Rotlaane meeskond Jaapanis 5s

MotoGP, Superbike...jne

Moderators: Jaanus, Strike

Post Reply
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5897
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Rotlaane meeskond Jaapanis 5s

Post by Strike »

Marko Rohtlaan osales möödunud nädalavahetusel kestvussõidu MM-sarja etapil Jaapanis, Suzuka ringrajal. Esimest korda sõitis eestlane Phase One Endurance tiimis, mis pälvis möödunud aastal kestvussõidu MM-tiitli. Kaheksatunnises sõidus saavutati 17. koht, aga kuna kõik tiimid MM-i arvestuses ei osalenud, saadi kirja viienda koha punktid.

Rohtlaan võeti meeskonda seetõttu, et Phase One Endurance'i juuniortiim Shell Endurance Academy Jaapanis majanduslikel põhjustel ei osalenud. Rohtlaan asendas Jaapanis kahekordset maailmameistrit Stephan Mertenseni, tema tiimikaaslasteks olid inglane Dean Ellison ja prantslane Sebastien Scarnato.

Stardi järel oldi 79 meeskona hulgas 41. kohal, peagi hakati kohta parandama. Esimese tunni järel oldi 31. ja kahe tunni järel 22. kohal. Kui sõidetud oli kuus tundi, asus meeskond 19. positsioonil. Siis hakkas Ellisonile peavalu valmistama vigane esirehv, mistõttu iga ringiga kaotati kiireimatele kolm sekundit.

Rohtlaanel endal oli probleeme tervisega. Kui eestlane esimest korda sõitma läks, tekkis tal ninaverejooks ja lisaks käis ka pea ringi. Teisel korral tervisega enam probleeme ei olnud ja Rohtlaan sõitis konkurentsivõimelisi ringiaegu.

Kuna Jaapan on paljude tsiklitootjate kodumaa, oli Suzuka võistlus nende jaoks väga oluline ning osalemas palju tugevaid kohalikke võidusõitjaid. Jaapani etapil osales kokku 79 tiimi, sõidu lõpetas vähem kui 70. Domineerisid seekord Honda tsiklid. 20 parima hulgas oli 14 tiimi, kes kasutasid Honda mudelit CBR1000RR Fireblade. Sõidu võitis numbri all 7 startinud Seven Stars Honda meeskond.

MM-sarja järgmine etapp peetakse 14. ja 15. augustil Oscherslebeni ringrajal Saksamaal.


Uudis Sportnetist
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
mrali
Rallifoorum 24/7
Posts: 5214
Joined: Thu Aug 21, 2003 11:41 am
Location: Tallinn, Lääne-Eesti
Contact:

Post by mrali »

Rohtlaan esines muuhulgas sel teemal ka eilsetes TV3 uudistes.Oli väga optimistlik tuleviku suhtes,kinnitades et sai sõlmida hulganisti uusi tutvusi,ka "otsustajatega".
Igatahes,edu talle!
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5897
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

Nägin jah, et Marko eile rääkis TV3 uudistes. Millalgi võtanMarkoga ühendust ka ja uurin siis kui hooaeg lõppema hakkab, mis plaanid jne.. Siis annan siin teema all sellest teada. Marko alati selline positiivne ja nalja mees olnud. Lahe tegelane ja igaljuhul edu talle tuleviku suhtes. See oli just hea saavutus, et ta suutis ennast põhimeeskonnas sõita samase sekundise tiimi esisõitjatega.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Post Reply