Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: Jaanus, KAIKUL, Strike, jagr, Erki

Vasta
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas -huviline2- »

See oli esimesel 3. korral ka päris paha juba, Ogier võttis kõvasti sõna jne. Aga jah, võidule sõites loodad kõige paremat, eriti kui eelnev kogemus ka julgustab.
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1008
Liitunud: 01 Dets 2004, 11:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas domaza »

Ilmselt hea lugemine, edasi saab raha eest :)

https://www.autosport.com/wrc/feature/8 ... -favourite

How a WRC rebel is becoming a title favourite

Ott Tanak has gone from being repeatedly dropped and swearing at M-Sport to leading Toyota's World Rally Championship charge. It's already a remarkable story, and it could have a spectacular ending

Malcolm Wilson doesn't swear. At least not without significant provocation. Even then he rarely reaches for the hardercore profanities. Which is what makes this story even harder for him to tell.

The tale takes us back to a time when Ott Tanak was in his team. He can't remember the precise rally in question, it doesn't matter. Tanak, it seems, had chucked another Fiesta at another tree and Wilson had seen enough. The Estonian was invited into Wilson's on-event office to discuss the matter. It wasn't the first time. Not the first shunt. Not the first rollicking.

"We, err, we talked about what had happened," says Wilson, "and I might have used the f-word. Anyway, it all went quiet and I thought that was the end of it. But then Ott came back and told me to f-off.
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

domaza kirjutas:Ilmselt hea lugemine, edasi saab raha eest :)

https://www.autosport.com/wrc/feature/8 ... -favourite

How a WRC rebel is becoming a title favourite

Ott Tanak has gone from being repeatedly dropped and swearing at M-Sport to leading Toyota's World Rally Championship charge. It's already a remarkable story, and it could have a spectacular ending

Malcolm Wilson doesn't swear. At least not without significant provocation. Even then he rarely reaches for the hardercore profanities. Which is what makes this story even harder for him to tell.

The tale takes us back to a time when Ott Tanak was in his team. He can't remember the precise rally in question, it doesn't matter. Tanak, it seems, had chucked another Fiesta at another tree and Wilson had seen enough. The Estonian was invited into Wilson's on-event office to discuss the matter. It wasn't the first time. Not the first shunt. Not the first rollicking.

"We, err, we talked about what had happened," says Wilson, "and I might have used the f-word. Anyway, it all went quiet and I thought that was the end of it. But then Ott came back and told me to f-off.
Kuna mul on olemas subscription seal siis võin huvilistele saata sõnumiga kogu teksti. Avalikult siia seda üles panekut parema meelega ei teeks.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aix »

ElvisP kirjutas:
domaza kirjutas:Ilmselt hea lugemine, edasi saab raha eest :)

https://www.autosport.com/wrc/feature/8 ... -favourite

How a WRC rebel is becoming a title favourite

Ott Tanak has gone from being repeatedly dropped and swearing at M-Sport to leading Toyota's World Rally Championship charge. It's already a remarkable story, and it could have a spectacular ending

Malcolm Wilson doesn't swear. At least not without significant provocation. Even then he rarely reaches for the hardercore profanities. Which is what makes this story even harder for him to tell.

The tale takes us back to a time when Ott Tanak was in his team. He can't remember the precise rally in question, it doesn't matter. Tanak, it seems, had chucked another Fiesta at another tree and Wilson had seen enough. The Estonian was invited into Wilson's on-event office to discuss the matter. It wasn't the first time. Not the first shunt. Not the first rollicking.

