olemas. Kõik olid õnnelikud :D
Last edited by randos on Sun Jul 15, 2018 9:18 pm, edited 1 time in total.
mitsupitsu
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 378
Joined: Wed Aug 19, 2009 7:06 pm
Location: Rakvere

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by mitsupitsu »

Mul poleks ka kümnekat kahju anda selle eest!
Myrakaru
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 153
Joined: Sun Jul 31, 2016 11:17 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Myrakaru »

randos wrote:Pasamäel korjas maaomanik 10€ auto ja lasi oma heinamaale telkima. See nii iga aasta seal olnud. Ala lindiga piiratud, prügikotid ja wc olemas. Kõik olid õnnelikud :D
Eksole :roll: Ja kui suure maantee ääres sai küsitud,et miks see kuradima tee Pasamäeni suletud on,vastas teeotsas lösutav võmm,et "maaomanikud ei taha,ei luba jne." Aga OK,ma ei nurise.Sai vähe oma laiska keha treenitud ja korralikult liigutatud ennast.
markol
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 283
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:37 pm
Location: Tartu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by markol »

randos wrote:
KrikU wrote:
Strike wrote:See nüüd päris nii lihtne pole, et iga veebilehe tegija saab endale fotovesti. Seal on siiski reeglid mida jälgitakse ning teienkord, kui midagi sellist märkate, et vestiga on keegi ja seda ei kasutata nö. otstarbekalt võib mulle otse teada anda. Ajakirjanikud vesti ei saa, need on vaid foto ja video tegijatele mõeldud.
Kommenteeriks siis sedasi, et kui nood 'väljavalitud' vestid on toimetamas, siis kohtades kus rahvas on neil otse selja taga võiks siis õigel momendil kükitada vms. Ka publiku seas on huvilisi kes ka filmida soovivad. Otseselt olukord Raiga 2. vaatamiskoht. Mul jäid need kõik kaadrisse ette Oti tulemisel...
Image
Üks pilt Pasamättalt su jutu ilmestamiseks, kus media pani vaate kinni neil, kes olid 4h varem katsele tulnud, et vähegi normaalne koht linditaga sisse võtta.
Need valitud vestid on antud hetkel (pildil) tööl. Ei tasu nii sapine olla.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by snakeplissken »

Myrakaru wrote:
randos wrote:Pasamäel korjas maaomanik 10€ auto ja lasi oma heinamaale telkima. See nii iga aasta seal olnud. Ala lindiga piiratud, prügikotid ja wc olemas. Kõik olid õnnelikud :D
Eksole :roll: Ja kui suure maantee ääres sai küsitud,et miks see kuradima tee Pasamäeni suletud on,vastas teeotsas lösutav võmm,et "maaomanikud ei taha,ei luba jne." Aga OK,ma ei nurise.Sai vähe oma laiska keha treenitud ja korralikult liigutatud ennast.
väga hea, et see kinni pannakse...ei kujutaks seda liikluskatastroofi seal ettegi :lol:

nagunii tuleb sinna väheamalt 2h ennem minna kui midagigi näha tahad
mitsupitsu
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 378
Joined: Wed Aug 19, 2009 7:06 pm
Location: Rakvere

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by mitsupitsu »

Tuli minna lausa eelmine õhtu!Kui jutte uskuda.
KrikU
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 161
Joined: Fri Apr 01, 2016 12:47 pm
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by KrikU »

markol wrote: Need valitud vestid on antud hetkel (pildil) tööl. Ei tasu nii sapine olla.
Üldse mitte sapine. Millal töö tulemusi näha? Mõned toredad fotoseeriad on nähtud päevi hiljem, aga korralikumat videomontaazi on ainult Youtubest tulnud ja seda väga operatiivselt just publiku poolelt. Milline tuntud meediaväljaanne on korralikku video materjali jaganud operatiivselt? Kõik nad kindlasti Eesti Meedia omad ei ole. ERR ka väga põhjalikult ei tee. Kanal 12 Kairi Rondo palus ka pigem ise materjale saata 8)
Tean, et tegelt karm asi kui ei saa leebet lasta kodu poole kui omal soovi on nagu amatöörid saavad endale lubada jne. Pigem ei sooviks vesti, aga viisakalt sooviks lugupidamist ka teiste suhtes.
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by randos »

mitsupitsu wrote:Tuli minna lausa eelmine õhtu!Kui jutte uskuda.
Esimene pilt kell 7.09, teine pilt kell 9.14.
Katse algas 10.06
Image

