Kruusakatsed

tänavasõiduautodele mõeldud võiduajamistest

Moderaatorid: Sparco, Jaanus, cuke

Vasta
ennup
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 8
Liitunud: 22 Veebr 2003, 22:29
Asukoht: eesti

Kruusakatsed

Postitus Postitas ennup »

:?: Küsimus kas neid kruusakatseid ei võiks rohkem olla põhiline miks nad pikemad ei võiks olla, usun kui katsed oleks pikemad oleks võimalusi rohkem ka teistel, muidugi kes ültse sõita ei oska sellel läheb vahe suuremaks, neid pikemaid lõike oleks küllaga kus ohutult kihutada.
devilc
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 24
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:14

Postitus Postitas devilc »

Selle aasta IMS'il ongi kruusakatseid rohkem, võid tulla oma sõiduoskust näitama küll.

Ander
Erki
Kiddo soon 5000!
Postitusi: 5497
Liitunud: 19 Jaan 2003, 13:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Katsed võiks jah olla kruusal. Siis oleks nagu ralli ikka. Muidu hakkavadki meilt ainult mingid Panizzid ja Loebid tulema.
gaas on endiselt laiffi
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

Rääkides rahvaralli katsetest, siis tegelikult on olukord selline, et kohti, kuhu teha katseid on hirmvähe, mis vastaksid mingitelegi nõuetele. Enamik on siiski "maha rahustatud", st šikaanid kummidest (heinapallidest :) ) tehtud. Ise ringi sõites olen üht-teist leidnud, eelmine aasta sain hea vihje Jaanimäe kohta, mis tuli välja, et veel sugulase käsi mängus uue raja ehitamisel. Siit palve kõikidele rralli sõitjatele, kaasaelajatele - häbiasi ei ole pakkuda korraldajatele vihjeid heast kohast. Samas peab arvestama, et kiirus ei lähe suureks, puud ei jookseks üle tee, autole surm ei oleks... Pärnust tulles sattus silm peale ühele põllurajale, mida ilmselt kohalik talumees kasutab, välitimaks suurt teed. Samas paistis ta olevat sile ning ka pikkust rohkem kui 500 m. Minujaoks aga liiga kauge, et võtta ta 19.07.2003 kavva :)
cuke
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 175
Liitunud: 17 Veebr 2003, 10:43
Asukoht: tartupoiss pealinnas
Kontakt:

Postitus Postitas cuke »

Omalt poolt pakuks välja toreda rajalõigu Kuimetsa-Türi.. lõik ca 30 km pikk ja päris hea kruusatee.. Rahvaralli jaoks võib olla siiski kohati liiga kiire, kuid mõnda põldudevahelist lõiku saaks kindlasti kasutada..

Selle koha kohta veel niipalju, et mul õnnestus seal jõululaupäeval ühes aeglases S-kurvis enda wertsupoeg ära hukata.. Seega soovitus järeltulijatele.. Tänavakumm ei ole ikka jääl kihutamiseks mõeldud :wink:
Hyundai ei ole tolmuimeja!!
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

eee...., Cuke, oled sa kunagi rahvarallil käinud või tead sa sellest midagi?? Max katse pikkus kuni 2,5 km, ja kujuta ette et selle sinu poolt pakutud lõigul läheksid kiirused ülesse 110km/h ja peale keskmist. Meil lubatud 70 km/h keskmist, tegemist on ju ilma ohutusvarustusega autodega !!!
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Ma usun, et Cuke pidas silmas seda, et seal 30 kilomeetriselt teelt leiaks lõigu, mida saab kasutada. Minu teada wertsupoeg jäi kah sellisesse lõiku, kus kahesed-kahepoolesed kurvid olid. Aeglased siis.
Kasuta ikka turvavööd ka!
cuke
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 175
Liitunud: 17 Veebr 2003, 10:43
Asukoht: tartupoiss pealinnas
Kontakt:

Postitus Postitas cuke »

Carlos on must täiesti õigesti aru saanud.. Selle 30 km jooksul on ma pakuks vähemalt 4-5 lõiku, kus saaks 2-2,5 km katsed teha.. head pikad poognad ja vahepeal ka huvitavaid S-e.. Ma üritasin ka oma eelmises kommentis mainida, et kohati läheb asi rahvaralli jaoks kiireks, aga kohati on päris vahva.. ja põldude vahel pole kraave ka, nii et kui ka teelt välja peaks minema, siis autoga suurt midagi ei juthu..

