Ehk keegi oskab aidata?

kus me nüüd oleme?

Moderator: Jaanus

Post Reply
Kristo
Uugo Boss
Uugo Boss
Posts: 3475
Joined: Wed Jan 15, 2003 12:16 pm
Location: Everywhere
Contact:

Ehk keegi oskab aidata?

Post by Kristo »

http://www.auto.ee/sport/orienteerumine/030215_j.html

Näen, et nädalavahetusel kavas esimene karikavõistluste etapp autoorienteerumises. Ehk keegi siin käivatest inimestest on kunagi osalenud ja oskab sel teemal vähe muljeid jagada? Niipalju kui telekast olen juhtunud nägema, on tegemist üsna huvitava alaga.
Kasuta ikka turvavööd ka!
Erki
Kiddo soon 5000!
Posts: 5497
Joined: Sun Jan 19, 2003 1:58 pm
Location: Tallinn

Post by Erki »

Kahjuks ei oska aidata (kõigil vist tekib küsimus, et kas ma üldse midagi oskan). Isegi telekast pole näinud. Sa vist nägid seda Mootorite Maailmas, eks ole? Seal pole kah viimasel ajal seda näinud kui üldse olen.
gaas on endiselt laiffi
alex

Post by alex »

Olen tihti mõelnud selle ala peale, aga pole näinud ega kuulnud. Täiesti võõras lugu.
umm
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 673
Joined: Sun Feb 16, 2003 1:31 pm
Location: Tallinn

Post by umm »

autoorienteerumine ja veel öösel on selline lahe ala, kus mööda kohanimedeta kaarti tuleb sõita etteantud kiirusega ajakontrollpunktist teise ja leida teeäärde paigutatud parooli, mis on tähed, kujundid või numbrid ja pisikesel tahvlil. Kui aga loodate, et mööda Tln-Pärnu maanteed, siis eksite, sõit käib autoga läbitavatel teedel, kaasa arvatud mõne küla lauda tagant. Ja uskuge mind - ka kõige tuttavamad kodurajad muutuvad tundmatuteks kahe kraaviga ääristatud teeks või rajaks, kus omaarust õigesse suunda sõites näed vastu ja külje pealt tulemas kaasvõistlejaid, kes arvavad sama :) Ehk tõestus väitele - võidab see kes endasse usub. Kiire ülevaade paari sõnaga, kuid autospordile tavaks, esineb erinevaid nüansse ja orienteerumise liike, soovitan tutvuda võistlusmäärusega www.auto.ee.
i
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 31
Joined: Fri Feb 21, 2003 7:00 pm

Post by i »

hmm, eri orienteerumise aladest valik see kõige uhkem. nii umbes 3 tundi kiiruskatset parimal juhul :)
samas auto ja sohver on teisejärgulise tähtsusega. tulemuse määrab orienteerumine.
Fulber
Hooaja Rallivõlur
Hooaja Rallivõlur
Posts: 1589
Joined: Sat Nov 15, 2003 11:06 pm
Contact:

Post by Fulber »

Mul on tuttav, kes on agar auto orjenteeruja ja üks põhikorraldajatest. Võin paluda, et paneks üht-teist kirja.
Post Reply