CART mannetu???

CART, NASCAR, ALMS...jne

Moderators: Jaanus, mrali

Post Reply
jagr
Rallivõlur
Rallivõlur
Posts: 236
Joined: Mon Feb 10, 2003 6:45 pm

CART mannetu???

Post by jagr »

Unustasin ära, et sel nädalavahetusel oli 1. etapp.
Vaatan tulemusi, mis ma näen- 19 autot stardis, kvalifikatsiooni ajavahed suured, sõidus ajavahed suured, palju katkestamisi, ei Salot - kes täpsemalt kursis võiks seletada
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

ei jaga CART'i, jama sari minu arvates on olen osasid etappe vaadanud aga nii igavad on
Zigz
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 666
Joined: Sun Feb 09, 2003 6:34 pm
Location: Tallinn

Post by Zigz »

Minu arust oli ka eelmine aasta neid autosi seal aint 20 ümber. Ja ega see väga mind ei huvita, igav ju vaadata, kui enamus radasi on vaid ovaalid. Tundub, et vormelid hakkavad igal pool ära vajuma ja ralli populaarsus aint tõuseb :D
jagr
Rallivõlur
Rallivõlur
Posts: 236
Joined: Mon Feb 10, 2003 6:45 pm

Post by jagr »

hakkab ära vajuma jah.
DTM sari võiks jälle arenema hakata ja tippsõitjad sinna kolida nagu ralliski erinevate tehasemeeskondade sõitjad ja erasõitjad ühes stardis ca 40 autot
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

tegelt võiksid kõikidel spordi aladel rohkem osalejaid olla. rallidel 100 (ühel etapil), F1's 26, Cart ?, DTM 40 või vähem
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Posts: 5671
Joined: Wed Jan 15, 2003 11:54 am
Location: seal kus ralli
Contact:

Post by Jaanus »

Tundub küll, et kõigist pingutustest hoolimata on Cart sari veelgi igavamaks läinud. Kõigil samad mootorid ja rehvid. See nagu vormel Ford juba :P Kusjuures võitjalt ei saanud ringiga sisse ainult 5 meest.

DTM on ainus ringraja sari, mida on ikka veel põnev jälgida, kuna seal on palju võitjaid ja tihe rebimine iga koha pärast :wink:
jagr
Rallivõlur
Rallivõlur
Posts: 236
Joined: Mon Feb 10, 2003 6:45 pm

Post by jagr »

delfis oli kirjas, et huvitav võistlus oli, palju möödasõite, sõitjad agresiivsed jne
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

jagr wrote: sõitjad agresiivsed
loomulikult, ameeriklased!!! (ei ole eriti head vormeli taolistel võidusõidu masinatel)
Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Loll küsimus, aga kui suur osa sõitjatest seal sarjas on ameeriklased? Vist mitte üle poole?
Kasuta ikka turvavööd ka!
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

aga üks on selge nad ei oska sõitja
jagr
Rallivõlur
Rallivõlur
Posts: 236
Joined: Mon Feb 10, 2003 6:45 pm

Post by jagr »

anna tegelastele autod kätte, kes sõita ei oska- hulga põnevam ju (hea idee F1 jaoks)
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

jagr wrote:anna tegelastele autod kätte, kes sõita ei oska- hulga põnevam ju (hea idee F1 jaoks)
vaata mõnda cART sarja võistlust, kui ma õieti mäletan oli see Miamis kus pani kokku mingi 5 autot, niimodi et starti srige oli põhiliselt kinni
Erki
Kiddo soon 5000!
Posts: 5497
Joined: Sun Jan 19, 2003 1:58 pm
Location: Tallinn

Post by Erki »

Kunagi vaatasin küll CARTi aga siis läks nagu igavaks. Da Matta hakkas ka muudkui võitma. Nüüd juba kõigil samad mootorid ja rehvid kah. Üllatav, et arvati, et see muudab sarja tasavägisemaks aga paistab, et vist mitte.
Tegelikult ma seda esimest etappi ei vaadanud ja tulemusi ei tea :oops: , seepärast ei oskagi öelda, kas muutus midagi.
gaas on endiselt laiffi
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Re: CART mannetu???

Post by Frank »

jagr wrote: ei Salot
ma oskan öelda seda et salo peaks sõitma CARt sarjas aga kõik oleneb sellest kui kiiresti sponsoritega läbi rääkimised läbi saavad. tal on leping ühe meeskonnaga kelle omanikuks on endine BAR tiimi juht (Pollock, oli vist. ei mäleta kuidas seda kirjutadakse)
vembuvello
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 410
Joined: Sun May 04, 2003 12:24 am
Location: tallinn

F1 vs. Cart --> minu arust on Cart parem...

