Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Vasta
Milor
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1685
Liitunud: 18 Juul 2004, 16:55
Asukoht: Roobuka

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Milor »

Ott Tänak on rallisõitja - mitte meelelahutaja.
bug
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 249
Liitunud: 13 Nov 2011, 13:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas bug »

Ma ei tea kuidas teiega on, aga mina olen nagu hästi rahulik selles osas, et Ott sõidab uuel hooajal fiesta WRCga niikuinii ...
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Sama siin. Mina ei tea kuidas teiega aga mina seda juttu ei usu, et kõik oleneb nüüd sellest hooaja viimasest rallist. Ja keda Wilsonil võtta on? Hanninen, Ostberg? Mõlemad mehed on oma tipu saavutanud kuid Otil on see veel ees, kuid jah raha paneb rattad käima siin rallis sõna otseses mõttes. Citroeni koht ka muidugi võimalus.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
pedaltometal
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 97
Liitunud: 21 Juul 2013, 13:33

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas pedaltometal »

Praegu ju ongi põhimõtteliselt kaks kohta jagada kahe mehe vahel ehk siis Citroeni ja Fordi kohad. Meile kehvema stsenaariumi järgi võtab Ford Östbergi. Mis siis Cirtroen tegema peaks? Vaevalt, et nad Kubicat, Hännineni, Bouffieri tehasetiimi tahavad. Noored prantslased pole ka veel kaela hakanud kandma. Jääb siis üle ainult Tänak, kes kiiruse poolest ka reaalselt midagi ära suudaks teha.

Aga pigem läheb ikkagi nii, et Ott Fordis ja Östberg jätkab sidruniga.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

DMACKI lehelt

To celebrate the achievement, DMACK will field Estonians Ott Tänak and Raigo Molder in a Ford Fiesta RS WRC as they step up to the top ranks after a season in WRC 2. Tänak is the hottest property on the WRC scene and this is the second time he has tackled the UK event in a DMACK supported car. In 2011, on his debut drive in a WRC car, he set a third fastest stage time on his way to finishing sixth overall.

Tänak, however, will race on DMACK’s new S6A tyre. Introduced as part of the joker regulations earlier this season, the new gravel tyre has been developed exclusively for use by world rally cars and features an upgraded construction.

Ott Tänak said: “It’s great to be back in a WRC car again, we’ve had a good test this week and both the car and tyres feel really positive. Most of the stages are new for me so it will be a little difficult to know what to expect. Usually the first pass is quite nice with good grip but the surface in Wales can get polished and shiny for the second pass. But the plan is to go out and try to really enjoy the rally. Once we settle in then maybe we can push a little more and see how the times look.”


ehk sis Ott ja Raigo rallil mingi uue DMACKi seguga peal.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
w0w
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1254
Liitunud: 27 Apr 2012, 21:43

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas w0w »

soca kirjutas:Sama siin. Mina ei tea kuidas teiega aga mina seda juttu ei usu, et kõik oleneb nüüd sellest hooaja viimasest rallist. Ja keda Wilsonil võtta on? Hanninen, Ostberg? Mõlemad mehed on oma tipu saavutanud kuid Otil on see veel ees, kuid jah raha paneb rattad käima siin rallis sõna otseses mõttes. Citroeni koht ka muidugi võimalus.
Mina olen kuulnud, et hetkeseis on väga hea Oti jaoks seoses Fordiga. Kuid, ma rõhutan kuid, Wales on väga tähtis(just auto lõpuni toomine ja kiiruse näitamine).
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1134
Liitunud: 27 Juul 2005, 10:35
Asukoht: Tallinn- Ida Virumaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas schalke »

Mina arvan, et ei ole tähtis kiiruse näitamine. Seda on juba näidatud. Pigem on oluline riskide manageerimise oskus, olude muutumisega arvestamine jne.
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas maailmameister »

Samas Dmack andis vabad käed, et full attack. Ma arvan, et see Wales ei loe enam suurt midagi. Tegelikult on asi paigas, et Ott sõidab järgmine aasta WRC autoga ja M-Spordi meeskonnas. Lihtsalt ei ole ametliku avaldust tehtud.
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
w0w
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1254
Liitunud: 27 Apr 2012, 21:43

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas w0w »

Tegelikult ma ei mõelnudki seda, et ta nüüd veri ninast väljas peab sõitma. Lihtsalt oma ära teha, mis ta siis võib olla, mingi 6-7 koht. Rõhutasin seda, et finish on tähtis.
w0w
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1254
Liitunud: 27 Apr 2012, 21:43

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas w0w »

maailmameister kirjutas:Samas Dmack andis vabad käed, et full attack. Ma arvan, et see Wales ei loe enam suurt midagi. Tegelikult on asi paigas, et Ott sõidab järgmine aasta WRC autoga ja M-Spordi meeskonnas. Lihtsalt ei ole ametliku avaldust tehtud.
See on üks reaalsetest variantidest tõesti.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 11
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Ma ei taha pessimist olla. Aga ennem ma ei usu, et Tänak järgmine aasta WRC-s sõidab kui pole ametlikku kinnitust tulnud.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

Mulle tundub, et pigem on see lõpuni tulemine ja üldse see Wales'i etapp just rohkem Tänakule/Mölderile endile väga oluline ja kriitiline, mitte niivõrd teiste jaoks.

