Delfinaarium

muud huvitavad teemad

Moderators: Jaanus, Sport

Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Post by Lithium »

See ju super mõte.
allar9944
Rallifoorum 24/7
Posts: 2443
Joined: Tue Jan 19, 2010 10:02 pm
Location: Saaremaa

Post by allar9944 »

ivar80 wrote:Siin vist ainus lootus foorum uuesti normaalseks saada on kõigile foorumi kasutajatele üks kohustuslik IQ test korraldada. Kelle tulemus jääb alla nõutava taseme, sellele kasutajale postitusõigust lihtsalt ei anta.
Poole aasta pärast saab võimaluse uuesti proovida, et kas on midagi pööningule juurde tulnud või mitte.
Kahjuks harituse taset ja kombeid IQ testiga mõõta ei saa :( Äkki selleks mingi muu test.
ivar80
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 978
Joined: Wed May 30, 2007 10:36 am
Location: Pärnu

Post by ivar80 »

Seda küll, kuid tõenäoliselt oskab intelligentne inimene ka käituda. Madal haridustase ei ole veel ka see näitaja, mille alusel peaks kasutajaid lahterdama. Näiteks inimene kes õigesti kirjutada ei oska võib samas tehnikaspordi valdkonnas vägagi huvitavat ja asjakohast juttu rääkida. Hetkel see foorumis kraaklemine on nagu lohe tapmine. Kirjutatakse 4-5 lehekülge kommentaare selleks, et keegi paika panna ja isegi kui see peaks õnnestuma, siis on vahepeal juba kolm uut rullnokka ennast registreerinud, kes veel hullemini kohe läbustama asuvad.
Tehnilisest küljest rääkides, siis me mingit testisüsteemi siin ilmselt kunagi ei näe. Isegi foorumi kella õigeks saamine oli juba teadus omaette :) . Loodan et keegi sellepeale ei solvunud, kuid jah, olgem realistid. Ma usun, et korrale saaks kasutajaid ikkagi kutsuda ka mõneaegse postituse keeluga. Ma pole kunagi siin foorumis juhtunud nägema, et keegi sellise keelu oleks saanud. Teistes suuremates foorumites võib seda küllaltki tihti kohata ja tundub, et kord on majas. Ilmselt on see kasutajate maksimumpiir nüüd lihtsalt saavutatud, kui ilma "kombluspolitsei" sekkumiseta läheb asi käest.

PS. Ma ise ei satu tihti lugema ringraja teemasid, kas seal ka selline läbustamine käib nagu ralli teemade all? Kahtlustan, et mitte...
Karlip
Rallifoorum 24/7
Posts: 2098
Joined: Mon Jul 11, 2011 2:06 am
Location: Võru Linn

Post by Karlip »

Miks kasutajat administreerimine ei töötaks? Töötaks küll, ja kuidas veel! Olen samaaegselt ka mitmes teises foorumis, kus kasutajaid, kes reeglitele ei allu, lihtsalt karistatakse ning see töötab! Kasutajatel on ka selline asi nagu IP. Kui ikka registreerib mitmeid kordi ning rahule ei jäta siis saab ka tema IP ära keelata.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 560
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:41 pm
Location: Pärnumaa

Post by Crapmaster »

Ühinen ideega. Foorumis on moderaatorid. Kui "asjalikus" teemas on kirjutatud paar läbustavat või roppu kommentaari, siis ilmselgelt häirib see enamikke siinseid kasutajaid ning nad võtavad sõna. Üldjuhul saavad need viimased nö "maailmaparandajad" vastu pead ning läbustajad lihtsalt itsitavad pihku.

Ma ei taha mitte kedagi otse välja tuua ja näpuga näidata, aga kui on kasutajanime all sõna moderaator, siis ei peaks tema mitte kutsuma korrale sõnavõtjaid "maailmaparandajad", vaid tegutsema selle nimel, et läbustajad saaksid oma teenitud palga ja niimoodi jääksid igasugused probleemid olemata. Minumeelest on reeglites ju selgelt kirjas, et ei mingit ropendamist ja muud sellised teemad.

