Mis seob Sind ralliga?

muud huvitavad teemad

Moderaatorid: Jaanus, Sport

Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Mis seob Sind ralliga?

Postitus Postitas Kristo »

Vaatan, et üle 100 registreerunud kasutaja juba tekkinud. Mõni rohkem aktiivne, teine vähem. Aga mind hakkas huvitama, et kuidas keegi ralliga seotud või miks ralli huvi pakub?
Ise olen vist juba sellest päevast, kui silmad lahti läksid, rallit jälginud ja kõvasti huvi tundnud. Lisaks on õnnestunud ka üsna mitmel rallil kaardilugeja istet hõõruda.
Aga Teie?
Kasuta ikka turvavööd ka!
Zigz
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 666
Liitunud: 09 Veebr 2003, 18:34
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Zigz »

ma mäletan esimest rallikogemust kuskil aastast 90 vist käisin kuskil tln. lähedal rallit vaatamas. Muidu olen viimased aastad pidev külaline rallidel, krossidel ja ka sprintidel. Eelmine aasta olin ka kohtunik rahvarallil. Tulevikus loodan ise osa võtta vähemalt rahvavrallist
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Häbi tunnistada, kuid ma polegi ralliga otseselt seotud. Kuna minu perekonnast keegi selle vastu huvi ei tunne, siis on senini vanus ja rahalised võimalused oluliselt hälvanud mu võmalust rallist osa võtta isegi pealtvaatajana, seetõttu on elamused piirdunud vimastel aastatel Tallinna ralli külastamisega.

Samas on mul alati olnud salajane kirg ilusate ja kiirete masinate vastu. Ralli ja F1 saateid olen Soomest vaadanud juba ammu enne seda, kui nad meie ekraanidele jõudsid. Neti püsiühendus on, aga toonud mu ralli jälgimise võimalused uuele tasemele. Väga aktiivset ralli jälgimist netis alustasin, koos Markko siirdumisega Subarusse 2001. Kahe aasta jooksul olen suutnud koguda vägagi palju infot MM rallide ajaloost ja alati kursis olnud hetke viimaste uudistega. Sellest tuligi mõte midagi kasulikku teha ja hakata uudiseid tõlkima alguses AO-le ja nüüd aegajalt Rallifoorumile. Lõpetuseks võiks öelda, et see sait siin ongi minu suurim kokkupuude ralliga, kuid pole hullu, sest see aasta on mul plaanis külastada nii paljusid Eesti rallisid, kui vähegi võimalik.
kaits
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2184
Liitunud: 22 Veebr 2003, 17:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kaits »

Minu huvi tehnika spordivastu sai alguse juba sündides 60 lõpus isa poolt.
70 lõppus sai juba tegeletud ise motospordiga ja alates 1980 algul Harju Kek-i pärast Mõigu Kek-i ralli tiimis kuni vene sõjavägi lõpetas oma sportlas karjääri. Kuid autosport on siiani veres ja kogu vaba aeg sinna suunatud
Ralli võib vahest kah teine elu eesmärk olla
koljat11
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 7
Liitunud: 16 Mär 2003, 10:28
Asukoht: Tartu, raatuse 22-340

Postitus Postitas koljat11 »

minul on teised lood nendega kes on tugevad rallisõitjad. Minul täielikult nooruses puudus igasugune kokkupuude ralliga. Alles siis kui sain oma load tehtud, avastasin esimesed kiiremad kurvid. Nüüdseks olen aru saanud, mis on mu tõeline kirg. Ilma rallita ma olen kui kudenud räim....ei osak olla teisiti, kas pean ise sõitma või siis kuskil olema pealtvaatajana. Ise sõitmisega on nagu on....raha pole võtta et endale norm. rallikas teha. Pean läbi ajama oma tavalise sõiduki-rondiga. Igatahes nägu mul läheb rõmsaks kui keegi hakkab minuga rallist rääkima.....ülimalt lahe asi on see ralli.
Elu on liiga lühike, et kõik huvitav edasi lükata...võta elult kõik mis saada on
Jackal
Kaval Ants
Kaval Ants
Postitusi: 125
Liitunud: 25 Veebr 2003, 10:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jackal »

