Leokite dünastia juht hukkus

Paljud Eesti sõitjadki kuuluvad maailma eliidi hulka

Moderator: Jaanus

Post Reply
Keio
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1124
Joined: Thu Jan 19, 2006 4:37 pm
Location: Valgamaa

Leokite dünastia juht hukkus

Post by Keio »

Leokite dünastia juht hukkus Võhandu jõel

Eile hommikul leidis poeg Aivar Leok Võhandu jõe tammilt isa Väino surnukeha. 68aastane mees oli libastunud ja üht jalga pidi kivide vahele kinni jäädes vette kukkunud. Suutmata jalga vabastada, uppus maailma suurima motokrossidünastia rajaja põlvesügavusse vette.

Väino Leoki pojapojad Tanel, Aigar ja Martin kihutavad nädalavahetusel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Noorim poeg Avo lõpetab perekonnaga Pariisi-reisi. Vanemad pojad Aivar ja Arvo on koduses Sõmerpalus.

«Kolmapäevaks, kui toimub ärasaatmine, oleme kõik kodus,» lubas Aivar läbi pisarate kõigi Leoki-pere elusate motomeeste nimel. «Kõik.»

Valutavad põlved sundisid jõge otseteed ületama

Kui Väino Leoki abikaasa teisipäeva õhtul töölt koju jõudis, vajus ta väsinuna ja abikaasat kohtamata magama. Selles polnud midagi ebatavalist. Nagu ka selles, et mees tema ärkamise ajal kodus polnud. Töölt helistas veidi mures abikaasa poeg Aivarile ja palus vaadata, kas isa paistab kusagilt.

«Ei paistnud. Läksin garaaži ja nägin, et isa telefon on laual. Kalossid olid laua kõrval ja kummikud puudu. Kohe oli selge, et isa läks vee äärde,» rääkis Aivar.

«Isal on kaks tiiki, üks ühel, teine teisel pool jõge. Ühelt tiigilt teisele saab ka silda mööda, aga selleni annab astuda. Isa põlved valutasid viimasel ajal ja ilmselt eelistas ta nüüdki tammi.»

Teise poja Arvo sõnul on jõgi ses kohas vaid seitse-kaheksa meetrit lai ja madal, ent kärestikuline. Sealt Aivar kividesse takerdunud isa leidiski.

«Isa nägi elus kõike, mille nimel oli töötanud.»

«Isa nägi elus kõike, mille nimel oli töötanud. Poisid võitsid eri klassides MM- ja EM-sõite, ta pani Rahvuste Karikal välja päris oma meeskonna. Kõvemat oma ala eestvedajat annab Eestist otsida. Isa jõudis elutöö ära teha…» nuuksatas Aivar.

«Vanaisa siin krossiga alustas ja nii see edasi läks, tema kätt on meie sõitudes palju mängus,» rääkis Tanel Leok eile õhtul. «Viimati nägin vanaisa eile, ta kiitis mind Valga krossi sõitude eest.»

Tanel ja ta onupoeg Aigar osalevad nädalavahetusel Tšehhi MM-krossil ning naasevad Eestisse teisipäeval – nagu ka EMil sõitev Martin, Aigari vend. «Usun, et saame võistlustel hakkama!» arvas Tanel.

Et saatusest tuleb üle olla, õpetab Leokite esimene maailmaklassimees Avo, kes kaks aastat tagasi MM-etapi võitis ja kelle alakeha selgroovigastuse tõttu halvatuks jäi. Praegu võitleb Avo liikumisvõime taastamise eest.

Väino Leoki surnukeha jõudis eile Tartusse. Ehk suudetakse krematooriumis määrata, kas vana spordimees hukkus teisipäeva õhtul või kolmapäeva hommikul.

Leokid ja mootorid suurel rajal

1939. aasta 28. märtsil Sõmerpalus sündinud Väino Leok naasis 1960 Kasahstanist uudismaalt ja võttis käsile «põrisevad» spordialad. 1965 oli ta Sõmerpalu motoklubi asutajaid. Täitnud veemotospordis meistrinormi, juhatas Väino mootorite juurde pojad Aivari (nüüdseks 47), Arvo (45) ja Avo (35). Kui Aivar tuli motokrossis 12kordseks Eesti meistriks ja Arvo kerkis veemotos meistrikandidaadiks, siis Avo tõusis motokrossis maailmaklassi. Nüüd sammuvad Avo jälgedes Arvo poeg Tanel (22) ning Aivari pojad Aigar (21) ja Martin (17).
Last edited by Keio on Thu Jul 26, 2007 1:22 pm, edited 2 times in total.
#4 Image Jari-Matti Latvala Image Miikka Anttila
Image Ford Fiesta RS WRC
Keio
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1124
Joined: Thu Jan 19, 2006 4:37 pm
Location: Valgamaa

Post by Keio »

Minu sügavaim kaastunne omastele. R.I.P
#4 Image Jari-Matti Latvala Image Miikka Anttila
Image Ford Fiesta RS WRC
Post Reply