Delfinaarium

muud huvitavad teemad

Moderators: Jaanus, Sport

uhtikas
Rallifoorum 24/7
Posts: 2221
Joined: Thu Sep 22, 2005 11:16 pm
Location: Tartu

Delfinaarium

Post by uhtikas »

Kuna viimastel aegadel on Rallifoorumis erinevate alateemade all tekkinud erinvaid, kohati üpris mahukaid, mitte just õiget teemat puudutavaid, ehk teemavälisied arutelusid, off topic (OT), siis avaks uue, ilusa looma nimelise teema, kuhu võiks kõik oma OT mõtted kirja panna?
"Kui ei oleks rallit, siis ei oleks elu ka..." [Väike uhtikas; 8 a.]
uhtikas
Rallifoorum 24/7
Posts: 2221
Joined: Thu Sep 22, 2005 11:16 pm
Location: Tartu

Post by uhtikas »

Avaksin teema näiteks kasutaja Lithium postitusega:

"Eestis kehtib siiski sõnavabadus ja mujalgi, vot nii. Ei ole olemas roppe sõnu on vaid inimesi kes mõtlevad ropusti."

Minu arvamus on, et Rallifoorumis kehtib Administraatorite poolt kehtestatud käitumisreegel . . .

Kõik eestlased (kes teavad Eesti ajalugu) teavad, et saarlane on oma jonniga olnud meie rahva tugevaim eeskuju. Seega loodaks ka Lithiumilt viisakamat keelekasutust Rallifoorumis 8)

PS! Ott Tänak on ka saarlane...
"Kui ei oleks rallit, siis ei oleks elu ka..." [Väike uhtikas; 8 a.]
uhtikas
Rallifoorum 24/7
Posts: 2221
Joined: Thu Sep 22, 2005 11:16 pm
Location: Tartu

Post by uhtikas »

AS kirjutas:
Uudis Tänakust ja Sikust pärast Rootsi rallit
http://sport.postimees.ee/738298/usaldu ... lit-soita/
Seda lugedes tundub, et läheb kaarilugeja vahetuseks?
Või lööb postimees lihtsalt mune vahtu?
Eks aeg annab arutust.

busse kirjutas:
Pigem on see kerge kokkuvõte sellest, mis Rootsi ralli ajal siin foorumis toimus. Lisaks on võetud ühe mehe arvamus juurde, et jätta muljet nagu ongi kohe mehe vahetus tulemas.


Just nimelt, bussel on õigus. Arvake neli korda ära, kust Postimehe sporditoimetajad kõige kiiremat (ja adekvaatsemat) infot toimuvate rallide kohta võtavad (eriti"fännide" kommentaare)?
Siit olekski palve järgnevale hooajale vaadates: kui midagi Foorumisse kirjutate, mõelge enne, kui ütlete?!
"Kui ei oleks rallit, siis ei oleks elu ka..." [Väike uhtikas; 8 a.]
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 560
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:41 pm
Location: Pärnumaa

Post by Crapmaster »

Lõpuks võttis keegi asja käsile. Ise olen hetkel Eesti ajast 8 tundi ees ja ei olnud võimalik kuidagi Monte ja Rootsi rallit teiega samal ajal foorumist jälgida ja kaasa elada. Tulles töölt koju, lõin foorumi lahti ja tõesti, peale kahe lehe lugemist panin selle kinni tagasi. Ei mingit erilist sisukat juttu ja teemat. Pigem käiakse lällamas ja niisama läbustamas. See on siiski foorum, kus tuleb edastata adekvaatset infot ja ning väikest huumorit ei pane ka keegi pahaks. Aga siin on päris isiklikuks mindud ja hakatud teiste pihta soppa loopima. Loodan siiralt, et teatud punt inimesi võtab mõistuse pähe ja laseb foorumil rahulikult ja viisakalt edasi tuksuda.

Jätaks sellised labased kommentaarid Postimehe kommentaariumisse, seal käivad niikuinii ainult rallivihkajad minu arvates. Ja kui siiski keegi päris üle käte läheb, saab ju administraator kellegi ära ka plokkida

Edu kõigile! :)
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 725
Joined: Tue May 20, 2003 12:40 pm
Location: Tallinn

Post by cali »

Nii et ma pole siis ainuke, kes siin foorumis nii mõtleb. Viimasel ajal siin tõesti läbula ja enamuse aja veedan ise rahvusvahelises rallifoorumis, kus seltskond tunduvalt adekvaatsem (kuigig ka seal leidub omajagu "pärleid").

