Pildid Tallinna rallilt

lisa oma pildid või imetle teiste loomingut!
Post Reply
insane
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 9
Joined: Tue May 17, 2005 7:43 pm
Location: Tallinn
Contact:

Pildid Tallinna rallilt

Post by insane »

Sai siis käidud Tallinna rallil, tehtud pilte ja ka üles laetud. Sai ka päris häid teisi. Loodetavasti saab varsti üles leatud ka videod.

www.chipmunk.pri.ee/ralli

Kindlasti ootaks kommentaare. :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
Mario Andretti.
Karmen
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 975
Joined: Mon Jul 14, 2003 11:00 pm

Re: Pildid Tallinna rallilt

Post by Karmen »

insane wrote:
Kindlasti ootaks kommentaare. :)

Lunid kiitust või? :roll:
Eraisik
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 340
Joined: Tue Feb 18, 2003 1:32 pm
Location: Tallinn

Post by Eraisik »

Väike vihje - on inimesi, kelle internetiühendus on veel suhteliselt aeglane - sestap ei soovita kogu galeriid ühele lehele panna.
Kiire ühenduse korral on see muidugi super - eriti kui on suur monitor ja suur lahutusvõime.
Sellest siis soovitus - teha peamine lehekülg selliselt et kuvatakse lehekülgede kaupa 10-15 pilti lehel KUID jätta võimalusel alles ka link galeriile kus korraga kõik thumbnailid näha...

Muidu igati lahe galerii... iseasi kas neid galeriisid peab iga mees omas nurgas pidama - tunduvalt positiivsem oleks kui pilte saaks kuidagi näha ühest kohast... kõige mõistlikum tundub mulle rallifoorumi galerii ning ka motorsport galerii.
Rally.ee galeriis on palju pilte kuid mind isiklikult häirib meeletult faktor et ühe ürituse pilte võib leida liiga palju eri nimetuste alt ja otsinguga on hiljem pea võimatu midagi leida...
LIHTSALT näiteks, et kes kasutab sõna Tallinn Ralli ja kellel on Tallinna Ralli ja kellel on Tallinn Rally ja Tallinna Rally ja veel miljonid erinevad võimalused - pikas perspektiivis on see pildilasu kahjuks haldamatu...

minu 0.02
Eraisik
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 340
Joined: Tue Feb 18, 2003 1:32 pm
Location: Tallinn

Post by Eraisik »

Veel üks aspekt mis enne ununes - nimelt on praegusel hetkel minu arust pildid rikutud selle autoriõiguse liigse rõhutamisega. Jah ma mõistan, et intellektuallseomandi kaitse on oluline ning autoriõigused vajavad teadvustamist. KUID siiski saab seda teha mõistlikul moel - diskreetsemalt ja ilusamalt - nii et silma jääks aga ei häiriks.

AINUS mõte, mis mulle pähe kargab, mis võiks õigustada nii suurelt oma nime esitamist pildil, on soov vältida pildi kasutamist ilma viiteta autorile - kuid siiski see ei välista seda - kõik kel peas ebaausad mõtted lõikavad selle pildi lihtsalt väiksemaks - jah pilt kaotab sellega - kuid pilt ON JUBA kaotanud selle halli pläraka tõttu...

Minu arvates võiks info autori kohta (soovitavalt ehk lausa kontaktandmetega??) olla kindlasti esitatud KUID viisil mis pilti ei riku.
ott
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 229
Joined: Sun Aug 17, 2003 11:27 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by ott »

Eraisik wrote:Veel üks aspekt mis enne ununes - nimelt on praegusel hetkel minu arust pildid rikutud selle autoriõiguse liigse rõhutamisega. Jah ma mõistan, et intellektuallseomandi kaitse on oluline ning autoriõigused vajavad teadvustamist. KUID siiski saab seda teha mõistlikul moel - diskreetsemalt ja ilusamalt - nii et silma jääks aga ei häiriks.

