Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderators: Jaanus, KAIKUL, Strike, Erki, jagr

Post Reply
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1057
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:17 pm
Location: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by GC »

Mina ei arva muud kui meie hulgas on ikka palju nõrganärvilisi!
Loomulikult teeb tuska, et katkestasid, aga kohe kui splitt puudu, hakkab Oti "tapmine" peale!
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Posts: 2853
Joined: Sun Oct 23, 2011 8:06 pm
Location: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Timur_P »

Gustav wrote:M-Sport ametlikus kokkuvõttes kirjutati, et esimesed autod olid suuri kive teele tõmmanud. Enamus neist jõuti ära koristada, aga nagu ikka, oli Tänakul veidi ebaõnne ja tabas üht künka varjus olnud kivi. Kõige kurvem ongi asja juures see, et miks just MEIE mees???

http://www.m-sport.co.uk/index.php/news ... s-rally-gb
See kord siis lihtsalt ebaõnn.
aix
Rallifoorum 24/7
Posts: 4810
Joined: Mon Feb 10, 2003 10:47 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by aix »

Ütleks jah, et nagu mentor ees nii õpilane järgi...
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by MKD »

Mis kuradi ebaõnnest te jälle räägite - kõik teised said ju mööda, Ott aga sõitis otsa.

Vot World series by Renault oli täna Magnussenil ebaõnn, kui ta auto mootor viimasel ringil mahlad välja lasi ning tuli esikohalt katkestada.

Selge on see, et mees teeb liiga palju vigasid, jah ta ei ole ka testida saanud aga neid vigasid tegi ta juba SWRC, kui ka PWRC autodega sõites. Eriti nukraks muudab asjad see, et vead tulevad ka täiesti rahuliku tempo juures. Mnjah, eks minagi rallifännina püüan endale asju ilusamaks mõelda ja loodan, et Wilson annab need väljasõidud andeks ning panustab veel Oti karjääri, kuid realistlikult mõeldes kaua enam selline asi kesta ei saa. Ma usun, et Oti talendis ning kiiruses ei kahtle mitte keegi, ka Wilson mitte, kuid ainult nendest kahest kahjuks ei piisa..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
pmz
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 26
Joined: Fri Jan 13, 2012 2:30 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by pmz »

MKD wrote:Mis kuradi ebaõnnest te jälle räägite - kõik teised said ju mööda, Ott aga sõitis otsa.

Vot World series by Renault oli täna Magnussenil ebaõnn, kui ta auto mootor viimasel ringil mahlad välja lasi ning tuli esikohalt katkestada.

Selge on see, et mees teeb liiga palju vigasid, jah ta ei ole ka testida saanud aga neid vigasid tegi ta juba SWRC, kui ka PWRC autodega sõites. Eriti nukraks muudab asjad see, et vead tulevad ka täiesti rahuliku tempo juures. Mnjah, eks minagi rallifännina püüan endale asju ilusamaks mõelda ja loodan, et Wilson annab need väljasõidud andeks ning panustab veel Oti karjääri, kuid realistlikult mõeldes kaua enam selline asi kesta ei saa. Ma usun, et Oti talendis ning kiiruses ei kahtle mitte keegi, ka Wilson mitte, kuid ainult nendest kahest kahjuks ei piisa..
Sinu loogikat arvestades võiks küsida, et miks Magnussen ei saanud lõpuni sõita ilma mahlasid välja laskmata, teised ju said? Üldse, mis on see rahulik tempo? Vaadake keskmisi kiiruseid, see rahulik tempo on võib-olla 2-3 km/h keskmiselt aeglasem.

Mina isiklikult pole rallit sõitnud, aga olen harjutanud ja teisi sõidutanud teel, kus kõik on ette näha. Aga juhtus samuti, et olin 4-5 ringil ja sõitsin kivi otsa, mille ma ise olin välja sõitnud/kaevanud.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by MKD »

pmz wrote:
MKD wrote:Mis kuradi ebaõnnest te jälle räägite - kõik teised said ju mööda, Ott aga sõitis otsa.

Vot World series by Renault oli täna Magnussenil ebaõnn, kui ta auto mootor viimasel ringil mahlad välja lasi ning tuli esikohalt katkestada.

