Eesti (ja mitte ainult) autoralli videole jäädvustamine

lisa oma pildid või imetle teiste loomingut!
Post Reply
eeroj
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 28
Joined: Fri Dec 05, 2003 8:11 pm

Eesti (ja mitte ainult) autoralli videole jäädvustamine

Post by eeroj »

Käies rallidel on näha paljusid filmimas, aga minu ja ka paari sõitja meelest on seda hiljem pea võimatu kuskilt pärast vaadata. Mida inimesed teevad nendega? Lihtsalt vaatavad neid kodus oma lõbuks?
Mõtlesin, et kui prooviks asja natuke edendada, et kui oleks veel paar-kolm vabatahtlikku, kellega kopereeruda ja üritaks midagi asjalikumat teha. Tundub, et vajadus selleks on nagu olemas.
Ideid on mitmeid: teha midagi saate "Ruudulipp" taolist, aga näidata ka 2WD masinaid ja muid põnevaid sündmusi. Ise mõtlesin, et nii 30 min paremaid üritusi, kiiremaid autosid, klassi liidreid, teravamaid elamusi. Vahelduseks ka on-board kaamerast lõike. Põhimõtteliselt oleks võimalik sinna peale lasta lugeda (tutvustuse, põnevamad sündmused, resultaadid jne) mõnel raadio- või telehäälel. Näiteks teha veel hooaja kokkuvõte jne
Paratamatult ei jõuaks kunagi iga nurgapealt kõiki autosid filmida (eriti veel vaadata) ja seega oleks võimalik teha ka vastavalt soovile igale ekipaažile just nende sooritustega +lähikonkurendid +sõbrad +põnevamad hetked. Oma jutu ilmestamiseks võiksite külastada www.asariracing.ee ja seal on just spetsiaalselt neile tehtud klipid Paide rallist. Selle pikk versioon oli ka FTP toru serveris üleval millalgi.

Levitamise kohapealt on mul ka erinevaid ideid. Kas rentida 1GB kettaruumi, mis ei maksa tänapäeval suur midagi, aga http'st suurte failide allalaadimine võib olla problemaatiline ja FTP'st ei tea paljud kahjuks suurt midagi. Või siis lasta plaatidele. See tooks muidugi kaasa kulutusi. Idee veel niivõrd uus, et kuidas ja kuipalju täpselt, ei oska pakkudagi. Eks oleneb mahtudest. Kümnekonnale võiks plaadid ka niisama valmis kribada, aga kui juba rohkem siis... Aga põhimõte on hetkel selline, et miskit tasu filmimise ja monteerimise eest ei oleks. Rohkem nagu hobikorras või nii.

Nii et esmajärjekorras ma otsiksingi vabatahtlikke, kes minu ideid jagaksid ja oleksid asja edendamisest huvitatud. Võiks juba Saaremaal midagi koos proovida, et siis kui huvi, uuel hooajal asjga tõsisemalt algust teha.
Samuti ootan ideid ja arvamusi selle teema kohta ja kas keegi veel oleks oma autokaamera videot nõus laenama, et oleks igaks juhuks varuplaan olemas.

EEro
eeroj@hot.ee
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3012
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Post by Frank »

Vot nii nagu sa mainisid on probleeme just levitamisega kuna paljud laevad alla ning andme edastus maht kulub väga kiirelt võib niimoodi tekkida probleeme.
"Come on, you can see more than that"
Post Reply