Hooaeg 2014

maailma populaarseim mootorispordiala

Moderaatorid: Jaanus, Erki, RudiTurbo, mrali, nimh, Frank

Vasta
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas muhk »

ma tõsiselt loodan, et perez suudab ennast tuleval hooajal siis näidata ka, sest tegelikuses oli ju hooaeg mclarenis alla ootuste. vastasel juhul poleks whitmarsh otsustanud rookie kasuks.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas jens »

soca kirjutas:väidetavalt siis Perez Force Indiasse, ametlik teade peaks järgmise nädala keskel tulema. Kui see tõsi siis Force Indial päris hea line-up.
Jep, olen nõus. Keskvälja tiimi kohta on Hülkenberg-Pérez väga hea koosseis. Arvan, et Force Indial on arvestatavad väljavaated 2014. aastal vähemalt tootjate 5. kohta püüda. Sel aastal oldi kuuendad, aga 5. koha sihtimise all ei pea ma isegi silmas mitte niivõrd McLareni kui majandusraskustes vaevleva Lotuse peanahka. Aga eks näis, kui heaks erinevad mootorid ja vormelid osutuvad.

Mis puudutab Pérezi McLareni aastat, siis ilmselgelt oli tal tükk aega kohanemisraskusi, kuna hooaja lõpuks saavutas ta juba arvestatava kiiruse. Alates kusagilt Itaalia GP-st sõitis ta Buttoniga võrreldes laias laastus võrdselt. Selles mõttes oli Pérezi kõrvale jätmine pisut karm, aga küllap oli tiimisisene surve Magnusseni edutamiseks tugev ning Whitmarsh & Co tõepoolest usuvad, et Magnusseni näol võib tegu olla suure leiuga nagu Hamilton. Eks elame-näeme.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas jens »

soca kirjutas:
Hapu seis tal jah, eks see olenebki kuidas keegi sõitjatest järgmine aasta esineb. Kui Raikkonen või Magnussen feilivad siis võib juba 2015 Hulkile koht tekkida. Palju oleneb ka muidugi temast endast, kui teeb sama kõva aasta nagu see hooaeg siis võib puht selle pealt juba mõni tipptiim oma kehvasti esinenud mehe minema lüüa ja Hulkenbergi endale võtta. Aga elame näeme.
Ma ei ole kindel, kas Räikköneni "failimine" vabastaks Ferrari koha - tal peaks olema 2aastane leping. Meenutagem, et nad hoidsid Massat hoolimata sellest, et ta 4 aastat järjest n-ö failis! Ferraril on millegipärast kombeks hoida kinni suurtest kogemustest.

Magnusseni suhtes võib McLaren olla mõistvam kui Pérezi suhtes ning sarnase hooaja puhul (2/3 Buttoni punktidest) anda talle uue võimaluse, sest ta on ikkagi täielik uustulnuk ja arenguruum suurem. Hülkenbergi võimalusi võib blokeerida ka teine rookie Vandoorne olenevalt sellest, kuidas ta järgmisel aastal edeneb kusiganes (WSR/GP2/F1 testid?).
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 843
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:49

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas raulito »

Ferraril on veel ka Bianchi listis tulevikuks aga tema jaoks on aeg veel vist vara. Ja Sauberi ajal oli ka Perez nö Ferrari noorsõitjate akadeemias.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 7
Kontakt:

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas Kolin »

WH:

http://sport.postimees.ee/2625686/rahvu ... -muudatuse

Mis nad on lolliks läinud või. No johhaidi
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas soca »

See numbrite idee mulle küll meeldib aga see punktide süsteem küll mitte. Nad võiks üldse vana süsteemi tagasi võtta, et top 10 saab punkte aga võitja siis 12 jne. Ulmeliselt suured tunduvad need punkti skoorid selle 25 se punkti süsteemiga.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas mrali »

Finaali topeltpunktid - keerutamata öeldes samasigune rämps, nagu NASCARis kasutatav chase'i süsteem.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas jens »

Need sõitjate numbrid on veel üsna vähetähtis asi, aga hullem jama on see, et F1 viimase etapi eest hakatakse andma topeltpunkte - võitja 50p. Umbes sarnane tõmblemine nagu 2002 Schumi domineerimise järel, kui üritati F1-te kunstlikult põnevamaks muutma hakata.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas Frank »

Paneme sprinklerid ka lõpuks raja äärde ära, siis on veel põnevam.
"Come on, you can see more than that"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas soca »

http://sport.err.ee/f1/1ca00f7c-b2c2-4d ... 93a1fbc152

ei ole küll päris F1 uudis kuid F1-e ja meie mehega ikkagi seotud. Super uudis, küll ei tähenda see veel midagi aga ikkagi. Olen Viidase käekäiku jälgind ja tegu on ikka väga talendika sõitjaga. Probleemide kiuste suudab alati ikka näidata väga head kiirust. Mõnes mõttes see uudis üllatas, sest eelmine aasta ütles ta ise, et keskendub pigem kereautode sarja saamisele kui F1-te. Loodame, et saab Lotuse noorteprogrammi siit edasi ning sealt veel edasi. Kuigi jah, teada on, et eestlasel on väga raske F1-te pääseda aga miski pole võimatu ja alla ei tohi anda :)
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas Lithium »

