Hooaeg 2016

maailma populaarseim mootorispordiala

Moderators: Jaanus, Erki, Frank, RudiTurbo, mrali, nimh

Post Reply
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2016

Post by soca »

Kuradi pehmod rsk. Ühe etapi võistluskeelu peaks küll see kloun vähemalt saama.

Ferrari uuendused ei töötanud siin rajal no üldse ja kohutav hooaja algus üleüldse neil. Esimeses kolmes sõidus oldi lähedal Mersedele kuid siis ütles tehnika alt ja pandi ka ise pange.

Kuna see Sotsi ainult pmt sirgetega rada siis oli ka hästi näha, et Mersu jõuallikad olid väga võimsad. Red Bull ei kusagil seekord.

Loodan, et ferrari saab oma uuendused paremini tööle ja suudetakse ikka konkurentsi Mersudele pakkuda.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: Hooaeg 2016

Post by Timur_P »

Ferrari mootor on liiga janune. Kimi ütles, et oleks võinud olla kiirem aga pidi pea kogu sõidu kütust kokku hoidama.
raulito
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 843
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:49 pm

Re: Hooaeg 2016

Post by raulito »

Ei mäletagi et viimastel hooaegadel on stardis nii palju kokkupõrkeid ja pilpaid lennanud kui sellel hooajal. Igal etapil seni stardijärgselt kokkupõrkeid olnud. Viimastel hooaegadel on üldiselt rahulikum olnud.
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Hooaeg 2016

Post by viplala »

Üks pilt räägib rohkem kui....
Image
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Hooaeg 2016

Post by viplala »

Infot sõitjate turul toimuvast (minevikust ja tulevikust). Kuulujuttudele on juba hoog sisse lükatud!
Jenson Button very nearly joined Williams for 2016
http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... ms-in-2015
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2016

Post by soca »

No nii, Verstappen siis asendab Kvyati red Bullis http://www.motorsport.com/f1/news/red-b ... in-733539/


See oleks juhtunud varem või hiljem kuid pigem siis juba varem. Mina olen rahul.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Hooaeg 2016

Post by Kolin »

Kvyati kohal rippus ammu juba Helmuti kirves. Tal vedas,et üldse ukse taha ei tõstetud. RB on väga hea noorte talentide võrgustik.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1007
Joined: Thu Oct 18, 2012 6:29 pm

Re: Hooaeg 2016

Post by teine_riiul »

otsitud vabandus... ühe etapi põhjal järeldusi teha? Lihtsalt tahetakse Verstappenit proovida, võrrelda Ricciardoga(sainziga võidu sõitimine erilist pilti ei anna) Nüüd siis tuli hea põhjus. Kui nüüd peaks juhtuma, et Ricciardo konstantselt kiirem on, siis on Verstappenil headaega, nagu juhtus Vergnega. Selles suhtes on see Red Bulli inkubaator julm ikka küll - visatakse vette ja kui ujuma ei õpi, siis on nägemist!
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2016

Post by soca »

Kindlasti pole see otsus tehtud ainult venemaa etapi põhjal, nüüd leiti lihtsalt õige aeg see ära teha. Järgmine aasta oleks nagunii see vahetus toimunud.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Hooaeg 2016

Post by jens »

Olen seda hooaega natukene kõrvalt jälginud, nii et pole siia eriti kirjutanud veel, aga mõned mõtted.

Ricciardo v Verstappen on muidugi kauaoodatud duell - potentsiaalne gigantide heitlus. Mõlemad on eliittalendid. Ilmselt kaks sellel aastakümnel debüteerinute seas kõige andekamad (Dan liitus 2011 ja Max 2015), aga selliseid talente ei tulegi igal aastal.

Kvjati ma siiski nii maha ei teeks ja Maldonadoga küll võrdlema ei hakkaks. Mees on üldjoontes üsna puhtalt sõitnud ja vaid mõne üksiku avarii teinud. Eelmisel aastal õnnestus tal stabiilsuse abil ka Ricciardost rohkem punkte koguda, kuigi selleks oli vaja austraallase tehnilisi probleeme. Kvjati probleem on see, et Daniel ja Max on tipptase, ja temal jääb sellest siiski puudu. Aga noh, eks Toro Rossos tuleb nüüd oluline heitlus Sainziga. Neist kahest parem ilmselt jätkab, kehvem aga lendab F1-st välja.

