Ott Tänaku diskussioon

Maailma rallitippude käekäigust

Moderaatorid: KAIKUL, Jaanus, Strike, jagr, Erki

Vasta
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas teine_riiul »

Hakkasin mõtlema, et kui Ott nüüd tegigi lepingu Toyotaga, siis huvitav, kelle arvele need millid nüüd kukkuma hakkavad? Kas Ott isiklikult laseb oma pangaarve lõhki või lähevad rahad OT racingu arvele? Mõlemal juhul on vaja riigile ka tulumaks maksta, 20%. Aga Ott on vist tööl enda firmas OT racing? Sel juhul kuuleme vist varsti seda, kuidas Ott üleöö Monaco kodanikuks saab ;)
Krediidiinfo andmetel on firmas ainult 1 töötaja ja riiklikke makse on tasunud päris korralikult eelmises kvartalis :)
pets1
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 575
Liitunud: 10 Nov 2011, 01:20

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas pets1 »

Loeme kõik Oti raha kokku või jätame Otile ka midagi?
Suurte kogemustega ralliturist
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas teine_riiul »

Absoluutselt tegelikult ei huvita Oti sissetulek, peaasi et saaks vaid oma töö eest väärilist tasu. Lihtsalt väike uitmõte millele ilmselt vastust siit ei leia :)
CTR
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5084
Liitunud: 21 Jaan 2015, 19:26
Has thanked: 1
Meeldimisi saanud: 5

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas CTR »

teine_riiul kirjutas:Hakkasin mõtlema, et kui Ott nüüd tegigi lepingu Toyotaga, siis huvitav, kelle arvele need millid nüüd kukkuma hakkavad? Kas Ott isiklikult laseb oma pangaarve lõhki või lähevad rahad OT racingu arvele? Mõlemal juhul on vaja riigile ka tulumaks maksta, 20%. Aga Ott on vist tööl enda firmas OT racing? Sel juhul kuuleme vist varsti seda, kuidas Ott üleöö Monaco kodanikuks saab ;)
Krediidiinfo andmetel on firmas ainult 1 töötaja ja riiklikke makse on tasunud päris korralikult eelmises kvartalis :)
Õnnitlen, oled 100% eestlane! =kadedus
Timur_P
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2853
Liitunud: 23 Okt 2011, 20:06
Asukoht: Siin

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Timur_P »

CTR kirjutas: Õnnitlen, oled 100% eestlane! =kadedus
Pagan, ma vist pole üldse eestlane. :lol:
Ma kardan hoopis, et Ott võib valida masina, mis ei sobi talle üldse ja varsti oleme me jälle seisus, kus arutame kas Ott saab järgmisel aastal WRC masinaga sõita.
teine_riiul
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1007
Liitunud: 18 Okt 2012, 18:29

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas teine_riiul »

No ei ole kade, ausalt ka. Tunnen siirast rõõmu Oti edu üle ja olen temasse alati uskunud, isegi kõige halvematel aegadel, isegi kui siin rallifoorumis käis materdamine. Tegelen väikest viisi ettevõtlusega, sellepärast huvitabki see teema.
Lithium
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 5165
Liitunud: 11 Veebr 2010, 13:05
Asukoht: Tallinn
Meeldimisi saanud: 2

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Lithium »

Teiste rahaasjad pole meie asi, olekski aeg mõned millid selle töö eest tasku panna, terve senine elu on raha otsimine olnud.
Söörlöne!
skahar
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 2325
Liitunud: 21 Veebr 2003, 21:05
Asukoht: Mägi-Eesti

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas skahar »

Lithium kirjutas:Teiste rahaasjad pole meie asi, olekski aeg mõned millid selle töö eest tasku panna, terve senine elu on raha otsimine olnud.
Inflatsioonist olete kuulnud?
Kui üldse Tänakule raha pakutakse siis ikka numbrid 7-kohalised. Vähemalt ma loodan, et alla 20-ne ei hakand Tänaku kantseldajad kõrvugi liigutama...
AutoralliSuurSõber
ivar80
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 978
Liitunud: 30 Mai 2007, 10:36
Asukoht: Pärnu

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ivar80 »