Noh, varsti saame selle "maailmaparandaja" sõimu osaliseks taas ... aga proovima peab :)
Karlip
Rallifoorum 24/7
Posts: 2098
Joined: Mon Jul 11, 2011 2:06 am
Location: Võru Linn

Post by Karlip »

Strike pani ju oma teemas reegli paika, et tuleb panna mis katselt mis uudis tuli, aga ainult mõned üksikud tegid seda.

Foorumitel on tavaliselt selline inimene nagu "Moderaator" või "Administraator", kes jälgib tegevust ning kasutab vastavaid abinõusid asja kontrolli all hoidmiseks, kas hoiatus või üldse foorumist postitamise keeld.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
raig0
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1091
Joined: Mon May 19, 2003 11:41 am
Location: Võrumaa

Post by raig0 »

Ma mõtlen sama, et kus on moderaatori karm käsi? Moded võiks julmalt roppused, solvangud ja delfi stiilis möla lihtsalt ära kustutada. Ja kasutajad kes hiilgavad roppustega jne lihtsalt ära bännida. Esimene kord tunniks, edasi päev, nädal jne.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Post by Lithium »

Arvad, et see parandab asja? Alati saab teha uue kasutaja, see rohkem süvendaks seda asja. :)
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 560
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:41 pm
Location: Pärnumaa

Post by Crapmaster »

Lithium wrote:Arvad, et see parandab asja? Alati saab teha uue kasutaja, see rohkem süvendaks seda asja. :)
Et sa oledki spetsialiseerunud rohkem foorumi risustamisele, kui adekvaatsele infovahetusele?
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Post by Lithium »

Mida sa ajad? Ma räägin, et selline asi süvendab sellist asja. Kõige rohkem spämmivad need kes tahavad maailma parandada, või ma tõesti eksin? Mina postitasin video tsitaadiga ja kohe tehakse maa tasa 59 postitusega, 3 lehekülge. Lihtsalt kuss ei oska olla või?
laika
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 802
Joined: Tue Aug 19, 2003 9:35 am
Location: Eesti

Post by laika »

Lithium wrote:Mida sa ajad? Ma räägin, et selline asi süvendab sellist asja. Kõige rohkem spämmivad need kes tahavad maailma parandada, või ma tõesti eksin? Mina postitasin video tsitaadiga ja kohe tehakse maa tasa 59 postitusega, 3 lehekülge. Lihtsalt kuss ei oska olla või?
Vait olla ja lasta sinusugustel rahus edasi möliseda ja ropendada? Vat ei!
Ja kui sa oleksid tõeline rallisõber siis sa oleksid ka lugenud teisi alafoorumeid ja teemasid ja oleksid teadnud,et see video ja arutelu on siin juba olnud ja sul poleks olnud vajadust seda teemat jälle üles tõsta ja trükitähtedega roppusi kirjutada.
Kahju on sellest et tänu sinusugustele foorumlastele ei ole see koht enam selline nagu varem,ja paljud loobuvad siin olemast.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Post by Lithium »

Vaata nüüd ise mitu posti ma teinud olen näiteks rootsi ralli ajal? Pole ju üldse.. Tavalised eestlased on need kes oskavad ainult vinguda, parem tehke midagi tarka.
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 725
Joined: Tue May 20, 2003 12:40 pm
Location: Tallinn

Post by cali »

Foorumis läbustamine on tark tegu? Vaat kes tuli ütlema :)
Nagu sa näed, siis paljud kritiseerijad siin enam eriti ei eksisteeri ja suure tõenäosusega teevadki midagi tarka.

Ole nüüd hea inimene ja saa aru asjadest, või on seda palju palutud?

Osadel inimestel on senimaani meeles aastatetagused ajad, kui siin foorumis käis asjalik diskussioon. Praeguseks on sellest alles jäänud vaid riismed, sest seda taustamüra on nii palju, et asjalikku informatsiooni leiab siin nüüdseks harvadel juhtudel.

