Shell Helix Rally Estonia 2019

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Post Reply
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 727
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:58 pm
Location: Harjumaa

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Epik »

Teine läbimine oli juba väga mõnus vaatamine, Lappil oli seal ikka kõvasti vedamist, kohe peale hüpet väliskurvis oli kahel evol kõvasti vedamist et ennast teistpidi ei keeranud Esimesel läbimisel oli ilmselt Vanagase hüpe selline "ärevam" moment.
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2316
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by skahar »

Märtin olevat kusagil põlla pääle sõitnud, mis katsel või kus see oli?

Kus kohas Volver katkestas, kohe enne Heisrit?
AutoralliSuurSõber
sven110
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 34
Joined: Mon Jan 24, 2011 11:20 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by sven110 »

skahar wrote:Märtin olevat kusagil põlla pääle sõitnud, mis katsel või kus see oli?

Kus kohas Volver katkestas, kohe enne Heisrit?
Märtin sõitis põllule ss 1/3 pealtvaataja ala nr 2 juures.
https://www.youtube.com/watch?v=BeShyFx8TVw
videos 00.28
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Kolin »

Normaalse mõistusega bimbo seal tee ääres.

Image
Image
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jan007
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 32
Joined: Wed May 26, 2004 11:48 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by jan007 »

Vaadates Vanagase sõitu Hiluxiga erinevatest videotest tahtsin teada kui kiiresti ta siis reaalselt sõitis võrreldes võistlejatega. Üks korraldajatest oskas selle peale vastata hetkel ainult niipalju, et Prangli katsel oli kaotus Tänakule olnud 1 minut.
Liisa
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 2
Joined: Fri Sep 02, 2016 9:33 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Liisa »

Kolin wrote:Normaalse mõistusega bimbo seal tee ääres.

Image
Image

Tänan pakkumast, aga minu mõistusega on kõik korras. Kui nüüd natuke süvened, siis teaksid, et tegelikult olin sõiduteest üsna kõrgel ja ohutus kohas. Ja bimbost on asi kaugel.
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 560
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:41 pm
Location: Pärnumaa

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Crapmaster »

Liisa wrote:
Kolin wrote:Normaalse mõistusega bimbo seal tee ääres.

Image
Image

Tänan pakkumast, aga minu mõistusega on kõik korras. Kui nüüd natuke süvened, siis teaksid, et tegelikult olin sõiduteest üsna kõrgel ja ohutus kohas. Ja bimbost on asi kaugel.
https://www.facebook.com/paulius560/pos ... 2773355503

Neiu seisab paremkurvis, fotograaf vasakkurvis. Mõlemad autod hüppavad trampliinilt ja usun, et gaas on suhteliselt põhjas. Eks tuleb omad järeldused teha, kas oldi ohutus kohas või mitte.
Tagadiffer
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 185
Joined: Sun Nov 15, 2015 7:46 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Tagadiffer »

Kõrgel ja ohutust kohast on küll asi veidi kaugel. Kui reaalselt ohtu ei tunneta, siis tehaksegi selliseid lollusi. Kui keegi eksiks sellisel kiirusel hüppega ja laseks üle selle teeperve katus ees, siis on tulemused fataalsed. Just sellise rumaluse pärast suunataksegi inimesed järjest rohkem pealtvaatamisaladele. Tahad selliseid ägedaid videosid teha Liisa, siis pane Media vest selga ja oled omal vastutusel kasvõi peadpidi rattakoopas. Seni kui oled pealtvaataja, siis tuleb ilusti kaugemalt filmida eks. Eksivad kõik juhid vahel. 2 talve tagasi sõidis üks samasugune Hyundai ka ühe kurvi pikaks ja inimene hukkus. Ma sinu enda pärast.
markol
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 283
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:37 pm
Location: Tartu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by markol »

Liisa wrote:
Kolin wrote:Normaalse mõistusega bimbo seal tee ääres.

Image
Image

Tänan pakkumast, aga minu mõistusega on kõik korras. Kui nüüd natuke süvened, siis teaksid, et tegelikult olin sõiduteest üsna kõrgel ja ohutus kohas. Ja bimbost on asi kaugel.
Rallis pole vist olemas sellist asja nagu ohtutu koht. Alati on olemas tõenäosus saada pihta kivi, autoratta vms. sõidukilt eraldunud tükiga. Antud kohas piisab ülipisikesest sõiduveast või maandumisel purunenud sillajupist, et avatud kirstuga matuseid ei tule. Siin ei ole mõtet õigustada oma hulljulgust või rumalust. Seekord läks hästi, aga kas on vaja neid piire oma käega katsuda? Läti fotograafiga pmst. sama lugu, juu puuduvad elus teatud väärtused mis kainelt mõtlema sunniks. A mis ma ikka kaagutan, ise sain ka 'ohtus' kohas kiviga niimoodi vastu kukalt, et siiamaani annab tunda.
Liisa
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 2
Joined: Fri Sep 02, 2016 9:33 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Liisa »

