51. Saaremaa Rally 2018

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Post Reply
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by randos »

https://m.postimees.ee/section/3589/6426382
Selle artikli põhjal on omanikuks OT Racing ning vana ford müüakse maha, et uuega sõita saaks.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by calderon »

randos wrote:https://m.postimees.ee/section/3589/6426382
Selle artikli põhjal on omanikuks OT Racing ning vana ford müüakse maha, et uuega sõita saaks.
Neil pappi on. saaks mõlemat ülal pidada või välja rentida. Aga eks G. tahab võita, Gorban muidu sõidab mööda ka veel
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Kolin »

See teebki minu jaoks eestiMV jummala mõtetuks. Hea lihtne ju WRC-ga tiitleid püüda. Aga kaugemale see turist ju ei jõua. Hoopis huvitavam oleks kui kõigil kes absoluudi tiitleid puudma lähevad on enamvähem võrdne tehnika. Siis on ikka sellel tiitlil väärtus ka. Antud olukorras võiks tiitli aasta alguses välja anda. Hoitakse raha kokku.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Oliverk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 921
Joined: Sun Dec 21, 2003 8:23 pm

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Oliverk »

Hea sotsialismus ikka. Kõigile võrdsed autod !!!! Peaks Grossile soovitama et ostaks 120 Fiestat, siis saavad kõik absoluuti rünnata.
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Kolin »

Oliverk wrote:Hea sotsialismus ikka. Kõigile võrdsed autod !!!! Peaks Grossile soovitama et ostaks 120 Fiestat, siis saavad kõik absoluuti rünnata.
No krt see on ju sama kui F3 etappil mingi vant sõidaks F1 viimase sõna tehnikaga. Kas sinu arust on selle tiitlil väärtust????. Minu jaoks ei makas see mitte sit*tagi. Külvab ennast meistri tiitlitega üle. Aga need ei maka ju midagi. Ebavõrdsete heitluses saadud. Kuid jah tulevikus saab lastelastele rääkida näe su vanaisa on 20 kordne eestimeister.

See puhtalt minu arvamus. See ei peagi kõigile meelt mööda olema.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 727
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:58 pm
Location: Harjumaa

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Epik »

S*tta nende tiitlitega, iga kell sõidaks ise samasuguse uue tehnikaga kui oleks võimalik. Raha on siis miks mitte, pole nagu teiste asi vinguda minumeelest :D
valmacher
Rallifoorum 24/7
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 04, 2005 4:31 pm

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by valmacher »

Mida on viriseda? Tundke rõõmu et kodumaal sellist tehnikat näha saab!
Kindlasti toob Grossi osalemine rallile publikut juurde. Tegu on minu silmis kirsiga tordil kui Gross või mõni teine wrc stardis on.
"Maailmas on ainult kolm spordiala: härjavõitlus, alpinism ja mootorisport, ülejäänud on vaid mängud!" [E.Hemingway]
Oliverk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 921
Joined: Sun Dec 21, 2003 8:23 pm

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Oliverk »

Kolin wrote:
Oliverk wrote:Hea sotsialismus ikka. Kõigile võrdsed autod !!!! Peaks Grossile soovitama et ostaks 120 Fiestat, siis saavad kõik absoluuti rünnata.
No krt see on ju sama kui F3 etappil mingi vant sõidaks F1 viimase sõna tehnikaga. Kas sinu arust on selle tiitlil väärtust????. Minu jaoks ei makas see mitte sit*tagi. Külvab ennast meistri tiitlitega üle. Aga need ei maka ju midagi. Ebavõrdsete heitluses saadud. Kuid jah tulevikus saab lastelastele rääkida näe su vanaisa on 20 kordne eestimeister.

See puhtalt minu arvamus. See ei peagi kõigile meelt mööda olema.
Sinu näite puhul on ülejäänud 120 matsi tulnud F1 sõidule F3 autodega ja üritavad vastu saada. Sellejaoks erineva klassi meistritiitlid ongi.
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1342
Joined: Fri Jan 30, 2009 11:07 am
Location: Pärnu

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Dubber »

Eee... las Gross ikka jõuab finišisse selle"F1"ga ...

Teisalt, et kui on võimalik, et siis ei kasuta seda võimalust ära ...
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by skahar »

randos wrote:https://m.postimees.ee/section/3589/6426382
Selle artikli põhjal on omanikuks OT Racing ning vana ford müüakse maha, et uuega sõita saaks.
Oli seal seal veel miskit huvitavat? kui keegi viitsib võiks meile tervet kirjatükki jagada...

Kolinile: jah eks ta niiole, aga kuidas Sa ütled inimesele, et ole hea palun ära tule selle või selle autoga sellesse klassi sõitma - kui tal on selleks võimalus ja reeglid lubavad?
EMV ongi ju 99% osalejatele selline enda proovile panek ja üks suur kulukas hobi. Ei ole mõtet paralleele tuua WRC või F1ga. Neid ei saa ju võrrelda!

