Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

kui leiad, et siin lehel oleks vaja midagi parandada või muuta

Moderaator: Jaanus

Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

Ei hakanud eraldi teemat tegema ja mõtlesin et panen siia kirja, mis siis ka ära tehtud.

Esimese asjana sai siis foorum tagasi Eesti keele. :wink: Kõik senised kasutajad näevad endiselt foorumit inglise keeles ( ei hakanud seda ära muutma, sest eks on ka selle keele kasutajaid)
Kes soovib aga foorumit näha ka peale sisse logimist Eesti keelsena, saab seda teha ülevalt oma nimele vajutades - User Control Panel valides.

Pilt

Seal edasi siis "Board preferences" ning avanenud aknast saate muuta seda "My Language" alt saate valida sobiva keele.

Pilt

Suurem töö käib hetkel aga serveri poolel, et foorum saaks kõigepealt kõik turvauuendused ning viime selle üle ka turvalisele ühendusele.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Kolin »

Tasapisi asi ikka edeneb :D
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

Nii, täna esimese asjana sai siis tagasi üles vana hea rallifoorumi bänner koos logoga.

Teise asjana sai nüüd iga lehekülje esimese postituse alla värvilised jagamise nupud lisatud, mis siis peaks oluliselt lihtsamaks tegema teemade jagamise soovitud kanalitesse.

Hetkel veel Facebooki jagamine vajab natukene täiustamist, aga põhi osas nupud töötavad.

Lisaks sai siis ära kaotatud need Peugeoti märgid nii nagu sooviti. hetkel said asemele lihtsalt tähekesed, aga hiljem kui rohkem aega või midagi muud sinna välja mõelda / pakkuda ;)
Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

Ja viimase asjana sai siis täna lisatud foorumile tumeda tausta võimalus, nagu siin sooviti.

Ehk siis ülevalt paremast nupust saab foorumi tausta muuta mustaks või tagasi heledaks nii nagu keegi soovib.

Pilt

Kui kellelgi veel ideid või muresid on, siis andke aga julgelt teada ja leiame koos lahenduse :roll:
Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

Nonii, täna sai siis tehtud üks suur täiendus foorumile.
Ehk siis kõik video, facebooki twitteri jne lingid, mida siia panna, muutuvad automaatselt siin ka nähtavaks. Ehk siis enam ei pea kuhugi teisele lehele selle vaatamiseks minema.

Mingit nuppu ei pea vajutama, lisad siia lihtsalt video või postituse url-i ja see muutub ise automaatselt

Näiteks Youtube video link:


Või näiteks Facebooki postitus:


Või Twitter jne jne
Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

Lisaks siis veel igasugu erinevaid pudi padi võimalusi postituse muutmiseks ning ka Soundcloudi lisamise võimalus, mida kasutab näiteks Powerstage oma podcastide esitamiseks ;)

Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

pets1 kirjutas: 04 Juun 2021, 07:42 Pildi lisamisel võiks automaatne resizing olla. Jube keeruline on raja ääres hakata tegelema mingi pilditöötlusega kui tahad maailmaesimene olla, kes Ogieri väljasõidust postitab.
Sai nüüd siis lisatud ka see kaua oodatud piltide automaatne suurus.

Ehk siis kõik foorumi pildid on automaatselt max laiusega 400px ( või peaks olema suurem/väiksem? Andke teada ja saab muuta) ja peale vajutades näed siis täis suuruses seda pilti.

Huhh.. kahe päevaga ära teha töö mida siin on oodatud juba üle kümne aasta, ei jäta just eriti palju unetunde :lol: :lol:
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 3
Meeldimisi saanud: 11

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas CTR »

Olen küll kommenteerinud ja negatiivne olnud, kuid nüüd pean siiski ütlema, et asi kätte võetud(ja kiiresti) ja uuendused tehtud. Hea töö!
Foorumi üldpilt ja kujundus sama(loodan, et see jääbki :D), aga muidu mitmed uued asjad külge poogitud.
Lisaks avastasin ka, et postitusi saab eraldi ka laikida (Y)

Pildi suuruse kohapealt peaks vist 640x480 olema selline piir, mis ei venita kuidagi lehte laiemaks jm.. aga samas kui pildile vajutades avaneb suurem pilt, siis on 400 minu arvates küll okei.
Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