Enamikes teistes foorumites minumeelest ei küsita ka mitte midagi, vaid saad lihtsalt rikkumisele vastava keelu peale.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Post by Lithium »

Foorumis on keelatud:
- Kaubitseda illegaalse varaga, eelkõige arvutimängudega.
- Levitada aadresse, kust saab osta või tasuta allalaadida autoriõigusega kaitstud materjale.
- Sõimata kaaskodanikke.
- Leimamine


Ropendamine polegi siis keelatud kui nüüd sellise pilguläbi võtta?
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1965
Joined: Sat May 01, 2010 5:59 pm

Post by muhk »

ja leinamine on ka keelatud???

ai kurja, italic tekst nii julm. tglt ikka tegu vist laimiamisega eesti keeles, mitte "leimamisega"?!
WaltS
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 418
Joined: Tue Mar 04, 2003 1:22 pm
Location: Tallinn

Post by WaltS »

muhk wrote:ja leinamine on ka keelatud???

ai kurja, italic tekst nii julm. tglt ikka tegu vist laimiamisega eesti keeles, mitte "leimamisega"?!
leim ’mõnitava, solvava või vihkamist levitava sisuga sõnumid Internetis’.
http://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=8&id=28
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Post by Lithium »

WaltS wrote:
muhk wrote:ja leinamine on ka keelatud???

ai kurja, italic tekst nii julm. tglt ikka tegu vist laimiamisega eesti keeles, mitte "leimamisega"?!
leim ’mõnitava, solvava või vihkamist levitava sisuga sõnumid Internetis’.
http://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=8&id=28
Leimamine peaks olema kellegi vastu suunatud solvanguga.. foorumi reeglite all on link ka aga eks see ka pool võõrsõna. :lol:
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 560
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:41 pm
Location: Pärnumaa

Post by Crapmaster »

Kirjutan siia, kuhu lubatud.

Olen jätkuvalt Eesti ajast 8 tundi ees. Mul on kena laupäev hetkel, koos külma õlle ja sooja päikesega. Mõtlesin, et sisustan aega rallifoorumi lugemisega, kuna Mehhikos on etapp hetkel. Avan mina foorumi ja näen, et esimese päeva kohta on 18 lehekülge juttu aetud. Loen mina need läbi ja pettumus on suur. Väga suur. Mis ***** toimub? Totaalne läbula, sellist jama sai lugeda kunagi mingisuguses OK jutukas, kus kõik kõigile ette jäid. Minumeelest on siin rallifännid koos, mitte lõugu lõksutavad debiilikud. Sellist jama võib omavahel raja ääres ajada, kui meeldib, mitte avalikuks kasutamiseks mõeldud foorumis. Kui ei lähe teemasse, siis moderaator võiks asja käsile võtta ja kasutajaid korrale kutsuda. Nagu teada on, siis tänapäeval ei muuda niisama ütlemine mitte midagi, kõik on sellised isad ja kõvad mehed, et neile on kõik lubatud. Nagu oli eelnevalt juba palutud kasutaja Strike poolt, siis katse number ja konkreetne jutt. Mind ei huvita kellegi arvamus teise kasutaja kirjakeele kohta, või kuidas keegi kellestki halvasti arvab. Kas enne registreerimist peab tõesti mingisuguse küsimustiku täitma, et aru saada, kas inimene on kõlbulik siia? Kui on ikka teemasse mittelangev jutt, siis moderaatori poolt mõneks ajaks väike vaheaeg peale ja las rahuneb keegi maha.

