WRC hooaeg 2017

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
Arkadi.T
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 109
Joined: Wed Nov 18, 2015 3:16 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Arkadi.T »

viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: WRC hooaeg 2017

Post by viplala »

Colinilt ei kuulnud me midagi uut, mida me juba ei tea. Ainult I believe I believe!
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 649
Joined: Sat Apr 29, 2017 8:53 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by tfr »

Suhteliselt soigumine on jah see Kitchen Table (ja ka üleüldse), midagi sisuliselt uut seal ei olnud.
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1008
Joined: Wed Dec 01, 2004 11:39 am
Location: Tallinn
Contact:

Re: WRC hooaeg 2017

Post by domaza »

Mis te lootsite, et Colin hakkab tehaste ametlikke pressiteateid ette lugema?:)
skahar
Rallifoorum 24/7
Posts: 2317
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:05 pm
Location: Mägi-Eesti

Re: WRC hooaeg 2017

Post by skahar »

minuarust väga äge, UK englishis, etendus/arutelu:)
AutoralliSuurSõber
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1008
Joined: Wed Dec 01, 2004 11:39 am
Location: Tallinn
Contact:

Re: WRC hooaeg 2017

Post by domaza »

skahar wrote:minuarust väga äge, UK englishis, etendus/arutelu:)
Nõustun
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1199
Joined: Wed Dec 17, 2014 6:35 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Vahula »

skahar wrote:minuarust väga äge, UK englishis, etendus/arutelu:)
Mulle ka meeldib. Kuigi ta väga midagi uut kunagi ei ütle (isegi kui teab siis ei saa) on alati mõnus meelelahutus mida vaadata. Üksi muu väljaanne ju midagi rallist ei kajasta, hea seegi.
aix
Rallifoorum 24/7
Posts: 4810
Joined: Mon Feb 10, 2003 10:47 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: WRC hooaeg 2017

Post by aix »

http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/wil ... d=79784576

On kellegil võimalik seda juttu lahti saada ja jagada?
piitsut
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 36
Joined: Tue Jan 18, 2011 9:01 am
Location: Tartu

Re: WRC hooaeg 2017

Post by piitsut »

Wilson: maailmas on neli rallisõitjat, kes suudaksid MM-tiitli võita

M-Spordi boss Malcolm Wilson kinnitas, et Ott Tänak on tuleval hooajal üks suursoosikuid.

Enne intervjuu kokkuleppimist uurib M-Spordi pressiesindaja, mis teemadel tiimiboss Malcolm Wilsoniga juttu ajada soovitakse.

Sooviks mõistagi küsida, mis saab Ott Tänakust ja Sébastien Ogier’st, aga vist ei maksa. „Ei maksaks jah,” muigab pressiesindaja. „Vastus on ette teada.”

Mister Wilson, kelle päralt turg praegu on, kas sõitjate või tiimide? Kelle pilli järgi tantsitakse?
Praegu on parim aeg olla tipptasemel rallisõitja. Neli tugevat tiimi, igal kolm autot… Kõik jahivad individuaalset ja meeskondlikku meistritiitlit. Autod on äärmiselt võrdsed, tulemus oleneb sellest, kes on roolis. Seega on kiire ja kindel mees väga nõutud kaup, keda iga tiim endale ihkab.

Kas keskmisel tasemel võidusõitja elu on samuti lill?
Ei, neid leidub rohkem ja nad peavad töökoha saamiseks kõvasti pingutama, end tõestama. Tippude väärtus suureneb, keskmiste oma mitte.

Tippude palgad purustavad rekordeid?
Seda mitte. Palgad on aastate jooksul langenud ja püsivad mõistlikul tasemel.

Sõitjaid tundub ralliturul palju olevat, ent Toyota ei leia Juho Hännineni asemele kedagi, kui just Tänak tiimiga ei liitu.
Toyota koosseis on piisavalt hea. Esapekka Lappi on tulevikutegija, Jari-Matti Latvala väga kiire ja Hänninenil jätkub kogemust… Toyota võinuks ju palgata Andreas Mikkelseni, aga nad läksid teist teed.

Turul pole siiski eriti palju häid võidusõitjaid?
Mitte piisavalt. Küll aga on väga palju noori ja andekaid, kes tasahilju arenevad. Mõnel läheb tippu jõudmiseks kaks-kolm aastat, mõnel rohkem. Näiteks Tänak tegi just tänavu suure hüppe. Teadsime, et kui ta saab kätte esimese võidu, siis on pinge kadunud ja kõik hakkab sujuma. Sama võib juhtuda ka mõne teisega.