Selge on see, et mees teeb liiga palju vigasid, jah ta ei ole ka testida saanud aga neid vigasid tegi ta juba SWRC, kui ka PWRC autodega sõites. Eriti nukraks muudab asjad see, et vead tulevad ka täiesti rahuliku tempo juures. Mnjah, eks minagi rallifännina püüan endale asju ilusamaks mõelda ja loodan, et Wilson annab need väljasõidud andeks ning panustab veel Oti karjääri, kuid realistlikult mõeldes kaua enam selline asi kesta ei saa. Ma usun, et Oti talendis ning kiiruses ei kahtle mitte keegi, ka Wilson mitte, kuid ainult nendest kahest kahjuks ei piisa..
Sinu loogikat arvestades võiks küsida, et miks Magnussen ei saanud lõpuni sõita ilma mahlasid välja laskmata, teised ju said? Üldse, mis on see rahulik tempo? Vaadake keskmisi kiiruseid, see rahulik tempo on võib-olla 2-3 km/h keskmiselt aeglasem.

Mina isiklikult pole rallit sõitnud, aga olen harjutanud ja teisi sõidutanud teel, kus kõik on ette näha. Aga juhtus samuti, et olin 4-5 ringil ja sõitsin kivi otsa, mille ma ise olin välja sõitnud/kaevanud.
Ära nüüd liiale ka mine -- mahlad väljas ehk auto lagunes ära. Mootorispordis juhtub aga sõiduviga mina ebaõnne alla ei kirjutaks. Pealegi räägivad need kodanikud peale igat Oti katkestamist mingisugusest müstilisest ebaõnnest. Kui me hakkaks rääkima, et "sõida või tee ise", siis võiks ju selle rallifoorumi üldse kinni panna, sest võistluskogemust on siinsetest ju käputäiel.

Alati saab ju öelda, et pime juhus, et just meie mees kivi otsa sõitis ning katkestama pidi, samamoodi juhtus ka Markkol 2004 (?) Rootsis, kui ta lumehange toetudes kivi leidis, eelnevalt kihutanud Solbergil aga ei juhtunud midagi aga Otil kipub selliseid "juhuseid" iga ralli juhtuma ning lõpuks ei saa asi vaid ebaõnnes olla..
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
markol
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Posts: 283
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:37 pm
Location: Tartu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by markol »

Videot ikka vaatasid MKD? Ma mitterallisõitjana ei saa absoluutselt aru, kui kiire ja rahuliku sõidutempo erinevus ühe kilomeetri kohta on pool sekundit, siis kuidas see peaks välistama kõik tegurid mis teelt välja võivad viia. Rallisõitjad siis ehk vastavad mulle kas see nn. kruiisimine ikka on lõdva randmega mööda turvalist teed. Pisut ebareaalne paistab minu jaoks. Eks tekitab tuska ikka kui "jälle" peab katkestama, vähemalt ei viinud see kivi puudesse kitsal teel.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by MKD »

markol wrote:Videot ikka vaatasid MKD? Ma mitterallisõitjana ei saa absoluutselt aru, kui kiire ja rahuliku sõidutempo erinevus ühe kilomeetri kohta on pool sekundit, siis kuidas see peaks välistama kõik tegurid mis teelt välja võivad viia. Rallisõitjad siis ehk vastavad mulle kas see nn. kruiisimine ikka on lõdva randmega mööda turvalist teed. Pisut ebareaalne paistab minu jaoks. Eks tekitab tuska ikka kui "jälle" peab katkestama, vähemalt ei viinud see kivi puudesse kitsal teel.
Vaatasin, vaieldav olukord, kuid minu meelest juhtub Tänakul oluliselt rohkem, kui teistel ning igakord ebaõnne süüdistada on juba totter.

Räägitakse, et rahulikult sõites võib rohkemgi juhtuda, kuna keskendumine pole enam 100%, kuid kui meie mehel juhtub apse nii kiirelt, kui ka aeglaselt sõites, siis tekib paratamatult küsimus, et milles on probleem.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
Synt3r
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Posts: 402
Joined: Thu Jan 13, 2011 1:55 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Synt3r »

Äkki ei tasuks hoopis niipalju Tänaku kallal võtta, kui võtta hoopis Fordi juhtkonna ehk Wilson poolt. Ei ole Wilson ise ju võitnud mitte ühtegi meistritiitlit, veel vähem on ta võitnud rallysid (Wikipedia andmed), siis mida tema võib teada taktikast ja muust. Jah ta võib olla suurepärane meeskonna juht, kes muretseb raha asjade jms ees, aga kas just tema on see õige mees ütlema, mis taktikat teha ja kuidas sõita.