Ning kasutaja svs89, Sinu rallijututuba on tõesti Sinu postituste all kirjas ja ma arvan, et kõik kasutajad oskavad lugeda. Ei pea seda igal lehel kuulutama, et loe siit ja loe sealt ja mine sinna ja vaata sealt. Tore, et tegid endale sellise lehekülje, kuid reklaamimiseks on ka teisi võimalusi, ei pea foorumis seda spämmi levitama alatasa. Ja ma ei ole ainuke, kellele see häirivaks muutunud on.

Natukene rohkem tolerantsust ja sallivust sooviks näha. Arvutiekraani taga on teatavasti kõik kõvad mehed ja kirjutavad seda, mida hing ihkab.

P.S. Aga teeme ükskord rallifoorumi suvepäevad hoopis ja ajaks seal kõvasti juttu? :)

Kõike head soovides: Rallifoorumi kasutaja.
aix
Rallifoorum 24/7
Posts: 4810
Joined: Mon Feb 10, 2003 10:47 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by aix »

Täitsa nõus sinuga. Asi on täitsa käest ära läinud ja mina 10 aastat tagasi ei ühinenud küll sellise foorumiga, milliseks see praegu saanud on - suur eesti keele tund. Samas panen aina rohkem tähele, et pööratakse just tähelepanu sellele, kuidas mingit nime käänatakse, aga kui mõnes sõnas on täht puudu või tähtede järjekord segamini läinud ei tehta väljagi.
Eile ausalt öelda viskas mul kah üle ja ütlesin kurja sõna (mille pärast ka vabandan), aga kummi pael venib ju teatud piirini ja siis läheb ta ktki. Tahan lugeda kommentaare aga mitte õppida eesti keelt. Selleks me ju siin oleme...või ma eksin? Kui võistleja nime käänatakse valesti, sõnades mingi täht puudu või sõnastus vähe viltu läinud, siis mind isiklikult see küll ei häiri. Sellest ei muutu minu austus sõitja või kommenteerija vastu. Kui on aru saadav mida väljaütlemisega mõeldakse ja kellest jutt käib, siis on ju kõik korras.
Ärge siis pikka viha pidage ja oleme ikka sõbrad edasi eks...
Karlip
Rallifoorum 24/7
Posts: 2098
Joined: Mon Jul 11, 2011 2:06 am
Location: Võru Linn

Post by Karlip »

Kirjutage nimed ka juurde, kes seda teevad ning mis moodi.
Inimestele mitte öeldes nad muidugi jätkavad seda.

Moderaatorite jutu tõin ma kunagi üles kuid foorumi pead ei teinud välja.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
Oliverk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 921
Joined: Sun Dec 21, 2003 8:23 pm

Post by Oliverk »

Kui sa ei oska meie rallisõitja nime käänata, siis oleksi targem lihtsalt vait olla. Ülejäänud kirjavigadest on mul täiesti kama.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 14, 2005 7:30 pm
Location: Tartu

Post by AS »

Kääname ja pöörame. Minu jaoks pole vahet. See pole eesti keele tund, kus hindeid pannakse. Seega oluline on info mitte kirjapilt.
Karlip
Rallifoorum 24/7
Posts: 2098
Joined: Mon Jul 11, 2011 2:06 am
Location: Võru Linn

Post by Karlip »

AS wrote:Kääname ja pöörame. Minu jaoks pole vahet. See pole eesti keele tund, kus hindeid pannakse. Seega oluline on info mitte kirjapilt.
Ning on samuti ka avalik foorum, kus inimesed võiks oma arvamust/infot avaldada nii, kuidas temale kohane on.

