Juss Laansoo Ameerikas edukas

Paljud Eesti sõitjadki kuuluvad maailma eliidi hulka

Moderator: Jaanus

Post Reply
Fulber
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Posts: 1589
Joined: Sat Nov 15, 2003 11:06 pm
Contact:

Juss Laansoo Ameerikas edukas

Post by Fulber »

Möödunud nädalavahetusel osales sel aastal Ameerikas sõitev eestlasest krossisõitja Juss Laansoo Phoenixis, Arizonas toimunud motokrossi 4-Stroke Nationali lääne divisioni esimesel etapil.

250F klassis saavutas Laansoo üldarvestuse viienda koha. Mõlemad sõidud võitis Ryan Hughes, Jesse Casillase ja Steve Mertensi ees.
“Nagu võistluste nimi ütleb, siis sõitma said ainult 4-taktiste tsiklite omanikud,” kirjeldas Juss Laansoo oma veebilehel võistluste kulgu. “Tõeline suurvõistluste sari neile kes Superkrossil ei osale. Nagu siinmaal kombeks, siis kaks päeva kümneid erinevaid võistlusklasse pluss eelsõidud finaali pääsemiseks.”

“Ilm oli mõlemad päevad +35 kraadi varjus,” märkis Laansoo. “Laupäeval raja äärde jõudes selgus, et 250F stardini on jäänud pool tundi. Ma ei tulnud selle pealegi et 600 km kaugusel LA-st on järgmine ajavöönd. Riided selga ja otse starti, jõudsin ainult küsida kuhu poole esimene kurv pöörab. Stardinurgas olin neljas, edasi üritasin teistega sama hoogu hoida, aimata kuhu poole iga järgmine kurv pöörab ja kui pikk hüpe ees ootab. Kolmiku peal jäigi hüpe vähe lühikeseks ja maandusin küüru otsa, tahtejõuga hoidsin ennast tsikli peal, kuid see lõi mind mõneks ringist rütmist välja. Paaril korra sõitsin veel üle valli, enne kui hoo sisse sain. Lõpetasin kaheksandana.”

“Teine start õnnestus perfektselt — kuni poole stardisirgeni olin tsiklijagu teistest ees kuni rada kergelt mäkke tõusis ja teised minust mööda venisid,” kirjeldas Laansoo.

“Järjekordselt pidin tõdema et minu kaal ja väikese tsikli hobujõud ei ole parim variant võidusõiduks. Teise stardi lõpetasin neljandana paar sekundit kolmandast maas. Tagakumm kulus täitsa ümmarguseks sest Dunlop 756 ei olnud parim valik sellisele pinnasele. Mõlemad sõidud oli esikolmik Ryan Hughes, Jesse Casillas ja Steve Mertens. Ise olin tulemusega kokku viies.”

Premier Pro klassis oli Juss vaatamata kehvadele startidele mõlemas sõidus neljas. Võistluse võitis Ryan Hughes Jesse Casillase ja Tim Weigandi ees.

“Pühapäeval oli Premier Pro klassi ehk 450 sõit,” kirjeldas Laansoo. “Esimene start viibis mingil põhjusel ja kõik gaasitasid joone taga, mina sealhulgas. Radikas kuumenes üle ja ülejooksust hakkas jahutusvedelikku maha tilkuma, otse tagaratta ette betooni peale. Mehaanik koputas mulle õlale ja tahtis tsiklit vähe kõrvale tõsta kuid mina näitasin, et kõik on OK ja saatsin ta eemale.”

Esimeselt ringilt tulles oli Laansoo 18. “Edasi tavaline tööpäev ja lõpetasin neljandana,” naljatas krossimees.

“Teine start oli esimese koopia ainukese vahega et esimene ring olin 13. Ryan Hughes võitis jälle mõlemad sõidud, Jesse Casillas teine, Tim Weigand kolmas ja mina neljas,” selgitas Laansoo.

Järgmine 4-Stroke Nationali etapp toimub kahe nädala pärast Queencreekis Arizonas.

delfi autoleht
neophyte
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 115
Joined: Tue Apr 26, 2005 3:40 pm

Post by neophyte »

go Juss!
Post Reply