Ennustamisest

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
veteran
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2393
Liitunud: 23 Veebr 2003, 06:45
Asukoht: Tallinn

Ennustamisest

Postitus Postitas veteran »

ADAC on tulekul ja seetõttu otsustasin Saksa ralli ennustusi vaadata. Kui olin rallifoorumi läbi sorinud, läksin Rally Forum.com-i, kus samalaadne üritus püsti pandud. Umbes poole peal hakkas mulle tunduma,et ennustajate eelistused on neis foorumites erinevad. See viis juba huvini väheke täpsemalt asja uurida. Tegin kummastki ennustajate rivist hommikuse seisuga sutsu statistikat ja pakun nüüd seda ka mõtisklemiseks.

Rallifoorumis oli üleval 32 ennustust, Rally Forumis 90.

Keskmine koht Markko Märtinile Rallifoorumis on 3,6; Rally Forumis 5,2.
Kaheksa hulka ei pääse MM Rallifoorumis 0% ja Rally Forumis 27%.

Keskmine koht Petter Solbergile Rallifoorumis on 6,8; Rally Forumis 5,2.
Kaheksa hulka ei pääse PS Rallifoorumis 32% ja Rally Forumis 17%.

Keskmine koht Richard Burnsile on Rallifoorumis 4,9; Rally Forumis 4,9.
Kaheksa hulka ei pääse RB Rallifoorumis 41% ja Rally Forumis 31%.

Valisin need sõitjad just sellepärast,et MM on kindlasti eestlaste lemmik ja PS jälle mitte (vähemalt tundub kommentaare lugedes). RB aga võtsin lihtsalt seepärast, et ta juhib sarja.
Eestlased pakuvad MM-le tervelt 1,6 kohta paremat tulemust kui kirju seltskond Rally Forumis, kusjuures meie ennustajate arvates pole võimalust, et ta esikaheksast välja jääks või katkestaks (Rally Forumis 27%)
Mis puutub PS-i,siis siin pakuvad eestlased talle 1,6 kohta halvemat tulemust kui Rally Forum, ka mittepääs kaheksa hulka või katkestamine on Rallifoorumis tervelt 15% suurem kui Rally Forumis.
RB saab nii meie kui Rally Forumi ennustajate poolt sama koha - 4,9.

Mida siis selle pika ja suht segase jutu kohta arvata. Tundub,et isiklik sümpaatia või antipaatia mängib ennustustes päris palju kaasa nii koha kui võimaliku katkestamise suhtes. Kui aga asjale kainelt läheneda - nagu RB juhul - on tulemused üsna samad.

Muuseas, ka Rally Forumis on hääletavaid eestlasi ja loomulikult ka minule isiklikult sümpatiseerib MM. PS-i pean väheke klouniks,ehkki ta kiiresti sõita oskab.
Optik
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1148
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Optik »

Ilus töö veteran :wink:
nopea kun norsu
cuke
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 175
Liitunud: 17 Veebr 2003, 10:43
Asukoht: tartupoiss pealinnas
Kontakt:

Postitus Postitas cuke »

Kindlasti on ennustamises väga suur osa sümpaatial ja antipaatial. Isegi kui ma ei usu, et Hyundai võiks kaheksa hulka tulla, siis lootus ikka säilib ja süda kuidagi ei luba neid punktikohalt välja jätta. Sama Märtini kohta, eestlasena lihtsalt ei saa teda kuidagi esikaheksast välja jätta.

Rally Foorum.com on kindlasti laiema geograafilise kandepinnaga ning seal on segatud paljude riikide lemmikud ja kokkuvõttes on tulemused ilmselt tõele lähemal. Huvitav oleks aga võrrelda Rallifoorumi ennustusi nt mõne Norra samalaadsega. Usun, et ka seal oleks nullilähedane ennustajate arv, kes Solbergile punkti ei loodaks.