Kui palju on praegu rallisõitjaid, kes võiksid tulla maailmameistriks?
Kindlalt võib seda öelda ainult Ogier’ kohta, kes võidab ilmselt viienda tšempionitiitli. Kes veel? Tänak ja Thierry Neuville on väga kiired, aga kiirusest ainuüksi ei piisa. Tahad maailmameistritiitlit, peab ka pea kestma. Neuville’il oli võimalus, paraku pole tal viimased rallid just hästi sujunud. Aga jah, Neuville ja Tänak on võimelised Ogier’ troonilt tõukama ja muidugi Jari-Matti Latvala samuti. Neli meest.
Kiire ja kindel sõitja on väga nõutud kaup, keda iga tiim endale ihkab.
Tänaku arengule on muide tulnud suuresti kasuks see, et ta saab Ogier’lt õppida. Kasvõi seda, et maailmameistriks tulla võib ka siis, kui sa ei võida iga rallit. Tuleval hooajal on Tänak kindlasti üks suursoosikuid, aga jällegi – Ogier seisab tee peal ees.

M-Sport on löönud käed paari andeka noorega. Teemu Suninen on juba häid tulemusi saavutanud, Walesi MM-rallil saab esimesed tuleristsed Kalle Rovanperä. Mis plaan sul nendega on?
Plaan on pakkuda neile tänavu võimalust kihutada MM-tasemel. Oleksin rõõmus, kui saaksin neid M-Spordis näha ka järgmisel aastal. See pole kindel, aga on võimalik, läbirääkimised käivad.

Soomlased on veendunud, et 17-aastasest Rovanperäst saab Ogier’ tasemel võidukihutaja. Sinu arvamus?
Poisil on potentsiaali, aga midagi ei juhtu enne kolme-nelja-viit aastat. Mänedžer Timo Jouhki teeb jälle head tööd: leidis andeka noormehe, investeerib temasse meeletult ja arendab teda süstemaatiliselt.

Kas sa ei tahaks Rovanperäga pikaajalist lepingut sõlmida, nagu Tänakuga tegid?
Tahaks, aga ei saa. Jouhki ei luba, ta tegutseb kavalalt ja targalt.

Miks tuleb just Soomest sedavõrd palju noori?
Selle taga on üks mees – Jouhki. Keegi teine ei investeeri niimoodi noortesse. Tõsi, mina investeerisin Tänakusse samuti väga palju ja tulemus on näha. Jouhkita poleks pooli soomlasi MM-sarjas.

Mäkinen: saame Toyotasse kõva kolmiku
Eile säutsus ralliajakirjanik Colin Clark lähedal seisvale allikale tuginedes, et Ott Tänak on löönud käed Toyota rallitiimiga.
Nädalavahetusel tunnistas Toyota pealik Tommi Mäkinen Kataloonia rallil, et läbirääkimisi peetakse mitme rallisõitjaga, ka Tänakuga. „Tahan paari nädala jooksul enne Walesi rallit allkirjad paberile saada,” sõnas Mäkinen Eesti Päevalehele. „Olen kindel, et järgmisel hooajal on meil kõva kolmik, kes võitleb meeskondliku MM-tiitli pärast – see on Toyotale tähtis.”
Nagu tema kolleeg M-Spordist Malcolm Wilsongi arvas ka Mäkinen, et praegu on võimelised maailmameistriks tulema ainult neli meest: Sébastien Ogier, Ott Tänak, Jari-Matti Latvala ja Thierry Neuville.
„Aga nii on igal spordialal, et võidusoosikuid pole ülemäära palju ja peale võitjate on vaja ka kaotajaid,” nentis Mäkinen.
kalev1234
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 147
Joined: Sun Jun 11, 2017 10:51 am

Re: WRC hooaeg 2017

Post by kalev1234 »

Hyundai läheb Austraaliasse 3 autoga.

Image
dmackk
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 211
Joined: Sat Feb 13, 2016 3:16 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by dmackk »

https://youtu.be/Rf6aNsSWpCQ

Ei tea kas on läbi käinud. Suht huvitav vaatamine...
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1685
Joined: Sun Jul 18, 2004 4:55 pm
Location: Roobuka

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Milor »

dmackk wrote:https://youtu.be/Rf6aNsSWpCQ

Ei tea kas on läbi käinud. Suht huvitav vaatamine...
Ja ma ei suuda kuidagi varjata oma hää-meelt, et Ott saab osa sellisest meeskonnast. 0X

Kui säärane film oleks tehtu M-Sportist, siis oleksime vähemalt 10x kuulnud lauset: "meil ei ole raha".
Seevastu Toyotas on ainult 1 tingimus - olgu olla ja olgu parim! :angel:
Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
nsa
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 917
Joined: Sun Apr 01, 2012 4:35 pm
Location: Stockholm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by nsa »

See hooaeg on minu jaoks olnud üle ootuste.