Mingid imelikud kõlakad, et Force India teiseks piloodiks hoopis Giedo van der Garde? Kuigi jutt oli Perezist?
Söörlöne!
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas muhk »

GvdG rääkis küll suure suurga, et katsub endale paremas tiimis sõitjakohta leida. nagu ma olen arusaanud, siis tollel hollandlasel raha taha miskit ei jää nii et üldse ei imestaks kui ta ka ole FI teine piloot. Kuigi, kui mehhiklast järgmine aasta ei sõidaks oleks ilmselt USAs vähems rahvast platsis...
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 7
Kontakt:

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas Kolin »

Perez oma mulaga keeras endale hea si*a kokku.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas soca »

Täna siis peaks Force India poolt Perezi kinnitamine tulema.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas Timur_P »

soca kirjutas:Täna siis peaks Force India poolt Perezi kinnitamine tulema.
Kinnitus olemas.
It's official: Sergio Perez joins Force India to partner Nico Hulkenberg in 2014 -- Sky Sports Online
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas jens »

Nüüd ainuke alles jäänud konkurentsivõimeline vabade kohtadega meeskond on Sauber. Kuna Caterham ja Marussia veel vast "konkurentsivõimelise" alla ei kvalifitseeru.

Arvestades sõitjateturul välja kujunenud olukorda, ei ole Sauberi seis kiita. Häid variante eriti pole, seda enam, et neil on vaja ka raha. Sutil peaks sõitjatest üks paremaid valikuid hetkeseisuga olema - ainus küsimus on see, palju tal kaasavarana pakkuda on ning kas sellest piisab mõningate teiste konkurentide vastu. Di Resta jääb vist üldse kõrvale, kuna tal pole midagi pakkuda.

Teistest on brasiillane Felipe Nasr jälle pildile tõusnud. GP2 sõitjal pidavat oma ligi 10M $ pakkuda olema. Ilmselt ta väljavaated on üsna arvestatavad. Van der Garde üritab ka Caterhamist edasi liikuda, aga näis, kui tõsiselt Sauber ta kandidatuuri võtab. Vene rahadega on kahtlane seis, nii et viimasel ajal pole palju kuulda olnud võimalusest Sirotkinit või Petrovi 2014 stardirivis näha. Ja mõistagi on mängus ka Gutiérrez - näis, palju Telmex on tema toetamiseks valmis kulutama.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas soca »

jens kirjutas:Nüüd ainuke alles jäänud konkurentsivõimeline vabade kohtadega meeskond on Sauber. Kuna Caterham ja Marussia veel vast "konkurentsivõimelise" alla ei kvalifitseeru.

Arvestades sõitjateturul välja kujunenud olukorda, ei ole Sauberi seis kiita. Häid variante eriti pole, seda enam, et neil on vaja ka raha. Sutil peaks sõitjatest üks paremaid valikuid hetkeseisuga olema - ainus küsimus on see, palju tal kaasavarana pakkuda on ning kas sellest piisab mõningate teiste konkurentide vastu. Di Resta jääb vist üldse kõrvale, kuna tal pole midagi pakkuda.

Teistest on brasiillane Felipe Nasr jälle pildile tõusnud. GP2 sõitjal pidavat oma ligi 10M $ pakkuda olema. Ilmselt ta väljavaated on üsna arvestatavad. Van der Garde üritab ka Caterhamist edasi liikuda, aga näis, kui tõsiselt Sauber ta kandidatuuri võtab. Vene rahadega on kahtlane seis, nii et viimasel ajal pole palju kuulda olnud võimalusest Sirotkinit või Petrovi 2014 stardirivis näha. Ja mõistagi on mängus ka Gutiérrez - näis, palju Telmex on tema toetamiseks valmis kulutama.
Sutil on kindlasti üks kandidaat ja arvan ise, et isegi väga kindel sõitja juba seal Sauberis. Teist pilooti ei oska tõesti pakkuda, kuid tundub et valik on Gutierrezi ja Nasri vahel.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 7
Kontakt:

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas Kolin »

Kas mitte Sauber juba üht venelast ei palganud järgmiseks hooajaks. Minu teada seal üks koht ainult vaba veel.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas jens »

Kolin kirjutas:Kas mitte Sauber juba üht venelast ei palganud järgmiseks hooajaks. Minu teada seal üks koht ainult vaba veel.
See sõltub sellest, kas vene investorite raha reaalselt ka Sauberinni jõuab. Seni pidavat olema säärane olukord nagu Quantum-Lotuse puhul, et asi venib.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2014

Postitus Postitas soca »

Saingi kinnitust, et Sutil on üks piloot, asi pidi olema ainul formaalsuses.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Vasta