Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

toomasa kirjutas:Huvitav on siinpuhul see, et muudkui Wilson ja Wilson. Mis kuradi taevamanna see M-spordi omanik siis nüüd on?
Solberi, näiteks. Lasti Fordist omal ajal lahti, liikus Subarusse - tuli MM tiitel.
Siinkommenteerijad ilmselt ei suuda(taha sinisest ovaalist kaugemale näha), VW, Hyundai, Toyota (?), ja kes kõik veel. Las poiss kasvab, kasvatab oma stabiilsust kah juurde, ja jääb kiireks. Nagu ta ise oma pärisintervjuus ütles, et lõpus loksujaid ei taha keegi..
Kas mitte vastupidi ei olnud et mitte Solberg ei lastud lahti, vaid samal ajal kui ta sõitis Fordiga, semmis ta juba endale Subarusse koha, millega Wilson tundis end reedetuna ja suhted olid mõned aastad külmad?
KidrA
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2225
Liitunud: 27 Nov 2005, 15:22

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas KidrA »

viplala kirjutas:Naljaga pooleks peaks ehk Tänakut Colin McRaega juba võrdlema hakkama. Vaadates tema sõite läbi aastate siis crash/katkestamine käib võitudega käsikäes. http://en.wikipedia.org/wiki/Colin_McRae
Tänak on veel noor, temast võib asja saada aastatega. McRae aga jäigi lotomängijaks, seda ka eraelus kurval kombel.
mcwax

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas mcwax »

Kuulun selle GB intsidendi osas ka kindlasti nende sekka, kes arvavad, et siin polnud teha midagi. Kindlapeale sõit ei tähenda rallis seda, et sirgel lased poole gaasiga - põhjagaasi lõik, on ikka põhjagaasi lõik. Pigem on küsimus kurvikiiruses ja pidurdusmaades. Aga see selleks, oli mis oli... Ja ma ei käi üldse selle seltskonna hulka, kes Tänaku tegemisi ainult läbi roosade prillide vaatab.

Kui nüüd aga tulevikku vaadata, siis ühelt poolt on seis ju tume aga teisalt... M-Sport laadne äriettevõte (aka eratiim) võib ju lubada omale selliseid sõitjaid nagu Novikov (kes oma koha kinni maksavad - ja tegelikult rallit võitma ei lähe kunagi). Kuni pappi tuleb ja kasum jookseb seni on ju kõik hästi. Või hea näide ka nt. Mini ja Nobre ja miks mitte ka Prokop (kelle iganese all ja kelle iganese rahadega tema sõidab). Kui nüüd aga järgmisel/ülejärgmisel aastal, aga lisandub tõsiselt võetavaid tootjaid, siis ma ei näe küll kuidas üks tehasemeeskond võiks minna rajale põhimõttel - võtame suure rahakotiga aeglased mehed ja töristame mõne aasta sarjas kaasa. Igal juhul peaks vaatam vähemalt ühe väga kiire sõitja suunas. Ja sellistest on hetkel WRC's sõna tõsises mõttes defitsiit. Tegevsõitjatest on teistest selgelt kiiremad Loeb, Latvala ja Ogier. Järgmised mehed - Solberg (on juba suunaga allapoole minumeelest), Hirvonen (pole kunagi olnud teravalt kiire, pigem stabiilne) ja Östberg (ei tundu ka päris Loebi/Latvala materjal), Sordo (kohati hädas kruusaga). Et kes siis võiks üldse olla need mehed kelle poole tehasetiimid edasi vaataks - eelmainitute järel tulebki ju Tänak, kellel on vähemalt väga head eeldused olla kiire (kui saaks ka stabiilsuse osa paika). Küsimus on siis selles, kas jõutakse stabiilsuse kasv ära oodata. Üks lähiajaloo sarnane juhtum - Duval - näitas kohati väga head kiirust, kuid tema puhul katkes enne kannatus, kui katkestamised). Ja sel hooajal polegi olnud rohkem ühtegi meest, keda võiks isegi kaaluda tehasemeeskonna esisõitjaks. Kui ehk mõni eemalejäänu tagasi meelitada... Loomulikult ei saaks praeguse hooaja tulemuste põhjal kaaluda ka Tänakut esisõitjaks, aga kui sa tahad meeskonda meest, kes tippmeeste ebaõnneta oleks võimeline sõitma ka kõrgemale kohale kui see on 6. siis on valik ikka väga väike hetkel (seda enam, kui Ogier suurde mängu naaseb). Selles valguses, ei kannaks veel Tänaku aktsiaid maha, on ta mitu korda väiksema kogemuste pagasiga hetkel siiski selgelt best-of-the-rest (viie suure järel, kuue kui Ogier ka punti panna). Ja pole mõtet siin hakata rääkima hooaja punktiseisust. Räägime toorest kiirusest, potensiaalist, materjalist - ehk sellest X faktorist, mis teeb Loebist Loebi ja Latvalast Latvala.