Post by vembuvello »

Minu arust vähemalt, on Cart kõvasti parem kui F1, kuid igal ühel on oma arvamus. Eelmine aasta oli F1-s aint Ferrari kes võitis. Nüüd kui 2003 aasta mudel välja tuli, hakkab asi samasuguseks kiskuma ma kardan (kvalifikatsioonis Schumi kolmandast kohast pea pool sekundit ees :shock: , eks näis mida võidusõit ise toob :? ) Mõnel võidusõidul näeb aint paari möödumist, kuid Cart sarjas neid just ootama ei pea...

Tõesti loodan et F1 ei muutu selliseks nagu eelmine aasta oli, sest selle aasta algus on olnud üpriski põnev.
vembuvello
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 410
Joined: Sun May 04, 2003 12:24 am
Location: tallinn

Post by vembuvello »

Zigz wrote:Minu arust oli ka eelmine aasta neid autosi seal aint 20 ümber. Ja ega see väga mind ei huvita, igav ju vaadata, kui enamus radasi on vaid ovaalid. Tundub, et vormelid hakkavad igal pool ära vajuma ja ralli populaarsus aint tõuseb :D
See on jah aint tervitatav, et ralli populaarsus tõuseb päev-päevalt, sest rallit on alati põnevam jälgida kui mistahes muud võistlussarja, isegi siis kui tulemusi pead vaatama wrc.com veebilehelt või õhtuti kokkuvõtetes kanal2 ekraanilt... 8)
urmas88
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 1
Joined: Wed Sep 24, 2003 4:13 pm

Post by urmas88 »

CART on F1 st jupi maad huvitavam sari. See aasta on küll punktitabel F1s huvitavam aga sõidud enemasti sama jurad kui enne. Sõidab üks auto jupp vahet siis tuleb teine jälle jupp vahet siis kolmas jne. Juhtub sedagi et neljas mees saab esimeselt ringiga sisse. Masinad veerevad üksteise järel nagu rongkäigul ja möödutakse vaid ringiga mahajääjatest (a la Monza).

CART või õigemini Champ Car sarjas sellist munade sügamist küll ei näe. Tegemist on võidusõiduga selle otsesemas tähenduses - pidevad möödasõidud, liider vahetub tihti jne. Ühesõnaga on mida vaadata.
:D
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

endises CART sarjas mina üritan vaadata ainult crashe ja mõndasid huvitavaid hetki. Üks aasta (vist 2002) võrreldi CART ja F1 masinaid Montreali ringrajal ja F1 masin oli sõitnud tükk maad kiiremini kui CART sarja masin. Aegu enam ei mäleta.
Üks asi on see et CART sarjas pole nii VÕIMSAD masinad ja kui ma ei eksi siis suurem osa jubinatest on neil ühed ja samad ;)
Ma eriti ei tea CART sarjast, aga mulle see sari eriti ei meeldi.
mrali
Rallifoorum 24/7
Posts: 5214
Joined: Thu Aug 21, 2003 11:41 am
Location: Tallinn, Lääne-Eesti
Contact:

Post by mrali »

CART suutis selle hooaja minu meelest siiski päris hästi vastupidada ning loodan siiski selle püsimajäämist.Mannetuks ja mõttetuks pean hoopis IRLi,mis püsib üleval "tänu" kahele suurele Jaapani autotootjale,kes on kahjuks suure hulga tipptiime/sõitjaid raskete rahasummadega CARTist ära meelitanud.IRLi puhul on kummaline veel,et nii palju üliraskeid avariisid (viimasest ajast Bräcki paljud luumurrud ja Renna surm) ja turvanõudeid pole ülegi vaadatud.Auto,Motor und Sport'i ühes viimases numbris mainiti et alates IRLi algusest (1996) on sarjas toimunud üle 70 (!!!) vigastuste või surmaga lõppenud avarii...lisaks veel selline fakt:ainuke IRLi võistlus,mis publikut meelitab,on Indy500.CARTi viimase hooaja etappidest koguti nädalavahetustel päris mitmel korral 200 000 pealtvaatajale lähedast publiku arvu.

Niisiis,IRL stinks for me.
mrali
Rallifoorum 24/7
Posts: 5214
Joined: Thu Aug 21, 2003 11:41 am
Location: Tallinn, Lääne-Eesti
Contact:

Post by mrali »

Taienduseks varasematele postitustele siis veel,et USA s]itjaid osales sel aastal terve hooaja ulatuses vaid kaks ning ovaalietappe oli samuti,parast Fontana arajaamist kaks-Milwaukee ja Lausitz.
Post Reply