Staarid võistlesid hobikartidel

F1 kasvulava

Moderator: Sparco

Post Reply
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Staarid võistlesid hobikartidel

Post by Strike »

Eesti mootorispordiässad võistlesid UUNO raadio sünnipäevavõistlusel.

Image

Poodiumile tulid: Marko Asmer (4), Rauno Paltser (3), Toomas Vabamäe (5)


Viimsi FK kardikeskuses toimunud UUNO Cup 2005 nime kandnud hobikardivõistlus tõi kokku enamiku Eesti auto- ja motosportlastest. Lisaks võistlesid ka UUNO enda raadiohääled, ajakirjanikud ning paar õnnelikku raadiokuulajat.

Autosportlastest asusid võistlustulle vormelipiloot Marko Asmer, rallisõitjad Urmo Aava ja Martin Rauam, ringrajasõitja Tõnu Soomer ning tema mehaanik Rauno Paltser. Motosportlasi esindasid krossarid Aigar Leok, Juss Laansoo ja Jüri Triisa juunior ning ringrajaässad Marko Rohtlaan ja Hanno Velt.Ajakirjanikest läksid võistlustulle Toomas Vabamäe Auto Bild Eestist ja Peep Pahv SLÕlehest. UUNO enda meestest käisid rajal Margus Kiiver, Heiti Kender ja Ahto Kruusmann. Lisaks loosis UUNO raadio oma kuulajate vahel paar kohta võistlejaterivis.

Lõbusas meeleolus toimunud ajasõitudes sai iga sõitja kihutada kaks vooru, millede parim ringiaeg määras, kas sõitja pääseb finaalidesse. Kiiremad viis aega moodustasid A-finaali ning B-finaalis selgitati kohad 6-10. Ülejäänud sõitjatele jäi pealtvaaja roll.

B-finaali moodustasid peale kahte ajasõitu Aava, Soomer, Velt, Laansoo ja raadiokuulaja Virko. Kõige paremini pääses stardist minema esimeselt stardipositsioonilt alustanud Soomer, kelle tuulde asus kohe Aava. Järgnesid Virko, Velt ja Laansoo. Peagi suudis Laanso end Veldist mööda suruda, kuid peagi tegi viimane kõik kuhjaga tasa. Esiduo püsis muutumatuna ja eemaldus pikapeale jälitajatest, Velt suutis omakorda Virko kinni püüda ning ka mööduda. Aava Soomerist mööda ei pääsenud ning esikolmikusse mahtusidki Soomer, Aava ja Velt. Virko lõpetas neljandana ja Laansoo viiendana.

A-finaali esimesest stardist asus võistlustulle Asmer, kes sõitis välja päeva parima aja - 25,750 sekundit. Teise stardikoha sai Paltser, kolmanda Vabamäe, neljanda raadiokuulaja Aglo Vahar ja viienda Rauam. Asmer pääses ka esimesse kurvi esimesena ning teda seirasid kohe sabas Paltser ja Vabamäe, Vahar ja Rauam. Vaikselt hakkas esikolmik eest venima ning Rauam võitles pikka aega, et Vaharist mööduda. Kui ta seda lõpuks suutis teha, oli esikolmik juba suure edumaa sisse sõitnud. Kuna esimesed võitlesid omavahel, siis kukkusid ka ringiajad ning Rauamil õnnestus esikolmik kinni püüda. Asmer ees, kelle tagarauas oli kohe Paltser, Vabamäe ja Rauam andsid rahvale täie etenduse, kus sõitjad kihutasid rongina mööda rada mitu ringi ja iga viga oleks maksnud koht või paar. Lõpujoone ületas lõpuks seltskond aga samas järjekorras. Seega Asmer esimene, Paltser teine, Vabamäe kolmas, Rauam neljas ja Vahar viies.

Rajarekord, mis kuulub 25,210'ga andekale kardisõitja Ranno Kallasele jäi seekord löömata.

Galerii: http://www.motorsport.ee/?page=15&id=296&g=296&m=&menu=

Uudis: Motorsport.ee, fotod: Rauno Kais
Last edited by Strike on Mon Nov 07, 2005 3:15 pm, edited 1 time in total.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Krusa
Rallifoorum 24/7
Posts: 3057
Joined: Tue Jul 19, 2005 9:29 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Krusa »

See võit kuulub teglt Strikele! Aga võidusõidu reeglid on sellised, et see kes esimesena ruudulipu alt läbi see on ka võitja.
Järgmine kord lükka välja, isegi siis kui see Räikonen on :)
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

Ega see nüüd seal rajal siis nii kerge ka polnud kui tundus ja Marko võitis teenitult. Kattis ilusti terve sõidu kõik kurvid ja ei teinud ühtegi viga ning ega muud moodi kui jõhhkralt lükates poleks mööda saanud, sest rada liiga kitsas.
Eks järgmine aasta üritame uuesti.
Suur au oli igaljuhul koos sellise seltskonnaga rajal viibida ja kohata ka sellist F1 sõitjat nagu Enrique Bernoldit.
Seega tänusõnad minu poolt korraldajatele ja õnnitlused veelkord võitjale!
Kohtume Uuno Cup 2006 võistlusel.

