Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
aivar
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug 2010, 09:16

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aivar »

Artikli autorina tänan teid tunnustuse eest. Üldiselt ei ole mul tavaks oma kirjutisi kommenteerida (ega selgitada), aga vaatan, et teil siin tekkis väike pinge. Seepärast siis alljärgnevalt väike märkus.
Ega Ott ju foorumikasutajatele midagi ette heitnudki. Ta ju märkis, et foorumites muuhulgas ka "ikka räägitakse, arutatakse ja spekuleeritakse". Probleemi nägi ta selles, et foorumis õhku visatud teema korjatakse ajakirjanduse poolt üles ja hakatakse seda suures tiraazhis avalikult levitama. Eesti ajakirjandus siinsest foorumist eriti teemasid ei korja, küllap tundub neile teie jutt "maavillane ja mitte tõsiselt võetav", aga kui siinsed jutud on kandunud mõnda järgmisse foorumisse, siis on see kohe "tõsine uudis".
Eesti ajakirjanduse (olen ka ise ajakirjanik, kuid see ei välista minu negatiivset suhtumist mõnedesse kolleegidesse) töömeetodite kohta näide tänasest päevast: rally.ee peal oleva inteka korjas PM kella 15 paiku üles, kirjutas sellele oma pealkirja, ja avaldas täies mahus. Ei minu ega rally.ee toimetaja Rando käest luba ei küsitud. Kui ma PM toimetajale kirja saatsin, siis võeti küll lugu maha, öeldi üks sõna vabanduseks, aga muuhulgas oli vastuses ka selline lause: "Kuna oleme rally.ee uudiseid ja artikleid ka varem refereerinud ja pole mingit probleemi olnud, siis ei arvanud, et seda teha ei või." Et siis kuna varem oleme varastanud ja teinud mis tahtnud, siis kuidas nüüd enam ei või?
Noh, refereerimine (ajakirjanduse hea tava näeb ette, et refereeritakse kuni kahte lauset ja tuuakse ära originaalteksti pealkiri) on üks asi, cope-paste (koos komavigadega) teine. Lisaks polnud PM-i toimetaja märganud sedagi, et rally.ee-l olev tekst on samuti refereering. Randoga on mul omad kaubad - antud juhul andis tema mulle fotosid, mina talle inteka ja probleemi pole. Aga kui lihtsalt lambist varastab PM sinu teksti, paneb teise pealkirja ja kukub (lollakaid) klikke koguma, siis ajab turaka täis küll. Seepärast saan ma Otist väga hästi aru, kui ta täiesti tühjast kohast tekitatud uudiste peale kurjaks saab.
Füürer
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 549
Liitunud: 19 Aug 2011, 13:31
Asukoht: L-E

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Füürer »

Aivar,

tõenäoliselt on teksti kirjaviga sisse lupsanud - "2008. ja 2009. aastal tulin N-rühmas Eesti meistriks, 2009 õnnestus sõita ka WRC-autol esimene ralli, milleks oli MM-sarja Portugali osavõistlus"

2009. sõitis Tänak MM-Motorspordi N-rühma Subaruga valitud PWRC sarja etapid.
Fan of MM-Motorsport & Fair Recce
aivar
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug 2010, 09:16

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aivar »

Ma ei oska kommenteerida. Ka Vikipeedia kinnitab minu toodud fakte. 2010. sõitis ta tõesti PWRC sarja, aga WRCga oli esimene sõit ikka juba 2009 Portugalis. See oli selline n-ö ühekordne projekt.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