"We, err, we talked about what had happened," says Wilson, "and I might have used the f-word. Anyway, it all went quiet and I thought that was the end of it. But then Ott came back and told me to f-off.
Kuna mul on olemas subscription seal siis võin huvilistele saata sõnumiga kogu teksti. Avalikult siia seda üles panekut parema meelega ei teeks.
Aga sa tõlgi eesti keelde ja kirjuta eesti keeles, millest seal räägitakse...:)
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

aix kirjutas:
Aga sa tõlgi eesti keelde ja kirjuta eesti keeles, millest seal räägitakse...:)
ma võin seda ka teha ... teoreetiliselt aga kuna tekst on väga pikk siis enne kui ma lõpule jõuan on ott juba maailmameistriks tulnud :)

google translatoriga saab talutavalt aru, millest jutt
elchukakabra
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 824
Liitunud: 11 Nov 2011, 11:13
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas elchukakabra »

Minu arust on püsivate numbrite idee väga hea. Olen rallit jälginud 20+ aastat, aga *** mäletan, mis Kankkuneni või Aurioli numbrid olid erinevatel hooaegadel, pole isegi Markko kõikide hooaegade numbrid meeles. Või oskab keegi neid nagu reaalselt peast kohe öelda? Selles mõttes jumet asjal on - mõtled 46 ja meelde tuleb Rossi ja vice versa, Hamilton 44, Bottas 77, Jeff Gordon 24 jne.

Edit
Krt, vale teema :)
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

Kuna neid artikli küsijaid tuli nii palju ja mõned soovisid ka eesti keelset kokkuvõtet siis ma tegin sellest kiire tõlke ... ärge palun iga koma pärast maha lööge.

Artikli autor on siis David Evans ja tema artiklite lugemiseks palun võimalusel regage end lehel autosport.com

Kuidas WRC mässumeelsest on saanud tiitli peapretendent
Ott Tänak, mees kellele on korduvalt kinga antud ja kes M-Spordi peale on vandunud, on saanud mees kes juhib Toyota meeskonna tiitlipüüdlusi. See on erakordne lugu, millel võib olla suurepärane lõpp.

Malcolm Wilson ei ropenda. Vähemalt mitte ilma märkimisväärse provokatsioonita. Isegi siis jõuab ta harva karmisõnaliste roppusteni. Mis teeb sellest tema jaoks rääkimiseks veel keerulisema loo.

Lugu viib meid tagasi aega, kui Ott Tänak oli tema meeskonnas. Wilson ei mäleta täpset rallit, see ei ole ka oluline. Tänak, oli taaskord ühe Fiesta vastu puud sõitnud ja Wilsoni silmad olid piisavalt näinud. Eestlane kutsuti Wilsoni rallikontorisse, et juhtunut arutada. See ei olnud esimene kord. Ei olnud esimene avarii. Mitte esimene väljasõit.

"Me, eeee ... me rääkisime sellest, mis juhtus," ütleb Wilson, "ja ma vist kasutasin F-sõna. Igatahes jäi kõik vaikseks ja ma arvasin, et sellega on teema lõppenud, aga Ott tuli tagasi ja ütles mulle F-off."

"Ma olin üsna üllatunud. Ta ütles mulle, et ma palusin teda pingutada ja ma pean aktsepteerima, et nii võis juhtuda.

"Aus mäng.

"Pean tunnistama, et mul oli tema vastu peale seda veidi rohkem austust."

Enne kui me jätkame, lühike märkus, et noor juht, kes läheb Wilsoni kontorisse sellises olukorras: ärge arvake, et F-pommi kasutamine päästab teid. See pole nii. See viib teie vallandamiseni.

Tänak oli erand. Ja nii ka jääb.

Ta on värava eest löönud olukorral, mis pidanuks 2018. aastal olema kahe mehe vaheline maailmameistrivõistluste tiitli võitlus tänu oma esimesesele WRC hat-trickile võites Soomes, Saksamaal ja viimati ka Türgis.

Ta on esimene sõitja, kelle nimi pole Sebastien, kes on kolm järjestikust rallit võitnud, peale Mikko Hirvoneni, kes suutis seda Kreekas, Poolas, Soomes ja Austraalias. See oli 2009. aastal, samal aastal tegi Tänak oma WRC debüüdi.