CTR kirjutas: 12 Apr 2024, 20:01 Olen küll kommenteerinud ja negatiivne olnud, kuid nüüd pean siiski ütlema, et asi kätte võetud(ja kiiresti) ja uuendused tehtud. Hea töö!
Foorumi üldpilt ja kujundus sama(loodan, et see jääbki :D), aga muidu mitmed uued asjad külge poogitud.
Lisaks avastasin ka, et postitusi saab eraldi ka laikida (Y)

Pildi suuruse kohapealt peaks vist 640x480 olema selline piir, mis ei venita kuidagi lehte laiemaks jm.. aga samas kui pildile vajutades avaneb suurem pilt, siis on 400 minu arvates küll okei.
Tänud heade sõnade eest. Foorumi üldine ehitus jääb kindlasti nii nagu ta alati on olnud. (Olen selle liige olnud juba aastast 2005 ja minu jaoks on sellel väga suur nostalgiline väärtus.) Lootsin et saan tagasi tuua ka selle legendaarse rohelise kujunduse, nagu siin taheti, aga mida ei ole, seda ei ole.

Selle laikimise lisasin ka täna, aga kuna see vajab veel natukene "putitamist" ei hakanud sellest kirjutama, kes avastab, see avastab :D

Panin pildi natukene laiemaks, eks katsetage ja alati saan muuta ;)
enn tarka
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1387
Liitunud: 02 Veebr 2009, 13:14
Asukoht: vastseliina
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 1

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas enn tarka »

Siin mingi aeg oli Indreku kohta halbu sõnu kellegil öelda. Aga mina ütleksin küll, et tänu Indrekule on foorum uue hingamise leidnud. Ise olen siin foorumis olnud natuke üle 15 aasta, ja väga kurb kui see välja sureks
Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

enn tarka kirjutas: 13 Apr 2024, 07:35 Siin mingi aeg oli Indreku kohta halbu sõnu kellegil öelda. Aga mina ütleksin küll, et tänu Indrekule on foorum uue hingamise leidnud. Ise olen siin foorumis olnud natuke üle 15 aasta, ja väga kurb kui see välja sureks
Tänud ja ma ise väga loodan, et suudame siin elu uuesti käima saada :D

Ja nende halbade sõnade osas... Mind enam sellised asjad isegi ei kõiguta :D Olles loonud Eesti rallifännidele Ralli.ee, Rallirahva, Rallirahvas.ee jne. olen aru saanud, et targutavadki need kes ise teiste heaks midagi teha ei viitsi. Mina aga jätkan oma vaba aja panustamist (rallifanatismi levitamist) sellesse, et Eesti rallifännidel oleksid kohad, kus saab rääkida erinevatel autospordi teemadel. Kellele meeldib rallirahvas, kellele rallifoorum, inimesed ongi erinevad ja erinevaid võimalusi peab olema.

PS...räägib mees, kes lõpetas rallifoorumi remontimise reede südaööl ning nüüd laupäeva hommikul on siin tagasi seda jätkamas....ja tehes seda kõike oma vabast ajast ning omast taskust kogu seda "lõbu" kinni makstes :lol: :lol:
Viimati muutis Indrek, 13 Apr 2024, 22:41, muudetud 1 kord kokku.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Kolin »

Sa Indrek oled siis paaripäevaga väga kõva töö ära teinud. Suured tänud sulle
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 727
Liitunud: 06 Mär 2011, 12:58
Asukoht: Harjumaa
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 2

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Epik »

Väga tore näha, et asi edeneb.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Lithium »

Well done, vahepeal süda tilkus verd kui foorum maas oli :D
Sala
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 481
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:33
Meeldimisi saanud: 2

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Sala »

Indrek kirjutas: 04 Mär 2024, 22:18 5. Kuna tänapäeval tehakse üle 80% külastustest mobiili kaudu, peaks kuidagi seda poolt parrmaks tegema. Hetkel suhteliselt ebamugav telefoni kaudu seda külastada.
Mitte siis kui kasutada browserit mis oskab text wrappingut teha. Enamlevinud Chrome seda ei oska (vähemalt normaalsel tasemel mitte). Samas Opera Mobile teeb seda ideaalselt. Muidugi enamus ei viitsi chomet telol välja vahetama hakatagi. Vähemalt ma ise Operaga pole mingit probleemi kasutusmugavuses näinud (räägin vaid enda eest).

