Shell Helix Rally Estonia 2019

räägi eesti autorallist

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Sparco

Post Reply
calderon
Rallifoorum 24/7
Posts: 3364
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:30 pm
Location: Kuppelmaastik

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by calderon »

Mati wrote:Pigem on siin korraldaja käsi mängus kelle huvi on inimesed metsast välja ajada publiku aedikutesse nagu lambad, et nad Getterit ja Danieli kuulaks ning burksi ja suveniire ostaks.
Andku minna. Never ma lähen sellisesse kohta, ikka metsa. Tehku kasvõi kõik keelualaks ja peksku rahvas minema, sellega ta lihtsalt tapab ralli
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 651
Joined: Thu Nov 17, 2016 8:37 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Mati »

calderon wrote:
Mati wrote:Pigem on siin korraldaja käsi mängus kelle huvi on inimesed metsast välja ajada publiku aedikutesse nagu lambad, et nad Getterit ja Danieli kuulaks ning burksi ja suveniire ostaks.
Andku minna. Never ma lähen sellisesse kohta, ikka metsa. Tehku kasvõi kõik keelualaks ja peksku rahvas minema, sellega ta lihtsalt tapab ralli
+1
Olts
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1082
Joined: Tue Mar 25, 2003 1:20 pm
Location: seal kus parimad ralliteed

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Olts »

Te ikka kujutate ette kui rahva hordid puutorni murravad.
rattaga on kah hea sõita
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5911
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Strike »

WRC sarja endine turundusjuht liitub Shell Helix Rally Estonia meeskonnaga!

https://rallihullusoidupaevik.blogspot. ... iitub.html
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 479
Joined: Wed Jul 12, 2017 2:33 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Sala »

Mati wrote:
calderon wrote:Harimäe torn peaks olema avatud 24/7 aga kas seda just n.ö. lukku saab panna, et lampi keelualaks. Saan aru, et RMK paneb kinni selle ralli ajaks
Jah kui sa tahad tuleval nädalavahetusel minna perega torni siis on see lahti. Eelmisel aastal oli torni ümber punase valge triibuga lindid ja 2 väga häälekat G4S turvameest (1 oli naine, aga väga kuri). Kedagi ei lubatud isegi mitte torni poole teed.
Haha ilmselt see sama mutt kes pasamäel oli ja mittekeelualast kus oli suht lahe ja hea vaadata peksis rahva kokku ühte kohta nii et lõpuks ei näinud pussugi suurt :lol:

Aga hea teada, siis viskan selle torni idee peast välja, oli lihtsalt peas korra mõte et sealt ülevalt saaks ok fotosi veits teise nurga alt.

Aga endalegi see ühes kohas surutud rahvamassid ei istu. Õnneks võtsin see aasta nädal enne puhkust, on aega iga viimane kui metsatukk ja ligipääs läbi kammida. Rahvakohad välistab see aasta totaalselt.
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by maailmameister »

Mis nende rahvarohkete kohtade puhul eelmine aasta veel häirisid, olid need kuradi pasunad. Kui auto tuleb, siis ei kuule auto häältgi. Ma ei saa sellest pasundamise mõttest üldse aru, mehed seda autos nagunii ei kuule. Mujal maailmas pole sellist jama kohanud, mingi Eesti kiiks.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by snakeplissken »

Olen täitsa nõus sellega.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by -huviline2- »

Üks tüütu kiiks jah, mida korraldajad ise propageerivad neid müües.:D
kiilakass
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1902
Joined: Sun Oct 02, 2005 8:26 am
Location: Good Morning
Contact:

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by kiilakass »

Soomes pole siis pasundamist :)?
Loeb is God, Ogier His Right Hand but Tänak is His Right Foot.
raig0
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1091
Joined: Mon May 19, 2003 11:41 am
Location: Võrumaa

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by raig0 »

Pasundaja vastu on väga hea rohi: nimelt ise tuleb pasun osta ja seda pasundajale otse kõrva lasta. Töötab päris hästi.
JaanJuurikas
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 64
Joined: Sun Jun 12, 2016 10:05 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by JaanJuurikas »

maailmameister wrote:Mis nende rahvarohkete kohtade puhul eelmine aasta veel häirisid, olid need kuradi pasunad. Kui auto tuleb, siis ei kuule auto häältgi. Ma ei saa sellest pasundamise mõttest üldse aru, mehed seda autos nagunii ei kuule. Mujal maailmas pole sellist jama kohanud, mingi Eesti kiiks.
On jah igavesed nõmedikud oma pasunatega... Osad hullud veel topivad oma lippe igalepoole, Eesti ju nii väike, et kusagil pole ju inimestel olla ja vaadata seda rallit. Nii mõnus on käia korvpalli või jalgpalli võistlustel... kõrv puhkab ... lausa kuldne vaikus. Õnneks lõppeb see nõme lärm ära, kui elektromobiilidega sõitma hakkatakse, siis saad linnulaulu kuulda ainult. Mujal Euroopas rallidel on kõik hästi vagusi raja ääres, et ei häriks ümbritsevat loodust ja kuulavad hoolega kui autu tuleb...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1282
Joined: Fri Apr 03, 2009 4:21 pm
Location: Raasiku

