2009 aasta WRC hooeag.

CMR2, CMR3, WRC II Extreme...jne

Moderaatorid: Sparco, Jaanus, Strike, Erki, Sport, Heix, Krusa

Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

2009 aasta WRC hooeag.

Postitus Postitas Milor »

Ettepanekud ja mõtted.
Mis Te arvate kui teeks 2009 WRC hooajale uudse registreerumisvormi ja veel mõned muudatused?
Praegusele JWRC hooajale võistlejate loosimine näitas, et meeskonnad tulevad väga ebaühtlased ja ma olen selles üsna veendunud, et näiteks Ricky ja Sordo ei usu seda iialgi, et nad tõesti loositi mõlemad kõige kehvemasse meeskonda. Loomulikult ei ole võimalik moodustada täiesti võrdseid meeskondi, kuid ….
I. Ettepanek.
Kui JWRC sarjas on kaks masinat (mõlemad F-d) teistest üle, siis WRC sarjas on ainult üks meeskond teistest nõrgem. Seega teen ettepaneku jätta Peugeot nendele pilootidele, kes soovivad küll „for fun“ osaleda, kuid teevad seda üksikutel katsetel ja võtavad hooajast pisteliselt osa. Sellega ei saa nad lõhkuda neid meeskondi, kes omavahel tõsiselt võistelda soovivad.

II. Ettepanek
Muuta võistlus võistlejatele nauditavamaks.
Meil kõigil on oma lemmikud masinad ja samas ka masinad mida kuidagi ei sooviks roolida. Selleks, et vähendada seda võimalust, kus pead kulgema masinaga mida sisuliselt „vihkad“ võiks iga registreeruja nimetada meeskonna/masina millega ta tahaks osaleda + 1-2 alternatiivi. Usun, et sellest peaks piisama. Juhul kui ei piisa, siis tuleb teha läbirääkimisi või liita hooajale X-meeskond (mida reaalselt ei eksisteeri). Sisuliselt on meile ju tähtsam meie endi rahulolu. Paratamatu on see, et võistlejate sundimine osalema nendele vastumeelse masinaga toob kaasa sõitude vahelejätmisi või hoopis loobumisi. See, et reaalsuses võtab osa üks Škoda meeskond ei sega meid ju kahe Škoda meeskonnaga osalemast.

Kui korraldajad leiavad, et sellised muudatused on neile vastuvõetamatud, siis võivad teema kustutada.

Kui selline ettepanek on vastuvõetav, siis võiks juba praegu teha uue teema e. „2009 WRC hooajale registreerumine.“.

Ettepanekud on koostatud minu ja Siilikuuse poolt.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 513
Liitunud: 07 Aug 2008, 15:40

Postitus Postitas Suurkala »

Endal kui alagajal, on vähe häbi nõuda omale head masinat sõitmiseks. Kuid samas kui oma sõidu oskus jääb teistele veel alla ja tead ise, et ka masin millega pead sõitma jääb teistele alla, siis võib tekkida küll selline peaga vastu seina jooksmise tunne.
Riho P
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 193
Liitunud: 20 Jaan 2007, 18:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Riho P »

Minu ettepanek oleks järgmine hooaeg sõita hoopis Independens-autodega.
Oleks midagigi uut ja huvitavat selles risti-rästi läbimängitud mängus? :roll:
Lucky Strike Honda Racing F1 Team
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 513
Liitunud: 07 Aug 2008, 15:40

Postitus Postitas Suurkala »

Täitsa nõus, siis pole mina ainus kes peab 0-ist alustama :D
kait
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 313
Liitunud: 29 Juul 2005, 09:42
Asukoht: ELVA

Postitus Postitas kait »

Riho P kirjutas:Minu ettepanek oleks järgmine hooaeg sõita hoopis Independens-autodega.
Oleks midagigi uut ja huvitavat selles risti-rästi läbimängitud mängus? :roll:
Pole üldse paha mõte
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Postitus Postitas Milor »

Riho P kirjutas:Minu ettepanek oleks järgmine hooaeg sõita hoopis Independens-autodega.
Oleks midagigi uut ja huvitavat selles risti-rästi läbimängitud mängus? :roll:
Sellega tekib meil probleeme. Nimelt on välja kuulutatud järgmisena WRC hooaeg ja selle algust ootavad juba nii mõnedki välissõitjad. Arvan, et selline käitumine heidaks meile halba varju. Senini oleme arenenud tõusvas joone ja meie poolt korraldatud võistlustel osaleb juba rohkem välissõitjaid kui omasid.
Arvan, et järgmisel suvel võime väljakuulutada Independensi ja Extreeme hooaja, sest aiva süveneb kartus, et uut mängu ei tule veel paari aasta jooksul.