Mulle käibki see delfistumine vastukarva ja kui korrale üritad kutsuda, siis saad veel sõimu osaliseks - paljud arvavad, et see läbu ongi normaalne nähtus. Pealekauba siis veel vinguja ka :D Nagu ma varem mainisin, siis olen ise nüüdseks suurema osa aja rahvusvahelises foorumis, kuhu on veel suht palju normaaleid ning ralliga seotud kasutajaid jäänud - enamjaolt toimub asjalik arutelu ja mis kõige tähtsam, on väga informatiivne.
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 560
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:41 pm
Location: Pärnumaa

Post by Crapmaster »

Crapmaster wrote:
Lithium wrote:Arvad, et see parandab asja? Alati saab teha uue kasutaja, see rohkem süvendaks seda asja. :)
Et sa oledki spetsialiseerunud rohkem foorumi risustamisele, kui adekvaatsele infovahetusele?
Jah, ma olen tõsine spämmer, alla 200 postituse hetkel veel. Kuid kui aus olla, siis vasikaga võidu jooksmine ei ole tark tegu, seega annan alla ja ei vingu "tavalise eestlase kombel".

Tõesti, ma liitusingi foorumiga sellepärast, et siit sai asjalikku infi ja tõeseid uudiseid. Hetkel tundub, et põhilaks on saada endale võimalikult palju postitusi ja lihtsalt lärmata teiste kallal. Üldjuhul on siin seltskond täiesti okei - kes teeb raja ääres videosid ja lingib oma tehtud tööd siia, kes teeb WRC etappide kohta alateemasid ja annab väga väärtuslikku infot, kes teeb ennustusi ja liidab punkte kokku, kes arutavad asju täiesti inimlikul tasandil ja siis tulevad (ma nüüd ei tea, kuidas neid liigitada, kas inimeste, loomade või alaarenenute alla), isikud, kes lihtsalt lärmavad, risustavad ja ajavad oma õigust taga. Kui Sina, Lithium, üks kord lõpukirjandi valmis saad, siis loodan, et ka mõistus koputab Sinu uksele ja saad aru, mida teised foorumikasutajad Sulle öelda tahavad! :)

Tänan tähelepanu eest.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Post by Lithium »

Eesti noored peavadki olema vihased, pühaviha täis. Lõpetan.
mcwax
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1711
Joined: Sat Jun 28, 2003 1:14 pm
Location: Tallinna loomaaed

Post by mcwax »

Vähemalt on delfinaarium suure hooga käima läinud, ja seega õigustab oma eksistentsi, kuna "asjalikust" teemast on juba hunnik läbu jäänud eemale :)
Paganlike rallikummardajate kultuse loomaaiast põgenenud jääkarust ülempreester
cali
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 725
Joined: Tue May 20, 2003 12:40 pm
Location: Tallinn

Post by cali »

Lithium wrote:Eesti noored peavadki olema vihased, pühaviha täis. Lõpetan.
Kust sa seda oled võtnud, filmidest v kollasest ajakirjandusest? Eesti noored võiksid olla targad ja haritud, mitte pühaviha täis.
jens
Rallifoorum 24/7
Posts: 2077
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:50 pm
Location: Tallinn

Post by jens »

Lithium wrote:Eesti noored peavadki olema vihased, pühaviha täis. Lõpetan.
Minu arust kõige parem on see, kui inimesed on rahulikud, siirad, sõbralikud, avatud. Kui võrdlen kas või enda senises elus läbi käidud erinevaid perioode ja n-ö ellusuhtumist, siis rahulik olek on ikka märgatavalt toredam ja elutervem kui vihaga elamine.
ivar80
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 978
Joined: Wed May 30, 2007 10:36 am
Location: Pärnu

Post by ivar80 »

Siin vist ainus lootus foorum uuesti normaalseks saada on kõigile foorumi kasutajatele üks kohustuslik IQ test korraldada. Kelle tulemus jääb alla nõutava taseme, sellele kasutajale postitusõigust lihtsalt ei anta.
Poole aasta pärast saab võimaluse uuesti proovida, et kas on midagi pööningule juurde tulnud või mitte.
öökull
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 138
Joined: Thu Jan 19, 2012 8:45 am
Location: Tallinn

Post by öökull »

ivar80 wrote:Siin vist ainus lootus foorum uuesti normaalseks saada on kõigile foorumi kasutajatele üks kohustuslik IQ test korraldada. Kelle tulemus jääb alla nõutava taseme, sellele kasutajale postitusõigust lihtsalt ei anta.
Poole aasta pärast saab võimaluse uuesti proovida, et kas on midagi pööningule juurde tulnud või mitte.
hea mõte :D
Post Reply