Kas publikul oli finaali põnev vaadata? Eks me üritasime rahvale sõidu põnevaks vaatemänguks teha. Loodan, et õnnestus.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Krusa
Rallifoorum 24/7
Posts: 3057
Joined: Tue Jul 19, 2005 9:29 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Krusa »

Eks kõrvalt vaadates oligi asi selline, et esimesse kurvi jõudja hakkas katma. Enamus ootas millal ta eest lüktakse kuna ringi ajad langesid tõesti. Vahepeal vaatsin, et tagnt tulijad teevad selle triki ise su eest ära :D Aga sõit oli vaatemänguline ja ütlasi ka õpetlik.
Bernoldi ei pääsenudki finaali.
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

Krusa wrote:Eks kõrvalt vaadates oligi asi selline, et esimesse kurvi jõudja hakkas katma. Enamus ootas millal ta eest lüktakse kuna ringi ajad langesid tõesti. Vahepeal vaatsin, et tagnt tulijad teevad selle triki ise su eest ära :D Aga sõit oli vaatemänguline ja ütlasi ka õpetlik.
Bernoldi ei pääsenudki finaali.
Eks meile Markoga tulid loosiga raja kõige kehvemad kardid ja pigistasime nendest nii palju välja kui suutsime. Ise avrsin ka, et tagant tulijad hakkavad üsna kohe meile järgi jõudma, kuid õnneks suutsime kõik nende rünnakud tõrjuda ja omas tempos sõita. Põhiline oligi, et rahval põnev oleks ja, et kogu üritus lõppes lõpuks fun tähe all nagu see plaanitud oligi. Aga mis mõttes õpetlik??
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Krusa
Rallifoorum 24/7
Posts: 3057
Joined: Tue Jul 19, 2005 9:29 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Krusa »

Istusin täpselt kahe toa vahel ja vaatsin igat teie liigutust :D
Siim
"till kartulis" expert
Posts: 1735
Joined: Sun Feb 29, 2004 5:35 pm
Location: EST
Contact:

Post by Siim »

Strike, sain ma õieti aru, et osalesid ka seal? Mitmendaks siis jäid ning mis su päris nimi siis on? :P
Krusa
Rallifoorum 24/7
Posts: 3057
Joined: Tue Jul 19, 2005 9:29 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Krusa »

Strike jäi teiseks.
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

sziim wrote:Strike, sain ma õieti aru, et osalesid ka seal? Mitmendaks siis jäid ning mis su päris nimi siis on? :P
Nagu Kursa kirjutas. Osalesin seal ja jäin A-finaali teiseks.
Nimi artiklis kirjas või siis pildi all. Nr3 kardiga sõidan seal. :)
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Post by Kolin »

Loodame, et järgmine kord tood tiitli ikka foorumisse Õnnitlen sind teise koha puhul.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

Kolin wrote:Loodame, et järgmine kord tood tiitli ikka foorumisse Õnnitlen sind teise koha puhul.
Tänud. Ega see kerge pole seal järgmine aasta veel kõrgemat kohta püüda, sest nüüd olen ma juba teada nägu seal ju :) Seekord teadsid mind sealt u 50% osalejatest.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Kolin
Rallifoorum 24/7
Posts: 19355
Joined: Sun Feb 23, 2003 12:43 pm
Location: Seal kus lõpeb asfalt

Post by Kolin »

Strike wrote: sest nüüd olen ma juba teada nägu seal ju :) Seekord teadsid mind sealt u 50% osalejatest.
Seda viga annab ju parandada. Ma võin sulle maski laenata, et sind seal keegi ära ei tunneks. :lol: Või siis üks plastiline operatsioon aitab kah :D. Ning nime annb ju kah muuta. Ok nali naljaks. Aga eks lootma peab.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

Eks lootus sureb jah viimasena ja kindel on see, et ma teen kõik endast sõltuva, et ka järgmisel korral (kui kutsutakse sõitma) esindaks ENOS Motorspordi ja RF värve vääriliselt. :)
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Krusa
Rallifoorum 24/7
Posts: 3057
Joined: Tue Jul 19, 2005 9:29 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Krusa »

Strike wrote:Eks lootus sureb jah viimasena ja kindel on see, et ma teen kõik endast sõltuva, et ka järgmisel korral (kui kutsutakse sõitma) esindaks ENOS Motorspordi ja RF värve vääriliselt. :)
Kui see üritus taas aset leiab, siis kutsume kindlasti :)
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

Krusa wrote:
Strike wrote:Eks lootus sureb jah viimasena ja kindel on see, et ma teen kõik endast sõltuva, et ka järgmisel korral (kui kutsutakse sõitma) esindaks ENOS Motorspordi ja RF värve vääriliselt. :)
Kui see üritus taas aset leiab, siis kutsume kindlasti :)
No ja mis seal salata, et tegelikult ju ma esindasin mingil määral ka Uuno värve selles finaalis :)
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Krusa
Rallifoorum 24/7
Posts: 3057
Joined: Tue Jul 19, 2005 9:29 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Krusa »

Strike wrote:
Krusa wrote:
Strike wrote:Eks lootus sureb jah viimasena ja kindel on see, et ma teen kõik endast sõltuva, et ka järgmisel korral (kui kutsutakse sõitma) esindaks ENOS Motorspordi ja RF värve vääriliselt. :)
Kui see üritus taas aset leiab, siis kutsume kindlasti :)
No ja mis seal salata, et tegelikult ju ma esindasin mingil määral ka Uuno värve selles finaalis :)
Jahh eks ta tõsi ole.
Strike - Siiruviiruline :D
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

Krusa wrote:Jahh eks ta tõsi ole.
Strike - Siiruviiruline :D
Pealt hõbekarvaline :)
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Post Reply