2004.aasta DTM-i autod ja sõitjad

BTCC, DTM, STCC...jne

Moderaatorid: Jaanus, Strike, mrali

mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas mrali »

Veidi ehk teemaväline jutt,kuid uue hooaja ootuses:DTM-i kodukas on nüüd uuenenud.Muuhulgas on seal nüüd üleval väga palju huvitavat statistikat (KÕIGI varasemate etappide tulemused jm).
Keda/mida avastasin neil lehekülgedel siis varasemate DTM-i sõitjatena?
Walter Röhrl osales terve 1990.aasta hooaja Audi tehasesõitjana,sai ka ühe võidu.
M.Schumacher on Mersuga osalenud,kuid erilise eduta,mõnel etapil aastatel 1990 ja 1991.
Ka vendade Schumacherite manager Willi Weber on 1984 DTM-is startinud (VW Sciroccoga)
1992 osales kahel etapil endine 500 cm tsiklite maailmameister Wayne Gardner.
Markku Alen sõitis 1995.aastal kahel etapil Alfa Romeoga.
1985-88 osales ka 1976.aasta kiirlaskumise olümpiavõitja Franz Klammer.
Ja palju muud huvitavat,nii et oma silm on kuningas....
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5916
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Mõned pildid Audist:

Pilt
Pilt
Pilt
Uus Audi näeb päris vihane välja. Eeloleval nädalavahetusel saab näha ka juba selle auto kiirust.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas mrali »

Sõitjate jaotus siis:

AMG (HWA)-Mercedes-Schneider,Alesi,Albers,Paffett (auto 2004.aasta Mercedes C-klass)
Persson-Mercedes-Winkelhock ja Mücke (2003.aasta MB CLK)
Rosberg-Mercedes-Janis ja Mayländer (2003.aasta CLK)
Holzer-Opel-Frentzen,Reuter,Scheider (2004.aasta Opel Vectra GTS)
Phoenix-Opel-Fässler,Aiello,Dumbreck (2004.aasta Vectra GTS)
Euroteam-Opel-Bleekemolen (2003.aasta Opel Astra V8 Coupe)
Abt-Audi-Ekström,Kristensen,Abt,Tomczyk (2004.aasta Audi A4)
Joest-Audi-Biela,Pirro (2004.aasta A4)

Nagu Racing1-s kirjutas,omavad 21 autot 18 erinevat värvkatet.Kõiki erinevaid lahendusi hetkel ei teagi,kuid mõned näited:
Albers-hõbedane,sponsor DaimlerChrysler Bank
Biela,Pirro-hõbedane,sponsor "Audi S Line"
Aiello-must auto,sponsor Playboy
Dumbreck-peasponsor Valvoline
Abt-Audidest kaks autot on kollases Hasseröderi värvis ja kaks sinistes Red Bulli värvides.
Sõitjate jaotus tiimidesse on juba tootjate oma asi,küll aga mingil määral aitavad ka tiimide soovid.Ntx Holzeri meeskond soovis igal juhul Frentzenit omale saada...
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

DTM esimene võistlus Hockenheimis toimub sel pühapäeval algusega kell 14:45 Eesti aja järgi ja seda on võimalik jälgida live Motors TV vahendusel. Kvalifikatsioon on laupäeval kell 14:00, kordusega pühapäeval 13:45 ikka Motors TV's.

Tänud eelkõige mrali'le ja teistele kes on siin foorumis tutvustanud DTM-i.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Postitus Postitas Kolin »

Eelkõige on Mrali kes on siin kõvasti tööd teinud. Tänu talle on sellest sarjast päris palju teada saadud mida ennem ei teadnud. Lase aga samas vaimus edasi. :P
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5916
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Motors TV on sõlminud DTM sarja tegijatega lepingu kuni 2005 hooaja lõpuni, et näitavad DTM sõite LIVE. Seega jääb loota, et järgmisel hooajal ka Motors TV meil pakutavas sat paketis on ja saame jälgida ühte maailma põnevamat ringraja sarja.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas mrali »

Tänud:)
Kuna mul Tallinnas kahjuks pidevat netijuurdepääsu pole,tuleb nüüd küll sundpaus,kuid hiljemalt nädalavahetusel olen tagasi...Tahan siis kõigi DTM-i aastate kohta sarnased lookesed kokku seada nagu algust juba tegin...
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5916
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Tänud ka minu poolt, et viicid DTM ajalooga tegeleda ja seda valgustada neile kes sellega väga kursis pole. Kas uurid seda DTM ametlikult kodukalt või on sul mingi oma salaallikas?:)
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Kolmapäeval on tulemas suur päev DTM fännidele. Nimelt Motors TV näitab alates kella 15.00-st DTM 2000, 2001, 2002 ja 2003 kokkuvõtteid niiet varuge õlled/popcornid/mida veel ja istuge oma mugavasse tugitooli :)
gaas on endiselt laiffi
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas mrali »