Vabad käed D-Mäckilt on loogiline, firma tahab näha rehvi konkurentsi võimet misu/pirelliga?
Kui Ott tagasi hakkaks hoidma, ei saaks rehvist aimu, et kas ollakse õigel teel või mitte.

Muidugi on tore kui auto ka lõpuni tuleb, aga ilmselt on neile rehvide kvaliteet olulisem.
Aga eks me näe kuda läheb.

Mina arvan ka et meite omadel on koht olemas ja ei muretse üldse.
AutoralliSuurSõber
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Tänak: oleme võimelised hästi sõitma

http://sport.postimees.ee/2984041/tanak ... sti-soitma
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

hakkab looma 8) 350km trenni!
12' oleks võind ka nii olla, poleks olnud seda suurt hala 13'
aga hea uudis ja ootan põnevusega rallit.
Edu ekipaažile!
AutoralliSuurSõber
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
bug
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 249
Liitunud: 13 Nov 2011, 13:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas bug »

Kuulsin mõned päevad tagasi ühelt Raigo tegemistega hästi kursis olevalt inimeselt natuke kummalist juttu. Nimelt pidavat Raigo tõsiselt kaaluma rallitegevuse lõpetamist.

Sest oma tööasju ta teha peaaegu ei saa hetkel ja rahaliselt on seis kehva. Mingit tasu nad saavad, kuid pidavat näiteks isegi ööbimise eest tihtilugu enda taskust maksma.

M-Sportilt pidi aga põhimõtteliselt leping laual olema. Seda arvesse võttes tundus see jutt üsna kummaline, samas ei ole põhjust mul karta, et mulle see jutt välja mõeldi.

Igaljuhul on kuidas on, isiklikult ei taha uskuda, et sellises seisus nagu hetkel ikkagi nad Otiga on, asi katki jäetakse, kui Otil pmst viimane võimalus suurde rallisse saada.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

See on küll huvitav. Minu arust on Ott ise öelnud, et Raigoga võeti mitme aasta projekt ikkagi ette koostööd teha. Aga no samas ei imestaks ka, kes see neid raha asju enne hooaega ikka ette teadis. M-sportilt võib leping laual olla aga kui peale lepingu mingit tasu eriti ei saada siis... Nojah, Kaarel Nurmsalu tegi ka oma parimad tulemused ja sis äkki teatas et lõpetab karjääri.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

Minu isiklik arvamus Oti tuleviku kohta on selline, et ta liitub M-Spordiga. Kuigi kui loogiliselt mõelda siis on selle vastu sama palju vastu väiteid kui poolt. Poolt räägivad sellised näited, et M-Spordil on vähemalt ühte kiiret pilooti vaja, et masin pildil hoida Fordi tehase pärast ja ka M-Spordi enda pärast, et rahval oleks motivatsiooni töötada, kui su mõlemad autod liiguvad nagu tigud siis on kerge motivatsioon langema. Evans vaevalt teisel hooajal suudab poodiumi konkurentsi tungida. Ja kui Hirvoneni sugune lastakse lahti siis järelikult otsitakse kiiremat ja neid WRC's pole kui Ott ainult. Vastu räägivad need näited, mis ütlevad et M-Spordil pole rahaliselt kõige kergem hetkel, koguaeg nad ehitavad midagi ja raha paistab minevat koguaeg kuhugi aga mitte auto arendamisse. Seega kergem oleks võib olla võtta maksupiloot, kes oma tegemised ise kinni maksab ja kui leppida faktiga, et VW'te vastu sa oma Fordiga ei saa ja ka Hyundai vastu võib järgmine hooaeg raskeks minna siis kas on üldse tähtis võtta kiire piloot, kui on teada et mõndade masinate vastu lihtsalt ei saa, sest Ford mitte ainult ei jää kiiruselt VW'st maha vaid ka laguneb nende auto tihedamini, et sellise masinaga VW'd võita, mille roolis istub Ogier, peab su piloot ikka üli-inimene olema. Minu loogika igatahes ütleb, et Wilson tahab et vähemalt üks pilootidest suudaks poodiumikonkurentsis sõita. Ja kui juba Hirvoneni sugusest lahti öeldakse, siis saab see ainult Ott olla. Aga M-Sport peaks kindlasti olema hüppelauaks parematele jahimaadele nagu Hyundai ja Toyota. Vaevalt, et sealt (M-Spordist) erilist sissetulekut võib loota, pigem oodatakse, et sõitja enda sponsorid palka maksavad.
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Timur_P »

Sa unustad, et ka Östberg on veel ilma lepinguta. Tal on Otist rohkem WRC kogemusi, heal päeval võib ka tema poodiumile jõuda ja pealegi on ta võimeline sponsoreid kaasa tooma.
Vasta