Olen sõitnud rallikrossi moodi jääraja sõite, suvel loodan sõita osasid rallisprinte ja rallikrosse, nii pea kui auto valmis saan.
Olen käinud samuti osadel rallidel mehhanikuna.
veteran
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2393
Liitunud: 23 Veebr 2003, 06:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas veteran »

Kümmekond aastat sõitjana ,kuni üks halb kurv vähe tervist rikkus.Peale seda paarkümmend aastat kohtuniku,korraldaja ja muidu asjapulgana.
Tan
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 626
Liitunud: 24 Mär 2003, 22:32
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Tan »

Ralli on olnud lemmikspordiala sellest ajast saati kui oma minevikku mäletan kuna isa sõitis. Alates 1996 aasast on eestis toimunud rallidest vahel jäänud ainult mõned rallid, kahjuks pealtvaatajana. Aga täna oli jällegi tegi jällegi esimesed hääled minu võistlusauto mootor, ning see aasta plaanis kaasa sõita kõik krossid ja sprindid, aga eks aeg näitab.
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1536
Liitunud: 27 Mär 2003, 21:26

Postitus Postitas johunn »

ma nagu rohkem jälgin seda ralli värk kodust teleka või interneti vahendusel, võib öelda, et olen kyllaltki suur fänn (WRC). eesti rallisid ei ole juhtund eriti palju nägema, paar kolm tykki kõige rohkem, sellest eriti ei huvitu, aga olen juba mitmeid aastaid jälginud huviga tegevust WRC-s, ise olen käinud vaatamas etappe San Remos ja Monacos. seal see asi natuke paremal tasemel ja muidu netist kah parem jälgida. viimasel ajal olen muretsenud endale rallialast kirjandust, ja Mitsubishi fännina kogun ka mitsu mudeleid a neid on yliraske saada, myyakse neid vaid spetsiaalsetes poodides. ei ole juhtund yhtki eestis nägema - kui keegi teab eestis mõnda myygikohta siis olen tänulik (ikka kvaliteetseid mudeleid mitte mingeid 50 krooniseid plastikust ratastega peldikuid kus on mitsu märk viltu kylge kleebitud) endal on paar tykki mis kuuluvad eriseeriatesse, mida on toodetud aint 6000 :wink:
artix
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 19
Liitunud: 17 Veebr 2003, 23:04
Asukoht: Saku

Postitus Postitas artix »

Minu tõsine huvi ralli vastu on suht hiline nähtus ja loomulikult aitas sellele kaasa Markko Märtini kaasa löömine WRC karussellis. Teine oluline faktor on kindlasti internet ja ligipääs sellele, tänu millele olen saanud rallile, eriti just wrc autode võidukihutamisele kaasa elada ja samuti leidnud palju uut ja huvitavat informatsiooni autospordi, eriti, aga just ralli kohta. Eriline huvi tärkas eelmine hooaeg ning huvi süvenes peale EOS ralli kylastamist suvel. Nyyd on eesmärgiks minna vaatama mõnda WRC etappi, tõenäoliselt Soome ralli etappi sellel suvel. Siin kohal oleksin tänulik igasuguse informatsiooni eest - ööbimine, parimad kohad kiiruskatsetel jne. Kui on siin ralli huvilisi, kes juba on käinud WRC etappi Soomes vaatamas ja viitsivad pisut infi jagada, siis võib mulle kirjutada aadressile arto@email.ee. Tänud! :)
_/_/_/_/_/_/
_\_\_\_\_\_\___________________________
alex

Postitus Postitas alex »