AINUS mõte, mis mulle pähe kargab, mis võiks õigustada nii suurelt oma nime esitamist pildil, on soov vältida pildi kasutamist ilma viiteta autorile - kuid siiski see ei välista seda - kõik kel peas ebaausad mõtted lõikavad selle pildi lihtsalt väiksemaks - jah pilt kaotab sellega - kuid pilt ON JUBA kaotanud selle halli pläraka tõttu...
õrn watermark kuskil nurgas, mis tekstuuriga oleks õrnalt nähtav. enamus töötlusprogramme toetavad seda
ott
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 229
Joined: Sun Aug 17, 2003 11:27 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Pildid Tallinna rallilt

Post by ott »

insane wrote:Sai siis käidud Tallinna rallil, tehtud pilte ja ka üles laetud. Sai ka päris häid teisi. Loodetavasti saab varsti üles leatud ka videod.

www.chipmunk.pri.ee/ralli

Kindlasti ootaks kommentaare. :)
esiteks: 245Kb esileht oli tuli isegi kiire netiühendusega aeglaselt alla. keera endal tihedust maha ning salvesta väiksema kvaliteediga.

teiseks - kasuta mingisugust piltide töötlemise softi, kasvõi Picasat (www.picasa.com) ning I'm feeling lucky kombinatsiooni. digiga tehtud pildid on tuhmid ning kontrastivabad, mida looduses tiba rohkem leidub, kui standardsetiga fotokaamerad jäädvustada suudavad.

kolmandaks - kasuta gallery export võimalust, kus navigeerimise funktsioon olemas, enamus inimestele piisab 800x600 resolutsioonist, mida koos mugavate edasi-tagasi nuppudega oleks mõnusam kasutada.
insane
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 9
Joined: Tue May 17, 2005 7:43 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by insane »

Tänan soovituste eest. Esilehe aeglase laadimise põhjuseks võib olla see, et serverimaailm hetkel keerab natuke. Resolutsiooni 1024*758 jätsin kuna see võimaldab enamustel kasutada ka taustapildina.
Nõustun, et copyright märk ei ole seal eriti ilus, aga kuna on kiire olnud viimasel ajal ei hakanud hetkel midagi muud aretama. Kui kellegil on soovitusi, programmide osas eriti (hetkel kasutasin InfraWiev'i), siis palun.
Kolmandaks, kõik pildid on ühel lehe kuna kasutasin FrontPage'i galerii funktsiooni, mis eraldi lehti ei koosta. Nagu mainisin, pole hetkel väga palju aega, seega ei hakanud aretama mitut eraldi lehte.

Ja kakukesele: ei ma ei luni kiitust, aga lihtsalt tahaks teada, mida teised piltidest arvavad ning kas nad on vaatamist (kasvõi natuke :) ) väärt.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
Mario Andretti.
Eraisik
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 340
Joined: Tue Feb 18, 2003 1:32 pm
Location: Tallinn

Post by Eraisik »

kiire ja prosta ja vabavara galerii generaator oli vist ImCat nimeline kuigi jah - sellega sellise suure üldgalerii tegemine oleks siis teine genereerimine teiste setingutega lisaks - kaht galeriid korraga ta ei genereeri - räägin seda sest mõningatel juhtudel ON hea kui on see üks ja suur alerii (noh - mulle meeldis :))))).

Resolutsioonide kohalt hääletan siiski selle poolt, et saaks maks resoga pilte - ise vajaks taustaks isegi enamat kui 1024... ja watermarki (või mis iganes autoriinfo vormi kasutad - EXIF tuleb ka meelde!) pane oma kontaktinfo kah.

SIIS TÖÖTLUSEST ütlen nii, et töötle vaid siis kui sa 200% tead mida sa teed ja saavutad sellega - muidu jäta parem puutumata ja vajadusel töötleb see kel vaja ja OSKAB seda teha. Oskamatu töötlus rikub lihtsalt kõik ära ja ma ei poolda neid "sõber ütles et sobib kõikidele piltidele" setinguid!
ott
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 229
Joined: Sun Aug 17, 2003 11:27 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by ott »

RNT
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 9
Joined: Tue May 11, 2004 8:33 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by RNT »

Teema algatajale kriitikaks: digikaamerad on nuhtlus, sest kettaruum on odav. Hea hetke saamiseks on järjestikvõte hea, eriti uperpalli jäädvustamiseks. Aga kas on vaja riputada kõik pildid üles, on sinna auto peale jäänud või mitte. Samm lähemale fotograafiale.

