Piltide varastamine

lisa oma pildid või imetle teiste loomingut!
Inka
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 465
Joined: Sun Jan 18, 2004 2:42 pm

Piltide varastamine

Post by Inka »

........
Last edited by Inka on Mon Mar 11, 2019 4:23 pm, edited 1 time in total.
jann
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 47
Joined: Sun Aug 31, 2008 10:25 pm
Location: Tallinn

Post by jann »

Peale selle on seal terve hunnik ka muidu harrastajate pilte,kes ei olegi oma pilte märgistanud. Ka minu omi.
Mis on siis nüüd selle asja mõte. Keegi on lihtsalt kogunud näiteks võimalikult palju Urmo Aava pilte kuskilt kokku?
Kas sellega midagi teha ei saa? Autoriõigus on ju olemas.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 14, 2005 7:30 pm
Location: Tartu

Post by AS »

Saatke lehe haldajale kiri, see ka nende enda huvides ju! Nemad peaksid selle eest hea seisma, et keegi ei kasutaks võõraid pilte!
Inka
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 465
Joined: Sun Jan 18, 2004 2:42 pm

Post by Inka »

........
Last edited by Inka on Mon Mar 11, 2019 4:23 pm, edited 1 time in total.
Märtinfänn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1864
Joined: Sun Jan 02, 2005 4:32 pm
Location: Elva

Post by Märtinfänn »

Osadel on siiski märge ju peal,logo ma mõtlen,see ei tõesta miskit?
svs89
Rallifoorum 24/7
Posts: 2367
Joined: Thu Aug 10, 2006 5:31 pm

Post by svs89 »

Saatsin kasutajale kirja vaatab, mis saab.

500
Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Post by Kristo »

Võibolla inimene lihtsalt rallipiltide fänn ja hoiab neid seal, mitte oma arvutis. Või ons ta neid kuskil reklaaminud kui omatehtud tööde albumit?
Kasuta ikka turvavööd ka!
Inka
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 465
Joined: Sun Jan 18, 2004 2:42 pm

Post by Inka »

........
Last edited by Inka on Mon Mar 11, 2019 4:22 pm, edited 1 time in total.
AS
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 14, 2005 7:30 pm
Location: Tartu

Post by AS »

Aga kas selles on midagi nii väga halba, et üks inimene on hulga pilte kuhugi ülesse laadinud! Pangu pildi autor juurde ainult!
allar9944
Rallifoorum 24/7
Posts: 2443
Joined: Tue Jan 19, 2010 10:02 pm
Location: Saaremaa

Post by allar9944 »

tegelt kui aus olla siis sealt oli kena vaadata neid pilte, aga oleks pidanud ennem ikka lubaküsima.
Nüüd siis pildid mahavõetud!
rally
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1427
Joined: Mon Nov 24, 2008 4:27 pm

Post by rally »

Isegi paar minu pilti oli Lõuna-Eesti rallist,see on hea, et minu pildid on kellegile meeldivad. :D
Aga üldiselt on see Markko Märtini ja Urmo Aava album päris hea idee, endalgi Märtinist tuhandeid pilte aga kuhugi netti ei hakka küll panema. See on küll natuke häbematu, et Eesti tegijate fotograafide pilte ilma küsimata üles paneb ja vastus Pillele oli ka naljakas, sest paljudel piltidel on sait all ja arusaada, et tegu kopeeringuga.
Rallime Mönuga !
marko1509
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 963
Joined: Fri Jun 02, 2006 9:26 am
Location: Tartu

Post by marko1509 »

ma küll sellest tegevusest siin aru ei saa :S tore ju kui pildid kogutakse ühte kohta kokku. Ta ju ei kasutanud neid. Ma saan aru jah, et seadus oli selline, aga no kui ma kasutan enda displeyl googlist leitud pilti, kas ma siis pean enne selle pildi autori ülesse otsime ja luba küsima?
Strike
Moderaator
Moderaator
Posts: 5912
Joined: Fri Jun 06, 2003 11:58 am

Post by Strike »

Mul endalgi alati süümekad kui WRC kokkuvõtteid kirjutan ja pildi lisan, et kas kõik on ikka legaalne kui pilti kasutan. Vähemasti olen alati lisanud foto autori nime pildi alla, et teada, et see pole minu enda tehtud.
Proud supporter of Angry Duck

Aitäh sulle Michael nende unustamatute hetkede eest
Michael Park R.I.P
Inka
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 465
Joined: Sun Jan 18, 2004 2:42 pm

Post by Inka »

........
Last edited by Inka on Mon Mar 11, 2019 4:22 pm, edited 1 time in total.
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 456
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:07 am
Location: Aruküla
Contact:

Post by busse »

no ma vaatan asja oma mätta otsast. teen rallidel pilte, söitjad lisavad neid oma facebooki/orkuti kontodele. samas keegi pole kordagi selleks luba küsinud. jah, osadele albumitele olen vesimärgi nurka löönud. osadele mitte.

sel juhul ka nemad varastavad minu tehtud tööd. vb on asi meie mentaliteedis, et mis on netis avalik, sellele on ligipääs köigile üksköik mis otstarbel kasutamiseks.

kunagi ammu ühe ralliauto pildi pärast diskuteerisin söitjaga, et kasutas luba küsimata müügikuulutuses minu pilti. sellepeale öeldi, et kas ma olen tema käest luba küsinud, et vöin teda söitmas pildistada.

ehk siis reaalselt on see, et avalikus kohas avalikul üritusel pildistamiseks pole vaja kellegilt luba küsida. samas tehtud fotosid ei tohi ka üksköik kes luba küsimata kasutada kui piltide tegija ei väljenda teisiti.

minu järeldus. me oleme moodsas ajastus, kus köik teevad pilte. kes lisab vesimärki kes mitte. ehk oleks aeg üldsust ka teavitada, mis öigused on pildistajal ja mis öigused on pildistataval. samamoodi fotode kasutamiseks vöi edasi näitamiseks kellegi teise poolt kui fotograafi.

jah, kellele ei meeldiks kui su foto ilutseb söitja kodukal vöi kusagil kontol, aga siis vöiks juures olla ka töö autor ja foto kasutamiseks luba küsitud. see oleks nö reklaam mölemale. tiim saab näidata uhket pilti. fotograaf promo :)
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1536
Joined: Thu Mar 27, 2003 9:26 pm

Post by johunn »

Küsimus, et mis õigused pildistataval on? Kui sina teed minust pildi, kus mina tagumik paljas mööda rallirada ringi silkan, kas siis võid selle rahulikult netti riputada ja minul ei ole seda pilti õigus ei ise kasutada või nõuda selle netist eemaldamist? Või no rääkides rallisõitjatest. Kui kellestki hea kaadri saad ja sinu taks on 1000 eeku pildi eest, siis kas pildistatu on kohustatud seda maksma ja tal ei ole mitte mingisugust õigust seda pilti muul viisil omandada või selle levikut kontrollida?

Õpetage lollikest (st mind)...

Ja kui tõesti on nii, et pildil oleval ekipaažil ei ole pildile mitte mingisugust õigust, siis on asi ikka mäda küll. Autoga on tehtud kunsti, mida on omavoliliselt jäädvustatud ja fotograafil on õigus seda müüa. Sama moodi võin siis ju lindistada raadiost muusikat ja seda edasi müüa. Avalikult kanalilt tuli, ju on siis kõigil õigus võtta. Ise lindistasin kvaliteetaparatuuriga ;)
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 456
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:07 am
Location: Aruküla
Contact:

Post by busse »

kui sa silkad palja kanniga mööda avalikku rallirada ja kui sa leiad, tulemus ei ole sinu jaoks piisavalt ilus, on sul öigus lasta autoril see eemaldada ja tal on kohustus seda ka teha.

Inimese pildistamine avalikus kohas
Inimeste fotografeerimisel tuleb alati küsida luba. Põhiseaduse § 19 järgi on isikul õigus enda kujutisele ja § 26 sätestab igaühe õiguse perekonna- ja eraelu puutumatusele (see säte hõlmab ka nime ja välimuse kaitset). Samuti tasub meenutada võlaõigusseadust, mis sedastab, et isiku au teotamine tema kujutise õigustamatu kasutamisega on õigusvastane. Inimest võib pildistada juhul kui ta on sellega nõus või võib eeldada, et inimene on sellega nõus. Inimese nõusolekut pildistamiseks võib eeldada näiteks avaliku ürituste puhul, kus üritusel osalejad on teadlikud, et neist võidakse teha fotosid või filmida (näiteks laulupidu või spordivõitlus). Nõusolekut ei ole vaja juhul kui inimese kujutis pildil ei ole seostatav konkreetse isikuga. Siinjuures on avaliku elu tegelaste perekonna- ja eraelu puutumatuse õigus võrreldes tavalise inimesega piiratum. Avaliku elu tegelase pildistamine informatsiooni edastamise eesmärgil on tagatud sõnavabaduse ja üldsuse õigusega teabele. Avalikus kohas inimeste vara, sealhulgas lemmikloomade pildistamiseks, luba küsida ei ole vaja. Militaar- ning muude riiklike objektide pildistamist piiravat eriseadust Eestis ei ole, kehtivad üldised võõral kinnisasjal viibimist reguleerivad sätted ehk kui kinnisasja omanik (nt Kaitsevägi, Kaitseliit) on oma territooriumil pildistamise keelanud, siis kinnistul viibija peab seda jälgima. Fotodele, millel on inimene, laieneb ka isikuandmete kaitse seadus.