Portugal oli tema esimene ralli üheksa aastat tagasi ja ma ausalt öeldes ei mäleta seda eriti hästi. Kuid ma mäletan tema teist rallit Soomes mõni kuu hiljem. N rühma Subaruga võitles ta kohaliku noore staariga Jarkko Nikaraga ja kogenud sõitja Patrik Flodiniga.

Tänak sõitis teise Eesti ja maailma rallitähe Markko Märtini meeskonnas, mistõttu ma mäletan seda rallit. Sain teeninduspargis Markkoga kokku ja ta tutvustas mind Otile. Igaüks, kes teab viiekordset rallivõitjat Märtinit, teab, et ta ei tee komplimente ilmaasjata ja kergekäeliselt. Ja ta ei teinud ka Tänakuga. Ta palus, et ma lihtsalt jälgiksin teda ja ütleksin, mida ma arvan.

Ott ütles omalt poolt väga vähe. Ta läks autosse ja sõitis. Ja sõitis väga, väga kiiresti. Ta oli eelmistel aastatel küll palju saavutanud Eestis (kuigi oli olnud ainult ühe hooaja neljarattaveolises autos), kuid mitte midagi Soomes. Sõltumata sellest, millises autos istutakse ei tohiks uustulnukad Jyvaskylas esimesel rallil teha seda, mida ta tegi. Ta möödus Nikarast ja Flodinist ning pärast teist Jukojarvi katse läbimist oli ta esimene traditsiooniline N-kategooria sõitja - viis sekundit ees Kimi Räikkoneni Abarth Grande Puntost. Siis sõitis ta teelt välja.

Järgmine kord nägime teda Pirelli Star Driver'i shootout võistlusel Freistadtis, Austrias. See oli oluline sõit. Kui siin suutnuks ta kohtunikele muljet avaldada, siis maanduks ta Mitsubishi Lanceris kuue ralli pikkuses WRC programmis, tänu Itaalia rehvitootja 2010. aasta rehvi tarnijaga seotud pakkumisele.

Pirelli Star Driver võttis talendid FIA erinevatest regioonidest, kusjuures keegi Hayden Paddoni nimeline esindas Aasia ja Vaikse ookeani piirkonda. Kiwi täht oli ainus, kes suutis Tänakule ligilähedalegi saada. 2010. aasta enamuse aja võistlesid parimad teineteisega jäädes eestlasele kiiruses kindlalt alla; tema tulevik oli kindel isegi sellel tasemel. Ja Wilsoni M-Sporti meeskond kinnitas selle tuleviku.

Kuid küllap oli aegu, kus Wilson kaalus Dovenby Halli sissepääsu juures pöörduste kasutamist. Tugev esimene SWRC hooaeg aastal 2011 tähendas, et Tänak oli M-Spordi meeskonnas hooajal '12. Kuid juba selle hooaja lõpuks oli ta välja visatud.

Tagasi N rühma Subarus Eestis 2013. aastal naasis ta tagasi WRC piiratud osalusega aastal 2014 koos DMACKiga. Wilson oli jälle ümber veendatud ja Ott oli taas 2015 hooajal meeskonnas. Selleks, et jälle saada välja visatud peale keerulist hooaega.

Kogu selle Ameerika mägedel sõitmise taustal ja hoolimata sellest, mida ta ütleb, ei ole Wilson kunagi Tänakusse usku kaotanud. Märtin ei teinud seda kindlasti. Ja ka Dick Cormack DMACKist mitte.

Kui Tänak tegi oma kolmanda tagasituleku M-Sporti põhimeeskonda nüüd juba koos Sebastien Ogieriga samas meeskonnas olles, teadis ta, et ta on saanud oma kõige viimase võimaluse.

29-aastane ja nüüd juba ka isa, oli Tänak muutunud, saanud täiskasvanuks ja arenenud kui inimene ja kui sõitja.