Ja ega see antud masina olukord meil siin ainuke ei ole, läbi aegade on ju EMV tiitleid võidetud
veits teisest puust tehnikaga-ja nii vaat et igas masinaklassis:)
Mõned näited:
Murakas Corolla (WRC klassi masin)
Märtin Celica (oli A-klassi kui mitte WRC klassi masin?, samas kui teistel N-rühma masinad)

EMV üldis on muidugi ka selliseid pingelisemaid aastaid olnud, lõputud heitlused N-rühma mitsudega:
Parts/Kaaristo, Raidam/Co ning Käo/Co vahel...
AutoralliSuurSõber
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by randos »

Siinkohal Koliniga nõus. Need tema mv tiitlid ei ole ka minu silmis midagi väärt. Nagu kunagi ka Muraka wrc-ga korjatud tiitlid. Ilus on seda wrc-d küll vaadata ja lisab Eesti rallidele mingitki vürtsi või kirssi tordile nagu siin öeldi, aga suuremasi sõidumees Gross ei ole.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Mati »

randos wrote:Ilus on seda wrc-d küll vaadata ja lisab Eesti rallidele mingitki vürtsi või kirssi tordile nagu siin öeldi, aga suuremasi sõidumees Gross ei ole.
Arvad, et see auto sõidab ise? Suudaksid sa ise sellega nii kiiresti sõita? Jah see auto on teistest üle, aga kui mina sinna rooli saan, siis ilmselt esimestel rallidel oleks ka mõned kangemad 2wd mehed ees pool. Sinuga ehk sama lugu. Ärme G nii maha ka ikka tee.
randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 389
Joined: Thu Mar 29, 2012 6:08 pm

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by randos »

Kui eesti rallimehed panna kõik ühte katset sõitma suvalise evo 9-ga siis ma ei usu, et Gross top5 mahub. Ehk minu silmis sõidab tema puhul rohkem tehnika, kui mees ise. Ta ei ole küll käpard, kui võrdsete masinate korral on Eestis temast kiiremaid mehi.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Mati »

randos wrote:Kui eesti rallimehed panna kõik ühte katset sõitma suvalise evo 9-ga siis ma ei usu, et Gross top5 mahub. Ehk minu silmis sõidab tema puhul rohkem tehnika, kui mees ise. Ta ei ole küll käpard, kui võrdsete masinate korral on Eestis temast kiiremaid mehi.
Jah selles osas on sul kindlasti õigus, et top5 mees ta Evo 9/10-ga ei oleks, aga öelda, et ta pole suurem asi sõidumees on ehk liiga karm.
Eero
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 193
Joined: Thu Oct 18, 2012 2:01 pm

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Eero »

Nii Oleg kui Georg ise alati meedias rõhutavad, et nad on turistid rallisõitmise mõttes. Enda jaoks sõitmisel on sellise autoga kindlasti rõõmu palju ja jagub publikule ka ning kokkuvõttes rallile pigem kasulik.
Meistritiitel meistritiitliks, see käib asjaga kaasa, kui osatakse võitjana üle finishijoone tulla.
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by skahar »

Eero wrote:Nii Oleg kui Georg ise alati meedias rõhutavad, et nad on turistid rallisõitmise mõttes. Enda jaoks sõitmisel on sellise autoga kindlasti rõõmu palju ja jagub publikule ka ning kokkuvõttes rallile pigem kasulik.
Meistritiitel meistritiitliks, see käib asjaga kaasa, kui osatakse võitjana üle finishijoone tulla.
Jah, nii se on, täitsa nõus ning üle finiši on ka vaja saada.

Minu jaoks tegi väike Gross suht kiire edasimineku mingi aeg ja ma pakun, et kui ta iga hooaeg kõik
etapid kaasa teeks+trenn, siis oleks ta top5's kindlasti.

Mis aga Saaremaad puutub, siis oleks tõesti vahva kui kasvõi keegi veel oleks kaasaegsema WRC-ga kohal, ses suhtes Gorban oma päevinäind Miniga ei ole küll Grossile konkurent, kiiruslikus mõttes.
AutoralliSuurSõber
Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 874
Joined: Mon Aug 18, 2008 7:22 am
Location: Tartu

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Ruutu »

ASK
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 109
Joined: Fri Jun 27, 2014 11:01 am

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by ASK »

Kuidagi väga palju virisemist on siin foorumites viimasel ajal:( Mina kavatsen küll Saaremaale rallit, mitte tiitleid vaatama minna. Ja nagu mõned on siin ka öelnud, lisab WRC auto Eesti rallidele alati vürtsi juurde. Kõik kes reaalselt raja ääres seisnud on teavad seda. Ja ega see G nii saamatu kah pole. Hobisõitja kohta saab WRC autoga ikkagi päris hästi hakkama ja mis kõige tähtsam. Üldjuhul sõidab ka kenasti lõpuni välja.
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1057
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:17 pm
Location: keskel

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by GC »

No ma ei tea, Gross on küll viimane kelle kallal õiendada!
Ostke siis endale ka wrc auto ja saate Grossiga konkureerida!?
See on sama jutt, et Grossi töötajate palk on väike... palun väga, hakake ettevõtjaks ja saate maksta töötajatele väärilist palka!
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 560
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:41 pm
Location: Pärnumaa

Re: 51. Saaremaa Rally 2018

Post by Crapmaster »

Miks heidetakse inimesele ette, et tal on võimalused WRC auto osta? Siis kui Otti oli vaja toetada, lõpetas G oma sõidud ja raha panustati selle jaoks, et Ott sõita saaks. Minumeelest oli see väga okei käitumine ja nüüd siis selline arvamus mõne rallifänni poolt.
Post Reply