Autoriõiguse seadusega on kaitstud fotograafiateosed ja fotograafiaga analoogilisel viisil saadud teosed. Fotograafiateos on autoriõigusega kaitstav juhul, kui ta on originaalne. Seega loetakse pea iga foto autoriõigusega kaitstavaks, sõltumata sellest, kas tegemist oli professionaalse fotograafi või asjaarmastaja tehtud fotoga. Fotode autoriõigused tekivad teose loomisega ning ei vaja mingite formaalsuste täitmist. Samuti ei oma mingit tähendust foto kvaliteet, väärtus või eesmärk. Fotode autoriõigused kehtivad kogu autori eluaja + 70 aastat pärast tema surma. Kui autor sureb, lähevad autoriõigused üle pärijatele. Fotode autorile tekivad isiklikud ja varalised õigused. Fotodele kehtivad samuti vaba kasutuse reeglid, nt on füüsilisel isikul õigus teha enda tarbeks fotost koopia. Samuti on muuseumil või arhiivil õigus teha füüsilise isiku tellimusel kogusse kuuluvast fotost koopia.

§ 4. Teosed, millele tekib autoriõigus
17) fotograafiateosed ja fotograafiaga analoogilisel viisil saadud teosed, slaidid ja slaidifilmid;


§ 7. Autoriõiguse tekkemoment
(1) Autoriõigus teosele tekib teose loomisega.


§ 13. Varalised õigused
(1) Autorile kuulub ainuõigus igal moel ise oma teost kasutada, lubada ja keelata oma teose samaviisilist kasutamist teiste isikute poolt ja saada tulu oma teose sellisest kasutamisest, välja arvatud käesoleva seaduse IV peatükis ettenähtud juhud. Sealhulgas kuulub autorile õigus lubada ja keelata:


§ 131. Autori varaliste õiguste teostamine
(2) Teose avalik esitamine võib toimuda ainult juhul, kui teose avalikku esitamist korraldav isik on saanud autorilt, tema õigusjärglaselt või autorit esindavalt kollektiivse esindamise organisatsioonilt eelnevalt loa (litsentsi) teose avalikuks esitamiseks. Kui teose avalikku esitamist korraldab üheaegselt mitu isikut, siis vastavalt isikute omavahelisele kokkuleppele taotleb loa üks nendest.


http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13107327

ehk midagi teeb selgemaks fotode kasutamise teemal kui ka pildile jäämise osas.

ja mis puutub fotondusse üldiselt, siis mina ei tea eriti, et eestis oleks väga reaalselt kohtu poolt fotode varguse teemal kotitud. pigem on piirdunud fotode eemaldamisega ja sjo.
johunn
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1536
Joined: Thu Mar 27, 2003 9:26 pm

Post by johunn »

Suur tänu :)
Reikoh
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 914
Joined: Fri Oct 27, 2006 9:20 pm
Location: Vastseliina

Post by Reikoh »

ma küll pilti ei tee aga ka videodega on analoogne jama kui riputada neid youtube portalli. mingid vennad salvestavad sealt ära ja siis teevad ala oma best of crash kokkuvõtteid kus on ka minu videod. loomulikult keegi ei kysi.
silma on hakanud neid oma 5-6 tk aga kindlasti on veel :D
Timole
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1037
Joined: Wed Sep 29, 2004 1:05 pm
Location: Rallil
Contact:

Piltide varastamine

Post by Timole »

Maailm, kus me elame on värvikirev ja nii on värvikirev ka inimeste ja erinevate arvamuste hulk. Ma leian, et kui veebis üleval hoida mingisugust pildikogu mis iganes teema kohta, on selleks alati vaja küsida nede piltide autorite luba. Niisama kellegi teise inimese tööd ei saa veebis või kirjutavas trükisõnas vmt kohas oma parema äranägemise järgi kasutada. Kui on soov midagi saada või kasutada (kellegi teise tööd)siis on selleks, et mitte hiljem olla probleemide küüsis, autori kontaktid, kelle poole konkreetselt oma soovi/murega pöörduda tuleks. Küsija suu pihta ei lööda ja alati on võimalik mingile kokkuleppele jõuda.
Post Reply