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by maailmameister »

JaanJuurikas wrote:
maailmameister wrote:Mis nende rahvarohkete kohtade puhul eelmine aasta veel häirisid, olid need kuradi pasunad. Kui auto tuleb, siis ei kuule auto häältgi. Ma ei saa sellest pasundamise mõttest üldse aru, mehed seda autos nagunii ei kuule. Mujal maailmas pole sellist jama kohanud, mingi Eesti kiiks.
On jah igavesed nõmedikud oma pasunatega... Osad hullud veel topivad oma lippe igalepoole, Eesti ju nii väike, et kusagil pole ju inimestel olla ja vaadata seda rallit. Nii mõnus on käia korvpalli või jalgpalli võistlustel... kõrv puhkab ... lausa kuldne vaikus. Õnneks lõppeb see nõme lärm ära, kui elektromobiilidega sõitma hakkatakse, siis saad linnulaulu kuulda ainult. Mujal Euroopas rallidel on kõik hästi vagusi raja ääres, et ei häriks ümbritsevat loodust ja kuulavad hoolega kui autu tuleb...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kas ma rääkisin linnulaulust või elektriautodest? Tahaks auto häält kuulda, mitte seda kuradi pasundamist. Korvpalli või jalgpalli võistlustel on lärmi tegemine loomulik, elatakse oma meeskonnale kaasa ja nad ka kuulevad seda. Ja ei ole küll nii palju seda pasundamist mujal kui meil. Väheke offtopic aga see foorum siin on läinud eriliseks ärapanemise kohaks. Ükskõik mida ei kirjutata, keegi hakkab ikka paukuma lambist. See oli lihtsalt minu arvamus ja sina võid vabalt minna ja taguda kasvõi trumme raja ääres, jõudu :)
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Lithium »

Raja ääres Ott Ott Ott ja paar litakat pasunat ei ole siis omadele kaasaelamine? :D
Söörlöne!
Teadmamees
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 13
Joined: Tue Jan 23, 2018 2:01 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Teadmamees »

Lithium wrote:Raja ääres Ott Ott Ott ja paar litakat pasunat ei ole siis omadele kaasaelamine? :D
Vahe on selles, et jalgpalli mängul annab publiku kaasaelamine ka võistkonnale midagi - see kisa innustab neid tulemust tegema. Autorallis sa võid karjuda "Ott" niipalju kui soovid ja kuute pasunat korraga lasta, seda ei kuule autosse ja sellest ei ole mingit reaalset kasu. Teine asi on on see, kui lipud katse ääres lehvivad. Seda näeb reaalselt autosse ja võib sõitjale anda sellist kerget motivatsiooni, kui ta näeb, palju tal toetajaid on.
kaits
Rallifoorum 24/7
Posts: 2184
Joined: Sat Feb 22, 2003 5:33 pm
Location: Tallinn

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by kaits »

Vabariigi valitsus on ikka täiesti hädas. Tänasel istungil võetakse vastu otsus, küsida tagasi välja antud toetus Shell Helix Rally Estonia 2019 tarbeks. Valitsus on kasutanud raha üle oma võimete ja muud lubadused, mis olid valijatele antud, jäävad tegemata. Üks suuremateks tegugudeks oleks ka Lõuna - Eesti teede tolmuvabaks tegemine.
Ralli võib vahest kah teine elu eesmärk olla
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1342
Joined: Fri Jan 30, 2009 11:07 am
Location: Pärnu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by Dubber »

kaits wrote:Vabariigi valitsus on ikka täiesti hädas. Tänasel istungil võetakse vastu otsus, küsida tagasi välja antud toetus Shell Helix Rally Estonia 2019 tarbeks. Valitsus on kasutanud raha üle oma võimete ja muud lubadused, mis olid valijatele antud, jäävad tegemata. Üks suuremateks tegugudeks oleks ka Lõuna - Eesti teede tolmuvabaks tegemine.
Kas see ühe teatud kuupäevaga, mis on täna, seotud pole?
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
JaanJuurikas
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 64
Joined: Sun Jun 12, 2016 10:05 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by JaanJuurikas »

