Krossi auto

rallikrossiga seonduvast

Moderators: Jaanus, Sparco

kaints
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 1
Joined: Wed Mar 03, 2004 7:58 pm
Location: võru

Krossi auto

Post by kaints »

Sooviks hakata krossi sõitma STANDARD KLASSI.Mis auto oleks alustusek sobiv nii 15 000 eest.Mitte valmis ,küll ise ehitan.Ise olen mõelnud ,et kadett või samara aga kui oskate midagi paremat pakkuda siis soovitage.
vaade
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 20
Joined: Sat May 03, 2003 8:45 pm

Ralikross kogub populaarsust ja uusi võistlejaid.

Post by vaade »

Kadett, Samara, Golf on jah levinumad. Võid vaadata ka teisi väikeautosid: Civic, Corolla, 323 jne. Tähtis on et omaksid ettekujutust kas sinu valitule on piisavalt varuosi saada (soodsalt). Teiseks, vali toorikuks võimalikult heas sõidukorras auto, kuna projekti alustamine võtab palju raha, siis korras autol ei pea kohe kõike välja vahetama hakkama, kuid samas on piisavalt konkurentsivõimeline.
Puuri torud saad Saue firmast Helens. Kui ise keevitad kogu võimalikult palju eelinfot et pärast ei peaks ringi tegema. Tehnilised tingimused www.autosport.ee lehelt. Nii, et jõudu tööle. Smiltenes standard ei sõida, aga 22.mai loodaks sind siis Vasalemmas stardis näha.
klotz
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: Tue Jul 15, 2003 3:06 pm
Location: Pärnumaa

Post by klotz »

Eks otsusta oma rahakoti järele millise tehnika välja veab, igaljuhul jaapanlaste puhul varuosaga raskem ja kallim kui teiste eelmainitute puhul. Samas võin omast kogemusest öelda, et ühe Golf II-gi saab päris hästi liikuma kui veidike vaeva näha ja raha kulutada. Samas on mudelit toodetud väga pikalt ja sellega seonduvalt ka varuosa suht soodsalt kättesaadav, kaasaarvatud pruugitud varuosa lammarites. Mootoriga muidugi tuleb tegelda, et sealt vähe rohkem võimsust kätte saada konkureerimaks näiteks Honda Civicuga (nagu V-tec), aga midagi üleloomlikku küll tegema ei pea. Igaljuhul edu su ettevõtmistes ja kindlameelsust otsustamises.
vaade
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 20
Joined: Sat May 03, 2003 8:45 pm

Post by vaade »

Äkki valgustad paari märksõnaga, ilma pikalt seletamata, mis jupi kallale soovitad minna, et seda Golfi paremini liikuma saada, nagu ütled?
klotz
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: Tue Jul 15, 2003 3:06 pm
Location: Pärnumaa

Post by klotz »

Väga üldiselt öeldes on see detailide kogum mootor mille kallal tuleb meisterdada. Kas on mure, et enda VW ei liigu veel piisavalt nobedalt?
vaade
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 20
Joined: Sat May 03, 2003 8:45 pm

Post by vaade »

Märksõna 'mootor' on tõepoolest väga üldiselt öeldud :)
Arvasin ka et vedrude vahetamine kiirendusvõimet ei paranda.

Minu küsimuse mõte oli selles, et ütleksid paari sõnaga, a la: nukvõll, plokikaane madaldamine, sisse- , väljalase.
Ehk siis näiteks nii: "nukvõlli ei vaheta sest et sellest kasu oleks on vaja vahetada ka see, see ja see, mis on aga mõtetult kallis." - see oli nüüd täiesti labmist näitlik lause, mis ei pruugi olla tõene, mõistad?

Ühesõnaga, jah, pole enda mootori tegemist veel alustanud ja tunnen huvi, kas tuleks kõik võimalikud asjad ringi teha või piisaks ainult paari asja muutmisest. (ise ma asja nii hästi ei jaga - algaja)
klotz
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: Tue Jul 15, 2003 3:06 pm
Location: Pärnumaa

Post by klotz »

Kõik sõltub ikka sellest millist lõpptulemit soovid näha. Hea tulemi saavutamiseks peab jah lahendama teema komplektselt. Ehk on mõtekam lasta asjatundjatel mootoriga tegelda.
klotz
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: Tue Jul 15, 2003 3:06 pm
Location: Pärnumaa

Post by klotz »

To vaade: eks sa ikka pead isiklikult pöörduma kui abi vajad, ega ma ei keela oma oskusi ja kogemusi jagada.
noottaur
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 1
Joined: Wed Jun 18, 2008 7:21 pm

..