Teema ei tõstatatud küsimusega, et mis edasi saab vaid kuidas me saame algavat WRC hooaega osalejatele mugavamaks ja meeldivamaks muuta.
Suurkala kirjutas:Täitsa nõus, siis pole mina ainus kes peab 0-ist alustama :D
Osalejatel ei ole masinatest siiber vaid radadest. Kui panna meid näiteks F1 masinaga neid radasid kulgema, siis kolmandaks ralliks on kõik endiselt sama ja sa nühid endiselt seda sama rallit. See, et masin on teine ei muuda rada huvitavamaks ja uuemaks.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
alk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 777
Liitunud: 11 Okt 2005, 11:56

Postitus Postitas alk »

Meie pidasime seda silmas,et kõik osalejad saaksid valida omale meelepärase auto ja näidata oma parimat sõitu.Las tuleb näiteks 2-3 Mitsu või Škoda tiimi,mis sellest.Usun,et võrdsete autode puhul saavad võistlused olema veel pingelisemad ja mis peamine,kellegi tulemus ei jää nigela auto taha...
treik
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 287
Liitunud: 23 Okt 2007, 08:52
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas treik »

Pooldan 100% loosimist, ikkagi tekitab põnevust mis tiimi satud ja kes on tulevased tiimikaaslased, see on ju põnev kui õpid sõitma autoga mida tegelikkuses ei salli ja võimalus on ka nõrgematel sõitjatel parema autoga kõrgematele kohtadele sõita.
Ma arvan et keegi ei ole loobunud sellepärast et talle on sattunud kehva auto, see kes tahab sõta see sõidab ükskõik mis autoga.
Nagu Sa Milor juba mainisid, siis pärast kolmandat rallit on see ikkagi see sama ralli ükskõik mis masinaga Sa sõidad.
See kõik on minu iskiklik arvamus ja kaasa teen ükskõik kuidas meeskondi komplekteeritakse.
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5914
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58

Postitus Postitas Strike »

Esiteks on mul küsimus kas me tõesti kavatseme teha veel ühe hooaja selle sama mänguga? Saan aru, et uut mängu pole aga samas kas on mõtet sõita mäng nö ribadeks? Ma juba pooldaks siis WRC4 online meistrikaid, kuid sellega tekivad suured probleemid, et ma arvan vähemalt 50% osalejatest pole seda mängu, seega see variant jääb ära.
Riksi idee sõita Independence masinatega tundub ka mulle seljuhul huvitav ja ehk isegi viitsiks hakata jälle trenni tegema, sest nende autode tõelist palet polegi proovinud ja kindlasti eelistaks loosimist. See mida Ricky ja Sordo arvavad, et kas nad loositi või pandi kehva meeskonda, kas sel on vahet? Meie ju teame, et loosimine toimus vastavalt reeglitele ja võimalused kõigil võrdsed sattuda nii heasse kui ka kehva meeskonda ja kui ei tulnud just parim loos, mis seal ikka better luck next time!
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

Hetkel ei oskagi midagi kosta. Diskussioon ise on asja-ja ajakohane.
Minu kõige suurem mure on ja jääb samaks, rajad on ammendunud!
Seedime seda asja pisut...
Kui kellegil on ideid, siis tulistage :)
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 513
Liitunud: 07 Aug 2008, 15:40

Postitus Postitas Suurkala »

