Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas viplala »

Tänak pääseb testima Toyota rooli detsembris!

Postimehe eksklusiiv! Mäkinen: tahtsime Tänakut juba mullu
https://sport.postimees.ee/4289015/post ... juba-mullu


Mäkinen on tõeline rahvamees. Walesi piiri äärde Deeside’i püstitatud rallipargis lööb soomlane kõikide Toyota telki kogunenutega patsi. Intervjuud alustades hüüab ta: «Postimees? Teil oli eelmisel neljapäeval väga äge esikaas!» (Toyota ostis Postimehe esikaanele reklaami, kus teatas: «Ott, tere tulemast!») ning asub kohvitassi taga vestlema.

- Walesi ralli oli 2003. aastal sinu karjääri viimane ralli. Mida sa sellest mäletad?

Mäletan, et ma polnud võidu nimel võitlemas. Karjääri viimastel aastatel polnud ma enam motiveeritud ning see oli mulle väga raske. Subaru meeskonnal oli väga palju tehnilisi probleeme. Ma olin juba nii kaua sõitnud, teadsin, et olen kiire, mul on head oskused, aga mul oli vaja motivatsiooni. Mingit sihti. Ühel hetkel adusin, et sellise masinaga pole võimalik võidu sõita. Ja kui selge siht oli kadunud, siis läks motivatsioon ühes sellega. Ma ei leidnud endas enam jõudu. Mäletan, et mõtlesin, et tulevik on tume. Ja vaata, kuhu me nüüd oleme jõudnud (muigab) … ma juhin MM-sarja rallimeeskonda!

- Paar kuud tagasi tunnistasid, et Ott Tänak on su vaateväljas. Kui kaua sa tegelikult teda oma meeskonda ihaldasid?

Olgem ausad, tegelikult tahtsin ma Otti meie meeskonda juba käimasolevaks hooajaks, aga ajastus oli halb. Ent juba eelmisel aastal ütlesin talle, et kui ta otsib 2018. aastaks meeskonda, siis on ta Toyotasse alati oodatud. Olen õnnelik. Usun, et kõik osapooled on.

- Miks teatasite Tänaku tulekust just nüüd, mitte hiljem? Näiteks pärast hooaja lõppu?

Sest oli vaja. Nüüd saame keskenduda oma põhitööle. Kõik küsisid nii minult kui ka sõitjatelt, kes jääb, kes läheb. See muutus tüütuks. Ma arvan, et oli õige aeg selle otsusega välja tulla.

- Kas otsuse avalikustamine oli sinu teha?

Jaapanlaste.

- Kes otsuse taga olid? Kas võtsid ühendust ka näiteks Markko Märtiniga?

Sellist lepingut sõlmides tuleb kõigiga detailid üksipulgi lahti harutada. Loomulikult me arutasime kõigiga. Ma valetaks, kui ma ütleks, et see polnud ka Oti enda tahe. Ja see loeb. Üks minu eesmärke Toyotas on muuta tingimused kõigile paremaks, et sõitjad ja mehhaanikud ja kõik teisedki saaksid siin töötamist nautida. Asi pole ainult sõitjates, vaid terve meeskonna vaimus. Tõsi, sõitjad on meie A ja O, aga nende huvides peame kõik omavahel hästi läbi saama. Usu mind, ma tean, millest räägin. Ma olen rallimaailmas piisavalt kaua tiirelnud.

- Kui meeskonnavaim peab hea olema, siis kuidas suudad seda kahel järelejäänud rallil üleval hoida, teades, et Juho Hänninen (Toyota tiimi kolmas sõitja, kes jääb Tänaku liitumise tõttu tööta – toim) oli sinu otsuses üpris pettunud?

Loomulikult ei saa alati kõigile meele järele olla. Aga järgisime tema lepingut täpselt. Tänavune aasta oli meie õppimisaasta ning Juho oli meile abiks. Tema oli sõitja, kes oskas analüüsida ning öelda, mida peaks arendama 2018. aastaks. See oli tema ülesanne algusest peale. Tal pole põhjust olla pettunud. Tegime täpselt kõike, mida olime lubanud, ning teadsime juba enne tänavust hooaega, millisena näeme oma tulevikku. Nägin selgelt, kui kiireid sõitjaid ma tahan. Eesmärk oli tuua meeskonda uusi piloote. Toyota vaatab tulevikku. Esapekka on meie tulevikusõitja, Jari-Matti on kogenud tegija ning Ott kuskil seal vahepeal. Nad kõik suudavad kõrges konkurentsis võistelda. Ma ei väsi kordamast, et olen otsusega väga rahul.

- Aga Walesi rallil pead sa veel oma tiimiboksis Oti vastane olema?

