T. Leok 2008. aastal

Paljud Eesti sõitjadki kuuluvad maailma eliidi hulka

Moderator: Jaanus

Post Reply
domaza
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 995
Joined: Wed Dec 01, 2004 11:39 am
Location: Tallinn
Contact:

T. Leok 2008. aastal

Post by domaza »

Hi,

On kellelgi infot, kuhu Tanel 2008. aastal siirdumas on? Eurospordi andmetel tulevad Kawasakisse uued mehed - belglased ...
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1127
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:35 am
Location: Tallinn- Ida Virumaa

Post by schalke »

Tal ju kehtiv leping 2008. aastaks.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
Ahto
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 24
Joined: Thu Nov 06, 2003 10:25 pm
Location: Saaremaa

Post by Ahto »

Kawasaki tehasemeeskond esitles motokrossi maailmameistrivõistluste hooaja viimasel etapil Hollandis Lieropis järgmise aasta koosseisu, kuhu Tanel Leoki kõrval kuulub uus mees Manuel Priem. Viimane asendab Billy Mackenziet.

„Ootan juba aastat 2008, kuna tänavused tulemused jäid tublisti alla minu ootuste,” sõnas Leok. „Mul oli palju ebaõnne, kuid kiirus oli alati olemas ning järgmisel aastal tahan kohe edukalt alustada.”

Leoki sõnul pärssis tema tänavust hoogu õlavigastus, mille tõttu läksid viletsalt mõned etapid hooaja alguses. „Pärast üritasin üle ja panin end liiga suure pinge alla,” lausus Leok.

„Manueli tulemine meeskonda on kindlasti hea, kuivõrd uued sõitjad toovad alati värskeid ideid.”

ETV SPORT
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1376
Joined: Mon Mar 14, 2005 2:39 pm

Post by SLy »

Tanel Leok vigastas Prantsusmaal toimunud võistlusel õlga
25.02.2008

Krossisõitja Tanel Leok kukkus Prantsusmaal Valence’is toimunud võistlusel ning vigastas õlga.

Hooajaks Itaalias ja Prantsusmaal valmistuv Leok sai endisele tööstusalale rajatud võistlusrajal kvalifikatsioonis neljanda aja, kuid esimese sõidu eel käskis arst väikse trauma tõttu rahulikult võtta, mille tõttu mees esikümnest välja langes.

Ebaõnn ei jätnud Kawasakil kihutavat Leokit ka teises stardis, kus trampliinilt maandumisel eestlane kukkus ning omal jõul tõusta ei suutnud. Esialgu kardetud luumurdu siiski ei tuvastatud, ent mees läheb esmaspäeval siiski Belgia tohtri Toon Claesi vastuvõtule.

Peaks tervis lubama, stardib Leok sel nädalavahetusel Suurbritannias Hawkstone Parkis toimuval võistlusel.

Mullu sai Leok klassi MX1 maailmameistrivõistlustel kaheksanda koha, tänavune hooaeg algab 6. aprillil Hollandis Valkenswaardis.

www.mxlarge.com/ETV SPORT
SLy
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1376
Joined: Mon Mar 14, 2005 2:39 pm

Post by SLy »

Paranev õlg lubab Tanel Leoki ilmselt MMi avaetapi starti
27.03.2008
www.sloleht.ee

Tanel Leok käis eile proovimas, kas vigastada saanud õlg on piisavalt paranenud ja lubab tsikli selga istuda. Lubas. Seega osaleb Leok tõenäoliselt 4. aprillil motokrossi MM-sarja avaetapil Hollandis.

Veebruari lõpus Prantsusmaal trampliinil kukkudes sai Leoki õlg tõsiselt viga, abaluu murdus. Nüüdseks on luu kokku kasvanud, kuid teeb siiski valu. «Pole hullu,» kinnitas Leok. «Sõita saab. Täna ma asja tõsiselt ei võtnud, veeresin niisama. Aga võistluseni on aega üle nädala, seks ajaks peaks ma täiesti terveks saama. Arst kinnitas, et paranen hästi.»

Paraku pole Leok kuu aega sõidutrenni teha saanud ja on piirdunud vaid füüsise arendamisega, ent muret Leok ei tunne: «Sõidutunnetus on olemas, see ei kao kuhugi. Võhmaga võib esialgu probleeme tekkida.

Mullu MM-sarjas kaheksanda koha saanud Leok loodab tänavu pjedestaalikoha nimel heidelda. Kawasaki, millega ta sõidab, olevat konkurentsivõimeline. Eelmisel aastal oli Leokil suurim mure start. Ta võitis küll viis ajasõitu, rohkem kui keegi teine, ent andis edu mõnesaja meetriga käest: «Kahekümnendalt kohalt on raske esikolmikusse sõita. Mõnikord see küll õnnestus. Nüüd seadistasime mootorratta nõnda, et stardist hästi minema saaks. Seega usun, et tänavu läheb paremini.»

Leoki sõnul on enne hooaja algust raske öelda, kes krossisõitjatest juhtohjad haarab: «Võrdseid mehi on palju, eks aeg näitab, kes liidriks tõuseb. See võiks mina olla. Miks mitte.»
Post Reply