Post by noottaur »

Karburaatoriga autode mootoreid pole midagi rasket paremaks teha. Ise ehitasime 2he kuuga Fiat 127me mootori nii erguks, et kolmanda käiguga ajas sussi ringi käima ning probleeme kohalt ära minekuga polnud üldse. Isegi neljanda käiguga sai kohapealt ära. Kiirendust oli ikka palju juures.
ErXx
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: Tue Jan 03, 2012 12:05 am

Post by ErXx »

Tervist! Ma ise tegelen ka rallikrossiga ja julgen soovitada autot millega ise sõidan, Ford Mondeo 1995 universaal, turbo diisel. Esmapilgul tundub see auto tõesti veidi jamana, aga tegelikult on turboga diislil ikka super minek. See auto on küll esiveoline kuid teel püsib super hästi. Kurvides ei ole suurel kiirusel ohtu ülepea käia, kuna universaal ei lähe nii lihtsalt uppi. Käsipiduriga mängides tuleb auto super hästi kruusal külg ees läbi. Pealekauba on see auto jube mugav ja juhtida ime lihtne. Soovitan soojalt.
Erx
rallikas54
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 397
Joined: Sat May 30, 2009 10:52 am

Post by rallikas54 »

ErXx wrote:Tervist! Ma ise tegelen ka rallikrossiga ja julgen soovitada autot millega ise sõidan, Ford Mondeo 1995 universaal, turbo diisel. Esmapilgul tundub see auto tõesti veidi jamana, aga tegelikult on turboga diislil ikka super minek. See auto on küll esiveoline kuid teel püsib super hästi. Kurvides ei ole suurel kiirusel ohtu ülepea käia, kuna universaal ei lähe nii lihtsalt uppi. Käsipiduriga mängides tuleb auto super hästi kruusal külg ees läbi. Pealekauba on see auto jube mugav ja juhtida ime lihtne. Soovitan soojalt.
Kuule mees, ei taha sind solvata, aga sa tundud olema mingi tõsine idi*ot, see teema siin pole nalja tegemiseks, selleks oma nurk, nii, et kao sinna, kui tahad äge olla.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Post by Lithium »

Mis kuradi värk see veel on. :D
ErXx
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: Tue Jan 03, 2012 12:05 am

Post by ErXx »

rallikas54 wrote:
ErXx wrote:Tervist! Ma ise tegelen ka rallikrossiga ja julgen soovitada autot millega ise sõidan, Ford Mondeo 1995 universaal, turbo diisel. Esmapilgul tundub see auto tõesti veidi jamana, aga tegelikult on turboga diislil ikka super minek. See auto on küll esiveoline kuid teel püsib super hästi. Kurvides ei ole suurel kiirusel ohtu ülepea käia, kuna universaal ei lähe nii lihtsalt uppi. Käsipiduriga mängides tuleb auto super hästi kruusal külg ees läbi. Pealekauba on see auto jube mugav ja juhtida ime lihtne. Soovitan soojalt.
Kuule mees, ei taha sind solvata, aga sa tundud olema mingi tõsine idi*ot, see teema siin pole nalja tegemiseks, selleks oma nurk, nii, et kao sinna, kui tahad äge olla.
Kuule mees, ma ka nagu ikka soovitan, sina ei ole ju siin mingi maha tegija nii et hoia oma molk kinni ja kõik!
Erx
rallikas54
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 397
Joined: Sat May 30, 2009 10:52 am

Post by rallikas54 »

sa vaata ka ikka, mida sa soovitad onju? Kui sa normaalse mõtlemisega oleks, siis teaks, et sellise autoga ei saa sõita.
ErXx
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: Tue Jan 03, 2012 12:05 am

Post by ErXx »

rallikas54 wrote:sa vaata ka ikka, mida sa soovitad onju? Kui sa normaalse mõtlemisega oleks, siis teaks, et sellise autoga ei saa sõita.
Ma tean vägagi täpselt mida ma soovitan, heameelega soovitan.
Erx
rallikas54
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 397
Joined: Sat May 30, 2009 10:52 am

Post by rallikas54 »

ErXx wrote:
rallikas54 wrote:sa vaata ka ikka, mida sa soovitad onju? Kui sa normaalse mõtlemisega oleks, siis teaks, et sellise autoga ei saa sõita.
Ma tean vägagi täpselt mida ma soovitan, heameelega soovitan.
Siis oled sa küll täielik debiilik või külakrossi sõitja mehaaniku poja naise venna tütar.
ErXx
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: Tue Jan 03, 2012 12:05 am

Post by ErXx »

rallikas54 wrote:
ErXx wrote:
rallikas54 wrote:sa vaata ka ikka, mida sa soovitad onju? Kui sa normaalse mõtlemisega oleks, siis teaks, et sellise autoga ei saa sõita.
Ma tean vägagi täpselt mida ma soovitan, heameelega soovitan.
Siis oled sa küll täielik debiilik või külakrossi sõitja mehaaniku poja naise venna tütar.
Võibolla sina oled et sa ei lase inimestel soovitada ja hakkad kohe lampi mölisema,
Erx
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 560
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:41 pm
Location: Pärnumaa

Post by Crapmaster »

Vabandust, kuid see ei ole mölafoorum, nii et palun võtke hoogu maha ja süvenega kenasti teemasse! :)
Epik
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 727
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:58 pm
Location: Harjumaa

Post by Epik »

Kas 4 aasta vanusesse teemasse on üleüldse mõtet midagi soovitada ? ja universaal kerega auto ei ole ka kohe kindlasti konkurentsi võimeline, sõpradega sõitmiseks sobib küll.
ErXx
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Posts: 5
Joined: Tue Jan 03, 2012 12:05 am

Post by ErXx »

Epik wrote:Kas 4 aasta vanusesse teemasse on üleüldse mõtet midagi soovitada ? ja universaal kerega auto ei ole ka kohe kindlasti konkurentsi võimeline, sõpradega sõitmiseks sobib küll.
Ega jah, aga tõesti sõpradega põristamiseks on see hea masin. Iseenesest kui piisavalt kiire mootor peal on ka sellega võimalik rallit sõita. :)
Erx
Post Reply