Palun jätke ikka teemaks mõni Ralli, mitte Käänamise Ralli. Ei ole hea lugeda, kui teema läheb just heaks ning siis tuleb keegi, kes teema täielikult rivist välja lööb oma käänamise kaebusega.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Post by MKD »

aix wrote:Täitsa nõus sinuga. Asi on täitsa käest ära läinud ja mina 10 aastat tagasi ei ühinenud küll sellise foorumiga, milliseks see praegu saanud on - suur eesti keele tund. Samas panen aina rohkem tähele, et pööratakse just tähelepanu sellele, kuidas mingit nime käänatakse, aga kui mõnes sõnas on täht puudu või tähtede järjekord segamini läinud ei tehta väljagi.
Eile ausalt öelda viskas mul kah üle ja ütlesin kurja sõna (mille pärast ka vabandan), aga kummi pael venib ju teatud piirini ja siis läheb ta ktki. Tahan lugeda kommentaare aga mitte õppida eesti keelt. Selleks me ju siin oleme...või ma eksin? Kui võistleja nime käänatakse valesti, sõnades mingi täht puudu või sõnastus vähe viltu läinud, siis mind isiklikult see küll ei häiri. Sellest ei muutu minu austus sõitja või kommenteerija vastu. Kui on aru saadav mida väljaütlemisega mõeldakse ja kellest jutt käib, siis on ju kõik korras.
Ärge siis pikka viha pidage ja oleme ikka sõbrad edasi eks...
Tavalised sõnad mind ei häiriks, kuid kui täiskasvanud inimene ei oska nime, mis koosneb kolmest tähest, käänata, tekib küll kahtlus, kas tegemist on normaalselt arenenud inimesega. Jutt ei ole Eesti keele tunnist, kaugel sellest aga see on elementaarne. Tehti üks märkus, milleks on vaja nüüd veel siin poste edasi genereerida ja targutada, kui õiged ja patriootilised foorumlased te ikka olete.

Lasteaeda meenutab aga tundub, et tegelik põhjus on ikkagi see, et kodanik Aivvvole (vahet ju pole, kuidas su nime kasutatakse) läks see niivõrd hinge, et ei anna enam rahu. Tõepoolest, ega feissbuukis "jagatud" kirjutamiseks muud polegi vaja osata..

Asi on inteligentsis..
Last edited by MKD on Thu Aug 09, 2012 10:56 pm, edited 1 time in total.
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

MKD wrote: Asi on inteligentsis..
Vabandust väga, aga see vingumine pole karva võrdki intelligentsem kui kirjavigadega kirjutamine.
"Come on, you can see more than that"
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Post by MKD »

Frank wrote:
MKD wrote: Asi on inteligentsis..
Vabandust väga, aga see vingumine pole karva võrdki intelligentsem kui kirjavigadega kirjutamine.
Kui sa arvad, et märkuse tegemine on vingumine, siis..

peace

minumeelest tehakse igast märkusest siin liiga suur probleem ning heietamine nendel teemadel rikubki ralliteemad ära. Kui tehakse märkus, siis oleks mõistlik teadmiseks võtta ning edasi elada, mitte hakata sõimama nagu kodanik Aix ja teised on siiani teinud. Tegemist polnud pahatahtliku vingumisega ja nagu näha, oli sellest ka kasu.

Isiklikud vaidlused võiks jääda ps tasemele..
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

Minu arust pole probleem see, et igast märkusest tehakse suur probleem (see oleks siis probleemi tagajärg), vaid see et iga asja kohta tehakse mingi märkus. Märkusi on siin foorumis tehtud ka varem, aga viimasel ajal on see väga massiliseks läinud.

Sellele on kaks lihtsat lahendust, modereerimine ehk tsensuur või märkuste tegemiseks ps'i kasutamine. See hoiab näiliselt avaliku ruumi puhtana.

Isiklikult loodan ma seda, et see on mööduv nähtus.
"Come on, you can see more than that"
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 14, 2005 7:30 pm
Location: Tartu

Post by AS »

Tänapäeva arenevas IT ühiskonnas julgen kahelda, et see mööduv nähtus on!? Pigem on asi süvenev ja Tänaku esiletõusuga on juurde tekkimas uus ja nooruslik seltskond, kellel on natuke teistsugusem arusaam asjadest kui neil, kes on sündinud 80 ja varem aastatel.
Post Reply