Ja ennist oli juttu ka sellest, et katsed võiks pikemad olla.. Usun, et rahvarallil läheksid nn kaod 2 x pikemate katsete puhul 3-4x suuremateks. 2 min konsentreeruda on ikka hoopis teine kui 5 ja küll neid eksimusigi tuleb rohkem :)
Hyundai ei ole tolmuimeja!!
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 673
Liitunud: 16 Veebr 2003, 13:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas umm »

äkää :) eksimused tulebki just minimaliseerida, st kui ka selle teed, siis pääseksid vaid UPSS ütlemisega, ja kui teistkorda, siis ups, I did it again :) Ja nii niikaua kuni sõit sujuma hakkab. Kui aga autu vasta mingit tahket elukat jookseb nii, et juht juba Pots teeb, siis sellest potsust saab korraldaja juba tõsisema pilgu osaliseks, asi peab jääma kontrolli alla ja kiirused ohutuks aga huvipakkuvaks. Teooria? Küllap vist, aga alati saab kiirust piduriga ravida ja suurem osa ka katsetest üle vaadata ohutuse kohalt.
ennup
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 8
Liitunud: 22 Veebr 2003, 22:29
Asukoht: eesti

Postitus Postitas ennup »

no korrldajad proovivad nagunii katse ära, aga kas 3km on siis juba pikk katse, siin kehra küljeall leiaks sellise lõigu, olen seda lõiku ise sada korda uhand ja põhiline puid pole, üks sirge võibolla läheks nende reeglite järgi kiireks aga sinna annaks ka midagi teha,
tarvo
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 95
Liitunud: 18 Veebr 2003, 11:10

Postitus Postitas tarvo »

ennup kirjutas:aga kas 3km on siis juba pikk katse, siin kehra küljeall leiaks sellise lõigu, olen seda lõiku ise sada korda uhand
mul vanaema maja taga leiaks ka paljupalju...
aga nii oma mina mätta otsast pole ka mõtet asja vaadata, et a`la kus mina sõitsin ja üldse pold ohtlik, surravurrad suht n-rühma lähedaste kiirustega rrallil sõidavad, ainuke vahe et puuri/istmeid/rihmu/ jpm. ei ole
Tarvo
cuke
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 175
Liitunud: 17 Veebr 2003, 10:43
Asukoht: tartupoiss pealinnas
Kontakt:

Postitus Postitas cuke »

Ilmselt jäi mu eelmisest jutust ebaselgeks, et mina isiklikult ei soovita katsete vähemalt suurt pikendamist. Just selle pärast, et eksimuste arv siis ilmselt tõuseks.

Samas jääb mulle ikkagi hingele see, et ma pole päris kindel kui palju praegu rahvarallidel sõiduoskusest sõltub. ehk 60-75%? Siiski jääb suur osa sellele, kelle auto paremini ühest põhupallist teiseni kiirendab. Kas kogenumad mehed näevad mingit võimalust, et suurendada sõiduoskuse osakaalu nii 90%ni ja lisatingimuseks see, et asi sõitjatele ohtlikuks ei muutuks..

Äkki aitaks kui pidada arvestust rohkemate klasside osas?
Hyundai ei ole tolmuimeja!!
devilc
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 24
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:14

Postitus Postitas devilc »

cuke kirjutas:Kas kogenumad mehed näevad mingit võimalust, et suurendada sõiduoskuse osakaalu nii 90%ni ja lisatingimuseks see, et asi sõitjatele ohtlikuks ei muutuks..

Äkki aitaks kui pidada arvestust rohkemate klasside osas?
Senikaua, kui võistlejad ise autosid ostavad / ette valmistavad, ei saa tehnika võrdsusest juttu olla.

Palju väikesi (5-7 osavõtjaga) klasse on IMHO mõttetus.
Sport
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 231
Liitunud: 10 Veebr 2003, 14:53
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sport »

rahvarallidel on minu arvates alati väga hea osa see, kus sõitma hakkavad "tõeliselt kiired". see tähendab siis, et sirgetel kiired-kui on vaja mingit kurvi trajektoori valida, siis ainult imesta kuidas ka sõita saab. seega ei saa vist mingist oskuste %-st eriti rääkida :) aga kust need oskused muidu ikka tulevad, kui proovides!
cuke
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 175
Liitunud: 17 Veebr 2003, 10:43
Asukoht: tartupoiss pealinnas
Kontakt:

Postitus Postitas cuke »

Sport kirjutas:rahvarallidel on minu arvates alati väga hea osa see, kus sõitma hakkavad "tõeliselt kiired". see tähendab siis, et sirgetel kiired-kui on vaja mingit kurvi trajektoori valida, siis ainult imesta kuidas ka sõita saab. seega ei saa vist mingist oskuste %-st eriti rääkida :) aga kust need oskused muidu ikka tulevad, kui proovides!
Mis tekitabki küsimuse, et kui hea on tavarahvas kui ta panna autorooli rallit sõitma.. Ma enda kohta küll ei julgeks öelda, et ma ideaaltrajektooripidi suudaksin sõita.. isegi kui veidi aeglasemalt sõidaks kui lubatud oleks.. arvan küll, et eksimusi tekiks ikka riburada pidi 8)
Hyundai ei ole tolmuimeja!!
hingelt rallimees
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Mär 2003, 16:00

Postitus Postitas hingelt rallimees »

:twisted:
tere


kas tahate rahvarallist yaris cupi teha või.skoda on juba kehvem kui subaru
cuke
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 175
Liitunud: 17 Veebr 2003, 10:43
Asukoht: tartupoiss pealinnas
Kontakt:

Postitus Postitas cuke »

Kruusakatsetega on siis selleks aastaks kõik..
Hyundai ei ole tolmuimeja!!
devilc
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 24
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:14

Postitus Postitas devilc »

cuke kirjutas:Kruusakatsetega on siis selleks aastaks kõik..
09.11. Igamehe sprindil Raplas on 300m jupp sees. Paar hüpekat kah.
Vasta