2009 aasta WRC hooeag.

CMR2, CMR3, WRC II Extreme...jne

Moderators: Jaanus, Sparco, Strike, Erki, Sport, Heix, Krusa

alk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 777
Joined: Tue Oct 11, 2005 11:56 am

Post by alk »

Independenti tippkiirus on 100km suurem...
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 513
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:40 pm

Post by Suurkala »

Ennast hakkas huvitama tegelt rallikrossi võistluse proovimine. See võib küll olla mahukas ettevõtmine. Kuid usun et millalgi võiks ju proovi varjandina ühe katsetus võistluse ära proovida. Usun et sellest tuleks üks lõbus võistlus. Teeks näiteks turnamendi süsteemis, kus igast sõidust pääseb 1 või 2 parimat edasi järgmisse ringi.
Lohutusringi sõite aga oleks vist juba keerukam läbi viia ja esialgu võiks proovida ilma selleta. Proovi võistluse võiks näiteks ette võtta aasta lõpus kui JWRC hooaeg läbi saab.
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Post by Milor »

Suurkala wrote:Ennast hakkas huvitama tegelt rallikrossi võistluse proovimine. See võib küll olla mahukas ettevõtmine. Kuid usun et millalgi võiks ju proovi varjandina ühe katsetus võistluse ära proovida. Usun et sellest tuleks üks lõbus võistlus. Teeks näiteks turnamendi süsteemis, kus igast sõidust pääseb 1 või 2 parimat edasi järgmisse ringi.
Lohutusringi sõite aga oleks vist juba keerukam läbi viia ja esialgu võiks proovida ilma selleta. Proovi võistluse võiks näiteks ette võtta aasta lõpus kui JWRC hooaeg läbi saab.
Max neli osalejat mahub tuppa. :D Seega tuleks 8 tuba teha.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
treik
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 287
Joined: Tue Oct 23, 2007 8:52 am
Location: Tallinn

Post by treik »

alk wrote:Independenti tippkiirus on 100km suurem...
Kas Sa Extremiga seda segamini ei aja ?
alk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 777
Joined: Tue Oct 11, 2005 11:56 am

Post by alk »

irw paistab,et igal hooajal tuleb ikkagi üks sõda maha pidada....
Krusa,kõigepealt tihendist:Vedasime Miloriga enne Saksamaad kihla,et mitte üks auto peale Fordi ja Fiati ei sõida SS1 alla 2.26 ja nii ka läks.Samas treeningutel sai mul villand,et Fordid must sirgel nagu postist mööda kihutasid ja võtsin kah Fordi...ajad 2.24 - 2.25 tulid lambist.Arvan,et ka sina ja paljud teised oleksid seal olnud hoobilt konkurentsis,kui oleks saanud veidi nobedama masinaga liikuda.Ja see oleks ju põnev,kui praeguse 2-3 masina asemel oleks seal 10 või enam ühe sekundi sees...ma ei räägi muidugi nendest,kes pole endale suuremaid eesmärke seadnud ning samuti neist,kes ei viitsi/raatsi oma ajast kulutada kas või ühte tundi,et end enne võistlust soojaks sõita ja tiimile kasulik olla...
Mitsu võib ju kõige kiirem olla,aga EE vs EU valisid paljud oma sõiduriistaks hoopiski Škoda.Samuti junnudes on kõige kiirem Fiat,aga kui oleks võimalik valida,siis mina võtaks Fordi.
Hooaja algul oli ju selgelt kirjas,et JWRC on kerge soojendus põhihooajale WRC-ga.Oleks ju võinud siis hoopis selle hooaja sõita WRC ja järgmise kasvõi kosmose süstiku või kuukulguriga...sellest oleks küll tuline kahju,kui WRC jääb üldse sõitmata.Võibolla arutate seda asja ikka enne otsustamist ka Mr.Pantsu ja teiste välissõitjatega.Praeguseks on Evolvedi n.ö hingega osalejatest veel väga vähesed oma arvamust väljendanud.
Mis puudutab WRC4,siis on seal kõik kena,aga minu jaoks tähendab rallimäng ikkagi seda,et ma keeran rooli ja vajutan pedaali...
Sander Gryn
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 344
Joined: Wed Oct 25, 2006 10:18 pm
Location: Vanalinn

Post by Sander Gryn »

Minu idee....
Mul kama kaks, mis klassi autodega sõidame ja suva mis margiga.
See idee mulle igatahes meeldis, et keegi ei tea mis ralli järgmiseks tuleb.
Lihtsalt kohtunik (kohtunikud) Loosivad 1 minut enne starti Maa ära.
Siis oleks põnevust küllaga :D:D:D
Ajad tuleksid põnevamad ja oleks ka aeglasematel võimalus rahuliku sõiduga kõrgemale jõuda.....igatahes väga põnev oleks :D
Peugeot Sport
www.peugeot-sport.com Burn in Hell f.....g Peugeot, no more!!
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Post by Milor »

Teema kokkuvõtteks tuleb tunnistada, et ettepanekud kukkusid läbi. :toimonster: Nagu eelpool kirjutati, better luck next time (kui seda tuleb).
:D
Mis tuleviku puutub, siis palun lihtsalt arvestada sellega, et meie seas on piloote, kes sõidavad ilma treeninguta ennast esikümnesse ja piloote kes näevad vaeva, kuid ei jõua punktidele. Samuti ei tahaks, et võistlejate arv langeks.