Viis aastat tagasi läksin koos oma 4 aastase pojaga Saaremaa rallit vaatama, olime seal kuskil mere ääres, järsku küsis poiss, et issi, miks sina rallit ei sõida... ei osanud kohe midagi vastata aga kuna küsimus jäi ennasti närima ja siis ei jäänudki muud üle, kui auto valmis ehitada ja nii ma neljandat hooaega rallikas istungi. :) Kusjuures jube haigus, enam sellest lahti ei saa.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Mind otseselt mitte midagi ralliga ei seo. Ma pole siiani mitte ühelgil rallil käinud aga olen selle eest WRC'd jälginud 2002. alates tõsisemalt. See aasta lähen esimest korda üldse rallit vaatama (üritan Tallinna rallile minna ning lähen Soome rallile). Rallide vastu on suurem huvi tekkis eelmise aasta lõpu poole. Kuna ma olen veel väga noor (arvan et noorim siin [13]) siis pole mul ühtegi mudelit ralli autodest ega mingeid fänni särke.
ravia
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 15
Liitunud: 06 Veebr 2003, 18:24

Postitus Postitas ravia »

Autospordis justkui 18 aastat. Korra juba näpu annad siis lähed täiega kaasa.Ise roolinud viis aastat nüüd kümmekond aastat tegelen ainult võistluste orgunni ja läbiviimistega ja kohtumõistmisega.
Igati tore ala. Parem kui male. See hirmus ohtlik. Jääd käiku mõeldes tukkuma ja kukud oda silma. Ei siis enam rallit näe
Nitro
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 38
Liitunud: 02 Apr 2003, 17:04
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Nitro »

minule on rallipisik sisse jäänud kuna isa sõidab rallit. see jah sihuke jube haigus millest enam lahti ei saaa. isa on nimelt Raul Viik eelmise aasta gaz51 eesti meister ja 89,90ja91 eesti meister sõidukates ja veel 89 NL meister nii et jah eeskuju nagu on...aga jah
martini
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 12
Liitunud: 16 Mär 2003, 18:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas martini »

Lapsepõlves kodukohas käis Tehumardi ralli akna alt mööda ja ikka oli vaja seal siis jalus töllerdada,ning eks see näpp vist seal antud sai.Käsi on ka juba antud ja kõik vaba aeg ja üks naine ka,sest ta enam ei viitsinud garaazis õhtuti otsimas käia ja ma ei tahtnud jälle kuidagi koju minna.Kahjuks võimalused rallisõiduks tulid vanuseliselt nii palju hilja ,et tegelen asjaga ikkagi vaid vaba aja veetmise eesmärgil.
Viimati muutis martini, 27 Jaan 2007, 22:01, muudetud 1 kord kokku.
Wallabe
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Apr 2003, 16:47

Postitus Postitas Wallabe »

Ralliga seotud olen terve elu olnud kuna isa s]idab ja veel igast tuttavad vennad.Ise arvan et t'iesti m]tetu spordiala.Ainult ilusate autode p'rast vaatan seda.
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Wallabe kirjutas:Ralliga seotud olen terve elu olnud kuna isa s]idab ja veel igast tuttavad vennad.Ise arvan et t'iesti m]tetu spordiala.Ainult ilusate autode p'rast vaatan seda.
Sa oled tütar tõenäoliselt! 8)
Kasuta ikka turvavööd ka!
Wallabe
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Apr 2003, 16:47

Postitus Postitas Wallabe »

ui olen,T'iesti tavaline poiss :P
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Wallabe kirjutas:ui olen,T'iesti tavaline poiss :P
Miskit peab ju viga olema???
Kasuta ikka turvavööd ka!
Wallabe
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Apr 2003, 16:47

Postitus Postitas Wallabe »

Lihtsalt ei t]mba see ralli,Ringrada poole p]nevam,CART sarja j''kski vaatama,kui n'itax kuskilt eesti pealt.Ise s]idan karti kuigi tahaks tegelega millegi muuga.Aga kuna juba nii kaua s]itnud ja jub akkab mingi skill ka tekkima.Aga ega selles v]idus]idus peale adrenaliini ja kiirus plegi midagi.Ei ega ma ytle,et ralli halb keda huvitab see vaadaku ja respect.
Vasta