Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
-huviline2-
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 3574
Liitunud: 13 Veebr 2006, 17:08

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas -huviline2- »

Sordo oli vist 2018 ka veel seotud ja ma ütleks, et ka päris kena hooaja teinud. Sisuliselt kõikidelt etappidelt ju meeskonnale punkte toonud, seejuures aasta alguses parimad. Muuga võiks nõustuda küll, aga loodetavasti ikka saab M-Sport need rahad, sest muidu kujuneb uus hooaeg Toyota ja Hyundai vaheliseks domineerimiseks. Citroeni olukord on veel hullem, mine tähtsate onude pettumust tea, äkki hakkavad veel asju kokku pakkima...
ME-3
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 193
Liitunud: 06 Mär 2011, 10:06

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ME-3 »

jens
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2077
Liitunud: 02 Aug 2005, 21:50
Asukoht: Tallinn

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas jens »

Tänak Toyotas oleks küll lahe. Ja ma arvan, et seda varianti tasuks tal kõvasti kaaluda. Enne hooaja algust kõik kahtlesid, aga Toyota auto on igati konkurentsis + saaks tõenäoliselt rohkem palka kui M-Sportis.
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1008
Liitunud: 01 Dets 2004, 11:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas domaza »

jens kirjutas:Tänak Toyotas oleks küll lahe. Ja ma arvan, et seda varianti tasuks tal kõvasti kaaluda. Enne hooaja algust kõik kahtlesid, aga Toyota auto on igati konkurentsis + saaks tõenäoliselt rohkem palka kui M-Sportis.
Lisaks baas 1 aasta perspektiivis Eestis ... Tänak järgmine aasta enam tasuta sõitma ei ole nõus .... Eks siin Wilsonil, Mäkkinenil ja Mattonil mõtteainet on :)
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Nõus Koliniga, kui Ford tagasi ei tule, tuleks Tänakul mujale minna sest Wilson on korduvalt maininud et see hooaeg elatakse pmt üle oma võimete ja Wilsoni säästudest. Kui Ford tagasi ei tule siis ma ei tea mis M-spordist järgmisel aastal saab.

Toyota on üks kindlaid võimalusi, Mäkinen on korduvalt öelnud et on Tänakust huvitatud ja kõikidel sõitjatel ka seal aastased lepingud.

Kõige parema variandina näeks ma ikkagi seda, et Ford naaseks.
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Eero
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 193
Liitunud: 18 Okt 2012, 14:01

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Eero »

M-Sporti võiks Fordi toetuse kõrval aidata ka mõne teise suursponsori toetus, mis senise hooaja põhjal ei üllataks.
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MadMax »

Kas WRC's pole suuremaid summasid ette nähtud, kui võidat tootjate MM-tiitli?

Ma ise kardan millegipärast sama, nagu Märtiniga oli, kui Fordist Peugeot'i suundus, et ehk ei saa ikka kõige kiirema masina taha. Kui õigesti mäletan, oli siis teemaks see, et Fordi tulevik oli ebaselge + Peugeot suutis maksta suuremat palka. Samas see punane saan ei istunud ei Märtinile ega ka Grönholmile.
domaza
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1008
Liitunud: 01 Dets 2004, 11:39
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas domaza »

MadMax kirjutas:Kas WRC's pole suuremaid summasid ette nähtud, kui võidat tootjate MM-tiitli?

Ma ise kardan millegipärast sama, nagu Märtiniga oli, kui Fordist Peugeot'i suundus, et ehk ei saa ikka kõige kiirema masina taha. Kui õigesti mäletan, oli siis teemaks see, et Fordi tulevik oli ebaselge + Peugeot suutis maksta suuremat palka. Samas see punane saan ei istunud ei Märtinile ega ka Grönholmile.
Tänu punasele saaniga lepingu tegemisrle teenis Märtin rahad, millega hetkel toimetab ...
Silk
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2658
Liitunud: 20 Jaan 2015, 19:08
Asukoht: Kaugatoma pole kaugel
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Silk »

MadMax kirjutas:Kas WRC's pole suuremaid summasid ette nähtud, kui võidat tootjate MM-tiitli?