Piibli lõpp.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas viplala »

Lisaks siiski sinna tuleviku meeste hulka ka sellise mehe Thierry Neuville. Mees on ka see aasta kiirust näidanud nii asfaldil kui kruusal.
jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

mcwax, huvitavad mõtted sul. Kuigi peaksin lisama, et nii mõnigi kiire mees pole üldse WRC-s esindatud ja ei saa korralikult oma võimeid näidata. Näiteks PG Andersson. Ma arvan, et ta sobiks hästi nii mõnegi uue tulija (olgu selleks siis Hyundai või Toyota) esisõitjaks. Pealegi uus tootja tahab vähemalt ava-aastatel eelkõige kogenud kindla käega sõitjat, kes mitte ainult punkte koju ei too, vaid aitab suuresti kaasa auto arendamisel. Tänak ehk sobiks uue tootja n-ö teiseks sõitjaks, kellelt loota midagi pikas perspektiivis. Aga minu arust pole hetkeseisuga Novikov, Östberg või Neuville põrmugi kehvemad valikud, ehk isegi vastupidi.

Nii et raske on Otil selles konkurentsis esile tõusta nii ehk naa. Lisaks on ka stabiilsus oluline kiiruse kõrval. Isegi kui kiiruselt panna Latvala gruppi #1 ja Hirvonen #2, siis Hirvonenil on karjääri läbivalt üldiselt paremad tulemused olnud - kiirust võib JMLil olla, aga tiitleid see ebastabiilsus ei too ja tiimijuhtidele toob ka palju frustratsiooni kaasa.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

Ma olen ka kindlasti seda meelt, et sel rallil Tänakule etteheiteid teha pole põhjust, pigem vastupidi. Aga kui püüda reitinguid kuidagi tänastele sõitjatele laduda, siis minu meelest oleks hetkeseis järgmine:

1. Mr Loeb - absoluutselt eraldi kategooria, konkurentsitu, löömatu. Jah, üksikutel rallidel võib keegi teine võita. Aga kui tiitel antaks välja sellesama ühe ralli põhjal, siis võidaks selel ikkagi Loeb.

2.-4. Latvala, Ogier, Sordo - esimese kahe osas vaevalt keegi vastu vaidleb, Sordo puhul on minul tugevalt usku. Praegued juhuetteasted on näidanud, et kaheldava konkurentsivõimega autost pigistab mees imelise tempo välja ja varasemaid etteasteid Citroenis jäid pahatihti varjutama tiimi korraldused. Kiirust ja kindlust mehel jagub.

5.-6. Hirvonen ja Solberg - vanad peerud, kelle sära pole kunagi liiga ere olnud ja nüüd tuhmub vaikselt seegi. Aga tublid punktitoojad veel ka aastal 2013.

7.-10. Ostberg, Neuville, Novikov, Tänak - young guns to attract and attack. Neist parimas positsioonis ongi vast Neuville, kuid omad trumbid - kellel stabiilsus, kellel kiirus, kellel rahakott, kellel mentor - taskus kõigil.