Muidu on aga jõudude vahekord sama, mis eelmisel aastal. Ja see on natuke igav ja ei köida. Seetõttu ma seda F1 hooaega enam eriti tõsiselt ei võta ka. Hamiltoni ja Rosbergi tiitliheitlus (tundub, et sel aastal võime saada selle) on ka selline madala profiiliga, et erilisi emotsioone ei tekita. Pärast 2014. aasta Belgia avariid pani boss Toto Wolff poisid paika, öeldes, et Mercedese tiimihuvid on A ja O ning teie sõitke vaguralt. Ja eks Lewis ja Nico on nii käitunud ka, sest nad teavad, et nii domineeriva autoga sõitmine on tegelikult suur au ja võimalus. Mis tähendab, et nad ei taha seal kellegagi tülli pöörata ja võistkonnast välja lennata.

Muidugi Rosberg võiks tiitli võita küll. Näiteks Button ja Räikkönen on juba maailmameistriks tulnud ning minu arust pole Rosberg neist kahest põrmugi vähem andekas, nii et ta sobiks kenasti ühekordsete maailmameistrite ritta.
iceone
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 116
Joined: Sat Feb 12, 2011 11:50 am
Location: Tartu

Re: Hooaeg 2016

Post by iceone »

Mu meelest on Rosberg pigem Massa/Webber/Baricello tüüpi sõitja ja ei tule maailmameistriks ning kui peakski nii minema siis vast 10 aasta pärast saame kellegi raamatust lugeada kuidas see nii serveeriti
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Re: Hooaeg 2016

Post by jens »

Massal ja Webberil jäi ikka väga vähe maailmameistriks tulekuks puudu. Tihti on piir meistriks tuleku ja mittetuleku vahel väga väike. Muidugi Rosbergil on selleks veidi õnne vaja - sel hooajal tal seda seni olnud on ka.
iceone
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 116
Joined: Sat Feb 12, 2011 11:50 am
Location: Tartu

Re: Hooaeg 2016

Post by iceone »

Seda kyll, näiteks nii Räikkönenil kui Alonsol vôiks rohkem tiitleid olla samas kui Button ja Villenuve said om tiitlid kûll joppamisega aga läheb juba teemast mööda, ootame hispaaniat seni.
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1007
Joined: Thu Oct 18, 2012 6:29 pm

Re: Hooaeg 2016

Post by teine_riiul »

Räägi parem kuidas Villeneuvel joppas tiitliga? Kas selles suhtes, et Schumil ei õnnestunud tema vastu sama trikk, mis 94. aastal Hilli vastu?
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 7031
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Hooaeg 2016

Post by snakeplissken »

täitsa naljakas lugeda jah, ei mäleta vist seda ka kuidas räikkonen oma tiitli sai
iceone
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 116
Joined: Sat Feb 12, 2011 11:50 am
Location: Tartu

Re: Hooaeg 2016

Post by iceone »

Kas siis Vetteli 2010 tiitel oli ka joppamine kui enne viimast etappi oli kolmas? Räikkönenil oli rohkem katkestamisi kui Mclareni sôitjatel vôite ka rohkem, mis vahet seal mis järjestuses need on.
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Hooaeg 2016

Post by viplala »

Väike ülevaade nendest, kes tulevikus meeskondade eest võistelda võiks. Kas selles nimekirjas võiks olla ka maailmaeister?
F1's young drivers - who is signed to which team?
http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... which-team
soca
Rallifoorum 24/7
Posts: 11133
Joined: Fri Jan 13, 2012 3:22 pm
Location: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Hooaeg 2016

Post by soca »

Verstappen on ikka kõva talent. Okei Ricciardo lõpp voorus küll edestas kuid tiimi raadiost tundus, et see oli Ricciardole endale ka nagu kergendus ning esimeses kahes voorus oli just Verstappen kiirem.

ferrari läheb aina hullemaks, hooaja algus oli hea ning andis lootust aga kuskil on kõva möödapanek tehtud. Kvalifikatsioonis oldi softidega aeglasemad kui FP3 ajal mediumitega...
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Re: Hooaeg 2016

Post by Lithium »

Vaatasin ka, et huvitav mis Ferraridega juhtus nüüd, nagu oleks sõidukütusega sõitnud. :D

MadMax on talent, homne poodium paneks paljudel suu kinni, võiks nii minnagi.
Söörlöne!
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Re: Hooaeg 2016

Post by Kolin »

Huvitav kas Hamilton alustas siis nüüd oma hooajaga. Tegi omal hooaja põnevaks. Ma olen millegi pärast kindel, et Rosberg seda tiitlit ei saa.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Post Reply