Wilson on ju teada tuntud skeemitaja. Näiteks võis ta teha juba aasta alguses Otiga käbedalt järgmise hooaja lepingu, kui nägi, et aktsiad hakkavad lakke ronima. Nüüd peab Toyota Wilsonile korralikku pappi välja käima, et Otti omale saada. Võib ju meenutada, et kui ootamatult tulid M-Spordi WRC lenksu sellised mehed nagu Evans ja Camilli. Kui eelnev hüpotees tõene oleks ja Wilson võtaks Oti asemele ühe paydriveri, siis võib olla saaks ta ka Ogieri järgmiseks aastaks endale lubada.
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Apr 2017, 20:53

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas tfr »

domaza kirjutas:Mis see suur palk on ca?
Spekuleeritud on 2.5-3M.
mcwax

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas mcwax »

Eks ikka oleks ju natuke põnev teada, mis see tipp-piloodi palk olla võiks. Eriti keeruline on selliste tõusvate tähtedega nagu Tänak, et justkui hetkel veel hirmus palju ei saa küsida, aga samas ei saa ju teha ka nt. 3 aastast lepingut kommiraha peale. Eks seal mingid järk-järgulised numbritõusud ja suured boonused on võitude ja tiitlite eest sisse kirjutatud.

Ja mul pole ka üldse kadedust - ja vaadates kuidas meie riik suhtub rallisporti, siis mina küll isegi olen kahe käega poolt kui Tänak otsustab äkki monacolaseks hakata. Riik sisuliselt ei toeta rallisporti ühegi sendiga, rääkimata sõitjatest. Mehed matavad oma, sõprade ja tuttavate raha väga suurtes kogustes aastaid ja niipea kui midagi teenima lõpuks hakkavad tulevad maksu-onud-tädid, et kutid-kutid - kolmandik on meie...
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Mati »

tfr kirjutas: No Wilson on teda küll "kasvatanud", aga senimaani pigem teiste (Gross & co) raha eest. Kusagilt käis läbi, et kui ta nüüd suure palga peale saab, siis üsna tõenäoline on, et kuni isegi poole sellest maksab nendele varastele toetajatele tagasi.
See teema läheb ilmselt liiga isiklikuks. Las see jääda asjaosaliste endi ja delfinaariumi meeste kommenteerida. Ei tea suurem osa meist(kaasa arvatud mina) kuidas ja mis skeemides siin asjad käivad.
vwmehaanik
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 263
Liitunud: 29 Apr 2017, 20:31

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas vwmehaanik »

mcwax kirjutas: ... Ja mul pole ka üldse kadedust - ja vaadates kuidas meie riik suhtub rallisporti, siis mina küll isegi olen kahe käega poolt kui Tänak otsustab äkki monacolaseks hakata ...
Ma pole eriline patrioot aga ralli ajal Eesti lippe Tänaku auto peal ning ekraanidel on ilus vaadata.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Vahula »

ivar80 kirjutas:Wilson on ju teada tuntud skeemitaja. Näiteks võis ta teha juba aasta alguses Otiga käbedalt järgmise hooaja lepingu, kui nägi, et aktsiad hakkavad lakke ronima.
Keegi ei tee sellist lepingut ette ära.

Wilsoni nn "payout" millest palju juttu on on arvatavasti valesti tõlgitud. Arvatavasti (rõhutan et arvatavasti kuna neid asju avalikult ei räägita) Wilson teinud lepingu Ottiga kus osa tema tulevasest tulust läheb tagasi Wilsonile (väidetavalt ta teinud nii mitme noore piloodiga kellese tal usku on olnud). Sellise lahenduse valguses muutub ka arusaadavaks miks Wilson on nõus noori piloote "kasvatama". Kui peaks juhtuma nii et minnake suure raha järgi siis saab vähemalt ka Wilson sellest tulu. Sest M-Sport WRT ju kuskilt otsast sisse ei too. Ainult reklaami väljundina aga jube kallis reklaam on :D
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Mati »