Küll aga ma loodan, et mingit hullu modereerimist ei hakka siin toimuma. Senimaani on vist täitsa enamvähem toiminud sedasi, et postid lampi ära ei kao. Olgu siis kas kellegil on õigus olnud või ei. Aga seda arutelu ja vaidlust on teinekord päris põnev lugeda. Muidugi kui ei lähe mingiks facebooki läbulaks ära, seda ei kannata. Senimaani olen isiklikult eelistanud seda foorumit erinevate kommentaaride lugemiseks ja kirjutamiseks kui facebooki kus pidevalt mingid suvalised kuked lihtsalt hüplevad ja ühe ralli puhul suudavad 50x sama küsimust küsida.

Ega ausaltöelda muud väga ei muudakski kui seda, et kes tahab kasutajaks tulla saab seda kiiremini kui aastase ooteajaga :D

Piltide jaoks on ideeliselt ka sellise lisa võimalus https://www.upload.ee/phpbbintegration.html
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Kolin »

Kui otsest pori loopimist ja roppu sõimu ei toimu siis ei kao postitused kusagile. Senini on asi korralikult toiminud. Mõistlik arutelu on foorumi tuum
Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

Sala kirjutas: 14 Apr 2024, 22:05
Ega ausaltöelda muud väga ei muudakski kui seda, et kes tahab kasutajaks tulla saab seda kiiremini kui aastase ooteajaga :D
Sain nüüd lõpuks tööle siis selle natukene lihtsama registreerimise lahenduse, ehk siis enam ei ole vaja adminni kinnitust, vaid kasutaja saab enda emailile lingi konto aktiveerimiseks.

Aga nüüd oleks küsimus siinsele rahvale, et kas lisada ka sotsiaalmeedia kaudu sisse logimise võimalus, ehk siis Google, Facebook jne?
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas skahar »

Väga meeldivad uudised ja suur tänu tegijale!
Kuid siiski, kuidas selle võrgus rippumise tasuga jääb - kas keegi saaks kontakteeruda vastavate jõududega, et saaks näiteks igaaastase toetuskande teha? Muidu on jälle nii, et üks hommik vajutad linki ja error vahib vastu...

Ma usun, et siin põhiliikmete peale ei tule see summa ülemõistuse ja saame rahus magada:)
Indrek
----
----
Postitusi: 219
Liitunud: 10 Sept 2005, 10:21
Has thanked: 46
Meeldimisi saanud: 10

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas Indrek »

skahar kirjutas: 15 Apr 2024, 16:31 Väga meeldivad uudised ja suur tänu tegijale!
Kuid siiski, kuidas selle võrgus rippumise tasuga jääb - kas keegi saaks kontakteeruda vastavate jõududega, et saaks näiteks igaaastase toetuskande teha? Muidu on jälle nii, et üks hommik vajutad linki ja error vahib vastu...

Ma usun, et siin põhiliikmete peale ei tule see summa ülemõistuse ja saame rahus magada:)
Hetkel on serveri kulu veidi alla 20 Euri kuus. Ma usun, et hetkel saan selle poolega hakkama ja kuna toimus omaniku vahetus, siis need serveri maas olekud peaks nüüd ajalugu olema ;)

Kes veel lugenud ei ole siis: https://ralli.ee/uus-peatukk-eesti-rall ... tkumisele/
5U175
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 278
Liitunud: 18 Juul 2015, 19:18
Meeldimisi saanud: 3

Re: Rallifoorumi ideed ja ettepanekud!

Postitus Postitas 5U175 »

Dark mode on mõnus aga üks asi veidi häirib, maeitea muidugi kas asi on minu seadmes v browseris aga kui Iphone ja Chromega sõrmega paremale v vasakule tõmmata siis liigub kogu taust ja servast tuleb valge riba nähtavale. Kui mu jutt segane on siis võin screenshoti teha
Vasta