Rallikas puu otsas

Kas Sinuga on rallirajal või ääres midagi põnevat või koguni naljakat juhtunud? Selle teema all saad seda teistega jagada, ole siis ralli pealtvaataja, sõitja või funktsionäär...

Moderators: Jaanus, Sparco

Post Reply
raig0
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1091
Joined: Mon May 19, 2003 11:41 am
Location: Võrumaa

Rallikas puu otsas

Post by raig0 »

Oli kusagil ühkeksakümnendate algus, ja mingil võru rallil pani haanjas Teesalu puu otsa. See juhtus just minu küla juures. Einoh tuli minna koju ja siis truzba võtta ja alla lõigata, peale teda on sinna leppade otsa nii mõnigi komistanud n. raidam
Sparco
Hooaja Kaval Ants
Hooaja Kaval Ants
Posts: 1232
Joined: Fri Feb 28, 2003 2:23 pm
Location: Tallinn

Post by Sparco »

vott selline seik siis mulni mõned aastad tagasi-tegelikult päris palju juhtus tallinna rallil järgmine seik.piirsalu sõitis celicaga teise päeva esimesel katsel sõitis minust paari meetri kaugusel ennast maas lamanud palgi otsa.rahvas kõik väga pöördes ja aitasid favoriidi tagasi rajale.seal kadus u.1,5 minutit kuna auto oli põhjaga palji otsas kinni(kiikus)Kuid see ei olnud veel kõik see oli yhe tagasipöörde kohas kus kiirus oli väga suur. tulid siis soomlased oma vana ford mk1ga täie hooga ja ei pidurdanud yldse kui said aru et tegu on tagasipöördega siis ei olnud enam midagi päästa nad yritasid auto veel kurvi ära mahutada aga see ei õnnestunud neil.Ford käis mitu korda yle katuse ja jäi kraavi katuse peale-rahvas tormas jälle sinna ja aitama kuid nad ei suutnud otsustada kummale poole teda lükata-jõnksutasis siis seda seal tykk aega kuni soomlased märku andsid, et mida te mehed teete?lükati sis auto taas ratastele.sommid olid kohe autost väljas ja hakkasid yle tee tulema ise tuikudes sellest kõõlumisest seal edasi tagasi ja juht ytles kõwa häälega soome keeles voi v***u :D
Toomas
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 59
Joined: Thu Feb 13, 2003 9:10 pm
Location: Tallinn

Post by Toomas »

eelnevale värvikale kommentaarile võiks kohe mõne punkti panna, aga seda võimalust vist siin ei ole ! :)
alex

Post by alex »

Aastal 2001 Saaremaa rallit sõites nägin ka mina ... vist lätlaste mitsut maapinnast kõrgemal puu küljes rippumas, koht oli sama, kus ka Saluri katkestas... üsna imelik vaatepilt oli, kahjuks oli enda kiirus niipalju suur, et ei saanud seda pilti põhjalikumalt imetleda.
Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Üsna kohe peale seda kui lätlane võsasse läks, sai sealt mööda sõidetud, suitses veel ja mehed ronisid välja. Päris naljakas oli. Kirjutamise ajal sai isegi minusuguse algaja silm aru, et selles kohas pannakse raudselt ära. Enne oli üsna kiire tulek põlluvahel, siis trampliin ja peale seda vist oli vasak mahapööre või midagi. Õhtal võin täpsemalt järgi vaadata.
PS. kas see tegelt mitte leedukas polnud? Cebatorius vms nimi? Vahe pole tegelt.
Kasuta ikka turvavööd ka!
alex

Post by alex »

Ei olegi kindel, et tegemist oli Lätlasega, mäletan vaid, et mitte Eestlane... ka see on meeles, et sinna jõudes oli tõesti kiirus suht suur ja nurga tagant väljudes ehmatas mind jubedalt isand Laasik, kes teel kätega vehkis, palju ei puudunud, et ka ise samas puntras oleksin maandunud. Igatahes minu kaardilugejal kadus küll järg selle jamaga seoses käest :)
Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Igatahes Evo III oli :)
Kasuta ikka turvavööd ka!
Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Ahjaa, sellest kohast veidi edasi läks vasaku mahapöördega laiale teele ja siis kiirusel umbes 160-170 tuli keset sirget vastu mammi jalgrattal. Mööda katset muidugi :)

St. auto kiirust, mitte mammi kiirust.
Kasuta ikka turvavööd ka!
alex

Post by alex »