Hirvonen läks Fordist minema, mille tulemusena hakkas paremat ja stabiilsemat sõitu näitama. Varem sõitis 3-4 kohtade peale, nüüd 2-3 kohtade peale. Okei võib ju auto parem olla aga kindlasti ka juhtkond ja tiimi siseõhk on parem. Ford ei ole ju halb auto, suudavad Östberg ja Prokop sõita nii, et auto ei lagune, või kui laguneb siis suudavad ikka kuidagi lõpuni tulla ja punktid kätte saada. Oleks neil meestel paksem rahakott/tasemel mentor(võibolla isegi on, pole nii kindel), siis need mehed suudaks sõita veel paremini kui praegu. Lõpuks ei tasu ka unustada esimest hooaega sõitev Neuville, kes samamoodi suudab lõpuni tulla.
Tux
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1210
Joined: Sat Aug 09, 2003 3:55 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Tux »

MKD wrote:
pmz wrote:
MKD wrote:Mis kuradi ebaõnnest te jälle räägite - kõik teised said ju mööda, Ott aga sõitis otsa.

Vot World series by Renault oli täna Magnussenil ebaõnn, kui ta auto mootor viimasel ringil mahlad välja lasi ning tuli esikohalt katkestada.

Selge on see, et mees teeb liiga palju vigasid, jah ta ei ole ka testida saanud aga neid vigasid tegi ta juba SWRC, kui ka PWRC autodega sõites. Eriti nukraks muudab asjad see, et vead tulevad ka täiesti rahuliku tempo juures. Mnjah, eks minagi rallifännina püüan endale asju ilusamaks mõelda ja loodan, et Wilson annab need väljasõidud andeks ning panustab veel Oti karjääri, kuid realistlikult mõeldes kaua enam selline asi kesta ei saa. Ma usun, et Oti talendis ning kiiruses ei kahtle mitte keegi, ka Wilson mitte, kuid ainult nendest kahest kahjuks ei piisa..
Sinu loogikat arvestades võiks küsida, et miks Magnussen ei saanud lõpuni sõita ilma mahlasid välja laskmata, teised ju said? Üldse, mis on see rahulik tempo? Vaadake keskmisi kiiruseid, see rahulik tempo on võib-olla 2-3 km/h keskmiselt aeglasem.

Mina isiklikult pole rallit sõitnud, aga olen harjutanud ja teisi sõidutanud teel, kus kõik on ette näha. Aga juhtus samuti, et olin 4-5 ringil ja sõitsin kivi otsa, mille ma ise olin välja sõitnud/kaevanud.
Ära nüüd liiale ka mine -- mahlad väljas ehk auto lagunes ära. Mootorispordis juhtub aga sõiduviga mina ebaõnne alla ei kirjutaks. Pealegi räägivad need kodanikud peale igat Oti katkestamist mingisugusest müstilisest ebaõnnest. Kui me hakkaks rääkima, et "sõida või tee ise", siis võiks ju selle rallifoorumi üldse kinni panna, sest võistluskogemust on siinsetest ju käputäiel.

Alati saab ju öelda, et pime juhus, et just meie mees kivi otsa sõitis ning katkestama pidi, samamoodi juhtus ka Markkol 2004 (?) Rootsis, kui ta lumehange toetudes kivi leidis, eelnevalt kihutanud Solbergil aga ei juhtunud midagi aga Otil kipub selliseid "juhuseid" iga ralli juhtuma ning lõpuks ei saa asi vaid ebaõnnes olla..
Selline juhus oli sellel aastal vähemalt esimest korda: kui kivi on põhimõtteliselt ideaaltrajektoori peal ja künka taga, siis on meest ju nagu raske süüdistada? Saksamaal ja uus-meremaal nt olid selged sõiduvead, GB kohta ma seda ei ütleks. Katkestamisel ja katkestamisel on vähe, see oli Otil sel aastal esimene katkestamine ebaõnne tõttu.
MKD
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1659
Joined: Fri Feb 08, 2008 7:28 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by MKD »

Wilsoni meeskonna juhtimine on muidugi teine teema ja eks sel ole osa ka Tänaku katkestamistes ehk kui ikka testida ei saa, siis on väga raske õigeid autoseadeid ning rütmi leida. Ilmselt on ka psühholoogiliselt Wilson üsnagi "raskelt kukil" Otil, seega pole sõitmine väga kerge, kuid mis muud Otil ikka üle jääb.