Pärast seda, kui ta oli Poola rallil kaks korda jõudnud ülilähedale võidule ei seadnud keegi enam kahtluse alla tema kiirust. Teine kord, kui ta jäi Mikolajki katsel ralli võidust ilma, nägi maailm Tänaku teistsugust külge. Täiesti tühjaks läinud rehvi tõttu teisele kohale kukkunud Tänak, kes tavaliselt oli emotsioonitu ja eemaloleva olekuga sõitja oli peale viimast katset raskustes sõnade leidmisega. Ta astus vaikselt autost välja ja läks masendunult oma naise Janika käte vahele.

Ogier oli esimene, kes temani jõudis. Maailmameister ei kavatsenud lubada Tänakul peitu pugeda selle eest, millega ta oli kolme päeva jooksul Poola kiiretel teedel hakkama saanud. Oavarrest sadavas vihmas, tõstis ta Tänaku üles, võttis oma õlale ja viis ta tagasi oma auto juurde. See jääb ralliajaloo üheks kõige emotsionaalsemaks hetkeks ja see rääkis maailmale kahte asja: esiteks oli see kinnitus, et Ogier on kuradima lahe tüüp ja teiseks, et ta hindas Tänakut tõelise, siira ja ausa konkurendina.

Järgmise aasta jooksul said Ogier ja Tänak väga lähedasteks ja nende sõprus on tänaseks teeninduspargi tugevaimate hulgas.

Eelmisel 2017. aastal olles mõlemad Fiestas, ei saanud Ogier lihtsalt ignoreerida seda, mida tema meeskonnakaaslane tegi võrdses masinas (mõnikord paremates teeoludes olles) ja keegi ei olnud üllatunud, kui eestlase esimene WRC võit, peale Märtini Catalunya võitu 2004. aastal, tuli Sardiinias.

Võit number kaks oli veidi üllatav: Saksamaa asfalt ei tundunud kunagi loomulikuna Tänaku jaoks, kes oli harjunud kiirelt sõitma kruusarallidel.

Ja siis tuli suur otsus 2017. aasta lõpus. Kas ta peaks lahkuma? Kas ta peaks jätma kõik, mida ta kunagi on tundnud: tõusud, mõõnad, elu M-Spordis? Toyota Gazoo Racing võttis ühendust ja Tänak vastas tootja väljakutsele.

Mul on olnud piisavalt õnne, et näha suuri rallimehi, sealhulgas selliseid nagu Colin McRae, Carlos Sainz, Marcus Grönholm, Mikko Hirvonen ja Jari-Matti Latvala, kes on tulnud ja läinud Dovenbyst (mitte keegi nii palju küll kui Tänak ...) ja pisarad ja kaotusevalu olid Otile sama tõelised nagu nad olid kõigi teiste jaoks. Läbi triumfi, katumuste ja viletsuse oli ta saanud selle meeskonna jaoks juba nagu mööblisemeks.

Toyota oli aga loogiline valik. Tema jaoks oli see järgmine peatükk. Nüüd, ilma Wilsonita, ilma DMACKi ja Märtin juba rohkem sõbrana kui mentorina, oli aeg tal iseseisvaks saada.

Ja ta on teinud seda suurepäraselt.

Elu küll ei ole tõenäoliselt nii roosiline kui väljast paistab, kuid Tänak muudab Toyotat ümber sarnaseks oma mõtteviisiga.

Üks M-Sporti tugevusi on alati olnud võime kiiresti reageerida probleemile ja parandada see väga, väga kiiresti. Mõnikord tundub, et Tänak peab aga Toyotat veenma probleemi olemasolus.

Kahtlemata on auto kerel veel parandamisruumi ja selgelt on selleks vaja teatud protsessi, et jõuda vajalikule tasemele. Tänakul pole seda aga kannatust oodata.

Ja ta on oma meeskonnakaaslastega võrreldes teistsuguses olukorras, kellest üks - Latvala - ei taha liiga valjusti sõna võtta, sest ta teab hästi, et istekohtade arv autodes on piiratud ja teine ​- Esapekka Lappi - on ikka veel alles oma esimest täisooaega tehasemeeskonnas.