maailmameister wrote:
JaanJuurikas wrote:
maailmameister wrote:Mis nende rahvarohkete kohtade puhul eelmine aasta veel häirisid, olid need kuradi pasunad. Kui auto tuleb, siis ei kuule auto häältgi. Ma ei saa sellest pasundamise mõttest üldse aru, mehed seda autos nagunii ei kuule. Mujal maailmas pole sellist jama kohanud, mingi Eesti kiiks.
On jah igavesed nõmedikud oma pasunatega... Osad hullud veel topivad oma lippe igalepoole, Eesti ju nii väike, et kusagil pole ju inimestel olla ja vaadata seda rallit. Nii mõnus on käia korvpalli või jalgpalli võistlustel... kõrv puhkab ... lausa kuldne vaikus. Õnneks lõppeb see nõme lärm ära, kui elektromobiilidega sõitma hakkatakse, siis saad linnulaulu kuulda ainult. Mujal Euroopas rallidel on kõik hästi vagusi raja ääres, et ei häriks ümbritsevat loodust ja kuulavad hoolega kui autu tuleb...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kas ma rääkisin linnulaulust või elektriautodest? Tahaks auto häält kuulda, mitte seda kuradi pasundamist. Korvpalli või jalgpalli võistlustel on lärmi tegemine loomulik, elatakse oma meeskonnale kaasa ja nad ka kuulevad seda. Ja ei ole küll nii palju seda pasundamist mujal kui meil. Väheke offtopic aga see foorum siin on läinud eriliseks ärapanemise kohaks. Ükskõik mida ei kirjutata, keegi hakkab ikka paukuma lambist. See oli lihtsalt minu arvamus ja sina võid vabalt minna ja taguda kasvõi trumme raja ääres, jõudu :)
Minu plaan pole kellelgi ära panna ega paukuda, aga jah mina olen ka üks neist lollidest, kes käib raja ääres lipud kaasas ja vahest ka mõni pasun. Pole vahet kus ma olen käinud EOS rallist Hispaaniani välja. Alati elatakse omadele kaasa. Seda ma olen alati ka ise teinud... Pole vahet kas sõidab Markko, Urmo, Ott, Karl, Ken või mõni muu eestlane. Kui Sind häirivad teised lollid pasunaga, siis astu 10-20 sammu kõrvale ja kuuled autot nii, et küll on...
Eriti kurvaks teeb see, et eelmine aasta saime Rally Estonial mitu korda kuulda huvitavat vingumist inimeste poolt, keda olen varasemalt kohanud nii Poolas kui Soomes rallil, et lipud härivad neid...ei näe ... jne. Hoolimata sellest, et Poolas ega Soomes ei häirinud ja ise olid ka lippudega seal... Mind pole kunagi häirinud sellised "probleemid". Kui ma ei näe, lähen sinna kus näen. Kui "RallyOssid" hakkavad häirima oma Nexuse tümmiga, siis lähen endale sobivamasse kohta jne...
Loo moraal on siis... nautige rallit, elage kaasa omadele ja olge lahedad. Ärge hädaldage ja otsige lampi mingeid pseudoprobleeme...
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by -huviline2- »

No aga vaata ise nüüd teise osapoole mätta otsast: oled leidnud hea koha, varakult sinna läinud ja äkki pasundab põhjusega, tihti ka põhjuseta see kõrge tooniga asjandus sulle otse kõrva ning on laste mänguasi. Tavaliselt jagab mõni kõlar veel tulemusi või muud asjakohast infot samal ajal ja kohas. Hakka nüüd asukohta vahetama, ei ole ju meeldiv, tihti ka mitte võimalik.
JaanJuurikas
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 64
Joined: Sun Jun 12, 2016 10:05 pm

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by JaanJuurikas »

-huviline2- wrote:No aga vaata ise nüüd teise osapoole mätta otsast: oled leidnud hea koha, varakult sinna läinud ja äkki pasundab põhjusega, tihti ka põhjuseta see kõrge tooniga asjandus sulle otse kõrva ning on laste mänguasi. Tavaliselt jagab mõni kõlar veel tulemusi või muud asjakohast infot samal ajal ja kohas. Hakka nüüd asukohta vahetama, ei ole ju meeldiv, tihti ka mitte võimalik.
No lõpuks võib alati kõigi ja kõige üle hädaldada... Kes tahab rallit jälgida saab seda teha. Kes tahab end segi juua, saab tehtud. Kes on Montes või Rootsis käinud, kas lähete naabri lõket kustutama, et toss häirib??? Kes tahab probleeme näha, saab seda alati teha.... Ma pole kunagi tulnud selle peale, et foorumis vingumas käia... Ma olen üldiselt eelmine päev kohal kui tahan kindlat kohta ja teen seda ka tulevikus... Kui kõigi ralliga kaasnevate "probleemidega" ei saa hakkama, siis peaks mõtlema, et kas see on päris õige meelelahutus... Vähem vingu ja pikem samm... nii on endal ja ka teistel päev toredam.
uhtikas
Rallifoorum 24/7
Posts: 2221
Joined: Thu Sep 22, 2005 11:16 pm
Location: Tartu

Re: Shell Helix Rally Estonia 2019

Post by uhtikas »

Niivõrd huvitav mõttevahetus juba Rallifoorumis :?:

Kohe-kohe tulevad RallyEstonia piletid müüki - saab vaid näha, kuidas Oti ja Martini WRC elu näidanud film seda reaalset raja äärset elu-melu mõjutab 8)

Endale ka ei meeldi pasunad ja suht väikest vanust omavatele rallifännidele kuuldavad roppused, aga mis teha...
"Kui ei oleks rallit, siis ei oleks elu ka..." [Väike uhtikas; 8 a.]
Post Reply