Toe, et minu pärast muretsete, aga tegelikult saan ka ise hakkama. Ma pole kordagi öelnud, et ralli on ohutu, olen selle ala "sees" olnud kauem kui enamus "rallifänne" ja oma eriala tõttu näinud ka väga traagilist telgitagust. Väga tuttav on ka "media" vest ja tavapealtvaataja vahe, tänan selgitamast. Siiski, tean, kus olin ja mida tegin, seejuures selge mõistusega- ja see pole õigustamisena mõeldud. Ja kivide eest ei kaitse ka kaugemad kohad, omal nahal järgi proovitud :D Loeme nüüd selle teema lõppenuks, püüan edaspidi ettevaatlikum olla.
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by calderon »

jan007 wrote:Vaadates Vanagase sõitu Hiluxiga erinevatest videotest tahtsin teada kui kiiresti ta siis reaalselt sõitis võrreldes võistlejatega. Üks korraldajatest oskas selle peale vastata hetkel ainult niipalju, et Prangli katsel oli kaotus Tänakule olnud 1 minut.
Suht mõtetu võrdlus. Vanagase aegu ei ole väga mõtet vaadata, ega ta igalpool kiiresti sõitnud. Nt. Aiaste esimese kulges rahulikult
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Mati »

calderon wrote:
jan007 wrote:Vaadates Vanagase sõitu Hiluxiga erinevatest videotest tahtsin teada kui kiiresti ta siis reaalselt sõitis võrreldes võistlejatega. Üks korraldajatest oskas selle peale vastata hetkel ainult niipalju, et Prangli katsel oli kaotus Tänakule olnud 1 minut.
Suht mõtetu võrdlus. Vanagase aegu ei ole väga mõtet vaadata, ega ta igalpool kiiresti sõitnud. Nt. Aiaste esimese kulges rahulikult
Palju oleks Tänaku ja Vanagase vahe mõnel Dakari 60-80 km katsel? :D 10min raudselt Tänaku kahjuks, kui üldse kohale jõuab :D
Ruutu
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 874
Joined: Mon Aug 18, 2008 7:22 am
Location: Tartu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Ruutu »

Indrek
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 110
Joined: Sat Sep 10, 2005 10:21 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Indrek »

Tänavu esmakordselt ametliku WRC promotsiooniralli tiitlit kandnud Shell Helix Rally Estonia tänuõhtul öeldi välja 2020 aasta autospordi suursündmuse toimumisaeg. Shell Helix Rally Estonia 2020 sõidetakse 24.-26. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel. Järgmise aasta Rally Estonia on kindlasti ka pidulikum selle poolest, et tegu on kümnenda Rally Estoniaga.

https://ralli.ee/avalikustati-shell-hel ... imumisaeg/
Ralli.ee
Kõik autorallist
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Mati »

Indreksi wrote:Tänavu esmakordselt ametliku WRC promotsiooniralli tiitlit kandnud Shell Helix Rally Estonia tänuõhtul öeldi välja 2020 aasta autospordi suursündmuse toimumisaeg. Shell Helix Rally Estonia 2020 sõidetakse 24.-26. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel. Järgmise aasta Rally Estonia on kindlasti ka pidulikum selle poolest, et tegu on kümnenda Rally Estoniaga.

https://ralli.ee/avalikustati-shell-hel ... imumisaeg/
Sel aasta oodati ca 40000 külastajat, järgmisel aastal ca 50000 külastajat. Väga loodan, et korraldajad püüavad natuke hajutada seda rallit Lõuna-Eesti peale. Kogu see ralli mõnu kaob ära kui sa istud koos sadade turistidega kuskil ülesõidul ummikus. Varasematel aastatel kohalikuna olen suutnud neid vältida ja ainult eemalt ummikuid näinud, aga õnn ei ole igavene.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by snakeplissken »

Nõus, üks "loop" võiks lihtsalt pikem olla nt 4 katset ja lõuna pool. Vast elavad tiimid üle, et peale iga teist katset ei ole servist.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Mati »

snakeplissken wrote:Nõus, üks "loop" võiks lihtsalt pikem olla nt 4 katset ja lõuna pool. Vast elavad tiimid üle, et peale iga teist katset ei ole servist.
Mõne katse võiks jah Haanjasse viia. Ülesõit Otepäält Haanjasse ei ole nii meeletu pikk. Suurtel rallidel sõidavad vahest ka 100+km ülesõite. Mehhikos oli vist isegi 200-300km ülesõit kuhu autod viidi treilaga.
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1427
Joined: Mon Nov 24, 2008 4:27 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by rally »

Olen ka nõus selle hajutamise osaga, mitte ainult meeletute rahvamasside kokkusurumise pärast vaid ka Haanja, Antsla ja näiteks Lüllemäe kant on väga ägedaid ja vaatemängulisi kruusalõike täis.
Rallime Mönuga !
Post Reply