Jah (vaatab kõrvale ja osutab Toyota boksis olevatele autodele) – need on selle ralli esikolmik. Teistele me võimalust ei anna (naerab).

- Kui imelik võib tänavune ralli siiski olla, kui tead, et Tänakul on konkurendina võimalus veel individuaalsele MM-tiitlile? M-Sport on võistkondlikule tiitlile ülilähedal. Olete te sellest temaga rääkinud?

Olen surmkindel, et ta võitleb. Ta on väga tugev isiksus ning väga andekas. Ta annab endast tulemuse nimel parima ning usun, et ta tuleb siiski väga kõrgele kohale. Ootame teda väga Toyotasse ning usun, et ta jätkab meie ridades vähemalt sama edukalt. Ott on meie poistega väga hea sõber, aga kui nad istuvad rooli taha, siis on lõbu läbi. Muide, kui konkurendid mõtlevad igasugu erinevaid strateegiaid välja, siis meie strateegia on panna täiega!

- Kas Ott on juba Toyotaga testisõite teinud?

Ei. See plaan on meil detsembris. Las hooaeg lõpeb rahulikult ning ta keskendub oma asjadele. Siis räägime ka 2018. aasta hooaja plaanidest. Laseme tal praegu veel tegutseda, aga usun, et temagi ootab uut hooaega väga.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Tommy on ikka lahe kuju küll.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
dmackk
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 211
Liitunud: 13 Veebr 2016, 15:16

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas dmackk »

randos
II järgu kommentaator
II järgu kommentaator
Postitusi: 389
Liitunud: 29 Mär 2012, 18:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas randos »

http://m.sport.delfi.ee/wrc/article.php?id=79992030

Tänak: meil on Toyota tiimiga plaanis pikem tulevik


Ott Tänak aitas M-Spordi meeskonna maailmameistriks ja võib rahuliku südamega Toyota tiimi siirduda.

Walesi MM-rallil oli M-Spordi meeskonna jaoks väga palju kaalul. Kõik soovitu õnnestus ideaalselt vormistada. Sébastien Ogier kindlustas endale viienda maailmameistritiitli. Kindel on ka M-Spordi meeskonna võit tiimide arvestuses ja tagatippu sai Elfyn Evans oma kodurallil karjääri esimese võidu. Eestlaste jaoks on aga kõige huvitavam vaadelda Walesis toimunut Ott Tänaku seisukohast.
Kirjade järgi maailmameister
Tänakul ja tema kaardilugejal Martin Järveojal on esimese eratiimina meeskondliku tiitli võitnud M-Spordi edus hindamatult suur roll. Sellepärast võivad nad end tunda täieõiguslike tšempionitena. Ühtlasi on nad esimesed eestlased, kes on rallisõidus sellise tiitlini jõudnud.
Tegelikult… Tänak tunnistas enne kaunis Llandudno linnas korraldatud pidulikku finišit Eesti Päevalehele, et temas isiklikult ei tekitanud meeskondlik võit mingit tunnet. Tiimi liikmena andis ta selle saavutuse heaks küll maksimumi, kuid rohkem olevat tegemist ikkagi meeskonna eduga. Ent meeskond olevat võidu nimel teinud aasta läbi väga head tööd.
Selgeid tundeid polnud ka Järveojal. „Finiši poole sõites ütlesin Otile, et oled maailmameister. See rallivärk on huvitav. Nädal otsa sõidad ja oled siin autos, aga kui poodium on käes, siis… Võib-olla homme jõuab kohale,” sõnas ta. „Aga lahe on ikka. Pidu tuleb alles novembris. Praegu on mehaanikutel Austraalia ralliks autode ettevalmistamiseks vaid kolm päeva. Aga eks nemadki tahavad tiitli puhul pidutseda.”