Vahula kirjutas:Sest M-Sport WRT ju kuskilt otsast sisse ei too. Ainult reklaami väljundina aga jube kallis reklaam on :D
R5 R2 Wrc masinaid jagatakse tasuta? Pool maakera on neid täis. Bentley ehitused on ka mingi mtü? M-Sport on väga korralikult sisse toov äriettevõte.
viplala
Rallifoorum 24/7
Rallifoorum 24/7
Postitusi: 11801
Liitunud: 10 Dets 2011, 18:38
Asukoht: Haabneeme

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas viplala »

Mati kirjutas:
Vahula kirjutas:Sest M-Sport WRT ju kuskilt otsast sisse ei too. Ainult reklaami väljundina aga jube kallis reklaam on :D
R5 R2 Wrc masinaid jagatakse tasuta? Pool maakera on neid täis. Bentley ehitused on ka mingi mtü? M-Sport on väga korralikult sisse toov äriettevõte.
Kindlasti toob see äri sisse korralikult, aga samas viib see äri ka kohutavalt palju välja. Juba üksi testiraja ehitus on väga suur investeering. Eksa selline 50/60 asi on. Korra nii ja korra naa.
Mati
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 651
Liitunud: 17 Nov 2016, 08:37

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Mati »

viplala kirjutas:
Mati kirjutas:
Vahula kirjutas:Sest M-Sport WRT ju kuskilt otsast sisse ei too. Ainult reklaami väljundina aga jube kallis reklaam on :D
R5 R2 Wrc masinaid jagatakse tasuta? Pool maakera on neid täis. Bentley ehitused on ka mingi mtü? M-Sport on väga korralikult sisse toov äriettevõte.
Kindlasti toob see äri sisse korralikult, aga samas viib see äri ka kohutavalt palju välja. Juba üksi testiraja ehitus on väga suur investeering. Eksa selline 50/60 asi on. Korra nii ja korra naa.
Loomulikult viib välja korralikult, aga ei maksa arvata, et ainus sissetulek on reklaam.
http://www.fasttrack.co.uk/company_profile/m-sport-2/
Üks vana artikkel.
Reklaami rahaga poleks mõtet midagi sellist ehitada
Manused
DovenbyHall-aerial.jpg
DovenbyHall-aerial.jpg (86.54 KiB) Vaadatud 3504 korda
tfr
I järgu kommentaator
I järgu kommentaator
Postitusi: 650
Liitunud: 29 Apr 2017, 20:53

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas tfr »

Mati kirjutas:
tfr kirjutas: No Wilson on teda küll "kasvatanud", aga senimaani pigem teiste (Gross & co) raha eest. Kusagilt käis läbi, et kui ta nüüd suure palga peale saab, siis üsna tõenäoline on, et kuni isegi poole sellest maksab nendele varastele toetajatele tagasi.
See teema läheb ilmselt liiga isiklikuks. Las see jääda asjaosaliste endi ja delfinaariumi meeste kommenteerida. Ei tea suurem osa meist(kaasa arvatud mina) kuidas ja mis skeemides siin asjad käivad.
Selles mõttes pole isiklik, et see pole mingi Tänaku-spetsiifiline diil, vaid pigem üldine praktika.
Vahula
Diagnoos: rallisõltlane
Diagnoos: rallisõltlane
Postitusi: 1199
Liitunud: 17 Dets 2014, 18:35

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas Vahula »

Mati kirjutas:
Vahula kirjutas:Sest M-Sport WRT ju kuskilt otsast sisse ei too. Ainult reklaami väljundina aga jube kallis reklaam on :D
R5 R2 Wrc masinaid jagatakse tasuta? Pool maakera on neid täis. Bentley ehitused on ka mingi mtü? M-Sport on väga korralikult sisse toov äriettevõte.
Ma meelega kirjutasin M-Sport WRT (mitte ajada sassi M-Sport ettevõttena). Kui tahavad R5 masinaid promoda siis saavad ka WRC2te sõita. Rääkimata Bentleydest jne. Otsest vajadust olla WRC autoga väljas ju pole (kui just välja jätta see et arendustöö mis käib WRC auto kallal saab osati ka üle kanda R5e peale jne.).
ME-3
III järgu kommentaator
III järgu kommentaator
Postitusi: 193
Liitunud: 06 Mär 2011, 10:06

Re: Ott Tänaku diskussioon

Postitus Postitas ME-3 »

Vasta