Ma ise kardan millegipärast sama, nagu Märtiniga oli, kui Fordist Peugeot'i suundus, et ehk ei saa ikka kõige kiirema masina taha. Kui õigesti mäletan, oli siis teemaks see, et Fordi tulevik oli ebaselge + Peugeot suutis maksta suuremat palka. Samas see punane saan ei istunud ei Märtinile ega ka Grönholmile.
Hetkel, oleks aga positiivne see, et selle hooaja põhjal pole Toyotal saan. Muidugi oleks Fordi jäämine kindlam, selle poole pealt, et Otil on kõik teada ja käe sees. Auto on ju Ott ise ehitanud.
Soulbender
IV järgu kommentaator
IV järgu kommentaator
Postitusi: 108
Liitunud: 26 Jaan 2012, 23:59
Asukoht: Tartu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Soulbender »

Oleks aeg, et Red Bull Tänaku autole ka ilmuks.
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti
Meeldimisi saanud: 1

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

Papa W ju ei jätka enam senises mahus/ametil ning ma arvan, et suure tõenäesusega ta 2018 tiimi juht ka ei ole, isegi siis kui fix or repair taas toetama hakkaks.

Eks peale soomet on selgem, kui hinnaline Tänak on ning kuhu suunas tuuled puhuma hakkavad...

Ajaloost
Sitikas/pesoo - peale fransuuside pole sitikas/pesoos keegi peale fransuuside/italiaanode endi noide massinatega hästge läbi saanud
Ford - on küll kaua tiirelnud karussellis, aga koguaeg on oldud samm taga, lisaks sagedased tehnilised probleemid
Toyota/Subaru/Mitsu - kindlasti üks neutraalsemaid paiku, kus paljud erinevate riikide sõitjad end hästi tundnud
Hjundai - uus tegija ning paistab, et vägagi konkurentsis masin + suurenev autode läbimüük = pappi et kihutada ka edaspidi. Ise tahaks ka sellega sõita 2017

2018 teeks panuse kas toyo või hjundai, kui ford rahaga pähe ei löö
AutoralliSuurSõber
MadMax
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 739
Liitunud: 04 Juul 2015, 07:23

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas MadMax »

domaza kirjutas: Tänu punasele saaniga lepingu tegemisrle teenis Märtin rahad, millega hetkel toimetab ...
Ma ei olegi öelnud, et see halb on. Pigem see, et MM tiitlit sellega ei tulnud, sest see oli saan.
Aga ehk tänu sellele saab tiitli kunagi Tänak. Pole halba ilma heata.
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

Siinseid mõttekäike resümeerides saab öelda, et järgmine hooaeg on sisuliselt paigas. Võtan siis lühidalt kokku:

Kui Wilson mingile reporterile ütles, et kogu raha on läind, siis nii ka on ja isegi ämma kapist pole sentigi võtta. Rääkimata sellest, et alates 2018 esimesest etapist on M-Sporti auto halb. Mingit varianti siin ei ole.

Ja kui Mäkinen ütleb, et on Tänakust huvitatud, siis see tähendab, et ta on otsustanud iga hinna eest saarlase Soome tirida. Õnneks ei oska ta jaapani keelt ja jaapanlased ei oska soome keelt, mistõttu nad kannavad igaks juhuks kogu Toyota raha Soome ära ja sellest peaks enam vähem piisama Tommi unistuse täitmiseks.

Wilson, kui ta juba nii on öelnud, toob ka loomulikult Tänaku Cumbriasse isegi kui GB peaks selle nimel Põhja-Iirimaast loobuma.

Olgugi, et Matton pole seda valjusti öelnud, on tema silmist ja kehakeelest näha, et järgmisel aastal sööb saarlane konni ja lisab oma perfektsele ö-tähele põriseva r-i: uus Sebastian tehakse omamaise materjali puudumisel imporditavast kadakavingulisest ja kehvastipainduvast iseloomust, aga ära ta tehakse.

Sordo peab samuti rallifoorumi märatseva enamuse survel Hyundaist lahkuma ja muidugi ostetakse Tänak sinna ka.

Niisiis saame vähemalt neljale Otile hakata kaasa elama. Aga hetkel võiks täitsa rahulikult võtta ja iseenda tarbeks oma väited ja ennustused kirja panna. Hea 2018 märtsis ette võtta ja vaadata kui piinlik tegelikult on. Kui tundub, et punastada on keeruline, siis lugegem üheskoos, mida Tommi asjatamisest mullu novembris siin foorumis arvati.