Nendel põhjustel võib Tänak olla mõnikord üksik hääl kõrbes

Sellest hoolimata on tal Tommi Mäkineni täielik toetus. Rääkides Otist neljakordse maailmameistriga on kindlasti tunne, et Mäkinen näeb temas natuke iseennast.

Pole raske mõista, miks. Neil mõlemal on katsetele tõsise suhtumisega lähenemine ja tõsine suhtumine katsete väliselt sellesse kuidas asjad peavad tehtud saama.

Ja Türgi näitas, et Tänak jagab oma bossiga võimet tulla läbi ja võita olukorras, kus kõik on mängu pandud.

Soomes ja Saksamaal oli auto nagu virsik. Türgis oli auto nagu vana siga.

See, et Tänakul oli vaimne oskus võtta Marmarises võitmiseks vajalik lähenemine, tõi lõpliku kinnituse, et ta on muutunud mees. Ja väga tõsine kandidaat selle aasta tiitlile.

Viimased kolm ralli on meie taldrikule pannud täiusliku ilmega omleti. Aeg unustada selle saavutamiseks purustatud munad ja nautida seda, mis Tänakust on saamas.

Ja kindlasti on aega lõpetada Wilsoni peale vandumine.
Viimati muutis ElvisP, 21 Sept 2018, 16:22, muudetud 1 kord kokku.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aix »

Krt...see jutt toob lausa pisara silma...:)
M|S|W
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 22
Liitunud: 23 Sept 2005, 12:34

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas M|S|W »

Hea tõlge ElvisP, tänud!
ElvisP
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1503
Liitunud: 19 Mai 2018, 13:50

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ElvisP »

M|S|W kirjutas:Hea tõlge ElvisP, tänud!
jah artikkel ise oli täiesti mõttetu aga tõlge oli super :D
M|S|W
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 22
Liitunud: 23 Sept 2005, 12:34

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas M|S|W »

Soomes ja Saksamaal oli auto nagu virsik. Türgis oli auto nagu vana siga.
Näiteks see lause kõlas eesti keeles palju paremini :D
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas viplala »

ElisP tänaud artikli eest. Sa meeldid mulle ikka rohkem ja rohkem :) aga tuba ikka veel ei võtaks!
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Mati »

Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 6
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Ma arvan küll jah, et see
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
snakeplissken
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 7044
Liitunud: 18 Juul 2013, 13:04
Asukoht: Tartu/Lõuna - Eesti

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas snakeplissken »

Ei ole.
aix
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 4810
Liitunud: 10 Veebr 2003, 22:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas aix »

Ei teadnud kuhu panna, aga Martin tegi video kuidas Otti eest meeskonnas hoolt kantakse...:D

http://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/vah ... d=83970604
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas teine_riiul »

Palju on juttu olnud sellest, kui palju Tänak Ogieri tiimikaaslasena õppis maailmameistrilt. Huvitav kui palju see tõele vastab ja mis osas? Sellest pole kusagil juttu olnud. Toorest kiirust ei saa õpetada, see kas on või ei ole. Eelmise aasta alguses, kui koos alustati WRC sarja M-spordis, siis Tänak oli enamikel rallidest kiirem, va Monte, Korsika ja paar tükki veel. Kusjuures Wilson isegi ei salanud fakti, et Ogier on tiimi nr 1 ja tema saab esimesena uued detailid autole jne. Sellegipoolest suutis Tänak enamuse rallidest kiirem olla. Rallide lõpetamise "õppimisest" pole mõtet rääkida, minu arvates juba DMackiga sõites Tänak teadis, millal on mõtet vajutada ja millal mitte.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Mati »

Palju õnne Otile

Pilt
Dubber
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1342
Liitunud: 30 Jaan 2009, 11:07
Asukoht: Pärnu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Dubber »

Pilt
Tehtud! Ott ja Martin on WRC meistrid!
Synt3r
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 402
Liitunud: 13 Jaan 2011, 13:55

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Synt3r »

Anna oma hääl:
Breakthrough of the Year
https://elu24.postimees.ee/section/4694
Vasta