Õnneks õnnestus mul "võileiva hinna eest" koos WRC evolved-iga ka saada WRC 4. Nii et minul vahet pole millega mängida. Ainult uued rajad jälle mida vaja selgeks õppida. Kui aus olla, siis pole jõudnud WRC4-ja veel pleikarissegi panna, kuna mängimiseks aega mul niigi napib, siis olen selle pühendanud evolvedi treeninguteks.
Üldiselt minul vahet ei ole, mis masinaga sõidame ja kuidas meeskonda pannakse. Loodan kaasa sõita nii või teisiti :D ja hea õnne korral varsti ka mõnedele tagatulesid näidata :D

Samas võiks ka rallikrossi meistrikad teha, kuid jah selle orgunnimine läheb vist vähe keeruliseks.
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Postitus Postitas Milor »

Hetkel tekib diskusioon kahe leeri vahel. Ühed on need kes ei viitsi ja ei soovi Evolvediga jätkata (paraku on see senini parim Online rallimäng) ja teised kes soovivad Evolvediga jätkata. Mina kuulun teise rühma ja pooldan 100% WRC masinatega jätkamist.
Kunagi Te alustasite sõitmisi 6-8 mehega. Praegu on registreerunuid 32. Seega seda mängu nurka visata ja ammendunuks nimetada ei saa. Seda enam, et uusi sõitjaid tuleb järjest juurde.
Kui ikka tõsiselt ei soovi siis keegi ei sunni. See kas sõidame JWRC-ga või Extreemega ei muuda radasid pikemaks. Muutub pidurduspunkt, kuid trajektor jääb samaks.
Seega ainukese lahendusena leidsime Siilikuusega, et teha võistlus kus kõik saavad sõita omale meelepärase masinaga ja anda endast maksimum just oma lemmikuga.
Tunnistan ausalt, et minulgi on sellest mängust väsimus ja hästi ei kujuta ette, et peaksin läbima järgmised kuud masinaga mis ei pakku mulle pinget. Sisuliselt see duubeldab seda tülgastust ja siis muutub asi juba sunnitööks aga mitte võistluseks ja meelelahutuseks. :)

To Suurkala. WRC4 ei sõideta rooliga vaid puldiga. :wink:
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 513
Liitunud: 07 Aug 2008, 15:40

Postitus Postitas Suurkala »

Kui ise peab masinat valima, siis näiteks mina olen suure küsimärgi ees, et millist masinat valida. Mul lihtsalt puudub veel kogemus WRC masinatega, olen saanud neid proovida alles mõnel üksikul korral. :D
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

Arvan et hea või halb auto ei pane kedagi rohkem või kiiremini sõitma. Tahet on vaja ja kui seda ei ole, siis pole ka midagi teha. Minult ei võtnud Pesoo tahet ära ja mind ei teinud kiiremaks Ford :D
Hispaanalaste lahkumine ei olnud ime kuna nad pole siiani ühtegi hooaega lõpuni sõitnud ja ALATI on midagi mis neile ei meeldi. Seekord ei meeldinud neile "network" triangel....
Kui ma peaks sõitma taas Pesooga, siis ple midagi teha. Loos on pime ja elu karm. Olen jätkuvalt arvamusel, et sõidab rooli-tooli vaheline tihend mitte auto mida on värvikalt tõestanud ka Mr.Pants ja Sander Gryn.

PS. WRC masinatest on kõige kiirem ja võimekam Mitsu ;)

Hetkel vaagin mõtet - INDEPENDENT CARS & VARIA SEASON ????
Miks? Sest sellist kooslust pole enne olnud ja ausalt öeldes tundub selle rist-rästi läbisõidetud mängu juureskõige ahvatlevam :)
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Postitus Postitas Milor »

Lihtsalt tekib küsimus, et kas arvestatakse ainult nende mängijatega, kes on seda mängu juba planeedi Maa loomisest saati mänginud või arvestatakse kõigiga.
Kui leiate, et 32 osalejat on huvitavam ja võistluslikum, siis ma soovitaksin jätkata WRC-ga.
Kui soovitakse sõita taas oma sõprus/tutvuskonnaga a`la 8 masinat stardis ja neist 4 võistlevad, siis võib valida Independent`i.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5914
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58

Postitus Postitas Strike »