Ja samas võib siin mõne ralliga pilt kõvasti muutuda. Ma oleks igaks juhuks üllatusteks valmis. Isegi positiivseteks. Teadagi, kelle poolt :)
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Timur_P »

See sobib vist kõige paremini siia teemasse

Ten questions to: Ott Tanak -- wrc.com

Postimeehe tõlge:
Ott Tänak: ma pole kerge inimene ja tahan alati parimat
Karlip
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2098
Liitunud: 11 Juul 2011, 02:06
Asukoht: Võru Linn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Karlip »

Hetke rallil, Prantsusmaal, on Tänak juba mitmendat katset kaevanud aeglase legendi üle.
-
eWRC-Results Estonia - hoia end kursis sellega, mis toimub Eestiga seonduvalt eWRCs: http://rallifoorum.ee/foorum/viewtopic.php?f=24&t=6023
-
tahoz
algaja kommentaator
algaja kommentaator
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Okt 2012, 09:12

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas tahoz »

Tänaku kiiver 2013
Pilt
Pilt
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 6
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Kena.
Minu arust punase asemel valget või croomi kasutades oleks minu arust kenam.
Aga mis mina ka sellest tean.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
laika
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Aug 2003, 09:35
Asukoht: Eesti

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas laika »

Kui kiiver juba on ,siis peaks ju auto ka ikkagi olemas olema. :)
kala
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 574
Liitunud: 12 Mär 2004, 08:59
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas kala »

Mehed on endale varemgi palju mänguasju soetanud ilma reaalse hilisema kasutuseta :) Kapile karikate vahele ju kena vaheldus.
laika
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Aug 2003, 09:35
Asukoht: Eesti

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas laika »

Mõttetu artikkel!
http://sport.postimees.ee/1009978/lootu ... pohisoitja
"Ajakirjanikud" ei julge sellisele mölale isegi oma nime alla panna enam.
allar9944
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2443
Liitunud: 19 Jaan 2010, 22:02
Asukoht: Saaremaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas allar9944 »

Aga ma millegi pärast arvan, et just nii saab olema. Ei usu, et Wilson Otile ust näitab ja samas ei usu ka, et M-sport 2 tiimiga osalema hakkab. Vahepeal oli mingi jutt, et M-sport ehitab Qatari rahadega Fiesta WRC Evo2. Kui tõsi siis potensiaali võib olla.
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

kust see kiivri pilt saadud on? kinnitatud, et selline kiiver järgmine aasta? kui punast sees siis äkki sõidab Ott hoopis Citroenis :P ...unistada ju võib.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
busse
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 456
Liitunud: 02 Okt 2009, 08:07
Asukoht: Aruküla
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas busse »

Pints
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Juun 2010, 19:41
Asukoht: Harju

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Pints »

lugege Postimeest täna, seal on huvitav artikkel mis annab nii mõndagi mõtteainet.
muhk
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1965
Liitunud: 01 Mai 2010, 17:59

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas muhk »

Pints kirjutas:lugege Postimeest täna, seal on huvitav artikkel mis annab nii mõndagi mõtteainet.
või sa mõtled Õhtulehe oma?
http://www.ohtuleht.ee/496328
Trw
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 313
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:22
Asukoht: Tartumaa.

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Trw »

Ma siin oma pooltarga peaga mõtlesin seda, et WRC sarjas võib kasutada ju ainult Stilo toodetud WRC mudel kivrit, või ei? Muidugi võib tegemist olla lihtsalt disaininäidisega...

E: Samas on keset pealage Peltori logo.
Jaan555
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 102
Liitunud: 03 Aug 2010, 14:12
Asukoht: Tartu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Jaan555 »

Trw kirjutas:Ma siin oma pooltarga peaga mõtlesin seda, et WRC sarjas võib kasutada ju ainult Stilo toodetud WRC mudel kivrit, või ei? Muidugi võib tegemist olla lihtsalt disaininäidisega...

E: Samas on keset pealage Peltori logo.

Kiivri valik ikka vaba :)
Latvala kasutab ka nt. peltori toodangut.
Vasta