Eks huvi autospordi ja selle ajaloo vastu ole mul juba päris ammu olnud :) .Viimase aja põhiline allikas ongi mul DTM-i ametlik kodukas,kus peale viimast upgrade'i on ka üsna täielik statistikaosa koos iga etapi huvitavamate faktidega.Fännilehti samal teemal on kahjuks suhteliselt vähe ja statistikaosa piirdub seal tihti vaid hooaja lõpp-esikümnega.
Paar näidet ka siiski (saksa keeles)
www.gressmann.net
www.loxley.de
Eesti keeles olen ainsat pikemat artiklit DTM-i ajaloo teemal näinud kunagi ühes ammuses Sporditähes.
Ja eelmise aasta lõpus ilmus Saksamaal raamat "DTM-Die Story",mis tõenäoliselt on samuti lähedane ntx WRC entsüklopeediale ning mille esmatiraaz olla mõne päevaga maha müüdud...
Pean kodus üles otsima veel paar kunagi Saksamaal ilmunud ajakirja Rallye Racing numbrit,kus ühes mõningaid fakte "vanast" DTM-ist (1984-95) ning teises ka veidi pikemalt juttu aastatest 1989-92...:)
Ise olen sarja tõsisemalt jälginud aastast 1994,olin tol ajal suur Alfa Romeo ning Nannini-Larini fänn...(millega tegu,teadsin siiski juba varemgi)



Strike kirjutas:Tänud ka minu poolt, et viicid DTM ajalooga tegeleda ja seda valgustada neile kes sellega väga kursis pole. Kas uurid seda DTM ametlikult kodukalt või on sul mingi oma salaallikas?:)
[/url]
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5916
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58
Meeldimisi saanud: 2

Postitus Postitas Strike »

Sa vist saksa keelega päris sina peal. :) Ise sai ka kunagi seda koolis õpitud, kuid külge jäi väga vähe. Igaljuhul hea, et sa DTM i ajalooga ka meid valgustad. Ise vaatan DTMi u 95-96a. K.Thiim vist oli kunagi selline sõitja kes sõitis Mersuga. Üldse olin suur Schneideri ja Mersu fänn. Sel aastal olen Albersi ja Ekströmi poolt.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
mrali
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5214
Liitunud: 21 Aug 2003, 11:41
Asukoht: Tallinn, Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas mrali »

Vaatasin neid kokkuvõtteid.Ja üldiselt päris head,kuigi mõnest etapist näitas vaid autasustamist.Kolm minu silmis kõige actionirikkamat sõitu:
Zandvoort 2001,viimane ring,kus Alzen möödub liidrikohal olnud Abtist ja võidab.Mitu kurvi järjest sõitsid kõrvuti kuid lõpus siiski Mersu ees.Pärast finisilipu langemist Abt veel korra müksas Alzenit nii et viimane tegi pirueti...
Norisring 2002.Aiello möödub viimase ringi viimases kurvis liidrikohal olnud Schneiderist ja võidab sõidu.
Aga üle kõige:2002 A1-Ring,viimased 2-3 ringi.Esikoha pärast võitlevad:Fässler,Alesi,Ekström,Aiello.Liidrikoht vahetub mitu korda,samasugune võitlus ka hilisemate kohtade pärast.Viimase ringi esimeses kurvis.Ekström ja kolm(!) Opelit müksavad teineteist ja teevad piruetid.Viimasesse kurvi läksid neli AMG Mersut ja Aiello koos,esimene oli Alesi,järgnesid Schneider,Aiello,Fässler(tiitli oleks Aiello sellega kindlustanud).Aiello üritas veel Schneiderist mööduda,autod puudutasid teineteist,Schneider pääses kergemalt,Aiello riivas boksitee piiret.Siis veel kõik ülejäänud Mersud lasid gaasi maha,et Schneider võidule aidata,kuid võitis ikkagi Fässler...Mersude nelikvõit,Aiello viies.Kuid kolm nädalat hiljem kindlustas Aiello ikkagi tolle aasta tiitli...:)
Natuke näitas ka lõike 1994.ja 1995.aasta DTM-ist.

Aga sellel hooajal olen ise eeskätt Audi kolmiku Ekström-Kristensen-Biela pooldajate seas.

Erki kirjutas:Kolmapäeval on tulemas suur päev DTM fännidele. Nimelt Motors TV näitab alates kella 15.00-st DTM 2000, 2001, 2002 ja 2003 kokkuvõtteid niiet varuge õlled/popcornid/mida veel ja istuge oma mugavasse tugitooli :)
Vasta