Otil on mm'i poodium kindlustatud ja veel võimalus teiseks tulla, tagant poolt keegi teda enam ei püüa. Austraalias tal mitte midagi kaotada ei ole ja loodetavasti/arvatavasti tuleb vääga kõva andmine. Küll aga on punktide vahe Neuville'ga päris suur, juhul kui Ott austraalia ralli võidab ja saab maksimum PS punktid, piisab Thierry'le 3. kohast ja kahest PS punktist, et ikka teine koht kindlustada. See tähendab et Thierry'l tunduvalt lihtsam olukorda kontrollida. Tuleb väga põnev lõpp hooajal.

Ogieri ja M-Spordi üle on kaa ikka väga hea meel... ei usu et Wilson paar aastat tagasi sellest isegi unistada julges.

Neuville kohta nii palju, et mulle meeldib et ta siin sarjas sõidab, kuna tugev konkurents teeb põnevaks. See, et ta minu jaoks eriti sümpaatne ei ole, on tegelikult täiesti ükskõik. Peaasi, et ta kiire on ja sarjale midagi juurde annab.
rajanz
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Posts: 131
Joined: Tue Apr 22, 2014 8:56 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by rajanz »

Austraalias oleks tore näha kolme M-Spordi meeskonda poodiumil, muidugi vastavas järjekorras, oleks ka Otil teine koht olemas...
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Ei ole ju kindlustatud, Latvala on täitsa lähedal...
renxrw
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 291
Joined: Thu Feb 12, 2015 5:59 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by renxrw »

33 punkti on vahe, 30 punkti maksimaalselt on saadaval. Seega piisavalt kaugel.
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by KidrA »

-huviline2- wrote:Ei ole ju kindlustatud, Latvala on täitsa lähedal...
Kus kohast sul 33 punktiline edumaa täitsa lähedal on?
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Posts: 3574
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:08 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by -huviline2- »

Minu viga, ma mäletasin, et Jaril on 143 punkti millegipärast...
KidrA
Rallifoorum 24/7
Posts: 2225
Joined: Sun Nov 27, 2005 3:22 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by KidrA »

-huviline2- wrote:Minu viga, ma mäletasin, et Jaril on 143 punkti millegipärast...
143 punkti oleks samuti piisavalt suur vahe. See tähendab, et vahe oleks 26 punkti. Mis eeldaks, et Latvala peaks Austraalias kindlalt võitma ja noppima ka PS punkte ja Tänak ei tohiks pea üldse ühtegi punkti saada.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1084
Joined: Wed Jan 11, 2012 8:00 pm

Re: WRC hooaeg 2017

Post by Lärri »

Hooaeg pole küll veel lõppenud, kuid siiski julgeks ka omalt poolt pisikese kokkuvõtte juba teha.

Ennekõike on rõõmustav, et see olnud väga paljude viimaste aastate lõikes kõige pingelisem hooaeg. Pinget on jätkunud nii hooaja eel, etappide eel, ajal ja järel. Vähemasti minu jaoks on pildile tulnud ka täiesti uusi tegijaid ja paljud vanad on end tublisti tõestanud. Väga tihti oleme olnud tunnistajaks olukordadele, kus piisava distantsi puudumisel võinuks olukorrad laheneda vana hea füüsilise vägivalla teel. Mul isiklikult on lausa natuke kahju, et see nii ei ole läinud, pealtvaatajana oleksin olukordi kindlasti märksa enam nautinud ja paljud teised kindlasti ka.

Tublid foorumlased, olete teinud tõeliselt raevuka hooaja, mille lõpu eel soovin, et jätkaksite sama tuliselt kui seni ja enamgi veel. Tunnistan, et ma pole delfi külastaja juab vähemasti 10 viimast aastat ja rallifoorum täidab seda lünka minu meediatarbimises vääriliselt.

Kindlasti on tore, et mitmed kasutajad teevad siia aeg ajalt ka täiesti sisukaid ja asjassepuutuvaid postitusi - minu suurim tänu kuulub kindlasti neile.

Ja kõige lõpuks pean möönma, et WRC-hooaeg on ka ralli enese mõistes täitsa huviga jälgitav olnud. Kui juba jutuks tuli.
Post Reply