Monte Carlo

muljeid ja infot kõikvõimalikest rallireisidest nii kodu- kui välismaal ning ideid ja ettepanekuid reisikorraldajatele.

Moderator: anjusha

Post Reply
dfg
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 171
Joined: Tue Sep 23, 2003 6:41 pm
Location: Tallinn

Monte Carlo

Post by dfg »

Kas kellegil on kogemust Monte Carlo rallist? Viibin sel perioodil seal kandis ja mõtlesin ka mõnda katset vaadata. Palju maksavad katsete piletid, kuidas ligipääs on jne. Oleksin väga tänulik ,kui keegi oskaks mulle mõned vihjed siia kirjutada.
mkm
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 60
Joined: Tue Jun 17, 2003 6:26 am

Re: Monte Carlo

Post by mkm »

Re-fressin siin ühte vana teemat ja panen siia lühikese kokkuvõtte meie reisist Monte Carlo rallile. Äkki kedagi huvitab või aitab plaane teha järgmiseks aastaks.
Otsustasime minna viiekesi matkaautoga. Kuna Lõuna Euroopas olid lumetormid ja Montesse lubas ka palju lund,siis valmistasime auto korralikult ette. Panime alla uued lamellid, võtsime kaasa lumelabidad, lumeketid,jne.
Reis sai planeeritud nii ,et minek on rohkem puhkuse eest ja tagasi nii kiiresti kui võimalik. Alustasime oma reisi pühapäeva hommikul. Tankisime matkaauto söögi-joogiga ning minek. Esimest korda sai käidud ka piiril shoppamas. Marsuudiks valisime Läti,Leedu,Poola,Tsehhi,Austria,Itaalia ja Prantsusmaa. Sama teed tulime ka tagasi. Minnes käisime Auschwitzi koonduslaagris, Veneetsias,Monacos ja sõprade soovitusel mingis suures outlet keskuses.
Ralli ise oli väga okey. Ehkki alguses suhtusin kerge eelarvamusega. Vaatamiskohtade valimisel olid meile abiks kiiruskatsete kaardid, kuhu oli graafiliselt märgitud katse kõrgused ja profiil. Selle järgi saime valida, kuhu oma matkaautoga ligi pääseme. Mõnda serpantiini jäime ka oma 8m autoga kinni ja pidime tagurdama. Kui oleks veel lund olnud ,siis vist oleks sinna kevadet ootama jäänud.
Rahvast ja napsutamist oli rallil palju. Laagrites kestsid peod hommikuni. Grillisime, tegime lõket,jne. Läksime aga õigel ajal magama ,et hommikul sirge olla.
Kuna rahvast oli palju ja pidevad ummikud ,siis otsustasime katsete vahel mitte seigelda. Vaid vaadata päeval korduv katseid. Vaatamiskohtadega joppas ja muidugi võrratu loodus.
Rallil passi ei olnud. Vajadusel said soetada "toetus" paki 65€. Sinna kuulus pass,kleeps,müts ja kott. Kahjuks olid need juba neljapäeva õhtuks välja müüdud ja neti teel broneeritud.
Kokkuvõtteks võib öelda, et mulle meeldis. Lisaks oli hea seltskond. Kindlasti läheb see top 3 ralli hulka kus siiani käidud.

Kokku läbisime pea 7000 km.
Kütet läks u 950l. Rahaliselt 1300€
Gaas 150€
Kiirteemakse oli 280€
Söök-jook 400€
Matkaauto rent 800€
Ehk kogu reisi maksumus 2930€. Jagada viieks siis tuli hinnaks 586€ per/in.
Praegu on auto veel heas seades. Peaks vist kohe Rootsi edasi panema.
Frank
Rallifoorum 24/7
Posts: 3008
Joined: Mon Feb 17, 2003 1:45 pm
Location: Tallinn

Re: Monte Carlo

Post by Frank »

Tänud info eest!

Kui keeruline oli endale vaatamiskohta leida? Sõitsin sügisel sealt kandist läbi ning ei tundunud väga palju turvalisi kohti olevat.
"Come on, you can see more than that"
mkm
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 60
Joined: Tue Jun 17, 2003 6:26 am

Re: Monte Carlo

Post by mkm »

Kussjuures seal mägedes oli üllatavalt palju kohti kuhu ligi pääses. Meie probleemiks oli liiga pikk matkaauto.
Enne rallit läksime tuttavatele Col de durini juures külla. Seal oli üks serpantiini tõus nii järsk et meie matkaauto tagaosa jäi maha kinni. Seejärel sai silemaameestele selgeks et päris igale poole me sellege ei pääse.
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Posts: 6312
Joined: Thu Jul 18, 2013 1:04 pm
Location: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Monte Carlo

Post by snakeplissken »

Lennukiga ka keegi läinud? Mis kennujaama kõige mõtekam lennata?
STI
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 927
Joined: Thu Feb 13, 2003 8:34 pm
Location: Tallinn

Re: Monte Carlo

Post by STI »

snakeplissken wrote:Lennukiga ka keegi läinud? Mis kennujaama kõige mõtekam lennata?
Nice-NCE
Post Reply