Paluks abi, algaja küsimused

tänavasõiduautodele mõeldud võiduajamistest

Moderaatorid: Sparco, Jaanus, cuke

Vasta
aadu3k
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Veebr 2006, 19:46
Asukoht: Pääsküla, Tallinn

Paluks abi, algaja küsimused

Postitus Postitas aadu3k »

Ma olen absoluutselt igaltpoolt otsinud, uurinud ja puurinud aga selget vastust pole ikka saanud sest igalpool liiga keerluliselt kirjas kõik.
Küsiks siis siit. äkki leidub keegi, kel on vähegi viitsimist vastata.
Olen 16a vana, autokoolis. Load peaksin saama kätte kuskil suve alguses.
Autot veel pole, kuid otsin. Loodaks mingi 1,5-1,6 liitrise väikse auto osta.
Nii, nüüd küsimus: kuidas ma saaksin sõita rahvarallit ?
Saan aru, et pean osalema kuskil Noorteklassis aga kuidas on juhilubade ja muude selliste asjadega ?


Suur aitäh
Aadu
Ma Tean Et Ma Midagi Ei Tea
Unine
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 199
Liitunud: 08 Mär 2004, 14:12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Unine »

Väga lihtsalt öeldes on sul vaja kõrvale vähemalt 18 aastast lubadega kaardilugejat, kes sõidab katsete vahel avalikel teedel. Kui saad load kätte siis võid ka ise ülesõitudel sõita, tingimusel et kaardilugeja võib ilma vahtraleheta roolida.
Rahvarallis sõidad jah noorte klassis. Piirang on seal kuni 2l aga kui plaanid sellest autost kõva pill teha ning noorte aja lõppedes 2WDa sõita (kuni 1.6l) siis pole selline kubatuur ka paha mõte. Edu!
aadu3k
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Veebr 2006, 19:46
Asukoht: Pääsküla, Tallinn

Postitus Postitas aadu3k »

Aga kas ei ole võimalust, et kaardilugeja on samuti 16a vana, ilma lubadeta ja ülesõitudel jm sõidab kolmas isik, kes 18 ja load jne ?

Ja kas ma sain õigesti aru, et autole võib panna teise tootja mootori peale ja sellega rahvarallit sõita KUI see mootor on märgitud ka autodokumentidesse. Mul nimelt seisab üks Lada ja saaksin BMW 1,6l mootori. Muidu müüksin Lada maha uue auto jaoks.


Jällegi suured tänud ette
Aadu
Ma Tean Et Ma Midagi Ei Tea
Unine
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 199
Liitunud: 08 Mär 2004, 14:12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Unine »

Kolmanda isikuga sõit oleks väga keeruline ja samuti pole see minu andmetel lubatud.

KUI see teise margi mootor on märgitud ka autodokumentidesse siis võib sõita küll aga kahtlen kas ARK lubab sellist vahetust (seal ka omad piirangud, näiteks võimsuse vahe %)

http://www.ark.ee/atp/?id=503 - siin asjast täpsemalt
Vasta