No lõpuks ütles Krusa välja selle mõtte mida ka mina kaalusin, et ainus viis kus viitsiks selle sama mänguga jätkata oleks Independent seda just selleks, et nende masinatega pole veel meistrikaid sõidetud erinevalt WRC ja JWRC sarjaga ja need on samuti WRC masinad ning kellelgi ei tohiks selles osas vastuväiteid olla. Varia hooaeg oleks hea mõte selles osas, et rajal selguksid parimad, kes on nö parimad tingimustes mis on ootamatud ehk ei tea ette mis ralli tulemas ja ei saa nädal järjest nühkida katseid mm täpsusega. Ralli nö tuleb nagu tuleb ja mingit trenni ei ole. See jälle natuke sammuke reaalsusele lähemale.
Üks variant mis veel oli kui sõitsin WRC MM võistlusi siis meil oli seal reeglites punkt, et etapi võitja sai enne järgmist etappi ajale otsa teatud ajalise trahvi, seal oli see koguni 5 minutit. Õnnestus endalgi see trahv hankida Monte esikolmikus lõpetamise eest ja seal oli osalejaid ligi 50 ning selleks oligi tehtud see reegel, et sarja võrdsemaks teha ja võidu võimalusi võimalikult paljudele ning hoida põnevat punktiseisu kuni hooaja lõpuni.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Strike
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5914
Liitunud: 06 Juun 2003, 11:58

Postitus Postitas Strike »

Milor kirjutas:Lihtsalt tekib küsimus, et kas arvestatakse ainult nende mängijatega, kes on seda mängu juba planeedi Maa loomisest saati mänginud või arvestatakse kõigiga.
Kui leiate, et 32 osalejat on huvitavam ja võistluslikum, siis ma soovitaksin jätkata WRC-ga.
Kui soovitakse sõita taas oma sõprus/tutvuskonnaga a`la 8 masinat stardis ja neist 4 võistlevad, siis võib valida Independent`i.
Paluks üks kindel ja põhjendatud põhjus miks Independent masinad on välistatud ja WRC eelistatud? Kas mitte Independent autod pole ka WRC? Kas ainult mina ei näe selles probleemi? :shock:
Äkki siis teeme kaks eri sarja ja tuleb otsida veel juurde ühed korraldajad?
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

Milor kirjutas:Lihtsalt tekib küsimus, et kas arvestatakse ainult nende mängijatega, kes on seda mängu juba planeedi Maa loomisest saati mänginud või arvestatakse kõigiga.
Kui leiate, et 32 osalejat on huvitavam ja võistluslikum, siis ma soovitaksin jätkata WRC-ga.
Kui soovitakse sõita taas oma sõprus/tutvuskonnaga a`la 8 masinat stardis ja neist 4 võistlevad, siis võib valida Independent`i.
JWRCga oleks ju siis ka 8 masinat stardis :)
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Postitus Postitas Milor »

Independent on sammuke Extreemi poole. See ei ole masin vaid mängutootjate poolt välja töötatud ulmekas.
Sellised klassid nagu Independent ja Extreem on loodud mänguritele, kes näpivad seda mängu paar korda kuus ja seda just for fun, et ennast ulme kiirustega maandada ja lõbustada.
Lihtsalt ma ei suuda sellistesse klassidesse tõsiselt suhtuda. :wink:
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Krusa
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3057
Liitunud: 19 Juul 2005, 21:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krusa »

Milor kirjutas:Independent on sammuke Extreemi poole. See ei ole masin vaid mängutootjate poolt välja töötatud ulmekas.
Sellised klassid nagu Independent ja Extreem on loodud mänguritele, kes näpivad seda mängu paar korda kuus ja seda just for fun, et ennast ulme kiirustega maandada ja lõbustada.
Lihtsalt ma ei suuda sellistesse klassidesse tõsiselt suhtuda. :wink:
Kas Sa oled sõitnud Independentiga? See ei ole ulme ega ka väljamõeldud klass. MM karussellis on ju samuti erakad või olen ma tõesti millegist väga valesti aru saanud?
Minu mäletamist mööda olid Independentid paar sekki aeglasemad kui tehase masinad.
PS. Independent = WRC :)
Vasta