aivar kirjutas:Artikli autorina tänan teid tunnustuse eest. Üldiselt ei ole mul tavaks oma kirjutisi kommenteerida (ega selgitada), aga vaatan, et teil siin tekkis väike pinge. Seepärast siis alljärgnevalt väike märkus.
Ega Ott ju foorumikasutajatele midagi ette heitnudki. Ta ju märkis, et foorumites muuhulgas ka "ikka räägitakse, arutatakse ja spekuleeritakse". Probleemi nägi ta selles, et foorumis õhku visatud teema korjatakse ajakirjanduse poolt üles ja hakatakse seda suures tiraazhis avalikult levitama. Eesti ajakirjandus siinsest foorumist eriti teemasid ei korja, küllap tundub neile teie jutt "maavillane ja mitte tõsiselt võetav", aga kui siinsed jutud on kandunud mõnda järgmisse foorumisse, siis on see kohe "tõsine uudis".
Eesti ajakirjanduse (olen ka ise ajakirjanik, kuid see ei välista minu negatiivset suhtumist mõnedesse kolleegidesse) töömeetodite kohta näide tänasest päevast: rally.ee peal oleva inteka korjas PM kella 15 paiku üles, kirjutas sellele oma pealkirja, ja avaldas täies mahus. Ei minu ega rally.ee toimetaja Rando käest luba ei küsitud. Kui ma PM toimetajale kirja saatsin, siis võeti küll lugu maha, öeldi üks sõna vabanduseks, aga muuhulgas oli vastuses ka selline lause: "Kuna oleme rally.ee uudiseid ja artikleid ka varem refereerinud ja pole mingit probleemi olnud, siis ei arvanud, et seda teha ei või." Et siis kuna varem oleme varastanud ja teinud mis tahtnud, siis kuidas nüüd enam ei või?
Noh, refereerimine (ajakirjanduse hea tava näeb ette, et refereeritakse kuni kahte lauset ja tuuakse ära originaalteksti pealkiri) on üks asi, cope-paste (koos komavigadega) teine. Lisaks polnud PM-i toimetaja märganud sedagi, et rally.ee-l olev tekst on samuti refereering. Randoga on mul omad kaubad - antud juhul andis tema mulle fotosid, mina talle inteka ja probleemi pole. Aga kui lihtsalt lambist varastab PM sinu teksti, paneb teise pealkirja ja kukub (lollakaid) klikke koguma, siis ajab turaka täis küll. Seepärast saan ma Otist väga hästi aru, kui ta täiesti tühjast kohast tekitatud uudiste peale kurjaks saab.
tänud selgitamast ja ootame edaspidigi sinult/teilt intervjuusid!
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
sk8erboi
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1078
Liitunud: 24 Mai 2006, 18:42
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas sk8erboi »

OT: pmo, delfi, äpo jmt lehti on tervisele kasulikum üldse mitte lugeda. olen seda teinud juba mitu aastat ja keskmine vererõhu tase on oluliselt madalam. ja selleks ei pea rallisõitja olema, ega isegi sportlane. OT lõpp.
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas blizzard »

Huvipärast otsisin 2009 portugali ralli listi, seal oli ott/kraag kirjas N4 subaruga
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas blizzard »

blizzard kirjutas:Huvipärast otsisin 2009 portugali ralli listi, seal oli ott/kraag kirjas N4 subaruga
Jep... WRC sarja debüütralli oli 2009 portugalis N4 subaruga, seesama millega eestis meistrikatel sõitis
bluuford
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 341
Liitunud: 24 Aug 2004, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas bluuford »

Portugalis oli N4 Subaruga. Kui ei usu, siis vaata: http://www.ewrc.cz/ewrc/image_browse.php?id=30815
Ralli! Ja kõik muu ununeb...
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MKD »

Ilmselt pöörab J. V. Jannsen hauas ringi, kui näeb, mis tema Postimehega toimub ning milline ajakirjanike tase seal on..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
aivar
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug 2010, 09:16

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aivar »

Tundub, et teil on õigus selle 2009. aasta kohta ehk siis sorry vea pärast. Vestlustes selgub tõde:). Parem lugege http://www.kuulutaja.ee pealt originaalteksti kah - Rando enda lauseid (häbelikkusest) rally.ee peal ei paljundanud ja tänu headele veokameestest sõpradele leidus üks rariteetne pilt Kuldari "lapsepõlvemängudest".
WRC Fann
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 460
Liitunud: 03 Jaan 2008, 11:55
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas WRC Fann »