Tänud tähelepanu eest. :hello2:
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Post by Milor »

Sander Gryn wrote:Lihtsalt kohtunik (kohtunikud) Loosivad 1 minut enne starti Maa ära.
Siis oleks põnevust küllaga :D:D:D
Ajad tuleksid põnevamad ja oleks ka aeglasematel võimalus rahuliku sõiduga kõrgemale jõuda.....igatahes väga põnev oleks :D
Kui sa oleksid algaja, kes on ralli korra läbi sõitnud, siis kui põnev sul oleks võistelda ja seda veel Independent masinaga? Aeglaselt raja läbikulgemine ei ole ju ralli.

Loodetavasti tuleb ikka kaks tuba. Kuidas varjata toimuvat rallit teise toa eest?

Vahest ei tasuks kõike ainult oma mätta otsast vaadata, vaid arvestada ka sellega, et loodetavasti tuleb uusi sõitjaid veelgi juurde ja ka praeguses koosseisus on osalisi, kes näiteks Austraalias kulgeks sellisel juhul trajektooriga põõsas-põõsas. Tubade pikkus veniks märgatavalt pikemaks ja enne viiendat kurvi oleks paljudel mootor kottis. Kuid kui Te arvate, et just sedasi on põnev rallit sõita, siis ... suure tõenäosusega oleksin ikkagi osaleja. Teise toa küsimus saaks vast ka sellega lahendatud.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Suurkala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 513
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:40 pm

Post by Suurkala »

Sander Gryn wrote:Minu idee....
Mul kama kaks, mis klassi autodega sõidame ja suva mis margiga.
See idee mulle igatahes meeldis, et keegi ei tea mis ralli järgmiseks tuleb.
Lihtsalt kohtunik (kohtunikud) Loosivad 1 minut enne starti Maa ära.
Siis oleks põnevust küllaga :D:D:D
Ajad tuleksid põnevamad ja oleks ka aeglasematel võimalus rahuliku sõiduga kõrgemale jõuda.....igatahes väga põnev oleks :D
Iseenesest on mõte hea, kuid samas tekib ju teise toa sõijatel oluline eelis. Neil on ju võimalik seimese toa sõitude järgi hakkata harjutama. Treenida saab siis küll ainult tund aega, kuid see on juba hea eelis. Loomulikult oleks võimalus ka teha toad samaaegselt, kuid siis tekib jälle raskusi neil kes on sunnitud pleikarit jagama.

Iseenesest on Milori ja Siilikuuse ideel mõte sees. Siis ei tekiks ka kellegil pärast nappi kaotust, krippeldust hinges, et oleks ma oma lemmik masinaga sõitnud, siis oleks parema aja saanud.
Krusa
Rallifoorum 24/7
Posts: 3057
Joined: Tue Jul 19, 2005 9:29 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Krusa »

Milor wrote:Samuti ei tahaks, et võistlejate arv langeks.
Seda ei taha keegi. Siin on nüüd küsimus, et kas mõtleme uutele või vanadele pilootidele? Me üritame teha liigat mis oleks õiglane ja enamus oleks rahul nii, et see kellegi elu väga keeruliseks ei teeks.
Bliin kus nüüd lajatasin vastu nädvahhi filosoofilise terakese.... :P
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Post by Milor »

Krusa wrote:Bliin kus nüüd lajatasin vastu nädvahhi filosoofilise terakese.... :P
:D :D

Tegelikult seda me just taotlesimegi. Istusime maha ja arutasime, kuidas ees olevat WRC hooeaga sõitjatele meelepärasemaks ja samas ka võistlust huvitavamaks muuta.
Ka teema pealkiri oli 2009 WRC hooaeg. Paraku nulliti kogu vaev kiiremini kui seda oodata võis. :?
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Riho P
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 193
Joined: Sat Jan 20, 2007 6:26 pm
Location: Tallinn

Post by Riho P »

Minu arust Independents autod on just sobilikumad algajatele, kuna need autod on aeglasemad kui WRC tehaseautod ning nende autodega on palju lihtsalt tee peal püsida. Ja muideks Peugeut on teiste autodega samal tasemel...autodel ei ole erilist vahet.
Lucky Strike Honda Racing F1 Team
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Post by Milor »

Tippkiirused
Testides kasutasime Forde ja katsetused korraldasime Saksamaal Bosenbergi rajal.