Üks kiiruskatse röövis kõrge koha

Üsna kiiresti sai selgeks, et rehvitootja Dmack spetsiaalselt Walesi teede jaoks valmistatud rehvid saanud Evansile seekord puhta sõiduga vastu ei saa. Tänak oli pärast avapäeva Michelini toodangut kasutavatest „lihtsurelikest” kõige kiirem. Laupäeva hommikul hakkas Hyundai esinumber Thierry Neuville küll ohtlikult lähenema, kuid saarlane püsis kenasti konkurentsis. Kuni tuli kiiruskatse pimedas ja paksus udus.
Tänak andis selle kiiruskatsega ära pea pool minutit ja langes 6. kohale. Võimalus poodiumile tõusta oli läinud. Keeruliseks muutus ka võimalus võidelda MM-sarja 2. koha pärast.
„Poodiumikoht läks ühe kiiruskatse nahka,” tunnistas Tänak otsekoheselt. Pealtnäha jäi ta seejuures rahulikuks. Kui suurt tormi võis juhtunu tekitada tema hinges, teab ainult ta ise. Kui üldse tekitas.
Järveoja sõnul polnud pikaks põdemiseks aega. „Ott sõitis terve nädalavahetuse väga kiiresti, aga eks see tulemus ühe katse nahka läks. Selline see ralli on,” nentis ta. Laupäeva õhtul ei hakatud enam uurima ja analüüsima, miks just nemad tippsõitjatest kõige rohkem aega kaotasid. „Täna (pühapäeval – toim) oli vaja sõita ja hommikuse kiiruskatse võiduga näitasime, et suudame kiiresti sõita küll.”
Mis siis laupäeva õhtupimeduses juhtus? Rallimehi tabas ootamatult paks udu. Selline, mis tulede valgusvihu tagasi peegeldab ja nähtavuse olematuks teeb. „Isegi otse auto ette polnud midagi näha. Raske oli aru saada, kus sa teel asud,” kirjeldas Tänak. „Midagi mõnusat polnud. Kui tead, et ees ootab 400 meetrit sirget, kuid korraga avastad end kraavi äärel, siis tähendab see, et nähtavust pole üldse,” lisas Järveoja.
Tänak tunnistas, et nii keerulisteks oludeks poldud piisavalt hästi valmis. „Udus läks liiga tuledega mängimiseks. Rütm kadus ära ja sellistes oludes muudab see sõitmise eriti keeruliseks,” nentis ta. „Vahepeal proovisime sõita ilma tuledeta, kuid pimedas ja 200 km/h pole see ka kuigi mõnus.”

Toyota nadi kiirus pole probleem

Enne Walesi rallit avalikustati, et Tänak istub tuleval hooajal Toyota roolis. Kuigi asjaosalistele oli pilt juba ammu selge, võttis avalikustamine pingeid ja tüütuid küsimusi vähemaks. Tänak sai keskenduda ainult oma sõidule ja tema enese sõnul ei jälginud ta Toyota tiimi tegemisi rohkem kui tavaliselt.
Toyota jaoks polnud Walesi ralli parim. Seda, et auto väga hästi ei liigu, tunnistasid ka meeskonna sõitjad. Tänaku sõnul ei maksa sellest suuri järeldusi teha, sest tegelikult on soomlaste juhitav jaapanlaste meeskond olnud oma debüüthooajal palju rohkem konkurentsis, kui osati arvata.
„Kui nad suudavad juba esimesel hooajal olla nii kiired, siis… Aga tööd teha on veel loomulikult kõvasti,” nentis Tänak ja avas veidike meeskonnavahetuse tagamaid. „Selliste otsuste puhul ei vaadata tänast päeva, vaid tulevikku ja meil on Toyotaga plaanis pikem tulevik. Eesmärk pole võita Monte Carlos, eesmärk on tiitel!”

M-Sport ehitas stabiilselt hea auto

Meeskondlik maailmameistritiitel on osas ringkondades kõva sõna. Eelkõige näitab see, kui hea auto on suudetud ehitada. Tänaku sõnul ei olnud M-Spordi Ford Fiesta WRC kõige kiirem, kuid see-eest kõige stabiilsem.
Tõepoolest, tehniliste probleemide tõttu altminekuid oli minimaalselt. Justkui autoga ühes rütmis tegutses ka individuaalselt meistriks kroonitud Ogier, kellel kogu hooaja jooksul ebaõnnestus ainult üks ralli – Soomes.
Tänaku hinnangul oli tänavune hooaeg seni vaid kaks rallit võitnud Ogier’ jaoks keeruline. „Ta on ju harjunud võitma ja domineerima,” nentis meeskonnakaaslase tegevust lähedalt näinud Tänak.
M-Spordi eratiimi edu on vahva, kuid laiemas plaanis võib see tulla WRC-sarjale isegi kahjuks. Tehasetiimide juhid peavad peeglisse vaatama ja mõne autotootja kannatus võib katkeda.
Näiteks Hyundai on aastaid oma rallitiimile panustanud, kuid vastu pole saadud midagi. MM-rallide võite on tulnud, kuid ihaldatud meeskondlikust tiitlist – automargi müügi seisukohast olulisest – jäädi jälle ilma. Sama lugu on individuaalse esikohaga. Suur küsimärk on ka see, kui kaua suudab Citroëni tehas taluda, et nende rallitiim ei suuda ootustest hoolimata ehitada küllalt konkurentsivõimelist autot.

