Jääraja tehnilised tingimused

muud huvitavad teemad

Moderaatorid: Jaanus, Sport

Vasta
Risto
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Juun 2005, 13:38

Jääraja tehnilised tingimused

Postitus Postitas Risto »

Tere. Olen juba 2 päeva üritanud välja selgitada, mis nõuded autole kehtivad jäärajal. Rahvarallil ja rahvasprindil on üll eraldi välja toodud mida tohib muuta ja mida ei tohi (polstreid eemaldada ei tohi, ega istmeid jne), aga jääraja tingimustest jääb selline mulje, et peaasi, et turvavöö olemas oleks ja auto ei pea isegi olema arvel.
Samuti teine küsimus on selle pvc põhjakatte kohta, mis peab olema vähemalt 3x4m suurusega, et järvejääl sõites ta õlisid ja muid vedelikke läbi ei laseks. Mul polegi auto nii lai ja kas kellelgi üldse on see kate all?
Aitäh.
Mann
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 35
Liitunud: 02 Mai 2006, 13:54
Asukoht: Harjumaa

Re: Jääraja tehnilised tingimused

Postitus Postitas Mann »

Esimesele küsimusele las vastavad inimesed, kes selle alaga kursis on, aga teisele küsimusele vastuseks: vedelikel on teatavasti omadus voolata seega võivad nad täitsa vabalt ka auto alusest alast välja poole sattuda. Teine asi on see, et kui mingeid määrdunud auto tükke ümber auto laiali laotada, siis oleks viisakas ka need katte peale jätta, mitte kuskile lumehange visata. Ja viimase käsimuse vastus - jah, mõistlikud inimesed ikka kasutavad seda katet auto all. Ei ole küll sellist asja konkreetselt täheldanud, et keegi seepärast diskvalifitseeritud või muul moel karistatud on saanud sellepärast, et katet all ei ole, kuid seda nõuet peaks võibolla ka vaatama natuke suurema pildina, mitte stiilis "jälle mingi nõme reegel, mida peab täitma". Üldiselt inimestel ei ole nii palju aega, et mingeid mõttetuid reegleid välja mõelda, vaid need on siiski põhjendatud klauslid.
PS. Muideks, kui endal vaja auto all roomata, siis seda on ka parem teha katte peal, kui jää peal.
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Re: Jääraja tehnilised tingimused

Postitus Postitas Crapmaster »

Risto kirjutas:Tere. Olen juba 2 päeva üritanud välja selgitada, mis nõuded autole kehtivad jäärajal. Rahvarallil ja rahvasprindil on üll eraldi välja toodud mida tohib muuta ja mida ei tohi (polstreid eemaldada ei tohi, ega istmeid jne), aga jääraja tingimustest jääb selline mulje, et peaasi, et turvavöö olemas oleks ja auto ei pea isegi olema arvel.
Samuti teine küsimus on selle pvc põhjakatte kohta, mis peab olema vähemalt 3x4m suurusega, et järvejääl sõites ta õlisid ja muid vedelikke läbi ei laseks. Mul polegi auto nii lai ja kas kellelgi üldse on see kate all?
Aitäh.
3x4 kate ei ole mõeldud mitte autole paigaldamiseks, vaid too kate peab olema asetatud boksi sellele kohale, kus sul auto seisab, ehk siis auto on katte peal.
Risto
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Juun 2005, 13:38

Re: Jääraja tehnilised tingimused

Postitus Postitas Risto »

Pole sellise pilguga vaadanudki, et nõme reegel. Ma pean loodusest lugu.

Pilt kohe palju selgem, tänan.
Teema endiselt avatud esimesele küsimusele.
Mann
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 35
Liitunud: 02 Mai 2006, 13:54
Asukoht: Harjumaa

Re: Jääraja tehnilised tingimused

Postitus Postitas Mann »

Crapmaster kirjutas:
3x4 kate ei ole mõeldud mitte autole paigaldamiseks, vaid too kate peab olema asetatud boksi sellele kohale, kus sul auto seisab, ehk siis auto on katte peal.
Oh, sellise pilguga ma seda küsimust ei lugenudki :lol:
Risto
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 24 Juun 2005, 13:38

Re: Jääraja tehnilised tingimused

Postitus Postitas Risto »

Ma mõtlesin ka, et see peab olema auto küljes, sp küsisingi.
Vasta