Heh.... tundub, et sul Carlos oli sel katsel palju põnevaid üleelamisi :)
Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Oli oli :) Üks tore asi tuleb veel meelde. Talveralli 2002, esimese katse kordus. Seal metsavahel see trampliinidega lõik, kus Reinsalu-Sikk ära panid ja nii mõndagi juhtus. Esimesel korral sai läbitud need trampliinid peaaegu täiega ja kõik läks väga hästi. Tipp-topp aeg ja puha. Teisel siis piloot arvas, et kannatab täiega ka peale minna. Kui pöörasid paremast mahapöördest sinna trampade sirgele, siis vist sai kolmanda või neljanda sisse ja minekut. Esimesed paar-kolm trampat igati meeldiv, aga siis läks hoog suureks ja täpselt ninapeale alla. Siuke tunne oli, et kohe läheb nina ees üle katuse :) Noh, see polnud midagi. Käigud enam sisse ei läinud ja mootor ei käivitunud. Ma siis välja autost, et hoiatama tagantulijat. Aga ei teinud suures tuhinas sidet lahti. Sain kaks sammu astuda ja kõmm selili maha. Siis oli piloot juba veits aju raputanud ja auto käima saand, aga mina kadunud - selili maas :) Umbes minut läks kaotsi kogu selle jamaga... Mingi turbo asi läks kah katki ja lasi kuskilt õhku läbi selle ja järgmise katse. Hoolduses sai küll vahetatud, aga tuju oli juba läinud ja hästi alanud sõit rikutud :(
Kasuta ikka turvavööd ka!
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: Sun Feb 16, 2003 1:31 pm
Location: Tallinn

Post by umm »

Muide, selle Cebatorius&co kohaga oli endalgi tegemist, hakatuseks sai metsast pika sirge lõpus põldu haugatud, seejärel mingi imeväega vasaku asemel mahapöördest nina paremale saada, hakkasime otsast peale - esimene teine kolma... Saluri keset teed ja vehib nagu metslane. Hakkame uuesti - teine kolmas nelja... ja Pihlas keksib tee peal. Soe oli suutnud järgmisest vasakust metsa minna.
Tegemist oli Sakla katsega.
Kaugatumal kordus sama, seekord hüppasid mõlemad nii Soe kui Pihlas keset teed, lisaks olid nad sinna hirmutamiseks auto kah jätnud :)
Järgmisel katsel sain kartturilt sõimata, et mida krdit sa vahid - sõida ja vaata ette. Mul oli vaja kahe kurvi vahel vaja vahtida, mida paganat see Heinlaid seal põllul teeb :)
alex

Post by alex »

Piinlik küll tõdeda, aga ei ole minul õnnestunud veel Kaugatuma katset läbi sõita, üks kord olin küll sellele lähedal, aga siis otsustas mootor kohe täitsa tükkideks lennata 1 km enne lõppu, näis kas sellel aastal näen ka katse finišit.
Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Kaugatuma on küll katse, mis mulle Saaremaal meeldib. Erinevalt paljudest teistest katsetest seal.
Üldse on sellised katsed mõnusad, kus kiiver pidevalt pigistab.
Kasuta ikka turvavööd ka!
alex

Post by alex »

Tõsi ta on, olen seda katset tihti kasutanud auto testimiseks, juurde tulevaid teid on ainult mõni ja tee kinni panemisega ei ole eriti palju vaeva. Samas minu lemmik katse Saaremaal on Sakla, seal on mitu üsna suurt tempo muutust ja see mulle meeldib.
Tährik
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 47
Joined: Thu Oct 30, 2003 6:34 pm
Location: Tartu

Post by Tährik »

Kuule alex see aasta läks ka vist kaugatumaga vist vähe nihu või?
alex

Post by alex »

Tährik wrote:Kuule alex see aasta läks ka vist kaugatumaga vist vähe nihu või?
Jah, seda küll.... minul ebaõnnestus see neljandat korda, aga tean mehi, kes pole 7 aasta jooksul seda teha suutnud. :D
Tan
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 626
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:32 pm
Location: Saue

Post by Tan »

alex wrote:
Tährik wrote:Kuule alex see aasta läks ka vist kaugatumaga vist vähe nihu või?
Jah, seda küll.... minul ebaõnnestus see neljandat korda, aga tean mehi, kes pole 7 aasta jooksul seda teha suutnud. :D
Loodame et järgmine aasta õnnestub :!: Kle Alex tee Saaremaa rally korraldajatele ettepanek et Kaugatuma oleks 1 katse :D :D , siis tõenäosus et viiendat korda seda ebaõnne üle elama ei pea väheneb märgatavalt 8)
alex

Post by alex »

Tan wrote:
alex wrote:
Tährik wrote:Kuule alex see aasta läks ka vist kaugatumaga vist vähe nihu või?
Jah, seda küll.... minul ebaõnnestus see neljandat korda, aga tean mehi, kes pole 7 aasta jooksul seda teha suutnud. :D
Loodame et järgmine aasta õnnestub :!: Kle Alex tee Saaremaa rally korraldajatele ettepanek et Kaugatuma oleks 1 katse :D :D , siis tõenäosus et viiendat korda seda ebaõnne üle elama ei pea väheneb märgatavalt 8)
Kusjuures oleme sellele palju mõelnud... aga üks mis kindel, seda nad ei tee. :(
tarvvi
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 87
Joined: Wed Mar 12, 2003 4:15 pm

Post by tarvvi »

kaugatuma on küll saaremaa kõige lahedam katse.. seda katset peaks kolm korda olema.Istukski ainult seal
Post Reply