JWRC - 190 km/h.
Indenpendent - 222 km/h.
WRC - 234 km/h.
Concept - 245 km/h.
Extreme - 270-> km/h.
Historic - avamata

Indenpendent masinad
Citroen 222 km/h ja 6 käiku
Ford sama
Škoda sama
Peugeot 223 km/h ja 6 käiku
Subaru sama
(kiirused ei pruugi olla max kiirused. 1 katse per masin)

Subaru puhul jäi silma teistest pikem 5. käik. :wink:

Independent masinatest jäi mulje nagu ilma turbota WRC masinad.
EI liha ega kala. :?

Kokkuvõttes ülehindasime Independent masinate võimeid. Arvasime, et soovite kiiremate masinatega sõita. :oops:

Independet masinad ei korva WRC sarja masinate sära ja võlu ning kui võimalik, siis jätkaksime endiselt meelsamini WRC sarjaga.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Sander Gryn
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 344
Joined: Wed Oct 25, 2006 10:18 pm
Location: Vanalinn

Post by Sander Gryn »

Milor wrote:
Sander Gryn wrote:Lihtsalt kohtunik (kohtunikud) Loosivad 1 minut enne starti Maa ära.
Siis oleks põnevust küllaga :D:D:D
Ajad tuleksid põnevamad ja oleks ka aeglasematel võimalus rahuliku sõiduga kõrgemale jõuda.....igatahes väga põnev oleks :D
Kui sa oleksid algaja, kes on ralli korra läbi sõitnud, siis kui põnev sul oleks võistelda ja seda veel Independent masinaga? Aeglaselt raja läbikulgemine ei ole ju ralli.
Ikka peris põnev oleks. :D:D:D
Keegi ei käsi aeglaselt läbi kulgeda....vajutad nii palju kui julged.
Peugeot Sport
www.peugeot-sport.com Burn in Hell f.....g Peugeot, no more!!
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

Näe lõpuks siis ka vastuse leidnud testide näol see, et ega ikka pole küll Independence masinad 100km/h tunnis sirgel kiiremad kui seda WRC.
Mina igatahes pooldaks sellegi poolest Independence sarja loomist, sest nagu näha ka Milori testidest on autod täiesti võrdsed ja 1-2km/h lõppkiirust siia sinna. JWRC st kiirem ja WRCst natuke aeglasem, seega võiks ära proovida küll. Aga jah see kõigest minu arvamus ja mida ka mina amatöör ja muidu sõitja tean, põhi otsus ikkagi proffide otsustada.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Post by Milor »

:D Ma tänan Teid komplimenti eest.
Paraku ma ise ei ole endast nii heal arvamusel, et sõendaksin ennast teietada. :oops:
Nii nagu me Siilikuusega arutame tihti RFCO tuleviku üle ja üritame ühiselt leida lahendusi RFCO jätkumiseks tegime ka testid koos.
Paraku kuulume nende hulka (see on see koht kus võite parastada) kes on sarjas osalemiseks märkimisväärseid kulutusi teinud. Hale oleks näha seda tehnikat nurgas seismas, sest arvutid ja muu tehnika on juba olemas ja Super Mario pelamiseks piisaks 10x väiksemast väljaminekust. Seega üritame leida erinevaid võimalusi kuidas sarja jätkata ja minu/meie poolest kas või mäng ribadeks mängida, kuid lihtsalt ootama jääda, et millas ja ehk ikka uus mäng tuleb hetkel veel kavatsust ei ole.
Kindlasti on veel teisigi sõitjeid, kes ei ole kursis erinevate Evolvedis pakutavate masinatega ja me otsusteasime neist lühi ülevaate anda. Hetkel oli ülevaates põhirõhk tippkiirustel. Kui kellelgi on Historikud avatud, siis võiks ka nende kiirused üles riputada. :wink:
WRC poolt räägib särtsakus ja nauditavalt mängleva sõidu võimalus ja samas jääb asi reaalsuse piiridesse. JWRC ja Independent ei konkureeri WRC masinatega.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
alk
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 777
Joined: Tue Oct 11, 2005 11:56 am

Post by alk »

Vaatan,et hääletus kipub ühte auku suunduma...huvitav oleks teada,kes hääletajad on???
Kuna paistab VARIA süsteemis asi tulema ja siiani on tubade koosseisud paika pandud demokraatlikult,soovi alusel,,siis broneeriks juba varakult omale koha viimases toas!
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Post by Milor »

:D :D
Olen alati nautinud koos Siilikuusega starte.
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
Heix
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1654
Joined: Thu Oct 20, 2005 3:37 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Heix »

Millises viimases toas? :P
ImageCitroën Sport
treik
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 287
Joined: Tue Oct 23, 2007 8:52 am
Location: Tallinn

Post by treik »

Kui tõesti otsustatakse varia kasuks, pakun varianti, et etapp avalikustatakse võrdsust silmas pidades eelmise päeva õhtul, nii on kõigil võimalik natuke harjutada ja see 1 tund mis jääb võistluspäeval ei anna siis nii tuntavat eelist.
Post Reply