laika kirjutas:
WRC Fann kirjutas:On veel selline kõlakas, et Ott sõidab järgmisel hooajal ERC-s M-Spordi lippu all....
Kuidas sina kui almrally.ru töötaja,siis seda väidet kommenteeriksid.Kas olid siis almrally töötaja,või kui tavakodanik.
Üks minu hea tuttav Lätist ütles mulle, et tal on oma inimene M-Spordis kes ütles talle, et Tänak sõidab M-Spordi lippu all ERC-s. Tuttav rääkis mulle sellest ja ma kirjutasin siis alles siis, kui sellest kirjutati rahvusvehelises foorumis. Ma võiksin kirjutada varem, aga ei teinud ainult selle pärast, et 100% polnud kindel, et see on tõde. Aga kelle roolis ma olin momendil, millal ma kirjutsin siia? Nii tavakodanik, kui ka almrally töötaja.
Raits929
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 50
Liitunud: 17 Sept 2012, 11:49
Asukoht: Tartu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Raits929 »

Mina mäletasin, et Otti esimene WRC autoga võistlusstart oli Arctic Lapland Rallil 2010.
Asendas seal Grossi, peale mõningaid jamasid mis seal Grossiga juhtusid.
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas blizzard »

Jep, esimene start WRC autoga WRC sarjas oli soomes Arctic Lapland Rallil 2010, aga üldse esimene start WRC sarjas oli Portugalis N4 autoga
Frank
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3012
Liitunud: 17 Veebr 2003, 13:45
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Frank »

Artic Lapland Rally ei kuulu WRC sarja.
"Come on, you can see more than that"
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas blizzard »

Frank kirjutas:Artic Lapland Rally ei kuulu WRC sarja.
jah, minu viga, ei kuulu, küll aga oli esimeseks stardiks wrc autoga. Esimene start wrc sarjas wrc autoga oli Wales Rally GB 2011 DMACK autoga
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1659
Liitunud: 08 Veebr 2008, 19:28
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MKD »

Ma ei saa osadest meestest siin aru, ühelt poolt oodatakse kuulujutte ning nö. "siseinfot", teisalt peale Oti sõnavõttu intervjuus sellel teemal hakkate süüdistama siinseid kodanikke, kes kuulevad oma tuttavatelt asju, mis on seotud meie meeste tegemisega ning jagavad seda teistega. Seekord läksid asjad nii aga samas, on palju kordi olnud ka, kui need "tundmatud" on öelnud ja nii ongi olnud, Rally Estonia ja Märtin näiteks. Foorum on arutamiseks aga probleem on siis, kui mingi amööbist ajakirjanik selle info üles korjab ning uudise vorbib - sellele ju Ott viitaski, mitte neile, kes siin foorumis midagi kirjutavad, kui nad on midagi kuskilt kuulnud.

Minumeelest on see vaid hea, et foorumis on inimesi, kes siit-sealt kuulevad ka muud infot peale selle, mis meedias räägitakse ning jagavad kuulujutte ka meiega, olgu need tõsi või mitte, foorum on arutamiseks..

Ma mitte ei saa sellest vingumisest aru..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Makkro
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1647
Liitunud: 25 Apr 2008, 09:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Makkro »

soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Loodan väga et Vatanen saab Autoliidu presidendiks ning Ott saaks oma rahad kokku ja tulemusi näidata, arvan et sis saaks Vatanen oma tutvustega võib olla midagi Oti jaoks teha.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Crapmaster
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 560
Liitunud: 11 Nov 2009, 22:41
Asukoht: Pärnumaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Crapmaster »

soca kirjutas:Loodan väga et Vatanen saab Autoliidu presidendiks ning Ott saaks oma rahad kokku ja tulemusi näidata, arvan et sis saaks Vatanen oma tutvustega võib olla midagi Oti jaoks teha.
Näiteks mida?
hull
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 717
Liitunud: 06 Aug 2005, 12:42
Asukoht: tallinn
Has thanked: 2
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas hull »

Ott pole meie ainus sportlane, kellele peaks kogu EAL-i tähelepanu minema ja nagu Vatanen ise täna ütles siis autorallist ei saaks tema ainus südameasi.
Seal kus lõppeb asfalt....
Vasta