Foto märgistamisest:
Copyright-i suuremalt ja pilti rikkuvana kasutamine on peale sunnitud. Kogemus näitab, et kui panna see väiksena nurka, siis leiad oma pildi kuskilt võõrast saidist kus saidi enda logo on lihtsalt autori märgi peale löödud (nt: carrating.org). Kui paned üles/alla keskele taeva või asfaldi taustale õrnalt läbi kumama, siis komistades oma pildile võõras kohas, on see sealt kenasti "ära nühitud". Igasugu autori andmed pildi propertites (EXIF) ... kes seda sealt oskab otsida ... eriti kui veebis ripub. Vaja alla laadida ja siis uurima minna.
Ühesõnaga, autori nimi/aadress on selleks fotol, et tema käest uurida võimalusi suurema resoga pildi saamiseks või mis veel parem, tellida korralik paberpilt, mida on hea vaadata ka mitme aasta pärast. Veebi ei ole mõtet panna täismõõdus pilte, vaatamiseks aeglane laadida ning autoriõigus kerge "kaduma".
Karmen
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 975
Joined: Mon Jul 14, 2003 11:00 pm

Post by Karmen »

RNT wrote:Teema algatajale kriitikaks: digikaamerad on nuhtlus, sest kettaruum on odav. Hea hetke saamiseks on järjestikvõte hea, eriti uperpalli jäädvustamiseks. Aga kas on vaja riputada kõik pildid üles, on sinna auto peale jäänud või mitte. Samm lähemale fotograafiale.
Minul on ka komme riputada kõik pildid galeriisse üles, aga sellel on oma põhjus. Sellise digipiltide virna normaalseks arhiveerimiseks on mu olemasolev galerii hetkel parim lahendus. Ära hävitan ainult kõige hullemad ja ülejäänu on CD-del ja wwr galeriis. Otsinguga saan nime järgi ükskõik mis sõitja pildid hoobilt ette lüüa ükskõik kus ma ka ei viibiks.
insane
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 9
Joined: Tue May 17, 2005 7:43 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by insane »

RNT wrote:Teema algatajale kriitikaks: digikaamerad on nuhtlus, sest kettaruum on odav. Hea hetke saamiseks on järjestikvõte hea, eriti uperpalli jäädvustamiseks. Aga kas on vaja riputada kõik pildid üles, on sinna auto peale jäänud või mitte. Samm lähemale fotograafiale.
Selle pärast tahaks vabandada. Nagu ma mainisin oli ajapuudus ja üldse hea, et pildid üle sain. Ei olnud lihtsalt aega sorteerida, kui see kellegile ebamugavusi valmistas siis vabandan.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
Mario Andretti.
RNT
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 9
Joined: Tue May 11, 2004 8:33 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by RNT »

kakuke wrote:Minul on ka komme riputada kõik pildid galeriisse üles, aga sellel on oma põhjus. Sellise digipiltide virna normaalseks arhiveerimiseks on mu olemasolev galerii hetkel parim lahendus.
Rõhk sõnal "virn" ehk siis fotograafiast kui kunstist on asi kaugel :cry:

Et teemasse jääda, siis kutsun üles teema algatajaga eesotsas püüdlema hoolimata vahenditest kvaliteetse foto poole, mis enne netti riputamist on läbinud mingigi sõela. Tähtis on eesmärk, ülejäänu tuleb. :)
Karmen
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 975
Joined: Mon Jul 14, 2003 11:00 pm

Post by Karmen »

Virise aga! Kui mul kunstiisu tuleb, eks ma siis teen kunstilise galerii mujale. Praegu lihtsalt puhtpraktiline väärtus, et ei peaks hunnikuid CDsid läbi lappama kui mõnda pilti kuhugile vaja juhtub minema.

Kui see leht tõesti virtuaalruumi reostaja ja ebavajalik tundub, siis ma võin ta ju ka avalikkusele kättesaamatuks teha. Praegu tundub küll, et seal käib päris palju rahvast piilumas, nii et hetkel ma jätan ta siiski nii. Igal lollil oma lõbu öeldakse vist selle kohta...
Post Reply