Ühesõnaga, pisut vähem kindlas kõneviisis tulevikku võib siinkirjutajate autoriteedile pigem hästi mõjuda. Eestile on kombeks üks evelinilves korraga.
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Ükskõik kuidas või mida teised kirjutavad on Lärril alati midagi vastu susata. Iga normaalne inimene saab ju aru, et tegu on oletustega ja spekulatsioonidega. Keegi pole siin midagi 100% kindlusega väitnud. Lärrile vist meeldib kui Foorum oleks lihtsalt vait ja välja surnud. Siis saab ta olla rahul. Maailm ei keerle ümber sinu arvamuse.
Viimati muutis Kolin, 14 Juun 2017, 09:57, muudetud 1 kord kokku.
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
GC
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1058
Liitunud: 16 Nov 2004, 14:17
Asukoht: keskel

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas GC »

Mina jälle arvan, et Kolin, sa võiksid ikka pigem veidi punastada, mitte siin jälle vastu õiendada!
Ja kui sulle minu arvamus ei meeldi, siis ...
Kolin
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 19363
Liitunud: 23 Veebr 2003, 12:43
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt
Has thanked: 2
Meeldimisi saanud: 10
Kontakt:

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Kolin »

Igalühel oma :D Sul on õigus oma arvamusele :wink:
Man and machine against mother nature!!!
"I kneel only to god, But I don't see him here"John Abruzzi
miro
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Veebr 2012, 11:49

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas miro »

Lärri kirjutas:Õnneks ei oska ta jaapani keelt ja jaapanlased ei oska soome keelt, mistõttu nad kannavad igaks juhuks kogu Toyota..
Jaapanlased panevad eurooplastele lihtsamaid nimesid ja võtavad 8 tõlki tööle. Ott Tänak ilmselt siis Jaapanis oleks Ohh-Ahh!
Lärri
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1084
Liitunud: 11 Jaan 2012, 20:00

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lärri »

Kolin kirjutas:Ükskõik kuidas või mida teised kirjutavad on Lärril alati midagi vastu susata. Iga normaalne inimene saab ju aru, et tegu on oletustega ja spekulatsioonidega. Keegi pole siin midagi 100% kindlusega väitnud. Lärrile vist meeldib kui Foorum oleks lihtsalt vait ja välja surnud. Siis saab ta olla rahul. Maailm ei keerle ümber sinu arvamuse.
Lärrile meeldib hoopis välja selgitada see kui paljude kindlameelsete teadmameeste nahas peitub tegelikult õrn lumehelbeke, kes vähemagi vastutuule peale kibedasti nutma puhkeb :D

Tegelikult ma lihtsalt avaldasin oma arvamust selle kohta, et kõike, mida tiimipealikud, sõitjad, managerid, kolinklaarkid ja beksiveksid räägivad, ei maksaks puhta kullana võtta. Veel vähem selle pealt mingeid kaugeleulatuvaid järeldusi teha. Ja ma avaldasin ennast moel, mis mulle endale väheke lustakam aga mõnele ilmselt kiuslik tundus. No mis teha, küll varsti ära keelatakse. Igasugu toredaid värvilisi ja sättumuslikke nalju sai ka vanasti vabalt teha, nüüd enam mitte.
schalke
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1134
Liitunud: 27 Juul 2005, 10:35
Asukoht: Tallinn- Ida Virumaa

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas schalke »

Vabandust teemavälise postituse pärast.

Huvitav, kes M-Sporti juhtima hakkab. Matthew ilmselt veel mitte. Oleks ju üks hea kandidaat, aga temale ei meeldi avalikkuse tähelepanu, mis selle ametiga kaasneb :)
F-1 ennustusvõistluse võitja 2006; DTM ennustusvõistluse võitja 2011
soca
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11133
Liitunud: 13 Jaan 2012, 15:22
Asukoht: Lõuna-Eesti ralliteed

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas soca »

Haha vana hea Lärri! Ootab täiesti vaikselt kuskil nurgas oma võimalust ja kui see tuleb siis sutsti nõelab kohe ära!
Minu postitusi täie tõsidusega mitte võtta.
Dmack Eesti rahvusrehviks!
Rallifoorumi vanasõna: "Otile sobivad ainult Poola ja Soome ralli!"
Vasta