Tänak pidurdas, et aidata kaaslane võidule

Enne Walesi ralli viimase katse finišit võttis Ott Tänak hoo maha ja kaotas seetõttu kümmekond sekundit. Sellega aitas ta tiimikaaslasel Sébastien Ogier’l kindlustada endale viienda MM-tiitli.
„Täna hommikul oli selge, et kõik oleneb vaid sellest, kuidas Sébastienil läheb. Minu ja Elfin Evansi asi oli kindlustada, et ta saaks punktikatselt kätte tiitli kindlustamiseks vajaliku punkti,” ütles Tänak ralli finišis. „Lõpus hoo maha võtmine oli ammu kokkulepitud asi.”
Allikas: Eesti Päevaleht
JYRKA
V järgu kommentaator
V järgu kommentaator
Postitusi: 41
Liitunud: 23 Veebr 2012, 17:12

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas JYRKA »

https://andrews.ee/ott-lets-make-estoni ... in-t-shirt
Igasugu asju mõeldakse ikka välja
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 3
Meeldimisi saanud: 11

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

,,Ott Tänaku ja KASPAR Järveoja tähelend on täies hoos ja me kõik hoiame neile pöialt''

tublid olete andrews .ee
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Mati »

JYRKA kirjutas:https://andrews.ee/ott-lets-make-estoni ... in-t-shirt
Igasugu asju mõeldakse ikka välja
Eriti kole
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Huvitav kas sellel andrews.ee-l ka Tänaku luba on olema, et tema pilti kasutada tundmatul tootel. Kui juba Tänaku kaardliugejat ei tunta no millest me siis räägime.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
Rainiz.
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 907
Liitunud: 10 Veebr 2012, 10:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Rainiz. »

Olgem ausad, see särk on nii kole. Ma tahaks näha kes sellist ostaks. Tundub täiesti põlve peal kokku pandud disain ja loota et lollikesed ostavad.
johaan
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 606
Liitunud: 05 Veebr 2014, 21:42
Asukoht: Tln

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas johaan »

CTR kirjutas:,,Ott Tänaku ja KASPAR Järveoja tähelend on täies hoos ja me kõik hoiame neile pöialt''

tublid olete andrews .ee
Tundub et tegemist rallifoorumi lugejaga - nüüdseks Martini nimi parandatud :D
maailmameister
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1282
Liitunud: 03 Apr 2009, 16:21
Asukoht: Raasiku

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas maailmameister »

Ott läheb Austraalias hullu panema või :)
http://sport.delfi.ee/news/auto/tanakub ... d=80141198
"If you're in a hurry there's no time to lift." Ott Tänak, Rally Poland 2016
blizzard
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 867
Liitunud: 01 Okt 2010, 18:47

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas blizzard »

maailmameister kirjutas:Ott läheb Austraalias hullu panema või :)
http://sport.delfi.ee/news/auto/tanakub ... d=80141198
Kas just täiega hullu, aga kõvasti pingutama kindlasti, et II koht ära võtta. Ja kui vaja, siis sedakorda peab Ogier olema see, kes lõpus hoo maha võtab, et Otile parimad võimalikud punktid tuleks. Saab olema väga põnev ralli.
Mistral
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1081
Liitunud: 22 Jaan 2006, 10:42
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Mistral »

Delfi kommnetaar: Palun ära sõida nagu vanasti, sõida nagu see hooaeg. Siis võib ka teine koht tulla.
Rallimehed sünnivad ja surevad katkise kummi pärast
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas viplala »

M-Spordi tervitused lahkuvale Tänakule https://www.facebook.com/otttanakfanpag ... 719999159/
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

viplala kirjutas:M-Spordi tervitused lahkuvale Tänakule https://www.facebook.com/otttanakfanpag ... 719999159/
Noorhärra huumorimeelt arvesse võttes ei oleks paar karvaseid mune patjadele asetatuna ka sugugi liiast olnud.
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas teine_riiul »

Vikerraadio tänane spordisaade keskendus WRC rallile, kes otsib see leiab. Hetkel saab ka nii kuulata, et avad otseülekande ja kerid 18:17 peale, kui saade algab.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Mati »

Mõtisklesin siin omaette, et kas Ott on ka nüüd kalevipoeg? :mrgreen: Läheb teine ju Soome tööle.
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas -huviline2- »

Jah, enne käis rallivälisel ajal kanu kitkumas, nüüd saab kellu, pange ja 10 aastat vana viienda seeria bemmi segukottide vedamiseks.
Janarr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 677
Liitunud: 18 Mär 2013, 21:10
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Janarr »

-huviline2- kirjutas:Jah, enne käis rallivälisel ajal kanu kitkumas, nüüd saab kellu, pange ja 10 aastat vana viienda seeria bemmi segukottide vedamiseks.
10 aastat vana bemm oleks päris tuus segukottide vedamiseks :D
Täitsa luxpill ja puha :D
„See on pea, mitte jalg, mis on tööriistaks iga võidusõitja eduni. Vähesed mõistavad seda” (Peter Sauber)
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MadMax »

Mis automargiga Ott järmisel aastal reccet teeb? M-Sport pärandas Volvo edasi? :lol:
Vasta