Image

Eelmine õhtu
Image
Last edited by randos on Sun Jul 15, 2018 9:56 pm, edited 1 time in total.
Oliverk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 921
Joined: Sun Dec 21, 2003 8:23 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Oliverk »

snakeplissken wrote:
nagunii tuleb sinna väheamalt 2h ennem minna kui midagigi näha tahad
Tulime pool tundi enne katse algust ja nägime kõike väga hästi. Täpselt üks inimene istus enne linti meie ees ja seda siis ikka sellel nö õigel pool katset.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by snakeplissken »

Oliverk wrote:
snakeplissken wrote:
nagunii tuleb sinna väheamalt 2h ennem minna kui midagigi näha tahad
Tulime pool tundi enne katse algust ja nägime kõike väga hästi. Täpselt üks inimene istus enne linti meie ees ja seda siis ikka sellel nö õigel pool katset.
Olite need kes sinna herilasepessa istusid? :lol:

Ma tulin kolm tundi ennem ja sain harja peale teise ritta.Esimene rida nagunii istus ja nägin ka kõike. Enamus häid kohti oli telkidega ära blokitud.
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Sala »

Myrakaru wrote:
randos wrote:Pasamäel korjas maaomanik 10€ auto ja lasi oma heinamaale telkima. See nii iga aasta seal olnud. Ala lindiga piiratud, prügikotid ja wc olemas. Kõik olid õnnelikud :D
Eksole :roll: Ja kui suure maantee ääres sai küsitud,et miks see kuradima tee Pasamäeni suletud on,vastas teeotsas lösutav võmm,et "maaomanikud ei taha,ei luba jne." Aga OK,ma ei nurise.Sai vähe oma laiska keha treenitud ja korralikult liigutatud ennast.
Arvestades kui pikalt olid maantee äär täis pargitud autosi (ok pooled olid ilmselt veski punkti omad) siis oleks seal ikka tõsine kaos toimunud. See rivi oleks reaalselt poole pasamäe teeni ulatunud. Oleks seal mõni lagedam põld teeveeres siis küll maaomanik teeniks hästi :D
-saxx-
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 403
Joined: Tue Jan 11, 2011 12:23 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by -saxx- »

Rally Estonia 2018 paremad momendid
https://youtu.be/Jp209zFvc0c
KrikU
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 161
Joined: Fri Apr 01, 2016 12:47 pm
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by KrikU »

Minu tänased 4 montaazi siis vaadatavad Kindlasti ka saab teised videosse kes veel mustas materjalis üles võetud. Oli vinge Rally Estonia nädalavahetus ja unustamatud hetked. Suurima tänud ka korraldajatele!! Täiesti uut moodi kogemus. Kõike ilusat kõigile kes vaeva nägid ja kes head elamust nautisid 8)

Kadetaks teevad a la Saxx kes alati parimad kohad-palad peale saavad - tugev know-how :D

Kruusateedel ise sõita oli ka paras elamus, ega seal lõuna eestis liiklusmärke 90 alas palju pole... ise tuleb mõistust kasutada, et mitte eksida kus kohalikud kõike teavad tava liikluses :D

stabiilne geenius Tallinnast
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Sala »

Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 874
Joined: Mon Aug 18, 2008 7:22 am
Location: Tartu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2018

Post by Ruutu »

Seitsmeste uudiste kokkuvõte koos kommentaaridega:
http://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2018/ ... ava-soidu/
Post Reply