Igatahes tubli töö, veteran :)
Hyundai ei ole tolmuimeja!!
minna
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 44
Liitunud: 14 Juul 2003, 12:22
Asukoht: tartu

Postitus Postitas minna »

väga huvitav lugemismaterjal!
tänud sulle kohe, et viitsisid nii palju vaeva näha...
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Veteranil vist suvepuhkus ja aega laialt :) Tubli töö! Aga tõsi ta on. Ise olen vaadanud, et kui esilehele panna mingi küsitlus ja seal on sees Ford, Markko või eestlane, siis ei ole raske arvata, milline neist rohkem hääli saab. Eks ta veits loomulik ole ka, palju neid välismaalasi siin ikka käib, kes keelest aru saaks.
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

Olen ise sagedane ennustaja mõlemas foorumis ja olen ka üritanud jälgida neid ennustusi niipalju kui võimalik. Lootus Markko edule on on tõesti eestlastel suurem kui teistel rahvustel. Eks rallis on ikka nii, et tihti valitakse ennustusse need sõitjad, kes on sümpaatsed ja seejärel valitakse sõitjad, kes on viimastel etappidel hästi sõitnud. Solbergi edu RallyForumis mind ei üllata, ta on populaarne sõitja üle maailma, kuigi millegipärast mitte Eestis :roll: Mind natuke üllatas, et nii paljud on Burnsi ennustusest välja jätnud, me räägime mehest, kes võitis Saksamaal mitu katset eelmine aasta ja lõpetas teise kohaga. Ilmselt on see tingitud Burnsi tänavustest tulemustest ja taktikast, mitte minna täispangale, vaid koguda stabiilselt punkte.

Igatahes tubli tööd oled teinud Vetertan, tänud :)
veteran
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2393
Liitunud: 23 Veebr 2003, 06:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas veteran »

Vaatasin veidi neid Norra saite.
Kõige ühekülgsem muidugi on www.pettersolberg.com - seal küsitakse ainult ADACI võitjat ja rida on selline:
Petter Solberg 60%
Sebastien Loeb 21%
Gilles Panizzi 9%
Marcus Grönholm 3%
Carlos Sainz 3%
Colin Ms Rae 2%
Richard Burns 1%
Nii et selle järele pole MM-l mingit võimalust,ka mitte 1%. See on muidugi puhas fännilehekülg ja ilmselt suhtuvad PS pooldajad MM-i samamoodi,kui meil MM pooldajad PS-i.
Samal ajal küsib www.sporten.no viit paremat ja ehkki hääletajaid on olnud ainult 7,saab pildiks
Petter Solbergi keskmine koht 4,0 - 6 hääletajat
Viie hulka mittepääsemise võimalus 13% - 1 hääletaja
Markko Märtini keskmine koht ka 4,0 - 1 hääletaja arvas nii
Viie hulka mittepääsemise võimalus 86% - 6 hääletajat
Rohkem Norra polle ei õnnestunudki leida.

WRC.COM,kus eestlastel vist üsna karvane käsi sees,pakub ralli võitjaks -
Markko Märtin 29%
Sebastien Loeb 20%
Gilles Panizzi 16%
Marcus Grönholm 10%
Keegi muu 24%

Nii et kokkuvõttes kipub fännide arvates ikka võit koju tulema. Mis saab meil selle vastu olla. :D
wacho
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 88
Liitunud: 20 Mai 2003, 19:14
Asukoht: sinu voodi all...noaga

Postitus Postitas wacho »

eks selle ennustamisega on nagu on...eestlastel märtin trollidel hollivuud matadooridel sainz jne. Pistmist reaalsusega on siiski ysna vähe. Mind on näiteks aidanud delfi ennustusvõistluse esikohale kaine kaalutlemine ja mis siin salata 3 korda MM katkestamise pakkumine. Südames seda ju ei tahax, aga kuna nii juhtuski, siis need punktid pakkusid vähemalt pisukestki lohutust...
Never argue with an idiot, he/she will bring you down to their level, and beat you up with experience....
nimh
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1195
Liitunud: 12 Mär 2003, 11:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas nimh »

Kõik sai alguse sellest et MM-ile anti Subarus kehvem leping ning Solkuga võrreldes alavääristati... peale selle võttis GP-l pea mõnitavalt võidu ära, mis lisas veelgi õli tulle.

sõda:

EESTI - NORRA 2002 - 2003
rallis: 1 : 2
suusatamises:
(Veerpalu - Estil): 2 : 1
(Šmigun - Skari): 1 : 0 (vaenlane andis alla)
lahingud jätkuvad...
:D
Aastal kaks tuhat kuuskümmend
saab teoks see, millest puudust tunti,
piloodid nr. 1 ja 2 taevastel radadel
viimaks üksteiselt mõõtu võtavad,
ja käia lasevad sellisel võitlusvaimul,
mida pole aegadest saati nähtud
mcwax

Postitus Postitas mcwax »

Ma ka vaatasin seda WRC.cOM'i polli, ja pani tõsiselt imestama, et Märtinil seal nii palju hääli. Ise hääletasin küll Panizzi poolt :oops: (ilmselt siis mitte fännamise vaid veidi tõsisema kaalutlemise alusel).
Mis värk sellega üldse on? Kas tõesti siis muu maailm WRC.COM'i nii vähe vaatamas käib?
Jaanus
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5671
Liitunud: 15 Jaan 2003, 11:54
Asukoht: seal kus ralli
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus »

wrc.com-is on selline lugu, et seal võib hääletada nii mitu korda ühe arvuti tagant kui soovid ja teatud eestlased tegelevad selle hääletamisega üsna usinalt, sellepärast ei maksa wrc.com-i polle kunagi tõsiselt võtta :)
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Selle WRC.com'i pollide ja eriti viimase peale on tehtud isegi teema.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

Mul tekkis veterani tehtud statistika peale huvi, mis on seis wrc.xom'i ennustuses. Seal peab ennustama ainult TOP6'te
sõitja - keskimine ennustatud koht - kui palju pakutud (ennustutes)
Loeb - 1,86 - 49
Panizzi - 2,18 - 43
Grönholm - 3,32 - 37
Märtin - 4,08 - 35
Solberg - 4,08 - 36
Sainz - 4,33 - 33
McRae - 4,4 - 15
Duval - 4,4 - 5
Burns - 4,76 - 25
Mäkinen - 4,86 - 7
Auriol - 5,25 - 8
Gardemeister 6 - 1
Robert - 4 - 1

50 inimest olid enda ennustused siis postitanud kui ma need läbi vaatasin
nagu enamus teavad on wrc.com'is terve robikond eestlasi. Markko koht kõikus 1-6 nii et oli igasuguseid ennustusi oli
Viimati muutis Frank, 24 Juul 2003, 21:40, muudetud 1 kord kokku.
Karmen
---
---
Postitusi: 975
Liitunud: 14 Juul 2003, 23:00

Postitus Postitas Karmen »

Siin on ka üks peris tihe foorum.

http://rallybase.motorsportforum.com/fo ... adid=73783

Ma küll ei viitsi statistikat teha, aga niimoodi diagonaalis üle libisedes tundub, et RallyBase foorumis on eestlasi vähem.
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Frank »

kakuke, see on see sama foorum mis www.rallyfoorum.com on ;)

edit: sorry, jah, ühe 'o'ga on. läks natsa kiireks kui kirjutasin selle, vabandust
Viimati muutis Frank, 24 Juul 2003, 21:37, muudetud 1 kord kokku.
Karmen
---
---
Postitusi: 975
Liitunud: 14 Juul 2003, 23:00

Postitus Postitas Karmen »

Huvitav, minul too link (www.rallyfoorum.com) ei tööta. No ja siis ma mõtsingi, et ju on muu asi.

Uhh kõik internett on sassis mul!

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Kristo
---
---
Postitusi: 3475
Liitunud: 15 Jaan 2003, 12:16
Asukoht: Everywhere
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

kakuke kirjutas:Huvitav, minul too link (www.rallyfoorum.com) ei tööta. No ja siis ma mõtsingi, et ju on muu asi.

Uhh kõik internett on sassis mul!

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ei saagi töötada, kuna sulle vale link antud: www.rallyforum.com on õige.
Karmen
---
---
Postitusi: 975
Liitunud: 14 Juul 2003, 23:00

Postitus Postitas Karmen »

Kusjuures, minu lingi koht näeb hoopis teistmoodu välja ka. Lahe.

:roll:
Vasta