To Tux, üldiselt jään oma arvamuse juurde ning ma põhjendasin, miks nii arvan. Ma ei näe erilist pointi edasi vaielda, kelle arvamus ikka õigem on.
Rallijutud ralliblogis.. http://www.rallinaut.ee/ |
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1057
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:17 pm
Location: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by GC »

Elage selle teadmisega siis edasi kui arvate, et see oli sõiduviga.
Aga aru ma ei saa, mille peale mõned rallihuvilised ärrituvad!?
Kas Ott peaks nüüd süümepiinu tundma, et teie lootusi ei täitnud ja teile positiivset emotsiooni ei suutnud pakkuda. Tehke(sõitke) ise oma elu ilusaks.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Posts: 1084
Joined: Wed Jan 11, 2012 8:00 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Lärri »

Neid vendi oli üsna palju, kes spliti kadumise põhjal ära otsustasid, et Tänak jälle võssa põrutas ja siis nagu külaeided sajatama kukkusid. Üsna mitu on siiani vist põhimõtteliselt keeldunud muud võimalust tunnistamast ja hoiduvad kindlameelselt ka asjakohast klippi vaatamast.

Aga õnneks on neile delfi ja postimees välja mõeldud. Seal otsustatakse kõik sellised keerulisemad küsimused tarkade meeste poolt ära, olgu see ACTA või ESM. Häda siis miski Tänak paika panna pole.
Mirko
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Posts: 628
Joined: Thu Mar 29, 2012 10:51 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Mirko »

Ebaõnn või mitte, seal pole suurt vahet. Fakt on see, et 10-st rallist on ainult 3 suudetud ilma "probleemideta" lõpetada. Kiita ei ole siin suurt midagi. Wilsonile see arvatavasti ei meeldi ja tema otsustab mis Tänakust järgmine aasta saab. Olen Tänaku poolt ja loodan iga ralli, et ta võimalikult kõrgel positsioonil lõpetaks aga kui nii edasi läheb siis ma väga kahtlen, kas ta järgmine aasta sõidab enam WRC-s. Tõsiselt loodan, et viimasel kolmel rallil kõik õnnestub nii nagu vaja ja Wilsonil on endiselt usku Tänakusse ning laseb tal ka 2013 hooaeg sõita.
toomasa
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Posts: 74
Joined: Tue Nov 18, 2003 4:57 pm

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by toomasa »

Huvitav on siinpuhul see, et muudkui Wilson ja Wilson. Mis kuradi taevamanna see M-spordi omanik siis nüüd on?
Solberi, näiteks. Lasti Fordist omal ajal lahti, liikus Subarusse - tuli MM tiitel.
Siinkommenteerijad ilmselt ei suuda(taha sinisest ovaalist kaugemale näha), VW, Hyundai, Toyota (?), ja kes kõik veel. Las poiss kasvab, kasvatab oma stabiilsust kah juurde, ja jääb kiireks. Nagu ta ise oma pärisintervjuus ütles, et lõpus loksujaid ei taha keegi..
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by viplala »

Naljaga pooleks peaks ehk Tänakut Colin McRaega juba võrdlema hakkama. Vaadates tema sõite läbi aastate siis crash/katkestamine käib võitudega käsikäes. http://en.wikipedia.org/wiki/Colin_McRae
Karlip
Rallifoorum 24/7
Posts: 2098
Joined: Mon Jul 11, 2011 2:06 am
Location: Võru Linn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Karlip »

viplala wrote:Naljaga pooleks peaks ehk Tänakut Colin McRaega juba võrdlema hakkama. Vaadates tema sõite läbi aastate siis crash/katkestamine käib võitudega käsikäes. http://en.wikipedia.org/wiki/Colin_McRae
Pea kõikidel sõitjatel on samasugune statistika algusaastatel.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
Lithium
Rallifoorum 24/7
Posts: 5165
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:05 pm
Location: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by Lithium »

99 aasta on ikka ulme olnud. 14. rallist 10 katkestamist, üks DSQ, 2 võitu ja 1 neljas koht. :D
Söörlöne!
viplala
Rallifoorum 24/7
Posts: 11795
Joined: Sat Dec 10, 2011 6:38 pm
Location: Haabneeme

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by viplala »

Karlip wrote:
viplala wrote:Naljaga pooleks peaks ehk Tänakut Colin McRaega juba võrdlema hakkama. Vaadates tema sõite läbi aastate siis crash/katkestamine käib võitudega käsikäes. http://en.wikipedia.org/wiki/Colin_McRae
Pea kõikidel sõitjatel on samasugune statistika algusaastatel.
Jah seda nüüd küla, aga kõik pole ka maailmameistriks tulnud :wink:
aix
Rallifoorum 24/7
Posts: 4810
Joined: Mon Feb 10, 2003 10:47 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Post by aix »

Lithium wrote:99 aasta on ikka ulme olnud. 14. rallist 10 katkestamist, üks DSQ, 2 võitu ja 1 neljas koht. :D
Ehk siis kui sõitis, siis ikka täiega, ehk käsi kullas p...e mullas. :D
Post Reply